Žilina – Nové Zámky 2:3 (kon.) | Košice – Miskolc 6:3 (kon.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 3:2 (po pr.)
Nitra – Poprad 4:1 (kon.) | Zvolen – Detva 6:1 (kon.) | MAC Budapešť – Banská Bystrica 4:0 (kon.)
HKM Zvolen
6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
HK Detva
Úterý 18.09.2018, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 3. kolo

57:36
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Kuklev – 2 min., podrážení).

45:39
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Kuklev – 2 min., držení).

40:01
    Zvolen vstupuje do třetí periody v početní výhodě. Ščurko dostal za svůj zbytečný zákrok ze samého závěru předešlého dějství dvouminutový trest.

35:34
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Žilka – 2 min., hákování).

30:25
    Zvolen se bude opět bránit. Dvě minuty za držení obdržel Vandane.

27:15
    Ne však na dlouho. Podražení Drgoně neušlo pozornosti rozhodčích.

25:31
    Hosté se o tlak připravují špatným střídáním. Pískáno je příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Gachulinec.

24:27
    V krátkém sledu se na trestnou lavici poroučí i Samuel Petráš a Zvolen se bude muset bránit ve třech! Domácí střídačka reaguje oddechovým časem.

23:21
    Dezorientovaný Skapski teď chvíli nevěděl, kde je puk. Nakonec jej zakryl vedle brány a jsou z toho dle nových pravidel dvě minuty. Trest za domácího brankáře odpyká Pöyhönen.

20:49
    Drgoň teď sestřelil v brankovišti Petríka a putuje za napadení na dvě minuty na trestnou lavici. Síly na ledě se tak na chvíli srovnají.

19:46
    V závěru třetiny se ještě vylučuje. Magogin zahrál vysokou holí a Zvolen si tak zahraje třetí přesilovou hru.

12:13
    Hosté jdou podruhé v utkání do čtyř. Za zdržování hry je vyloučen Murček.

07:38
    Detva má možnost bleskově odpovědět. Za sekání je vyloučen domácí Pöyhönen.

02:54
    Domácí favorit si zahraje první přesilovou hru. Za podražení vyfasoval menší trest Milý.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 7. Kytnár (Mich. Chovan, Ulrych), 14. Handlovský (Vandas, Vandane), 31. Špirko (Ulrych), 47. Drgoň (Mich. Chovan, Zuzin), 50. Špirko (Vandas, Handlovský), 57. Špirko (Handlovský) – 48. Gašpar (Puliš, Ščurko)

HKM Zvolen: Skapski (Bábik) – Drgoň, Ulrych, Vandane, Charnaok, Zeleňák, Pöyhönen, Růžička – Obdržálek, Kytnár (A), Mich. Chovan (C) – Vandas, Špirko (A), Handlovský – Šišovský, Lušňák, Zuzin – M. Halama, Holovič, S. Petráš
    HK Detva: Petrík (Riečický) – Kuklev, Mar. Chovan, Sládok (C), F. Fekiač, Mat. Chovan, Šimon, Gachulinec, Jendroľ – Ščurko, Murček, Gašpar – Tibenský, Magogin, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Žilka – Milý, Valent, M. Surový

Rozhodčí: Baluška, Stano – Tvrdoň, Výleta (video – Chudada)