Liberec – Slavia Plzeň 9:3 (kon.) | Ostrava – Olomouc 7:2 (kon.) | Ne – Chodov 3:5 (kon.)
Střešovice – Vítkovice 1:5 (kon.)
Crazy girls FBC Liberec
9:3 (1:2, 1:1, 7:0)
FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň
Sobota 06.10.2018, 14:00 • ZŠ Dobiášová Liberec • ČEZ Extraliga žen • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Dobré odpoledne,
    vítám všechny fanoušky ženského florbalu. Dnes se spolu podíváme na zápas 5. kola Crazy girls FBC Liberec – FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň.

Hostující tým prožívá premiérovou sezónu v extralize.a začátky to nejsou lehké- Po 5 kolech je Plzeň na posledním – 12. místě bez bodu. Papírově by měl mít hostující tým dnes šanci bodovat, vždyť Liberec se nachází na 11. pozici, ale malý počet bodů domácího týmu je způsoben i těžším losem.

Nejproduktivnější hráčky
    1. Nikola Staňková – 4 + 2
    2. Lenka Přerostová – 2 + 2
    3. Helena Böhmová – 2 + 1

Domácí celek přes léto posílila Hana Koníčková a od Liberce se očekával vzestup. Bohužel pro domácí fanoušky se Crazynám nedaří v úvodu sbírat body. Po 5 kolech najdeme domácí tým na 11. místě se 2 body. Důležitý bod dokázal Liberec vyválčit v minulém kole s Tigers a možná právě tento zápas bude odrazovým můstkem.

1. Michaela Mlejnková – 6 + 6
    2. Hana Koníčková – 5 + 3
    3. Klára Leierová – 2 + 4

Crazy girls FBC Liberec: Lerchová (Štěpánová) – Rumlová, Ljachová, Leierová, Koníčková, Foffová – Dostalíková, Zelníčková, Zíková – Tomanová, Veidlová, M. Mlejnková – Chodurová, Horáková, Bárková.

FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň: Fialová (Fišerová) – Nachtmanová, Havlová, Koulová, Vostracká, Volkmannová, Krňoulová – Křemenáková, Mašková, Suková – Staňková, Drugdová, Böhmová – Šnebergrová, Vaníčková, Přerostová – Košťálová..

Zahajovací formace jsou na palubovce, vše je tedy připraveno a můžeme začít.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

00:10
    Lucie Veidlová se dostala s míčkem za branku, ale její nahrávka před branku nenašla adresáta.

01:10
    Mlejnková vypálila z ostrého úhlu,ale její pokus Fialová bez problému chytá.

01:20
    Druhá domácí formace zamkla Plzeň na její polovině.

01:42
    Tým SLAVIA Plzeń právě vstřelil branku! Hostující tým se ujímá vedení! Liberec si mačkal hosty na jejich polovině, ale po nepřesné nahrávce se na středu zmocnila míčku Kateřina Šnebergrová. Hostující hráčka se neunáhlila a vyslala krásnou kolmicí MICHAELU MAŠKOVOU do úniku, která svou šanci proměnila chladnokrevnou střelou na druhou tyč.
    Asistence: Kateřina Šnebergrová

03:01
    Julie Volkmannová se po pěkné krosové nahrávce dostala do šance, ale její střelu od mantinelu zblokovala domácí hráčka.

04:10
    Simona Chodurová se odhodlala vytáhnout míček do středu, ale její útočný výlet ukončila první hostující hráčka.

05:02
    Hra je přerušena, po ostřejším zákroku zůstala na zemi ležet Veidlová, ale už se zvedá a vypadá to, že bude v pořádku.

05:40
    Karolína Vostracká si pěkně pokryla míček a vystřelila, její zblokovaná střela nadělala domácí brankářce problémy,ale skóre se nemění.

06:10
    Mlejnková hledala krosovou nahrávkou volnou Koníčkovou,ale nahrávka neprošla.

06:40
    Michaela Mlejnková selhala při zakončení do prázdné branky!

07:32
    Koníčková pálí ze středu, ale míček zblokovala jedna z hostujících hráček.

08:44
    Liberec právě vstřelil branku!
    A máme srovnáno, nutno podotknout, že zaslouženě! Klára Leierová zkušeně přečetla nahrávku, která mířila po mantinelu a nahrávkou na střed vybídla HANU KONÍČKOVOU ke skórování. Liberecká kapitánka pěknou střelou tahem vyrovnává. Asistence: Klára Leierová

09:04
    Tým SLAVIA Plzeń právě vstřelil branku! To byla bleskurychlá odpověď. Andrea Košťálová našla pěknou nahrávkou na straně postavenou HELENU BÖHMOVOU, která propasovala míček za záda Lerchové. Asistence: Andrea Košťálová

10:24
    Obraz hry je stále stejný, Liberec je na balónku a kombinuje na polovině soupeře.

