Udinese – Lazio 1:2 (kon.) | AS Řím – Frosinone 4:0 (kon.) | Atalanta BC – Turín 0:0 (kon.)
Cagliari – Sampdoria 0:0 (kon.) | Janov – Chievo 2:0 (kon.) | Juventus – Bologna 2:0 (kon.)
Neapol – Parma 3:0 (kon.)
Udinese Calcio
1:2 (0:0)
S. S. Lazio
Středa 26.09.2018, 19:00 • Dacia Arena (Udine) • Italská Serie A • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký den u sledování italské Serie A! V dnešním 6.kole se představí domácí Udinese, které vyzve Lazio. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Udinese se momentálně nachází na sedmém místě dvacetičlenné tabulky. Na svém kontě mají za pět utkání 8 bodů za dvě výhry a dvě remízy. Skóre mají kladné 6:4. Poslední dvě utkání nepoznali hořkost porážky. Nejdřív remizovali 1:1 s Turínem a v posledním utkání porazili 0:2 Chievo. Nejlepším střelcem týmu je se čtyřmi góly argentinský šutér De Paul.

Lazio se nachází na pátém místě tabulky a i přes velké ztráty, například Felipe Andersona, stále drží svoji kvalitu. Na svém kontě mají 9 bodů za tři výhry. Skóre mají kladné 7:5. Na vedoucí Juventus mají ztrátu šesti bodů. Lazio prohrálo první dva duely, jenže poté porazilo jak Frosinone 1:0, tak i 0:1 Empoli a 4:1 Janov, takže forma jde hodně nahoru. Nejlepší střelec týmu je s třemi góly Ciro Immobile.

Posledních pět vzájemných utkání:
    08.04.18 Udinese-Lazio 1 : 2
    24.01.18 Lazio-Udinese 3 : 0
    26.02.17 Lazio-Udinese 1 : 0
    01.10.16 Udinese-Lazio 0 : 3
    31.01.16 Udinese-Lazio 0 : 0

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Udinese Calcio: Scuffet – Samir, Nuytinck, Troost-Ekong, Stryger Larsen – Machís – de Paul, Barák, Fofana, Mandragora – Lasagna.
    Náhradníci: Musso, Nícolas – Behrami, D'Alessandro, Opoku, Gi. Pezzella, Pontisso, Teodorczyk, Pussetto, Wagué, Vizeu, ter Avest.

S. S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, Wallace – Lulić (C), Alberto, Badelj, Parolo, Patric – Correa – F. Caicedo.
    Náhradníci: Guerrieri – Basta, Cáceres, Valon Beriša, Cataldi, Durmisi, Immobile, Marušić, S. Milinković-Savić, Murgia, Lucas Leiva, Bastos.

Rozhodčí: Maresca F. (Ita).

1

1
    Domácí rozbíhají první útok. Udinese obléklo bíločerné dresy, Lazio tmavě modré.

2
    Domácí mužstvo kombinuje na své polovině hřiště a hledají volné prostory. Lazio hraje téměř v béčkové sestavě, na lavičce je pouze Immobile či Milinkovič-Savič.

3
    Udinese se nedostalo k zakončení, protože Rodrigo de Paul nepřesně hledal Lasagneho. Tomas Strakoša bude odkopávat od brány.

4
    Lazio se dlouho neudrželo na míči a domácí celek opět ovládá kontrolu hry.

5
    Antonín Barák nezkrotil balon, ale i tak je Udinese dál na míči. Hra je hodně takticky svázaná a určitě by tomu pomohl gól na kterékoliv straně.

6
    Bram Nuytinck si připsal první splněný obranný zákrok. Zastavil Caiceda, který na hrotu nahrazuje nejlepšího střelce Věčného města, tedy Cira Immobileho.

