Žilina – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.) | Košice – Nitra 3:1 (kon.) | Zvolen – MAC Budapešť 5:3 (kon.)
Detva – Trenčín 2:4 (kon.) | Miskolc – Banská Bystrica 2:5 (kon.) | Nové Zámky – Poprad 2:1 (kon.)
HKM Zvolen
5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
MAC Budapešť
Pátek 05.10.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 9. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:32:37)

Je konec. Zvolen nakonec dokázal vyhrát 5:3. Už ve 2. minutě poslal domácí do vedení Kytnár. Následně Zvolen dominoval hře a v 9. minutě přidal druhý gól, když se prosadil Šišovský. Poté ovšem získali hosté přesilovou hru a v 17. minutě jí využil Brown. Ve 24. minutě sice šel Zvolen opět do dvoubrankového vedení, když se prosadil Marco Halama. Ale ve 37. minutě přišlo srovnání, když se prosadil Christopher Bodó. Ve třetí třetině přišlo dokonce srovnání v přesilové hře, ale následně Zvolen vstřelil dva góly, konkrétně Halama a Chovan.

59:46
    Zvolen právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Hosté šli do rizika bez brankáře, ale následně se k puku dostal MICHAL CHOVAN, který poslal kotouč do odkryté brány!

58:35
    Domácí se nyní dostali do velké šance, ovšem nedokázali vstřelit kotouč do odkyté brány, když se brankář Balisz nacházel vedle své svatyně!

57:32
    Posléze ovšem byl domácím odpískán ofsajd.

56:29
    Hosté nyní drží kotouč za svou bránou a snaží se vyvinout nějaký tlak.

55:39
    Zvolen se nyní dostal do protiútoku, ale následná střela skončila pouze vedle pravé tyče.

54:13
    Hosté se nyní provinili zakázaným uvolněním a následuje buly v pásmu Budapeště.
    53:38 Marco HALAMA - 4:3

53:38
    Nakonec je to ovšem gól domácích, kteří jdou opět do vedení! MARCO HALAMA vypálil zpoza modré čáry naprosto skvělou tvrdou střelu do pravé šibenice! Asistence: Petr Ulrych, Martin Andrisík.

52:58
    Domácí se nyní dostali do zakončení, ale s tím si poradil hostující brankář.

51:02
    Budapešť vstřelila branku!
    A je srovnáno! Hosté předvádí v dnešním zápase velmi dobrý výkon a po zásluze je to 3:3. KEEGAN DANSEREAU se dostal ke střele z levého kruhu a prostřelil prudkou ránou Tomka! Asistence: Jared Brown.

50:16
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Vandas – 2 min.).

50:00
    Je před námi posledních deset minut základní hrací doby. Domácí sice vedou jako favorit, ale Budapešť se dál snaží.

49:25
    Domácí kontrolují hru ve třetině soupeře, ale ve třetí třetině chybí hlavně střely na bránu.

48:06

47:57
    Posléze už přišla střela, ale ta skončila jen vedle hostující svatyně.

46:45
    Zvolen se snaží něco vymyslet, ovšem příliš dlouho váhali se střelou.

46:06
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (2 min.).

46:06
    Poté se Zvolen dostal dopředu, ale následná střela skončila jen v moci hostujícího gólmana.

45:38
    Momentálně nám toho hra moc nenabízí, jelikož domácí drží kotouč za svou bránou.

45:08

44:39
    Budapešť sice má přesilovou hru, ovšem zatím se nedostala do nějaké větší šance.

43:08
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Andrisík – 2 min.).

42:50
    Domácí se sice dostali dopředu, ale nic velkého z toho ani tentokrát nebylo.

41:36
    Posléze hosté dostali kotouč do bezpečí, ale následně nedokázali zakončit.

40:49
    Domácí se dostali do útočné třetiny, ale nic velkého z toho nebylo.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:48.

Druhá třetina je u konce ovšem bude to ještě drama. Ve 24. minutě sice šel Zvolen opět do dvoubrankového vedení, když se prosadil Marco Halama. Ale ve 37. minutě přišlo srovnání, když se prosadil Christopher Bodó a Budapešť se tak rozhodně nevzdává.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:22
    Puk nyní skončil po zblokované přihrávce v zámezí a bude to buly v pásmu Budapeště.

38:15
    Následně chtěl Zvolen odpovědět, ovšem následná střela skončila pouze vedle brány.

36:58
    Tady ještě není ani omylem rozhodnuto! CHRISTOPHER BODÓ dostal přihrávku před bránu z levé strany a následně zakončil puk do odkryté brány, když Tomek neměl šanci se přemístit. Asistence: Keegan Dansereau.