11:20
    Simona Chodurová natáhla ke střele od poloviny hřiště, ale její pokus prosvištěl nad brankou.

12:10
    Michaela Mlejnková vypálila ze strany hřiště, ale její pokus hostující brankářku nevyděsil.

13:20
    Bárková vypálila backhandem z dobrých 15ti metrů, střela neměla šanci projít.

14:10
    Plzeň hrozí z protiútoků, nyní se do další velké šance dostala Michaela Mašková,ale míček tečovala těsně mimo!

15:40
    Barbora Krňoulová našla pěknou nahrávkou na středu Lenku Přerostovou,ale druhá jmenovaná minula branku.

16:20
    Helena Böhmová poslala Mlejnkovou za mantinel.

16:50
    Obrovská šance pro hostující celek, hráčka Plzně běžela sama na branku,ale její přízemní pokus netrefil branku!

17:20
    Michaela Mašková vypálila od mantinelu, její střelu Lerchová chytá.

18:10
    Plzeň je v posledních minutách aktivnějším týmem a pouze dobré zásahy Lerchové teď drží Crazyny.

19:20
    Barbora Krňoulová krásnou otočkou obehrála 2 protihráčky, ale její pokus se mezi 3 tyče nevešel.

20:00

A máme tu konec první třetiny. Do zápasu vstoupili lépe domácí hráčky, které byly aktivnější. Nicméně Plzeň udeřila jako první, když se pěknou střelou na druhou tyč prosadila Mašková. Liberci se podařilo vyrovnat díky Koníčkové, ale prakticky ihned po buly Plzeň znovu skórovala a strhla vedení na svou stranu. Ke konci třetiny byly hostující hráčky lepším týmem, ale Lerchová zatím drží Liberec.

20:01

20:20
    Mlejnková hledala krosem volnou Koníčkovou,ale nahrávka neprošla.

22:10
    Veidlová netrefila odkrytou branku!

23:30
    Liberec je v úvodu třetiny aktivní a vytváří si jednu šanci za druhou.

24:10
    Plzeň se již oklepala z přestávkové pauzy a sledujeme opět vyrovnané utkání.

25:30
    Táhlá střela Rumlové od mantinelu prosvištěla nad brankou.

26:20
    Julie Volkmannová krásně vykoupala 2 domácí hráčky, ale její střela neprošla houštinou těl před brankou.

27:12
    Plzeň zamkla soupeře na jeho polovině, větší šanci ke skórování si,ale nevytvořila.

27:54
    Vyloučení v týmu FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň (Aneta Nachtmanová – 2 min., Špatné střídání).

29:10
    Liberec pěkně kombinuje, ale střely Mlejnkové i Dostalíkové mířily nad.

29:59
    Plzeň v plném počtu, Liberec pokračuje v tlaku. Dorážka Veidlové skončila v rohu.

30:20
    Plzeň přečkala oslabení a už je znovu v útoku.

31:10
    Klára Leierová nepřesně rozehrála, ale soupeřka nabídnutou šanci nevyužila.

32:40
    Koníčková vystihla rozehrávku soupeře, ale její střela z otočky zamířila mimo.

33:42
    Liberec je nyní lepším týmem, ale střely domácích jsou stále nepřesné.

34:20
    Rumlová znovu natáhla ke střele od mantinelu, brankářka její střelu vyrazila před sebe, ale tam zasáhla hostující obrana.

36:22
    Vyloučení v týmu FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň (Tereza Havlová – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

36:50
    Krásná sehrávka na volnou Dostalíkovou, ale domácí hráčka netrefila míček.

37:05
    Tým SLAVIA Plzeń právě vstřelil branku! Tak to je studená sprcha pro Liberec! Domácí hráčky buší na branku Plzně, ale je to znovu Plzeň kdo střílí gól! Navíc ve vlastním oslabení! HELENA BÖHMOVÁ proběhla podél mantinelu a natlačila se před branku, kde povedou backhandovou kličkou překonala Lerchovou! Asistence: Radka Koulová

38:32
    Tak se domácí nakonec dočkali! Plzeň již byla v plném počtu, když Veidlová vybojovala míček za brankou a předložila před branku na volnou MICHAELU MLEJNKOVOU, která pouze poslala míček do prázdné branky. Asistence: Lucie Veidlová

39:42
    Hostující hráčka se dostávala do úniku, ale v poslední chvíli jí zakončení znemožnila Dostalíková!