7
    Joaquín Correa hledal dlouhým míčem Gabarrona, jenže jeho pokus končí na kopačkách domácího Baráka.

8
    William Troost-Ekong si dokázal poradit s Caicedem, kterého čistým způsobem obral o míč skluzem.

9
    První rohový kop pro domácí mužstvo. Fanoušci v Dacie Areně je vyprodaný a panuje zde parádní atmosféra.

10
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Francesco Acerbi.

11
    Po úvodních deseti minutách je stav stále bezbrankový. Navíc jsme neviděli ani jednu střelu na branku, takže doufáme, že se to časem zlomí.

12
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval vracející se Senad Lulić, který přidržel za dres Fofanu.

13
    Lazio muselo kombinovat i se Strakošou, protože hráči Udinese dobře napadají.

14
    Udinese sice nevyhrály první dvě utkání, jenže od té doby působí velice dobrým dojmem. Na hřišti domácí vybojovali druhý rohový kop v utkání.

15
    Římští se dokázali ubránit. Tomas Strakoša dlouhým pasem hledal Luliče, který se žene do útoku.

16
    Dobře zasáhl proti Albertovi Antonín Barák, který poté i kvalitně rozehrál na Fofanu. Uvidíme, jestli si dnes vybojuje místo v základní sestavě.

17
    Francesco Acerbi si počkal na pohyb Mandragory, kterého poté lehce oloupil o bílý míč. Jens Stryger Larsen bude vhazovat blízko pokutovému území Lazia.

18
    Kevin Lasagna vybojoval volný přímý kop před branou pokutového území. Tomas Strakoša bije na poplach.

19
    K míči se postavil domácí lídr Rodrigo de Paul. Jeho pokus letěl dobře, jenže jen těsně nad brankou Lazia. Zdálo se mi, že pokus Tomas Strakoša vyrazil na roh.

20
    De Palův roh nalezl pouze hlavu Wallaceho, který zkušeně posouvá míč do bezpečí.

21
    Útočným faulem se provinil Correa, který poslal na zem Rolanda Mandragoru. Domácí jsou opět na míči.

22
    Lazio se ale zlepšilo a vyrovnalo utkání. To předvedl v napadání Marco Parolo, který odebral míč Machisovi,

23
    Rodrigo de Paul byl opět nevybíravě faulován. Tohle už mohl sudí Maresca posoudit žlutou kartu.

24
    Hra se nám hodně rozkouskovala, neboť hlavně hostující hráči neustále faulují. Domácí fanoušci začínají být podrážděni.

25
    K zakončení se dostal Luiz Felipe, jenže jeho pokus končí vysoko nad brankou Scuffeta, který se zatím nudí.

26
    Lazio získalo míč a pomalými krůčky se dostává na útočnou polovinu.

27
    Nadále probíhá kombinace Říma, který se nemůže prosadit přes pevnou obranu Udinese.

28
    Rolando Mandragora dobře zasáhl před Luličem. Poté ovšem jeho spoluhráč nepřesně přihrál a hráči v tmavých dresech jsou opět na míči.

29
    Luiz Felipe hledal dlouhým míčem Caiceda, jenže ten v pokutovém území nedokázal přehlavičkovat Nuyticka.

30
    Po polovině utkání je stav stále bezbrankový. Stále jsme neviděli žádnou stoprocentní šanci, protože dominují obě obrany.

31
    Senad Lulić našel přesným míčem Parola, jenže jeho pokus hlavičkou míjí bránu Scuffeta.

32
    Nepřesnou přihrávkou se předvedl Patric. U míče je Simone Scuffet, který přemýšlí, kde bude ideální přihrát.

33
    Bram Nuytinck nevěděl kam přihrát, a tak vyzval svého brankáře. Hraje stále hodně defenzivní.

34
    Luis Alberto, který prošel Liverpoolem, vybojoval první rohový kop pro Lazio v tomto utkání.

35
    Na vysoký míč Alberta vyskočil Samir, který přihrál na Baráka, který kvalitně podržel míč.

36
    Seko Fofana se krásně uvolnil přes Alberta, vystřelil, jenže tento hráč z Pobřeží Slonoviny nevstřelil svoji druhou branku v sezóně.