36:27
    Hra se po přesilovce přelévá z jedné strany na druhou, ale Tomek byl připraven proti střele z levé strany.

35:22

34:52
    Domácí hráč se zbavil obránce a následně ze tří metrů vypálil, ale těsně minul pravou tyč.

34:19
    Ovšem posléze je to opět Zvolen, který se dostal ke střele, ale ta šla jen vedle brány.

33:46
    Kytnár nahodil kotouč na bránu, ale po zmatku nakonec hosté vyhodili kotouč.

33:22

33:22
    Nyní hosté vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění.

32:41
    Střela domácího hráče od modré čáry skončila opět jen vedle brány.

31:55
    Poté to jsou opět hosté, kteří se dostali až ke střele, konkrétně Nagy, ale puk za záda Tomka nedostal.

30:48
    Budapešť se ovšem nevzdává a přišla další střela, která ale letěla vedle levé tyče.

30:00
    Polovina základní hrací doby je za námi a Zvolen zatím stále vede 3:1 a prokazuje své kvality.

29:22
    Nyní musel Balizs vytáhnout další zákrok proti střele domácího hráče.

28:32
    Nyní se hosté nedostal přes modrou čáru v rámci pravidel a je z toho jen ofsajd.

27:27

27:20
    A další střela domácích, ovšem i tentokrát jí vyrazil Balizs.

26:36
    Tvrdá střela od modré čáry skončila jen v moci brankáře Balizse.

25:27
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Nagy – 2 min.).

24:35
    Poté to byli opět hráči Budapeště, kteří se dostali do zakončení, ale Tomek byl připraven.
    23:44 Marco HALAMA - 3:1

23:44
    Domácí jdou zpátky do dvoubrankového vedení! MARCO HALAMA se dostal do zakončení bekhendem, když dorážel vyraženou střelu Vandaneho. Asistence: David Vandane, Vojtěch Zeleňák.

22:28
    Budapešť ovšem v dnešním zápase nepředvádí špatný výkon a opět se snaží něco vymyslet.

21:58
    Balizs si poradil s pokusem z pravé strany a bude to tak další buly.

21:23
    Nyní se domácí provinili ofsajdem a následuje buly ve středním pásmu.

20:33
    Hosté se dostali krátce po úvodním buly ve druhé třetině ke střele, ale ta skončila vedle brány.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:58.

První třetina je u konce a Zvolen zatím vede 2:1. Už ve 2. minutě poslal domácí do vedení Kytnár. Následně Zvolen dominoval hře a v 9. minutě přidal druhý gól, když se prosadil Šišovský. Poté ovšem získali hosté přesilovou hru a v 17. minutě jí využil Brown. Následně Budapešť pokračovala v útočné hře, ale branka už nepadla.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:51
    A další zmatek před bránou Budapeště, ale nakonec hosté vše vyřešili.

19:06
    Následně ale byla přihrávka zblokována a puk skončil jen v hledišti.

18:59
    Nyní to jsou hosté, kteří získali kotouč na své hole a jdou dopředu.

17:48
    Nyní byl zmatek před hostující bránou, ale Budapešť dokázala vše vyřešit.

17:13
    Hosté dál pokračují v dobrém výkonu, ale následně to byl Zvolen, který se dostal dopředu, ovšem Balizs byl připraven.
    16:11 Jared BROWN - 2:1

16:11
    Nakonec je to přece jenom gól a Budapešť tak využívá přesilovou hru! Metr za modrou čárou vypálil tvrdou střelu mezi betony domácího brankáře nejproduktivnější hráč hostů JARED BROWN! Asistence: Cameron Burt.

15:46
    Posléze se domácím podařilo vyhodit kotouč a mohou vystřídat.

15:23
    Hosté stále drží kotouč v útočném pásmu, ale tentokrát zatím střela nepřišla.

14:49
    A další střela Budapeště, ovšem Tomek i tentokrát perfektní.

14:23
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Drgoň – 2 min.).

14:14
    Hosté jsou poslední minuty velice nebezpeční a nyní se dostali do velké šance, když se hostující hráč dostal do úniku po pravé straně, ale na Tomka si nepřišel.

13:28
    A další střela hostujícího hráče, ale tentokrát byla sražená do ochranné sítě.

12:49
    Budapešť se pokoušela něco vymyslet, ale při přechodu modré čáry přišla o míč.

11:52
    Tomek musel být ve střehu, když se hostující hráč Bodo dostal ke střele po přihrávce zpoza brány, ale domácí brankář předvedl jistý zákrok.

11:23
    Další střela domácího hráče, ovšem ani tentokrát neletěla na bránu Budapeště.

10:35
    Opět drží domácí kotouč v útočné třetině a zatím jasně dominují utkání.

