Barys – Omsk 3:4 (2:3 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 3:1 (kon.) | Čerepovec – Petrohrad 0:5 (kon.)
Jaroslavl – Minsk 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Kazaň 2:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Viťaz 4:2 (kon.)
po s.n. (2:3)
Barys Nur-Sultan
3:4 (0:3, 2:0, 1:0 - 0:0)
Avangard Omsk
Úterý 18.09.2018, 15:30 • Kazachstan Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Barys Astana

Astana má po šesti odehraných utkáních celkem osm bodů a s brankovou bilancí 26:20 je na sedmém místě. Sérii tří porážek v řadě, z toho poslední dvě v nastaveném čase dokázala Astana ukončit domácí výhrou 4:1 nad Novgorodem. Potvrzení následně přišlo i proti Kazani, kterou Astana skolila až na samostatné nájezdy. Barys je druhý nejproduktivnější tým co se branek týče.

Nejlepší střelcem je se šesti brankami Roman Starčenko.

Český zástup

Dominik Hrachovina (1 utkání, úspěšnost 100%)

Hostujícím celkem je Omsk, kterému patří první místo v počtu obdržených branek – jedna inkasovaná branka na zápas. S deseti body ze šesti zápasů je Avangard na pohodlném druhém místě hned za Jekatěrinburgem. Po pěti výhrách v řadě přišla stopka v podobě těsné prohry 0:1 nad Magnitogorskem. Navrátí se Omsk na předešlou formu?

Nejlepším střelcem je s pěti góly Sergej Širokov.

Barys Astana: Hrachovina (Kudrjavcev) – Blacker, Dallman, Dietz, Makljukov, M. Semjonov, Lipin, Polochov – Valk, Bochenski, Frattin – Cormier, A. Petersson, R. Starčenko – Michajlis, Akolzin, Grenc – Gurkov, Sagadejev, Ševčenko.

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – J. Medveděv, Pokka, Pivcakin, Jemelin, Berezin, Franson, Martynov – Širokov, Zernov, I. Michejev – Pěrežogin, Manukjan, K. Semjonov – Stas, Fisenko, A. Galimov – Talbot, Versteeg, K. Petrov – Jaremčuk.

00:01

00:19
    Hosté se po nahození dokázali vymanit z levého rohu a mohou dále kombinovat kolem Hrachoviny.

00:54
    První útočná akce Barysu selhala na dobře bráněné modré čáře.

01:11
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., podrážení).

01:19
    Versteegův pokus z vrchu pravého kruhu neprošel přes hromadu těl a hned na to se daří obranné čtyřce Astany osvobodit.

02:11
    Před pravou tyčí se hnal do zakončení proti pohybu Hrachoviny Petrov, ale ten svou střelou minul branku.

03:09
    Avangard právě vstřelil branku!
    Necelé dvě vteřiny před návratem Dietze hosté využívají přesilovou hru. Střelu Širokova ze středu pravého kruhu dokázal Hrachovina vytěsnit, ale kotouč vyražený mezi kruhy promáchla dvojice jeho spoluhráčů a do dobré pozice se tak dostal ILJA MICHEJEV, který svižnou střelou překonal českého brankáře. Asistence: Sergej Širokov a Denis Zernov.
    03:09 Ilja MICHEJEV - 0:1

05:59
    Manukjan ještě před zajetím za branku prostrčil kotouč na hranici brankoviště, kde se tlačil do zakončení Pěrežogin.

06:53
    Další střela, kterou Hrachovina likviduje. Čtyřiadvacetiletý brankář čelil už šesti střelám, zatímco Bobkov na straně Avangardu ani jedné.

07:10
    Pokkaovo lehké nahození od modré pouze prosvištělo skrz brankoviště. Omsk se stále drží v útočné třetině.

07:50
    Na levé křídlo dostal přihrávku Cormier, ale tomu po zpracování odskočil kotouč až do rohu kluziště.

