Žilina – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.) | Košice – Nitra 3:1 (kon.) | Zvolen – MAC Budapešť 5:3 (kon.)
Detva – Trenčín 2:4 (kon.) | Miskolc – Banská Bystrica 2:5 (kon.) | Nové Zámky – Poprad 2:1 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
HK Poprad
Pátek 05.10.2018, 18:30Tipos Extraliga (SR) • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky slovenské Tipsport Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HC Mikron Nové Zámky a HK Poprad.

HC Mikron Nové Zámky prožívají povedený start do soutěže. Po devíti zápasech mají dvacet bodů a s bilancí 6-1-0-2. V tabulce je na druhé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si se Zvolenem 3:2 v prodloužení, Detvou 2:0 a Liptovským Mikulášem 1:0. Tým nestačil na Košice 2:3 a na DVTK 2:4.

HK Poprad má po osmi odehraných zápasech šestnáct bodů a v tabulce je na šesté pozici. Skóre má 22:16 a bilanci 4-2-0-2. Z posledních pěti zápasů všechny vyhrál. Poradil s Žilinou 6:3, Košicemi 1:0, v nájezdech se Zvolenem 3:2, Detvou 3:0 a v prodloužení s DVTK 3:2.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:40
    Domácí hrají ve tmavém, hosté ve světlém. Zápas v poklidném tempu začíná.

00:58
    Domácí celek se dostal ke střele od modré čáry, pálil Jurík nepřesně.

01:42
    Poprad se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

03:10
    Hain zkoušel kotouč tečovat před brankou, ale jeho projektil postrádal přesnost. Brankář zasahovat nakonec nemusel.

03:40
    Bjalončíkova rána od modré čáry končí v rohu hrací plochy.

04:16
    Novák zakončoval z dobré pozice, jeho projektil končí v ochranné síti. Buly ve středním pásmu.

05:12
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho velkých šancí k vidění není. Nyní hosté zakončovali od modré čáry a brankář Zámků byl připravený.

05:45
    Domácí celek špatně rozehrál, a tak se píská zakázané uvolnění. Buly před brankou Košarišťana.

07:03
    Poprad se nastěhoval do útočného pásma, Salija si sjel do předbrankového prostoru, ale kotouč se k němu nedostal.

07:35
    Poprad právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává nyní do vedení. První střelu Koyše dokázal brankář vyrazit jen před sebe, kde byl zcela volný DAVID BONDRA. Ten měl už snadnou práci. Kotouč poslal do branky. Asistence: Patrik Koyš.

08:26
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

09:10
    Domácí mužstvo se nyní dostalo do šance, ale hostující brankář vytáhl velmi dobrý zákrok proti střele z dobré pozice.

09:30
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Henrich Ručkay – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Martin Belluš – 2 min., hrubost).

10:15
    Sledujeme hru čtyři na čtyři a rychlý hokej. Domácí celek se dostal do útočného pásma, Novák zakončoval. Jeho projektil byl zblokovaný.

10:42
    Salija vypálil od modré čáry, jeho projektil kryje domácí brankář. Vhazovat se bude před brankou Nových Zámků.

11:22
    Poprad rozehrává od své branky, pomalu končí tresty obou hráčů.

11:30
    Oba týmy hrají v plném počtu.

11:51
    Ručkay vypálil rychle po přesunu do útočného pásma. Jeho rána postrádala důraz.

12:10
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Lukáš Kozák – 2 min., nedovolené bránění).

13:08
    Novák byl zcela volný, následně dostal přihrávku a pálil z kruhu bez přípravy. Jeho ránu kryje brankář Popradu.

14:10
    Vyloučený hráč se vrací do hry, výraznější šanci si domácí celek vypracovat nedokázal.

14:40
    Nové Zámky se nemohou dostat stabilněji do útočného pásma. Nyní byl hodně tvrdě atakován Videlka. Sudí nechávají hru plynout.

15:10
    Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:30
    Kudla dostal kotouč do útočného pásma, jeho spoluhráči v souboji za brankou o něj ale přišli.

16:20
    Hraje se před brankou Vošvrdy, ale ten díky dobré hře obrany nemá mnoho práce.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, hostující celek vede o jednu branku.

17:10
    Zaťko to zkoušel individuálně, ale jeho pokus byl zblokovaný.

17:53
    Vošvrda byl pozorný, poradil si se střelou od modré čáry, a tak se bude vhazovat v domácím útočném pásmu.

18:23
    Novozámečtí hokejisté neudrželi útočné pásmo, a tak musí do neutrální zóny.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry.

19:05
    Nové Zámky právě vstřelily branku!
    Domácí celek dokázal v závěru první třetiny vyrovnat. Novák přihrával na volného spoluhráče, tím byl ADAM ZBOŘIL. Jeho střela do odkryté branky byla přesná. Asistence: Michal Novák.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:01

20:01
    V poklidném tempu začala druhá třetina.

20:20
    Poprad se provinil špatnou rozehrávkou, píská se icing.

20:30
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Martin Belluš – 2 min., nedovolené bránění).

21:05
    Domácí celek hraje přesilovou hru, pokouší se dostat do útočného pásma, ale zatím marně.

21:25
    Košarišťan rozehrává od své branky. Skvěle to nyní sehráli hosté, kteří vyhodili.

21:54
    Sledujeme rychlý hokej, jehož tempo hry diktuje domácí celek.

22:40
    Vošvrda byl pozorný a dokázal si poradit s ránou z mezikruží.

22:50
    Košarišťan dokázal nadvakrát zblokovat brejk soupeře. První pokus jen vyrazil před sebe a druhou ránu tečoval mimo.