09:48
    Zvolen se nyní dostal k další střele, ale ta tentokrát zamířila jen vedle soupeřovy brány.
    08:38 Peter ŠIŠOVSKÝ - 2:0

08:38
    Domácí jdou už do dvoubrankového vedení! PETER ŠIŠOVSKÝ se dostal do zakončení z mezikruží a vypálil přesně do pravé šibenice! Asistence: Marko Poyhonen, Rastislav Špirko.

08:04
    Nyní se hra kouskuje, jelikož se hosté provinili ofsajdem.

07:46
    Poté se domácí dostali ke střele z mezikruží, ovšem Balizs chytil puk do lapačky.

07:39
    Následně domácí vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění a Tomek bude muset být připraven.

06:45
    Posléze to byla další rána, ale i ona šla jen do mantinelu za bránou Budapeště.

06:23
    Balizs měl problémy se střelou z pravé strany, ale nakonec skončil kotouč jen vedle brány.

05:59
    Až nyní se hra přerušila, když Budapešť odpálila kotouč na zakázané uvolnění.

05:28
    Následně se hostující hráč dostal ke kotouči ve středním pásmu, ale ke střele se už nedostal.

04:42
    Zatím hra plyne a hraje se opět nahoru dolů bez přerušení.

03:49
    Následně se už domácí dostali do zakončení, ale to bylo zblokované.

03:03
    Zvolen od začátku utkání jasně dominuje, ale nyní se nepovedlo přejít přes polovinu hrací plochy.

02:22
    A další střela domácího hráče, ovšem s tou si poradil Balizs.

Branka platí a Zvolen tak jde do vedení!

Ovšem nic není jisté, jelikož se rozhodčí ještě dívají na video, jestli se nejednalo o ofsajd!
    01:54 Milan KYTNÁR - 1:0

01:54
    Domácí jdou už po dvou minutách do vedení! MILAN KYTNÁR dostal přihrávku z pravé strany a posléze i se štěstím teče dostal kotouč za záda Balizse! Asistence: Peter Zuzin.

01:26
    Zatím se hraje nahoru dolů a puk mění svého majitele co chvíli.

00:25
    Po boji za hostující bránou se k puku dostala Budapešť, ale ta s ním nic nevymyslela.

00:01

HKM Zvolen: Tomek (Halama) – Poyhonen, Vandane, Růžička, Zeleňák, Roman, Drgoň, Ulrych – Šišovský, Špirko, Vandas – Petráš, Holovič, Lušňák – Zuzin, Kytnár, Chovan – Charnaok, Halama, Andrisík

MAC Budapešť: Balizs (Rajna) – Macaulay, Garat, Vokla, Burt, Bukor, Pozsgai, Fejes, Szigeti – Dansereau, Brown, Klempa – Terbocs, Nagy, Papa – Bodo, Langkow, Szabad – Odnoga, Kreisz, Majoross.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

MAC Budapešť:

Budapešť zažívá kvalitu slovenské ligy, která je úplně jinde, než maďarská a momentálně se tak nachází na předposledním dvanáctém místě se šesti body a skóre 16:29. V posledním zápase přivítal na svém ledě Košice. V prvních dvou třetinách branka překvapivě nepadla a v 52. minutě dokonce šli domácí do vedení, když se prosadil Papa. Ale v 56. minutě přišlo srovnání a taky obrat. Budapešť tak nakonec prohrála 1:2. Nejproduktivnějším hráčem je se šesti body Brown.

HKM Zvolen:

Zvolen se momentálně nachází na čtvrtém místě se sedmnácti body a skóre 31:16. V posledním zápase zavítal na led Trenčína. V první třetině sice branka nepadla, ale ve 28. minutě poslal hosty do vedení v přesilovce Vandane. Druhou periodu tak Budapešť vyhrála 1:0. Ve třetí třetině se děly velké věci, jelikož domácí srovnali a následně šli do vedení, ale v 52. minutě srovnal v přesilovce Drgoň. V 57. minutě poslal hosty do vedení Ulrych a dvacet šest vteřin před koncem pojisti výhru Zvolenu Vandas. Nejproduktivnějším hráčem je se třinácti body Špirko.

V 9. kole slovenské Tipsport ligy se proti sobě utkají týmy HKM Zvolen a MAC Budapešť. Tato mužstva se spolu ještě neutkala a čeká je tak premiéra. Hrát se bude na Zimním stadionu Zvolen, který nabídne kapacitu pro 5 372 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 2. Kytnár (Zuzin), 9. Šišovský (Poyhonen, Špirko), 24. Halama (Vandane, Zeleňák), 54. Halama (Ulrych, Andrisík), 60. Chovan – 17. Brown, 37. Bodó (Dansereau), 52. Dansereau (Brown)