37
    Aktivní Joaquín Correa se neustále nabízí a jde si pro balony až na polovinu hřiště a zatím parádně nahrazuje hvězdu Milinkoviče-Saviče.

38
    Antonín Barák dobře napadal, jenže Wallace dokázal udržet míč na svých zelených kopačkách.

39
    Lazio si pěkně přihrálo na malém prostoru. Parolo hledal za obranou Correu, jenže ten byl zastaven William Troost-Ekongem.

40
    Posledních pět minut první půle a stav je stále bezbrankový.

41
    První poločas nám směřuje ke konci a stále můžeme sledovat stejný obrázek. Jeden z celků drží míč a nemůže se prodrat přes pevnou obranu svého soupeře.

42
    Žlutou kartu dostává Senad Lulić (S. S. Lazio).

43
    Darwin Machís dokázal ubránit Badelja, který jako defenzivnější záložník se vydal na útočnou steč.

44
    Jens Stryger Larsen hledal dlouhým míčem Lasagnu, jenže ten byl hlídán Acerbim.

45

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první poločas mezi Udinese a Laziem, který končí bezbrankovou remízou. Neviděli jsme ani žádné větší šance, protože oba celky dobře bránili. Oba celky tak mají do druhého poločasu co dohánět. Uvidíme, zda se podaří dnes někomu skórovat.

46

46
    Udinese vstoupilo do druhého poločasu opět aktivně.

47
    K zakončení se dostal Kevin Lasagna, jenže jeho pokus vyráží Tomas Strakoša na rohový kop.

48

49
    Lazio kombinuje na své polovině hřiště, jenže domácí skvěle napadali a rychle získali míč zpět.

50
    Hostující trenér Inzaghi bude poprvé v utkání střídat. Teplákovou soupravu sundává Immobile a Durmisi.

51
    Domácí mají míč pod kontrolou a hledají volnou mezírku v obraně římských.

52
    První rohový kop pro Lazio v druhém poločase.

53
    Ten byl zahrán Parolem na Acerbiho, jenže ten byl dobře hlídán Nuytinckem.

54
    Nepřesnou přihrávkou se prezentoval Joaquín Correa. Simone Scuffet bude odkopávat od brány.

56
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Ciro Immobile.
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Riza Durmisi.

57
    Udinese se najednou po příchodu Immobileho zatáhlo a ještě více se budou soustředit na bránění.

58
    Samir si u rohového praporku dokázal poradit s Parolem. U míče je Antonín Barák, který přihrává na Machise, který zkušeně uklidňuje.

59
    Nedovolený zákrok Machiseho na Gabarrona.

60
    Další volný přímý kop pro Lazio. Tentokrát z mnohem nadějnější pozice.

61
    Lazio právě vstřelilo branku!
    Lazio se dostává do vedení! Celé brance předcházel parádní centr Parola, který našel hlavu Alberta. Autorem branky je FRANCESCO ACERBI, který dokázal umístit odražený míč po zákroku Scuffeta, do sítě.
    61. Francesco ACERBI - 0:1

62
    Rozhodčí Maresca promlouval s videorozhodčím, který nakonec říká, ať uzná první branku Acerbiho v letošní sezóně.

63
    Domácí hráči se snažili o okamžité vyrovnání, jenže pokus Fofany končí mimo bránu Strakoši.

64
    I domácí trenér Velazquez si připravil první střídání. Mezitím Udinese kope rohový kop.

65
    Ten nepřinesl žádné nebezpečí, protože De Paul mizerně zahrál standardní situaci.

66
    Krásná branka Lazia! Autorem branky je JOAQUÍN CORREA, který si krásně vychutnal Larsena. Navedl si míč na pravou nohu, kterou usměrnil míč přesně k pravé tyči a říká si o základní sestavu. Asistence: Riza Durmisi.
    66. Joaquín CORREA - 0:2

67
    Joaquín Correa potvrzuje skvělé utkání, které vyšperkoval krásnou brankou. Udinese je po první inkasované brance hodně pasivní.