40:00

Druhá třetina je za námi. Na hřišti se nám trochu přiostřilo,ale hlavně padly 2 góly! Nejprve se v oslabení prosadila Helena Böhmová, poté se ihned po vypršení přesilové hry prosadila Michaela Mlejnková a skóre tak ukazuje 2:3. Liberec je jednoznačně aktivnější,ale Plzeň hraje opravdu obětavě.

Střely po druhé třetině: Domácí – 12, Hosté – 13.

40:01

40:06
    Tak to bylo rychlé! Liberec prakticky ihned po buly střílí vyrovnávací branku! Hana Koníčková si vzala míček na střelu a přesnou střelou ke druhé tyči překonala brankářku! Bez asistence.

40:33
    Tak to panečku povedený vstup do třetiny. Po dalších 20ti vteřinách můžou domácí hráčky jásat znovu! HANA KONÍČKOVÁ se prosazuje dorážkou z bezprostřední blízkosti.
    Asistence: Michaela Mlejnková

41:25
    Opravdu by mě zajímalo co se dělo v šatně domácích, protože tu máme další gól! LUCIE VEIDLOVÁ utekla po levé straně všem a svůj samostatný únik bez problému proměnila. Bez asistence.

42:30
    Plzeň se poprvé od začátku třetiny dostala do útoku a Lerchová tak tak zasáhla nohou!

43:01
    Skóre zápasu začíná vypadat podle papírových předpokladů. Liberec přidává 3. branku ve 3. minutě! MICHAELA MLEJNKOVÁ se prosazuje povedenou střelou a upravuje skóre už na 6:3. Asistence: Lucie Veidlová

44:14
    A další gól! První liberecká lajna ukazuje svou kvalitu! MICHAELA MLEJNKOVÁ přidává další gól a završuje hattrick! Asistence: Hana Koníčková

45:56
    Liberec přidává další gól! Bárková vyběhla s míčkem do strany a vypálila její střelu do branky usměrnila GABRIELA HORÁKOVÁ. Asistence: Pavla Bárková

45:56
    Oddechový čas pro hosty.

47:50
    Plzeňské hráčky se po timeoutu uklidnily a po delší době se dostaly do útoku.

48:50
    Leierová si pomohla u mantinelu nedovolené a Plzeň má rozehrávku v rohu soupeře.

49:51
    Střela Dostalíkové od mantinelu zamířila nad branku.

50:10
    Dostalíkové propadl míček na středu a hostující hráčka běžela sama na branku,ale Dostalíková kopla do vrtule a v poslední chvíli míček odpálila.

51:20
    Julie Volkmannová napřáhla ke střele z velké vzdálenosti, Lerchová chytá.

53:40
    Lerchová si dobře došla pro míček skákající v brankovišti a uklidnila hru.

54:20
    Mlejnková dostala míček na středu od Leierové,ale netrefila branku.

55:10
    Plzeň se teď usadila na polovině soupeře.

55:40
    Andrea Košťálová zakončovala z rohu velkého brankoviště, ale její pokus Lerchová kryje.

56:30
    Suková našla skákavou nahrávkou volnou Nikolu Staňkovou,ale její pokus minul klec.

57:52
    Na zemi zůstává ležet Bárková s Böhmovou, hostující hráčka se již zvedla a vrací se na střídačku.

57:52
    Bárková už je zpátky na nohou a míří na střídačku.

58:10
    Michaela Mašková naběhla s míčkem do 3 protihráček a okamžitě o něj přišla.

58:49
    Domácí tým přidává další branku.Mlejnková našla na středu postavenou HANU KONÍČKOVOU, která to nemohla na druhou tyč trefit lépe. Asistence: Michaela Mlejnková

59:30
    Liberec kombinuje s míčkem na polovině soupeře.

A máme tu konec zápasu. Plzeň dokázala 2 třetiny vzdorovat papírovým předpokladům, když vedla 2:3. Ve třetí třetině se Liberec neskutečně zvedl, vstřelil 7 branek a připsal si první vítězství v této sezóně. Naopak Plzeň dlouhou dobu sahala minimálně po bodu,ale po 6ti kolech zůstává stále bez bodu.
    Střely po 3. třetině: Domácí – 21, Hosté – 25.

Nejlepší hráčky utkání:
    Lucie Veidlová (FBC Liberec) a Kateřina Fialová (Slavia Plzeň).

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších zápasů. (15:54:07)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 9. Koníčková (Leierová), 39. M. Mlejnková (Veidlová), 41. Koníčková, 41. Koníčková (M. Mlejnková), 42. Veidlová, 44. M. Mlejnková (Veidlová), 45. M. Mlejnková (Koníčková), 46. Horáková (Bárková), 59. Koníčková (M. Mlejnková) – 2. Mašková (Šnebergrová), 10. Böhmová (Košťálová), 38. Böhmová (Koulová)

Rozhodčí: Kateřina Hátlová, Lenka Jansová