Žilina – Nové Zámky 2:3 (kon.) | Košice – Miskolc 6:3 (kon.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 3:2 (po pr.)
Nitra – Poprad 4:1 (kon.) | Zvolen – Detva 6:1 (kon.) | MAC Budapešť – Banská Bystrica 4:0 (kon.)
MAC Budapešť
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
Úterý 18.09.2018, 19:00 • Tüskecsarnok, Budapešť • Tipos Extraliga (SR) • 3. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:29:11)

Je konec! Budapešť si dnes připisuje první body a hned tři za velmi cennou, ale taky vysokou výhrou 4:0 nad Banskou Bystricí.
    Ve 27. minutě se prosadil Kevin Szabad, který dokázal v chumlu hráčů dostat puk do brány. O dvě minuty později přišla chyba na straně hostů a po následném nahození puku od Boda si kotouč srazil do vlastní brány Ďatelinka. Po třiceti třech vteřinách z toho byl třetí gól, který tentokrát na dva pokusy vstřelil Terbocs. V 58. minutě to zkusili hosté bez brankáře, ale to jim nevyšlo a Szabad si následně připsal druhou branku.

59:55
    Nagy se ještě dostal ke střele z pravé strany, ale s tou si poradil Williams.

59:27
    Hosté už pouze dohrávají zápas, jelikož ví, že dnes nehráli vůbec dobře.

59:07
    Balizs je dnes po fantastickém výkonu blízko nuly.

58:35
    Banská Bystrica se sice dostala dopředu, ale následně nedokázala nic velkého vymyslet.
    57:54 Kevin SZABAD - 4:0

57:54
    Budapešť vstřelila branku!
    Tohle už je debakl, jelikož Budapešť jde do čtyřbrankového vedení! Hosté to zkusili bez brankáře, ale hostujícímu hráči přeskočil kotouč hůl a v pádu dokázal zakončit KEVIN SZABAD. Bez asistence.

57:28
    Oddechový čas pro hosty.

57:28
    Sloboda se dostal do zakončení, ale opět si s tímto pokus poradil Balizs.

56:51
    Poté to Török zkoušel z levé strany, ovšem Balizs opět fantastický.

56:30
    Hosté sice jsou opět v útočné třetině, ale nemohou se ani tentokrát dostat do nějaké střely.

56:04
    Nyní je hra přerušena a následuje komerční přestávka.

55:43

55:02
    A další šance, ovšem Balizs včas vyrazil kotouč svým betonem.

54:35
    Varga si hledal prostor před bránou, ale ani tentokrát nezakončil.

53:50
    Hosté se dostali ke střele, ale hra je přerušena, díky postavení hráče v brankovišti.

53:43
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Nagy – 2 min., sekání).

53:22
    Ve třetí třetině nevidíme moc střel a nyní se bojovalo o puk ve středu hrací plochy.

51:40
    Varga se dostal do zakončení, ale ani tento pokus nepřekonal Balizse a už to vypadá, že Budapešť dnes vyhraje.

50:54
    Faille ještě dohrál brankáře Balizse, což se domácím moc nelíbilo.

49:46
    Budapešť se dostala dopředu, ale tentokrát bez střely.

48:00
    Hosté se nyní dostali dopředu, ale ani tentokrát z toho nebyla nějaká vážnější šance.

47:36
    Ani tentokrát Banská Bystrica nedokázala nic vymyslet a Budapešť je blízko k prvním bodům.

46:49
    Williams si nyní poradil se zakončením Klempy a následuje buly v pásmu hostů.

46:30
    Hosté sice drží puk v pásmu Budapeště, ale ani tentokrát nepřišla žádná střela.

45:42
    Další střelecká příležitost Banské Bystrici, ale Balizs si i tentokrát poradil se střelou Asselina.

44:31
    Nyní byl domácímu mužstvu odpískán ofsajd.

44:10
    Hosté se dostali do přečíslení 4 na 1, ale Varga se zachoval jako sólista a vystřelil, ovšem Balizs si s jeho pokusem poradil!

43:57

43:40
    Poté získali puk na své hole hosté a vydali se dopředu, ale ani tentokrát z toho nebylo nic velkého.

43:19
    Následně už jsou domácí hráči nastěhováni ve třetině Bystrice.

42:55
    Hosté se v oslabení dostali do dvou šancí, ale ani jedna jako celý zápas neskončila za zády Balizse.

42:16
    Další komplikace pro hosty a Budapešť tak získala přesilovou hru.

41:57
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Sloboda – 2 min., nedovolené bránění).

41:22
    Opět je to Budapešť, která se dostala do útočného pásma.

40:52
    Brown se dostal do velmi dobré šance, ovšem Williams si s ní poradil.

