Feyenoord – Utrecht 1:0 (kon.) | Emmen – Zwolle 0:1 (kon.) | Groningen – Alkmaar 1:3 (kon.)
Eindhoven – Ajax 3:0 (kon.)
FC Emmen
0:1 (0:1)
PEC Zwolle
Neděle 23.09.2018, 14:30 • De Oude Meerdijk (Emmen) • Nizozemská Eredivisie • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Hezký den u sledování nizozemské Eredivisie! V dnešním 6.kole se představí domácí Emmen, který vyzve Zwolle. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Emmen se momentálně nacházejí na slušném devátém místě. Na nováčka slušný výkon. Na svém kontě mají za pět utkání 7 bodů za dvě výhry a remízu. Skóre mají záporné 6:12. Poslední dvě utkání nepoznali hořkost porážky. Nejdřív remizovali 1:1 s dalším nováčkem Graafschapem. Poslední kolo hráli s Utrechtem, který porazili 1:2. Nejlepší střelec týmu je s dvěma góly Bijl.

Zwolle se nachází na barážovém šestnáctém místě. Na svém kontě mají pouze tři body za výhru 0:1 proti Groningenu. Skóre mají záporné 4:9. Na poslední Groningen nemají žádný náskok. Zwolle tedy prožívá velice nepovedený start soutěže a budou muset rychle zabrat. Uvidíme, zda se to podaří hned proti Emmenu. Nejlepší střelec týmu je s dvěma góly van Crooij.

Posledních pět vzájemných utkání:
    14.07.17 FC Emmen-Zwolle 0 : 3
    13.11.14 Zwolle-FC Emmen 1 : 1
    06.07.13 FC Emmen-Zwolle 1 : 3
    06.04.12 Zwolle-FC Emmen 1 : 0
    09.12.11 FC Emmen-Zwolle 1 : 2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Emmen: Scherpen – Cavlan, N. Bakker, Veendorp, Klok (C) – Engbers, Ben Moussa, Bijl, Peters – Slagveer, Pedersen.
    Náhradníci: Telgenkamp, van der Vlag – Arias, Bos, Bourdouxhe, De Vos, Gronsveld, Jansen, Suliman.

PEC Zwolle: van der Hart – van Polen (C), Lam, S. van den Berg, Ehizibue – Leemans, Flemming, Dekker – V. van Crooij, van Duinen, Namli.
    Náhradníci: Bouzanis, Hauptmeijer – Bouy, Elbers, Genreau, Hamer, Ligeon, Paal, Lachman, Scamacca, Tripaldelli.

Rozhodčí: Kuipers B. (Ned).

1

1
    Emmen oblékl červenobílé dresy, Zwolle modré.

2
    Do úvodu utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří budou chtít přidat další body do tabulky.

3
    Prvním faulem se provinil domácí Nicklas Pedersen.

4
    Emmen kombinuje na své polovině hřiště a hledá volné mezírky v obraně Zwolle, které neprožívá ideální časy díky nepříznivému postavení v tabulce.

5
    Rohový kop pro celek ze Zwolle.

6
    Ten nepřinesl žádné velké vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Nick Bakker.

7
    Hra je na začátku zápasu hodně takticky svázaná. Není se čemu divit, hraje se o hodně.

8
    Pokus van Duinena blokuje domácí stoper Veendorp.

9
    Druhý rohový kop pro Zwolle v krátkém sledu. Na hřiště padají dešťové kapky.

10
    I ten domácí hráči zvládli. Caner Cavlan hledá volné záložníky k rozvíjení útoku.

11
    Po úvodní desetiminutovce je stav zápasu vyrovnán.

12
    Zwolle převzalo aktivitu. uvidíme, co dokážou vymyslet.

13
    Emmen se ubránil díky dobré práci Cavlana kolem levé postranní čáry.

14
    Na stadionu Emmenu panuje skvělá atmosféra. Fanoušci se radují z každého podařeného zákroku či zajímavého pasu.

15
    Zwolle bude kopat velice zajímavý volný přímý kop díky nedovolenému zákroku Veendorpa.

16
    Flemming krásně vyslal na steč van Duinena, jenže ten nedokázal kvalitně zpracovat.

17
    Zwolle kombinuje na své útočné polovině a je zatím lepším týmem.

18
    Clint Leemans se nedokázal prodrat přes domácího kapitána Kloka, který je zatím bez chybný.

19
    Ememn šel do rychlého brejku. Nicklas Pedersen centroval do pokutového území na Chacona, jenže ten nedokázal kvalitně zpracovat míč.