08:32
    Proti Dallmanově střele ze středové čáry nemusel Bobkov zasahovat a Avangard může založit další útočnou akci.

08:59
    Po zavezení hry za modrou čáru zkoušel Manukjan zakončit přes bránícího Dallmana. Ten ale jeho střelecký pokus srazil mimo branku.

10:00
    Pokus o dlouhou rozehrávku domácích skončil protečován až za Bobkovem, kde si přebírá kotouč Pokka.

11:17
    První zákrok na účtě Bobkova. Po dvou rychlých přihrávkách dostal na puk rozjetý Michajlis na levém křídle. Do jeho střely ovšem sáhl bránící hráč a Bobkov měl už jen lehkou práci s přikrytím kotouče.

12:03
    Hosté navyšují své vedení na rozdíl dvou branek! Po Fisenkově střele se kotouč svezl po betonech Hrachoviny přímo před levou tyč, kam si sjel nepohlídaný JEVGENIJ MEDVEDĚV. Ten pouze doklepl kotouč do odkryté části branky. Asistence: Michail Fisenko a Jegor Martynov.
    12:03 Jevgenij MEDVEDĚV - 0:2

12:03
    Oddechový čas pro Barys Astana.

12:43
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Matt Frattin – 2 min., nedovolené bránění).

13:54
    Nahození Petrova přistálo přímo u Dallmana, který přes osu hřiště posílá kotouč až na Bobkova.

14:34
    Versteeg svou dělovkou od modré orazítkoval pouze brankovou konstrukci! Od tyče se kotouč odrazil do středu brankoviště, kde si Hrachovina nechtěně nasměroval puk za brankovou čáru. Před ní na poslední chvíli zasáhl jeden z hráčů Barysu! Astana vyhazuje.
    14:34 Nastřelená tyč z hole Versteega.

14:43
    Z trestné lavice se na hrací plochu vrací Frattin.

15:38
    Bochenski skvěle zachytil laxní přihrávku na modré čáře a domácí se tak dostali do přečíslení dva na jednoho. Na levém křídle se Bochenskimu nabízel Frattin, ale Bochenski to vzal na sebe a zkusil překonat Bobkova střelou mezi betony.

16:58
    Avangard je opět nastěhovaný v obranném pásmu Barysu.

18:02
    Střela Frattina z rychlého protiútoku na Bobkova neprošla. Kotouč srazil do pravého rohu bránící Martynov.

18:58
    A z dalšího tlaku Omsk opět těží a vyhání z branky českého brankáře. Po vytažení na modrou čáru pálil SERGEJ ŠIROKOV přesně do miniaturní uličky. Hrachovina měl ve výhledu hned šest hráčů a proti Širokovově střele nemohl nic dělat.

18:58
    Střídání v týmu Barys Astana: ze hřiště odchází Dominik Hrachovina, přichází Sergej Kudrjavcev.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Avangard Omsk nedal vůbec žádnou šanci Barysu, který do druhé třetiny nastoupí s tříbrankovou ztrátou.

Dominik Hrachovina čelil celkem šestnácti střelám s úspěšností 81.25% (13/16).

Útok Astany Igora Bobkova prověřil jen třikrát lehčími střelami.

20:01

21:03
    Obrana Omsku jde opravdu jen ztěžka prostřelit. Nyní se o tom přesvědčil Blacker, který pálil po přejetí modré čáry.

21:42
    Talbot ve skrumáži zastavil kotouč mezi kruhy a připravil jej tak pro napraženého Versteega. Po puku se sápaly také hole domácích a po sražení skončil kotouč pouze v rohu.

22:00
    Krátce po vhazování to zkusil Berezin, ale jeho nahození pouze prosvištělo kolem branky.

22:49
    Semjonov nyní čelil velkým problémům, protože útočníci Avangardu opravdu rychle přistupovali.