40:01
    Střídání v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica: ze hřiště odchází Baroš, přichází Williams.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:51.

Druhá dvacetiminutovka je u konce a stav je velice nečekaný, jelikož Budapešť vede 3:0. Ve 27. minutě se prosadil Kevin Szabad, který dokázal v chumlu hráčů dostat puk do brány. O dvě minuty později přišla chyba na straně hostů a po následném nahození puku od Boda si kotouč srazil do vlastní brány Ďatelinka. Po třiceti třech vteřinách z toho byl třetí gól, který tentokrát na dva pokusy vstřelil Terbocs. Hostům se zatím nedaří dostat do nějaké větší šance a pokud ano, tak jejich pokus chytí brankář Balizs.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58
    Nyní hosté vyhodili ještě puk na zakázané uvolnění.

39:05
    Poté přišla střela hostujícího hráče z pravé strany, ale opět jí chytil Balizs.

38:49
    Nagy se nyní dostal do útočného pásma, ovšem ani tentokrát jsme nebyli svědky střely

38:22
    Sýkora opět napálil jen blokujícího hráče a dnes to pro Banskou Bystrici nevypadá vůbec dobře.

37:40
    Následně domácí vyhodili puk opět pouze na zakázané uvolnění.

37:27
    Šťastný se dostal ke střele, ale Balizs vytáhl další úspěšný zásah, který letěl jen do jeho výstroje.

37:08
    Faille skvěle prošel přes dva hráče, ovšem opět se hosté nedostali do zakončení, ale místo toho zvolili nepřesnou přihrávku.

36:41
    Posléze domácí vyhodili puk jen na zakázané uvolnění.

36:32
    Tvrdý hit předvedl Dudas, ale vše bylo podle pravidel.

36:10
    Banské Bystrici se vůbec nedaří zakončení, jelikož je buď zblokované nebo jde vedle, či Balizs předvede další zákrok.

35:36
    Faille se krátce po nastoupení do hry dostal do zakončení, ale minul bránu.

35:27

35:10

34:42
    Nyní už se hraje 4 na 4 a Banská Bystrica v přesilové hře nedokázala nic velkého vymyslet.

34:14
    Surový se zbavil dvou hráčů, poté předal puk Millerovi, ale tomu při střele sklouzl puk z hole.

33:40
    Miller se dostal do zakončení, ale puk neměl úplně pod kontrolou a s následnou střelou si tak opět poradil Balizs.

33:27
    Hostům se přesilová hra 5 na 3 vůbec nepovedla, jelikož přišla obrovská chyba, po které se dostal do úniku Brown, ale Faille ho zfauloval.

33:27
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Faille – 2 min., sekání).

33:10
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Pozsgai – 2 min., vysoká hůl).

33:10
    Balizs předvedl další dobrý zákrok, když se Šťastný pokoušel dostat do zakončení.

32:35
    Budapešť nevyužila přesilovou hru a nyní si tak početní výhodu vyzkouší i Banská Bystrica.

32:27
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Macaulay – 2 min., nedovolené bránění).

32:18

31:44
    Poté se Banské Bystrici povedlo vyhodit puk ze svého pásma.

31:18
    Dansereau se dostal do zakončení před bránou, ale tu naštěstí pro hosty minul.

30:49
    Baroš musel dávat pozor, jelikož domácí se dostali hned dvakrát k dorážce.

30:28
    Budapešť si tak jako první zahraje přesilovou hru a drží puk v útočné třetině.

30:18
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kubka – 2 min., krosček).

29:41
    Bystrica chce vstřelit první branku, ale následně hosté ztratili kotouč a dopředu se dostal Langkow, ovšem Baroš si s ním poradil.
    28:58 Istvan TERBOCS - 3:0

28:58
    Tak tohle už pro hosty vypadá hodně zle, jelikož Budapešť jde do tříbrankového vedení! Krisztian Nagy se dostal dopředu s pukem po levé straně, poté ho nahodili před bránu, kde byl velmi aktivní ISTVAN TERBOCS, který nadvakrát dokázal překonat Baroše! Asistence: Krisztian Nagy.
    28:25 Christopher BODO - 2:0

28:25
    Následně přichází chyba na straně hostů a Budapešť vede už 2:0! Po neúspěšném vyvezení kotouče s k puku dostal CHRISTOPHER BODO, který nahodil puk před bránu z levé strany, kde ho nešťastně zasáhl Ivan Ďatelinka a Baroš s tím už nemohl nic dělat. Asistence: Jared Brown.

27:49
    Poté se dopředu dostali hosté, ale Balizs je zatím fantastický a pohlídal si každou střelu.
    26:37 Kevin SZABAD - 1:0

26:37
    Tak tohle je šok pro hosty, jelikož domácí jdou do vedení! Terbocs nahazoval puk před bránu, kde se následně vyskytl opět chumel hráčů, ale v něm dokázal zakončit kotouč od brány KEVIN SZABAD. Asistence: Istvan Terbocs.