20
    Po úvodní dvacetiminutovce je stav bezbrankový.

21
    Caner Cavlan si opět poradil s dotírajícím Namlim.

22
    Reuven Niemeijer se nedokázal přes dobře postaveného van Plena.

23
    Utkání je zatím hodně vyrovnané. Oba celky se střídají v aktivitě.

25
    Žlutou kartu dostává Rick Dekker (PEC Zwolle).

26
    Žlutou kartu dostává Mike van Duinen (PEC Zwolle).

27
    Volný přímý kop pro Zwolle po nedovoleném zákroku Kloka.

28
    Hra se nám hodně přiostřila a zkušený sudí Kuipers si hned zjednává respekt, že tyhle zákroky nebude dál snášet.

29
    Žlutou kartu dostává Caner Cavlan (FC Emmen).

30
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je RICK DEKKER, který se krásnou střelou zapisuje do listiny střelců a potvrzuje zatím dobrý výkon hostujícího celku, který bude chtít konečně uzmout tři body.
    30. Rick DEKKER - 0:1

31
    Zwolle stále pokračuje v dobrém výkonu. Emmen se potřebuje rychle probudit.

32
    Emmen po dlouhé době kombinuje poblíž brány van der Harta.

33
    K zakončení se dostal Michael Chacon, jenže jeho pokus chytá hostující brankář.

34
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval Leemans.

35
    Zwolle kombinuje na své polovině hřiště a snaží se otupit tlak Emmenu, které se konečně pořádně rozehřál v útočné části hry.

36
    Keziah Veendorp měl velké problémy v rozehrávce, protože Mike van Duinen parádně napadal.

37
    Útočným faulem se provinil hostující Younes Namli.

38
    Rohový kop pro Zwolle.

39
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Gersom Klok.

40
    Posledních pět minut základní hrací doby a hosté vedou 0:1 po brance Dekkera.

41
    Emmen je sice u balonu, jenže daleko od brány van der Harta.

42
    Nepřesnou přihrávku vyslal Hilal Ben Moussa. Mickey van der Hart bude odkopávat od brány.

43
    Nedovolený zákrok Ziana Flemminga končí akci hostů.

44
    Ani jednomu celku se nedaří dlouhodobá kombinace. Snad se to v druhém poločase zlepší.

45
    Rozhodčí Kuipers se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45+1
    Luciano Slagveer se dožadoval odpískání penalty, jenže rozhodčí nechává hru plynout dál. Roh pro Emmen.

45+2
    Ani z této šance se domácí nepostarali o vyrovnání.

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první půli mezi Emmenem a Zwolle, které končí výhrou hostů 0:1 díky povedené trefě Dekkera. Jinak byla úvodní polovina hry hodně vyrovnaná, i když na začátku utkání byli o něco lepší hosté. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.

46

46
    Druhý poločas rozehráli hostující hráči Zwolle.

47
    Volný přímý kop pro hráče modrých dresech.

48
    Hosté vstoupili i do druhé půle aktivněji, jenže zatím to je stále 0:1.

49
    Do ofsajdového postavení se dostal domácí Luciano Slagveer.

50
    Nedovoleným zákrokem se předvedl Michael Chacon.

51
    Zwolle kombinuje na své polovině hřiště a kontroluje své jednobrankové vedení.

52
    Žlutou kartu dostává Reuven Niemeijer (FC Emmen).

