Chabarovsk – CSKA Moskva 0:4 (kon.) | Vladivostok – HC Slovan 4:5 (kon.) | Jokerit – Jekatěrinburg 0:3 (kon.)
Nižněkamsk – Kazaň 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Soči – Čeljabinsk 3:4 (po pr.)
Neftěchimik Nižněkamsk
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Ak Bars Kazaň
Pátek 21.09.2018, 18:00 • Neftěchim Arena • KHL

To už je ode mě vše. Přeji krásný zbytek večera! (20:42:00)

Česká stopa

Adam Polášek (NIZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:43
    Andrej Nestrašil (NIZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:43

Jiří Sekáč (KZN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:37

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 38:29 (15:6, 8:16, 15:7)
    Zblokované střely – 15:11
    Vyhraná vhazování – 39:33
    Trestné minuty – 34:10
    Hity – 12:12

Hokejisté Kazaně vyhráli derby o krále Tatarstánu. Na ledě Nižněkamsku zvítězili 2:1. Domácí sice po první třetině vedli, ale ve druhé části Kazaň otočila skóre zásahy Alexeje Potapova a Vladimira Tkačova, které od sebe dělily jen dvě minuty. Ve třetí třetině už gól nepadl, domácím nepomohla ani závěrečná hra bez gólmana.

59:57
    Po buly ještě minul prázdnou domácí branku Potapov!

59:54
    Ještě jedno přerušení hry. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:44
    Domácím utekl puk do středního pásma!

59:37
    Obrovský závar před hostující brankou! Rozhodčí v nepřehledné situaci kotouč viděl a hru přerušil až v momentě, kdy ho definitivně zalehl Podjapolskij.

59:01
    Zakázané uvolnění Kazaně. Domácí mají na vyrovnání už jen minutu.

58:43
    Po přenesení hry na levý kruh následovala prudká střela domácího hráče. Podjapolskij se stačil přesunout a následně na něj napadala hromada hokejistů. Po menší šarvátce se bude pokračovat ve hře.

58:21
    Branka Nižněkamsku je již prázdná!

58:20
    Oddechový čas domácích.

58:20
    Ještě, než se domácí k odvolání brankáře odhodlali, mohl přijít vyrovnávací gól! Andrej Nestrašil nahrnul puk do předbrankového prostoru, kde se k němu dostal Pavel Kulikov. Tomu ale vložil hůl do zakončení Pedan a kotouč se odrazil do ochranné sítě!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Myslím, že se brzy dočkáme domácí power-play.

57:05
    Chajrullin nahodil puk do ohně, kde se jeho spoluhráči snažili dorážet. Hosté tento závar přežili.

56:24
    Z osy hřiště to zkoušel Andrej Nestrašil. Podjapolskij přerušil hru.

56:15
    Domácím začíná rychle utíkat čas, Kazaň hraje dobře takticky.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 14. Puustinen (An. Sergejev) – 35. A. Potapov (Lukojanov), 37. Tkačov (M. Gluchov, Galijev)

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – An. Sergejev, Polášek, Ogurcov (A), Bryncev, Volgin, Šaripzjanov (A), Semjonov – Jo. Nättinen, Ruohomaa, Puustinen – Nestrašil, E. Galimov (C), Porjadin – Chajrullin, Jakimov, Zdunov – Arkalov, P. Kulikov, Michnov – Šafigullin.
    Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Garipov) – Jarullin, Markov (A), Abrosimov, Batyršin, Pedan, Postma, Ljamkin – Azevedo, Lander, Sekáč – Galijev, Burmistrov, Zaripov (C) – A. Potapov (A), A. Michejev, Lukojanov – Kara, Tkačov, M. Gluchov.

Rozhodčí: Sojn, Sidorenko – Novikov, Šeljanin