25:00
    Pět minut je z druhé třetiny pryč a zatím žádný z brankářů nemusel zasahovat.

26:49
    Frattin po zavezení hry do útočné třetiny neměl komu přihrát a tak pouze z pravého kruhu nastřelil kotouč do hrudi Bobkova.

27:13
    Na útočný výlet se vydal Michejev, který naznačil zajetí za branku. Záhy ale vyjel na bližší tyči a kotouč po jeho snaze zakončit projel skrz brankoviště.

29:14
    Tentokrát zasahuje lapačka Kudrjavceva, který zneškodnil střelu Manukjana.

30:03
    V dobré rychlosti se dostal před pravou tyč Dietz, ale kotouč se mu těsně před zakončením postavil na hranu a puk tak nasměroval pouze vedle levé tyče.

31:23
    Petrov se snažil natlačit do brankového prostoru, ale na hrazení ho vytlačil důrazný Semjonov.

32:00
    Pro diváky to není zrovna střelecká třetina. Na konci 32. minuty jsou střely na branku ve druhé třetině 4:3.

32:36
    V útočném rohu se Michejevovi nepodařilo vybojovat kotouč a dopředu tak může jít domácí Astana.

33:29
    Starčenko už možná mohl střílet ze středu pravého kruhu, ale místo střely zvolil přihrávku mezi kruhy na obsazeného Peterssona.

34:33
    Astana právě vstřelila branku!
    Domácí ochozy mají konečně důvod k radosti! ANDRÉ PETERSSON vybruslil z obranné třetiny a poklidným tempem se dostal až do předbrankového prostoru! Tam se uvolnil po rychlé kličce a senzačním bekhendem poslal kotouč do levé spojnice! Asistence: Jesse Blacker.
    34:33 André PETERSSON - 1:3

34:33
    Hlavní sudí ještě něco řešil se střídačkou Avangardu. Chvíli to vypadalo, že bude coach challenge.

37:00
    Barys teď působí trochu osvěženě, ale přecházet přes pevnou obranu Avangardu je stále obtížné.

37:42
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., držení).

37:55
    Po střele od modré kotouč proskákal až na pravou tyč, kde ale přeskočil také čepel Frattinovy hole! Ten pouze promáchl do odkryté části branky.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:26
    Dietz se opřel vší silou do kotouče, ale Bobkov vyráží.

39:46
    Kontaktní branka domácího Barysu! Zpoza branky Valk pobídl ke střele sjíždějícího Darrena Dietze mezi kruhy. Jeho střelu dokázal Bobkov srazit, ale od betonů se kotouč vymrštil na levou tyč, kde si puk ze vzduchu pohotově zpracoval BRANDON BOCHENSKI. Asistence: Darren Dietz a Curtis Valk.
    39:46 Brandon BOCHENSKI - 2:3

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

41:47
    Domácí vstoupili do třetí části s velkým elánem. Avangard náporu zatím odolává.

42:19
    Průniková přihrávka na Gurkova byla příliš dlouhá a Bobkov raději přerušuje hru.

43:03
    Barys se nedokázal vymanit od levého hrazení a hostům se opět daří vyvést hru ven z obranné třetiny.

43:27
    Nahození z pravého křídla srazil Kudrjavcev svými betony.

44:09
    Blacker zpoza vlastní branky poslal puk přes hrazení až na útočnou modrou, kde se Akolzin možná trochu unáhlil a příliš rychle se zbavil kotouče.

44:41
    Mezi kruhy dobře zasáhl Berezin, který do zakončení nepustil Dietze.

45:17
    Brankář Avangardu vyjetím před branku zmenšil střelecký úhel a střelu z pravé strany srazil do rohu hrací plochy.

46:14
    Omsk pod tlakem vyhodil puk pouze na zakázané uvolnění a čárový tak vracejí hru před Bobkova.

47:02
    Po špatné přihrávce musí Frattin zpět do obranné třetiny.

