Tondela – Nacional 1:1 (kon.) | Santa Clara – Chaves 1:0 (kon.) | Feirense – Belenenses 0:0 (kon.)
CD Tondela
1:1 (0:0)
CD Nacional
Pátek 05.10.2018, 16:30 • Estádio João Cardoso, Tondela (kapacita: 7.500 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 7. kolo

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (18:32:39)

Sledovali jsme utkání mezi Tondelou a Nacionalem, který končí zaslouženou remízou 1:1. První poločas nebyl vůbec vydařený, jenže druhá půle nám to lehce vynahradila. Jako první se v 62.minutě prosadil Bruno. Vedení domácích netrvalo dlouho, protože o čtyři minuty později snížil Kalindi parádní ranou pod horní tyč. Zbytek zápasu se již dohrával. Oběma celkům bod vyhovuje. Tondela se posouvá na dvanáctou příčku, Nacional stoupá na patnácté.

90+4

90+2
    Rozhodčí Narciso se rozhodl, že nastaví čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
    90+1. Žlutá karta

90+1
    Žlutou kartu dostává Jota (CD Nacional).

90
    Žlutou kartu dostává Hélder Tavares (CD Tondela).

88
    Do ofsajdového postavení se dostal nově příchozí Cristián Arango.

87
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází António Xavier, přichází Pablo Sabbag.

86
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Aleksandar Paločević, přichází Jota.

85
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Bryan Rochez, přichází José Brayan Riascos.

84
    Nacional bude podruhé v utkání střídat.

83
    Oba celky už nechtějí dostat branku. Vypadá to na remízu.

82
    Nepřesnou přihrávku vyslal domácí Juan Delgado. Lucas Franca bude odkopávat od brány.

81
    Hra se odehrává hlavně uprostřed hřiště.

80
    Posledních deset minut základní hrací doby a stav je stále remízový.

78
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Mauro Cerqueira.

77
    Rohový kop pro domácí mužstvo.

76
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Sergio Peña, přichází Cristián Arango.

75
    Domácí trenér bude podruhé v tomto utkání střídat.

74
    Ke střele se dostal Fernando Tissone, jenže jeho pokus jde nad bránu Ramose.

73
    Hra se v posledních sekundách uvolnila. Oba celky se opět soustředí na bránění.

72
    Volný přímý kop hostů nepřinesl možnost třetí branky.

71
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval domácí Aleksandar Paločević.

70
    Posledních dvacet minut utkání. Stav je sice vyrovnaný, jenže už padly dvě branky a ten poslední byl fantastický.

69
    Nacioanl dobře napadá a nenechá domácí celek v klidu rozehrát.

68
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Jhon Murillo, přichází Juan Delgado.

67
    Sergio Peña nepřesným zpracováním přichází o míč.
    66. KALINDI - 1:1

66
    Nacional právě vstřelil branku!
    Autorem branky je KALINDI, který parádní ranou z první zhruba z třiceti metrů střílí fantastickou střelu pod horní tyč. Tohle bude jeden z nejlepších branek celé letošní soutěže!

65
    Volný přímý kop pro hosty přinesl další rohový kop.

64
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Kenji Gorré, přichází João Camacho.

63
    Hostující trenér Costinha reaguje rychlým střídáním.
    62. David BRUNO - 1:0

62
    Tým Tondela právě vstřelil branku!
    Autorem branky je DAVID BRUNO, který naprosto bez problému střelil první branku utkání do odkryté branky Lucase, který si vyběhl a nestihl se vrátit zpět.

61
    Hélder Tavares zajel do Gorrého.

60
    Po hodině hry je stav stále bezbrankový.

59
    Witiness Quembo vyslal další centr. Ten spacifikoval Ramos naprosto bez problému.

58
    Domácí se dostali přes dobré napadání hostujících hráčů.

57
    Domácí Tondela se snaží uklidnit hru, která je hodně rozběhaná.
    56. Žlutá karta

56
    Žlutou kartu dostává Fernando Tissone (CD Nacional).

55
    Hra se výrazně zlepšila a šance střídá šanci.
    54. Na druhé straně hlavičkoval těsně vedle Joãozinho

54
    I domácí poprvé ohrozili Lucase! Joãozinho našel přesně Tomaneho, jenže jeho stoprocentní šance končí v boční síti.