53
    Reuven Niemeijer opět spěchal po pravém křídle, jenže tentokrát ho dokázal van polen uhlídat.

54
    Na hřiště za pár chvil přijde domácí hráč, který podpoří ofenzívu Emmenu.

55
    Bakker dlouhým míčem hledal Pedersona, jenže ten byl dobře zpacifikován Lamem.

56
    Střídání v týmu FC Emmen: ze hřiště odchází Hilal Ben Moussa, přichází Anco Jansen.

57
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval van Duinen.

58
    Rohový kop pro domácí Emmen.

59
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Sepp van den Berg.

60
    PO hodině hry vedou hosté stále 0:1 po dobrém zakončení Dekkera.

61
    Mickey van der Hart odkopává míč do autu, protože jeden z jeho spoluhráčů leží na zemi.

62
    Thomas Lam je na nohou a zřejmě bude pokračovat v utkání.

63
    Chaconova rána končí blokovaná a poté neměl van der Hart problém chytit volný míč.

64
    Emmen se v posledních minutách zlepšil a má pár šancí. Uvidíme, zda dokážou vyrovnat.

65
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Thomas Lam, přichází Darryl Lachman.

66
    Thomas Lam dál nakonec nemohl pokračovat a je nucen střídat. Pro trenéra Schipa velké problémy. Musí zasáhnout do své obrany.

67
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Younes Namli, přichází Stanley Elbers.

68
    Hra je hodně rozkouskovaná. Stále dost faulů, ke kterým se přidaly střídání.

69
    Nepovedená přihrávka Chacona končí za brankovou čarou. Mickey van der Hart bude odkopávat od brány.

70
    Posledních dvacet minut základní hrací doby a Zwolle stále vede 0:1.

71
    Rohový kop pro vedoucí mužstvo..

72
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Nick Bakker.

73
    Nicklas Pedersen se nedokázal prodrat přes van der Berga.

74
    Jafar Arias se zbytečně zahnal až mimo hřiště. Kingsley Ehizibue bude vhazovat poblíž svého pokutového území.

75
    Nově příchozí Darryl Lachman se dostává do optimální formy. Teď vyšachoval Pedersena.

76
    Emmen kombinuje na své polovině hřiště a sbírá síly na posledních patnáct minut.

77
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval Kingsley Ehizibue.

78
    Domácí trenér bude naposled v utkání střídat.

79
    Nepřesná přihrávka Nicklase Pedersena končí v zázemí. Mickey van der Hart bude odkopávat od brány.

80
    Posledních deset minut základní hrací doby.

81
    Střídání v týmu FC Emmen: ze hřiště odchází Michael Chacon, přichází Henk Bos.

82
    I hostující trenér Schip bude naposled v utkání střídat.

83
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Clint Leemans, přichází Gustavo Hamer.

84
    Emmen tlačí, jenže Zwolle nechce v žádném případě ztratit velice dobře rozehraný zápas.

85
    Rohový kop pro hostující Zwolle.

86
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Keziah Veendorp.

87
    Žlutou kartu dostává Vito van Crooij (PEC Zwolle).

88
    Zwolle je v posledních minutách základní hrací doby naskládané v útoku.

89
    Vito van Crooij se uvolnil přes Kloka. Přihrával na Lachmana, jenže ten nedokázal procedit míč přes obranu Emmenu.

90
    Rozhodčí Kuipers se rozhodl, že nastaví čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Emmen vrhá všechny hráče dopředu.

90+2
    Rohový kop pro Emmen. Jedna z posledních příležitostí pro nováčka Eredivisie.

90+3
    Ten byl ale ubráněn. Uvidíme, zda si dokážou vytvořit nějakou šanci.

90+4

Sledovali jsme utkání mezi Emennem a Zwolle, které končí výhrou hostujícího celku 0:1 díky trefě Ricka Dekkera, který se krásně prosadil v pokutovém území. Zwolle si hlídalo své utkání a zřejmě po zásluze byli o ten jeden gól lepší. Zwolle se posouvá na desátou příčku, Emmen zůstává v neúplné tabulce devátý.

Přeju hezký zbytek odpoledne a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (16:24:41)