26:20
    Eric Faille se dostal do zakončení po odrazu, ale nic většího z toho nebylo.

25:58
    Poté už domácí dostali puk na druhou stranu a mohli jít vystřídat.

25:25
    Banská Bystrica nyní sevřela soupeře a ostřeluje bránu Balizse, ale zatím stále bez úspěchu.

24:18
    Varga si objel bránu, ale jeho následná přihrávka nenašla spoluhráče.

23:17
    Marshall se dostal do zakončení, ale ani jeho pokus neskončil v síti, když trefil jen chumel hráčů před bránou Budapeště.

22:22
    Kreisz byl v útočném pásmu příliš brzo a rozhodčí odpískali ofsajd.

22:15
    Zigo se dostal do zakončení z bezprostřední blízkosti, ale s jeho pokusem si poradil Balizs.

21:47
    Miller nahodil puk před bránu, ale nebylo z toho nic většího, ovšem Banská Bystrica stále drží kotouč v útočném pásmu.

21:11
    Hosté zaváhali při rozehrávce ve své třetině a přišla tak střela, ale ta letěla jen vedle levé tyče Barošovy brány.

20:25
    Hosté se krátce po začátku druhé dvacetiminutovky dostali ke střele, ale ta nepřinesla nic většího.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:54.

První třetina nám branku nepřinesla. Budapešť hraje až překvapivě dobře a hosté z Banské Bystrici, to dnes nebudou mít vůbec jednoduché. Největší šanci měl Robert Varga, ale jeho zakončení skončilo pouze na horní tyči. Domácí nedávají nic zadarmo a taky ukázali pár velmi dobrých akcí s následným zakončení.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Domácí hráči se ještě provinili ofsajdem .

19:32
    Domácí se nastěhovali do pásma Bystrice, ale s následnou střelou Orbana si poradil Baroš.

18:45
    Poté se Budapešť ocitla v šanci, ovšem přihrávka před bránu nic nepřinesla.

18:18
    Hostující hráč se provinil zákrokem na hranici pravidle, ale rozhodčí nechali hru plynout dál.

17:08
    Další velká šance Bystrice, ale ani tentokrát to není gól, když Varga po přihrávce Surového před bránou nedokázal zakončit!

16:06
    Banská Bystrica se ocitla v další gólové příležitosti, ale Balizs je v bráně domácích zatím bezchybný.

15:40
    Hosté se museli vrátit, jelikož Budapešť šla do dalšího útoku, ale tentokrát Baroš nemusel zasahovat.

14:55
    Budapešti nyní nevyšel přechod přes modrou čáru a rozhodčí tak odpískali ofsajd.

14:39
    Sýkora nyní trochu zariskoval, když se mu puk zapletl u modré čáry a po ztrátě byl šel domácí hráč do úniku, ale následně vystřelil, ovšem jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

13:55
    Robert Varga se ocitl ve velké šanci, ale jeho pokus bekhendem skončil na horní tyči!

13:26
    Orbanova střela byla po buly zblokovaná, ale poslední minuty patří jasně Budapešti, která opět dostala kotouč do pásma.

13:18
    Následně měl Baroš problémy, když nevěděl, kde má kotouč po střele z pravé strany, ale ten nakonec skončil vedle jeho svatyně.

13:04
    Ránu od modré čáry zblokoval hostující obránce.

12:30
    Domácí hrají překvapivě velmi dobře a nenechají si jen tak odvézt všechny tři body.

12:15
    Tlak domácích byl velmi dobrý, ale poslední střela skončila v lapačce Baroše.

11:58
    Opět se domácí dostali do šance, ale Baroš si věděl poradit se střelou a stejně tak s dorážkou.

11:44
    Baroš si lehce poradil s pokusem z levé strany a následuje buly.

11:05
    Balizs má poslední minuty dost práce, ovšem zatím si se střelami radí skvěle a i tentokrát skončil puk jen v jeho lapačce.

10:43
    Po následném buly se Budapešť sice dostala do útočného pásma, ale tam nevystřelila a tak šla na druhou stranu Banská Bystrica, ovšem střela hostujícího hráče skončila opět v moci Balizse.

10:14
    Tomáš Török se ocitl v dobré šanci, ovšem střela z velkého úhlu skončila jen v moci Balizse.

09:22
    Poslední minuty se hra vyrovnala a následně to byli domácí, kteří se dostali ke střele na bránu, konkrétně Terbocs, ale ten minul.

08:59
    Posléze se domácí dostali do rychlého protiútoku, ale ten nic velkého nepřinesl.