53
    Júlio César si dokázal poradit s Tomanehem.
    52. National byl blízko vedoucí brance

52
    Velká šance Nacionalu! Witiness Quembo přesně odcentroval do pokutového území. Na míč si skvěle naběhl Bryan Rochez, jenže jeho pokus skluzem jde mimo bránu.

51
    Vítor Gonçalves se nedokázal prodrat přes Joaozinha, který si připisuje další plusové body.

50
    Tondela je v druhé půle aktivnější, což je oproti prvnímu poločasu změna.

49
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval Fernando Tissone, který zajel do Tavarese.
    48. Ani Cerqueira zakončení se mezi tři tyče nevešlo

48
    K zakončení se dostal hostující Mauro Cerqueira, jenže jeho pokus jde těsně vedle pravé šibenice.

47
    Hélder Tavares si dokázal poradit s Goncalvesem a stále můžeme sledovat utkání bez branek.

46
    Tondela rozehrála druhý poločas.

46

Sledovali jsme první poločas mezi Tondelou a Nacionalem, který končí bezbrankovou remízou. Viděli jsme velice nezáživné vystoupení, z kterého vyčnívá pouze šance domácího Xaviera a hostujícího Kalindiho. Jinak se válčilo o každý balon a hra se ubírala především ve středu hřiště., Snad v druhé půli uvidíme mnohem lepší zábavu.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Který z týmů obdrží první červenou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1
    Domácím se zatím vůbec nedaří útočná fáze.

45
    Rozhodčí Narciso se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

44
    Tondela překvapivě napadala a hned získala balon. Takové momenty překvapení se vždy vyplácí.

43
    Sergio Peña může být rád, že Narciso zatím nechce rozdávat karty.

42
    Tondela opět zazdila kombinaci. Pár diváků co přišlo, již začíná být hodně nespokojeno.

41
    Posledních pět minut první půle a vypadá to, že kýžené branky se nejspíš nedočkáme.

40
    Do ofsajdového postavení se dostal Bryan Rochez, který je asi nejlepším hráčem první půle, i když střílí jako kdyby to dělal poprvé.

39
    Z rychlého brejku Tondela nic nevytěžila. Lucas Franca bude odkopávat od brány.

38
    Druhý roh už nebyl tak povedený a Sergio Peña ihned peláší do brejku.
    37. Kalindi protáhl golmana Ramose

37
    K zakončení se dostal Kalindi. Vystřelil na hranici vápna, jenže Ramos předvedl skvělý výskok a míč vyrazil na další roh. Zřejmě největší šance utkání!

36
    Nacional vybojoval svůj první rohový kop v tomto utkání týmů ze spodku tabulky.

35
    Útočným faulem se provinil domácí obránce David Bruno. Trenér Tondely MIguel nevypadá zrovna nadšeně.

34
    Tondela zbytečně složitě kombinovala. To se jim vymstilo a opět přicházejí o míč.

33
    Nacional dobrým napadáním získal balon zpět. Aleksandar Paločević z dálky vystřelil pouze do připraveného Ramose.

32
    Bryan Rochez se dostal k dalšímu zakončení, jenže jeho pokus nadělal více starostí rohovému praporku, než brankáři Ramosovi.

31
    Hra je pozastavena z důvodu občerstvení. V Portugalsku je stále velice teplé počasí.

30
    Po půlhodině utkání je stav bezbrankový a o brance jsme si mohli jen zdát.

29
    Hélder Tavares si s bravurou poradil s dobře rozběhnutým Tissonem.

28
    Tondela chybovala již v rozehrávce. Hříšníkem byl nebohý Icaro.

27
    Faulem na polovině hřiště se provinil Júlio César, který poslal na zem Tomaneho.

26
    Mauro Cerqueira dobře zapracoval u levé postranní čáry a alespoň získal výhodu vhazování.

25
    Fernando Tissone vystřelil zhruba z třiceti metrů, jenže jeho pokus se pomalu dokutálel do autu.

24
    Tondele se nepovedl další útok. U balonu je brankář Lucas Franca, který bude nejspíš hledat vysokého Goncalvese.

23
    Hra je opět rozsekaná mnohými fauly. Stejně jako ve většině zápasů v Primeira lize.

22
    Ani druhý rohový kop v zápase nepřinesl zakončení. Nacional o něco lépe brání než domácí mančaft.

21
    Po blokované hlavičce Peny budou mít domácí další roh.

20
    Volný přímý kop Nacionalu opět nebyl nebezpečný. Tondela se pokusí vytvořit také nějakou zajímavou šanci.

19
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval Hélder Tavares a může být rád, že ho Narciso nepotrestal žlutým kartonkem.