47:52
    Kudrjavcev musel čelit střele z těsné blízkosti! Před levou tyč totiž dostal namazáno Fisenko, který z první mířil do prostoru u tyče.

50:41
    Poměrně dlouhá pasáž bez přerušení. Hra se přelévala ze strany na stranu ale nikdo se do zakončení nehnal. Hru přerušil až Bobkov, jenž eliminoval střelu Frattina z modré čáry.

50:50
    Tříbranková ztráta je minulostí! Po vhazování v útočné třetině se ROMAN STARČENKO po výměně kotouče opřel zápěstím do svižné střely, který propadla za Bobkova záda. Asistence: Alexej Makljukov a Patrick Cormier.
    50:50 Roman STARČENKO - 3:3

53:26
    Na vnitřní okraj levého kruhu dostal přihrávku zpoza branky Talbot, který po zpracování nastřelil pouze včas přesunutého Kudrjavceva.

54:15
    Oba celky se začínají soustředit pouze na obranu.

54:59
    Icing Barysu. Vhazovat se bude před Kudrjavcevem.

55:24
    Vysoké vyhození Astany zachytil těsně za modrou čarou Medveděv. Odpískáno postavení mimo hru.

55:52
    Po řadě osobních soubojů se domácím přeci jen povedlo vyvést hru ven z obranné třetiny, ale Omsk opět vyráží dopředu.

56:16
    Nyní se dokázal uvolnit a náhle nabrat dobrou rychlost Valk, který po přejetí mezi kruhy zkusil svůj bekhend.

57:26
    Před brankovištěm Barysu se prohnal Fisenko, který si díky své rychlosti položil Kudrjavceva, ale svůj bekhendový pokus už nedokázal nasměrovat za jeho záda.

58:27
    Makljukov zkusil skrýt svou střelu před projíždějícím spoluhráčem, ale kotouč do středu branky zachytil Bobkov.

59:29
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Jemelin – 2 min., podrážení).

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Základní hrací doba nám neprozradila, kdo si vezme dva cenné body. O ty se Barys s Avangardem poperou v nastaveném čase.

60:01

60:05
    Domácí jdou okamžitě po úvodní buly do útoku.

60:16
    Tvrdou střelu Dietze kryje v brance zakleknutý Bobkov.

60:33
    Střelu Peterssona vyrazil Bobkov před sebe, kde asi dvě vteřiny stál na spodní části vnitřku levého kruhu Dietz! Ten po přípravě přestřelil pravou spojnici.

61:09
    Bochenski si od hrazení sjel na střed levého kruhu, ale i jeho střelu dokázal Bobkov zastavit.

61:31
    Vyloučený Jemelin je zpět na ledě a do přerušení se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

62:00
    Medveděv je vyhnán až za svou branku, kde se mu podařilo zbavit svého nápadníka a nyní může přes pravé křídlo rozjet útočnou akci.

62:22
    Přesilovou hru si zahrají i hosté.

62:31
    Před pravou tyč se podařilo prokličkovat Michejevovi, ale jeho blafák Kudrjavcev přečetl.

62:35
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Starčenko – 2 min., vysoká hůl).

62:35
    Oddechový čas Avangard Omsk.

62:47
    Vyhozený kotouč si přebral Franson, který se pokusil zavést hru do útočné třetiny. Barys jej ale zastavil a znova vyhazuje.

64:00
    Poslední minuta do konce prodloužení.

64:03
    Versteeg se napřáhl na vrcholku pravého kruhu, ale branku netrefil.

64:35
    Ze šermovačky před domácí brankou nic nevzniklo a s končícím trestem Starčenka Barys vyhazuje.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    André Petersson mířil na pravou tyč a přes škrtnutí ramenem Bobkova proměňuje.
    André PETERSSON

1. série
    1:1
    Sergej Širokov do protipohybu Kudrjavceva vyrovnává.