08:39
    Budepešť opět ukázala, že se nebojí vystřelit a Baroš musel být opět ve střehu.

08:03
    Higgs se dostal až do zakončení, když fantasticky prošel středem hrací plochy, ale Balizse nepřekonal.

07:17
    Terbocs se dostala ke střele, ale tu vyrazil mimo svou bránu gólman Baroš.

06:48
    Miller následně dostal puk do útočného pásma, ale utkání zatím chybí hlavně střely na bránu.

06:15
    Budapešť se posléze dostala do rychlého protiútoku, když došlo k chybě ve střídání hostů, ale Baroš nemusel zasahovat.

05:20
    Hosté nyní dostali soupeře pod tlak a lítají puky před bránu, ovšem Balizs byl i tentokrát připraven a vyrazil kotouč betonem.

04:48
    Banská Bystrica ukazuje od začátku svou kvalitu a nyní musel být Balizs připraven proti střele Kubky.

03:51
    Opět to byl Surový, který se dostal až před bránu, ale jeho následnou přihrávku zachytila domácí obrana.

03:09
    Velice dobrá hostů, ve které byl Surový, ale jeho střela šla těsně vede pravé tyče.

02:24
    Nyní rozhodčí odpískali ofsajd domácímu mužstvu a následuje buly ve středním pásmu.

02:15
    Mihalík poslal přihrávku na pravou stranu, odkud přišla rána, ale ta minula domácí svatyni.

01:36
    Hosté se posléze dostali s pukem za bránou Balizse, ale ani tentokrát nepřišla žádná střela.

00:45
    Banská Bystrica nedokázala v útočném pásmu nic velkého vymyslet a kotouč je opět ve středním pásmu.

00:14
    Domácí tým se sice dostali dopředu, ovšem Baroš zasahovat nemusel.

00:01

MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Burt, Dudás, Vokla, Garát, Fejes – Odnoga, Nagy, Terbócs – Klempa, Langkow, Dansereau – Orban, Brown, Bodó – Szabad, Kreisz, Szigeti

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Baroš (Williams) – Mihalik, Marshall, Miller, Kubka, Ďatelinka, Sloboda, Biro, Török – Tamáši, Faille, Asselin – Zigo, Higgs, Sýkora – Šťastný, Surový, Varga – Gabor, Češík, Kabáč

Rozhodčí: Peter Jonák, Róbert Müllner – Šimon Synek, Tomáš Gegáň – Peter Macko.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC 05 iClinic Banská Bystrica:

Banská Bystrica se aktuálně nachází na pátém místě se čtyřmi body a skóre 6:6. V prvním zápase přivítala v domácím prostředí Liptovský Mikuláš, ale prohrála na nájezdy 4:5. Následně přivítala na svém ledě Trenčín. První třetina branku nepřinesla, ale tři minuty před konci druhé dvacetiminutovky poslal domácí do vedení Šťastný. V polovině třetí periody navýšil náskok Sloboda. I když hosté v posledním minutě snížili, tak srovnat už nedokázali. Banská Bystrica tak zvítězila 2:1.

MAC Budapešť:

Maďarský klub Budapešť se momentálně nachází na posledním dvanáctém místě bez bodu se skóre 2:10 a vidí o zažívá o dost větší kvalitu soupeřů, než v maďarské lize. V prvním zápase přivítal MAC na svém ledě Nové Zámky, ovšem utrpěl těžký debakl 1:7. Ve druhém a zatím posledním zápase zavítal do Popradu. Tam skončila první třetina remízou 1:1, když se za hosty prosadil Dansereau. Ve druhé periodě šli domácí do vedení, kteří těsně před koncem zápasu přidali pojistný gól do prázdné brány a Budapešť prohrála 1:3.

Ve 3. kole slovenské Tipsport ligy se proti sobě utkají týmy MAC Budapešť a HC 05 iClinic Banská Bystrica. Tato mužstva se spolu ještě neutkala, jelikož MAC Budapešť hrála do minulé sezóny maďarskou ligu, kterou vyhrála, když ve finále porazila DVTK 4:1 na série. Nyní se tak bude hrát v hale Tüskecsarnok, která nabídne kapacitu pro 2 540 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 19:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 27. Szabad (Terbocs), 29. Bodo (Brown), 29. Terbocs (Nagy), 58. Szabad

HC´ 05 Banská Bystrica: Baroš (41. Williams) – Mihalik, Marshall, Miller, Kubka, Ďatelinka, Sloboda, Biro, Török – Tamáši, Faille, Asselin – Zigo, Higgs, Sýkora – Šťastný, Surový, Varga – Gabor, Češík, Kabáč

Rozhodčí: Peter Jonák, Róbert Müllner – Šimon Synek, Tomáš Gegáň – Peter Macko