68
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Ignacio Pussetto.

69
    Útočným faulem se provinil domácí Kevin Lasagna. To vyhovuje Laziu, který není pod žádným velkým tlakem a pádí za dalšími body do tabulky.

70
    Na hřiště se dostane Łukasz Teodorczyk. Uvidíme, zda dokáže promluvit do zápisu o střelcích.

71
    Seko Fofana se dostal k dalšímu zakončení. Poprvé letěla nebezpečně, jenže Tomas Strakoša si připisuje pěkný zákrok.

73
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Łukasz Teodorczyk.

74
    Nepřesnou přihrávku vyslal Milan Badelj. Simone Scuffet bude odkopávat od brány.

75
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luiz Felipe, přichází Bastos.

76
    Na hřiště se tedy nedostane lehce zraněný Sergej Milinković-Savić, kterého trenér Inzaghi šetří na římské derby proti AS.

77
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval domácí Ignacio Pussetto, který to přehnal s aktivitou.

78
    Na hřišti ležel hostující Wallace, který má problém se zády. Naneštěstí pro něho musí pokračovat v utkání a nějaké šetření nepřipadá v úvahu.

79
    Lazio nakopává dlouhé balony, aby se domácí nedostali ke střele, protože Wallace je stále mimo hřiště.

80
    Udinese právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je BRAM NUYTINCK, který zužitkoval pas De Paula a krásnými nůžkami překonává Strakošu. O náboj do poslední desetiminutovky tedy máme postaráno! Asistence: Rodrigo de Paul.
    80. Bram NUYTINCK - 1:2

81
    Žlutou kartu dostává Ciro Immobile (S. S. Lazio).

82
    Udine zbývá zhruba deset minut i s nastavením alespoň na vyrovnání. Uvidíme, jak se jim to podaří.

83
    Velká šance domácích! K zakončení se dostal Łukasz Teodorczyk, jenže jeho střela skluzem míjí bránu bezmocného Strakoši.

84
    Lazia tentokrát působí hodně nervózně. Sport nám ukazuje své kouzlo.

85
    Žlutou kartu dostává Milan Badelj (S. S. Lazio).

86
    Žlutou kartu dostává Ignacio Pussetto (Udinese Calcio).

87
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Kevin Lasagna, přichází Felipe Vizeu.

88
    Domácí trenér Velazquez posílá všechny své síly do útoku. Uvidíme, zda to bude stačit alespoň na remízu. Další žlutou kartu vidí Bastos.

89
    Žlutou kartu dostává Riza Durmisi (S. S. Lazio).

90
    Rozhodčí Maresca se rozhodl, že nastaví šest minut nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Žlutou kartu dostává William Troost-Ekong (Udinese Calcio).

90+2
    V posledních deseti minutách padlo šest žlutých karet. Neskutečné, co se stalo a Marescou, který před osmdesátou minutou rozdal pouze jednu žlutou kartu a to Luličovi.

90+3
    Lazio se brání ze všech sil a snaží se jakkoliv zastavit útoky domácího mužstva ze severu Itálie.

90+5
    Žlutou kartu dostává Tomas Strakoša (S. S. Lazio).

90+6

Sledovali jsme utkání mezi Udinese a Laziem Řím, který končí výhrou hostů 1:2. První poločas byl hodně nezáživný, jenže v druhém poločase se vše změnilo. Jako první se v 61.minutě prosadil obránce Acerbi. Na něho navázal 66.minutě Correa a vypadalo to na jednoznačnou záležitost, jenže v 80.minutě snížil Nuytinck. Posledních deset minut se hosté s vypětím všech sil a s pěti žlutými kartami v deseti minutách ubránili. Lazio se posouvá na druhé místo, Udinese zůstává sedmé.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (20:55:57)