23:30
    Nové Zámky se usadily v útočném pásmu, tlak vygradoval ve střelu Nejezchleba, který minul.

24:45
    Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho šancí momentálně k vidění není.

25:04
    Jeden z domácích beků zkoušel zakončovat od modré čáry. Jeho projektil brankář Vošvrda vyrazil.

26:32
    Domácí Košarišťan byl pozorný a nenechal se překonat. Novozámečtí hokejisté se na svého gólmana, i když jednou inkasoval, mohou spolehnout.

27:00
    Vošvrda podržel svůj tým. První ránu domácích vyrazil, následný projektil byl zblokovaný.

28:10
    Mnoho velkých šancí momentálně k vidění není, dál mají převahu domácí hokejisté.

28:42
    Jurik stál před brankou a zkoušel tečovat kotouč. Jeho projektil byl zblokovaný.

30:30
    Vhazovalo se před hostující brankou. Bránící se celek vybojoval kotouč, a tak se směr hry otáčí.

31:00
    Štrauch to nemyslel vůbec špatně, zkoušel blafákovou kličku, ale kotouč mu v rozhodující chvíli odskočil z hokejky.

31:35
    Košarišťan pohotovým zákrokem přerušuje hru. Buly před jeho brankou.

32:38
    Hraje se rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu.

33:40
    Obrovskou šanci měl nyní domácí celek. Jakúbek přihrával před branku na volného spoluhráče. Jeho pas však zblokoval hostující bek.

34:04
    Novozámečtí hokejisté se propracovali do střelecké pozice, ale hostující gólman byl pozorný.

34:55
    Juríkova střela přes obránce nebyla vůbec špatná. Jeho projektil kryje hostující gólman.

35:20
    Další rána od modré čáry domácího celku končí mimo branku.

35:53
    Vyloučení v týmu HK Poprad (David Bondra – 2 min., držení).

36:44
    Hosté se nyní z ničeho nic propracovali do střelecké pozice, ale domácí brankář byl pozorný a dokázal utěsnit všechny mezírky v postoji.

37:30
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale málo střílí, chtějí zakončovat do odkryté části branky.

37:53

38:13
    Vyloučení v týmu HK Poprad (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Mlynarovič.

38:40
    Domácí celek hraje znovu přesilovou hru a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

39:13
    Hostující celek vybojoval kotouč, a tak se směr hry otáčí.

39:36
    Košarišťan rozehrává od své branky, Zámky se nemohou dostat do útočného pásma.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, a tak platí vyrovnaný stav 1:1 po čtyřiceti minutách. Oba týmy si s v této části hry dokázaly vypracovat šance, ale neproměnily je.

40:01

40:20
    Hostujíc celek hraje v plném počtu.

40:32
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Richard Nejezchleb – 2 min., hákování).

41:10
    Přesilovku hrají hostující hokejisté. Ti se ale do střelecké pozice přes dobrou obranu nedostali.

41:50
    Tato početní výhoda se hráčům hostujícího celku vůbec nedaří. Nemohou se stabilněji dostat do útoku.

42:56
    Poprad nyní vybojoval kotouč a chtěl rychlou protiakci. Dlouhý pas dokázala zastavit obrana Zámků.

43:11
    Po icingu se bude vhazovat před brankou Vošvrdy.

43:50
    Zagrapan pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

44:40
    Nové Zámky mají převahu, soupeř si počíná na hranici pravidel.

44:51
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Martin Belluš – 2 min., sekání).

45:50
    Polovina přesilovky je pryč, novozámečtí hokejisté se marně pokouší vypracovat si výraznější šanci.

46:51

48:25
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Peter Bjalončík – 2 min., napadení + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

49:18
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Patrick Kudla – 2 min., hákování).

51:21
    Domácí celek se dostává do vedení. Střelu od modré čáry tečoval nechytatelně před brankou opomenutý BRANISLAV FÁBRY. Asistence: Janis Andersons a Filip Bajtek.

53:26
    Jeden z vyloučených hráčů se vrací do hry, a tak sledujeme hru pět na pět. Domácí celek se dostal do vedení, a tak má momentálně blíže k výhře.

55:35
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se spíše ve středním pásmu. Hostující celek, který prohrává, musí otevřít hru.

55:57
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Popradu.

56:23
    Domácí se snaží hrát co nejdál od své branky, mnoho šancí k vidění není.

56:46
    Zagrapan se dostal do střelecké pozice, jeho rána však byla zblokovaná do ochranné sítě.

56:58
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Juraj Jurík – 2 min., sekání).

57:32
    Zajímavou střelu nyní na branku domácích vyslal Zagrapan. Jeho projektil vyrazil Košarišťan mimo.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetiny.

58:15
    Stále pokračuje přesilovka Popradu.

58:37
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, jsou v oslabení, icing se nepíská.

58:54
    Další vyhození přes všechny čáry.

59:06
    Poprad už mnoho času na vyrovnání nemá.

59:26
    Hraje se ve středním pásmu. Hosté nakonec museli couvnout do své třetiny.

Domácí celek vyhrává tento zápas 2:1, ve třetí třetině proměnil přesilovou hru, a tak vstřelil rozhodující branku v tomto zápase, trefil se Fábry. Poprad se pokoušel v závěru vyrovnat při hře bez brankáře, ale branku trefit nedokázal. (20:49:15)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 20. Zbořil (Novák), 52. Fábry (Andersons, Bajtek) – 8. Bondra (Koyš)

HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Juraško, Hatala – Nejezchleb, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Videlka, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Ondrušek
    HK Poprad: Vošvrda – Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, Kozák, Fabian, Erving, Česánek – Belluš, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Paukovček, Takáč – Koyš, Heizer, Zagrapan – Macík, Bjalončík, Paločko