18
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Júlio César.

17
    Agilní David Bruno vybojoval první rohový kop pro svůj celek.

16
    Pěkná kombinace domácích! David Bruno se hbitě dostal do vápna. Zde odcentroval přesně na Xaviera, jehož pokus z první letí pouze na tribunu!

15
    Nepřesnou přihrávku vyslal Fernando Tissone. Cláudio Ramos bude odkopávat od brány.

14
    Nacional je stále aktivnější. Tondela si ovšem svoji tvrz brání vcelku dobře. Kromě pokusu Gorrého k ničemu závažnějšímu nedošlo.

13
    Kalindi si v bránění Xaviera pomohl rukou. Rozhodčí Narciso to viděl a Tondela zůstane u míče.

12
    Jhon Murillo krásně přihrál za obranu na Tomaneho. Lucas ovšem dobře vyběhl a zmenšil domácímu střelci prostor k zakončení, které se nakonec nekonalo, protože se útočník zamotal do svých kliček.

11
    Po úvodní desetiminutovce je stav bezbrankový. Snad se to brzy otočí a uvidíme plno zajímavých momentů.
    10. Gorrého střela mířila těsně nad

10
    K prvnímu zakončení se dostal Kenji Gorré. Jeho pokus ovšem letí těsně nad bránu Ramose, který si tak mohl oddechnout.

9
    Nacional je sice u míče, jenže k překonání brankářské jedničky domácích to mají hodně daleko.

8
    Bryan Rochez nedokázal v hlavičkovém souboji předskočit Costu. U míče je Hélder Tavares, který hledá volného spoluhráče.

7
    Na začátku utkání dominují obrany, které zatím každý útok řeší velice dobře.

6
    Tondela kombinuje na své polovině hřiště. Dál se jí nedaří dostat, protože Nacional zatím perfektně brání.

5
    I další útok hostů se nepovedl, protože se Gorre dostal mimo povolenou výseč. Vhazovat bude levý obránce Joãozinho.

4
    Ten zahrál Aleksandar Paločević, jenže jeho prudký centr končí na hlavě Icara, který poslal míč do bezpečí.

3
    David Bruno nevybíravě fauloval Rocheze. Nacional bude kopat první volný přímý kop.

2
    Domácí hráči začali aktivně, jenže první útok byl ukončen nepovedenou kontrolou míče Tomaneho.

1
    Tondela oblékla tradiční zelenožluté barvy, Nacional pruhované.

1

CD Tondela: C. Ramos – Joãozinho, Ri. Costa, Icaro, D. Bruno – A. Xavier, H. Tavares, B. Monteiro, Murillo – Peña, Tómané.
    Náhradníci: P. Silva – Delgado, Arango, Jaquité, J. Fernandes, Sabbag, Pité.

CD Nacional: Franca – Cerqueira, Júlio César, F. Lopes, Kalindi – Quembo, Paločević, Tissone, Gorré – Rochez, Gonçalves.
    Náhradníci: Framelin – N. Campos, Camacho, Abdullahi Alhassan, Jota, D. Coelho, Riascos.

Rozhodčí: André Narciso.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

30.08.15 Tondela-Nacional 1 : 0

Nacional se nachází na poslední osmnácté příčce. Za šest utkání si připsali pouze čtyři body za výhru a remízu. Na první nesestupovou příčku, kde se zuby nehty drží Boavista, ztrácí neztrácí ani bod, takže nic není ztracené. Skóre mají záporné 5:14. Již čtyři utkání nepoznali pocit vítězství, tak uvidíme, zda se jí dnes dočkají. Nejlepší střelec týmu je se třemi góly Rochez.

Tondela se momentálně nachází na třináctém místě osmnáctičlenné tabulky. Na svém kontě mají za šest utkání 5 bodů za výhru a dvě remízy. Skóre mají záporné 5:6. Poslední utkání prohráli 1:0 proti druhému Portu. Nejlepší střelec týmu je s dvěma góly Xavier.

Hezký den u sledování portugalské Primeira Ligy! V dnešním 7.kole se představí domácí Tondela, která vyzve Nacional. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.