Plzeň – Banská Bystrica 6:4 (kon.) | Třinec – Storhamar 2:3 (kon.) | IFK Helsinky – Skellefteå 1:5 (kon.)
TPS – Junosť Minsk 3:1 (kon.) | Kärpät – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Djurgården – Tappara 3:5 (kon.)
Växjö – Cardiff 3:1 (kon.) | Frölunda – Aalborg 6:0 (kon.) | Mnichov – Malmö Redhawks 3:2 (kon.)
Zürich – Vienna Capitals 7:4 (kon.) | Lugano – JYP 2:0 (kon.)
Växjö Lakers
3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Cardiff Devils
Úterý 09.10.2018, 18:30 • Vida Arena, Växjö • Hokejová Liga mistrů • Skupina G

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:58:10)

Statistiky utkání:

Střely na branku: 35:19
    Zblokované střely: 15:4
    Vyloučení v minutách: 10:12
    Vyhrané buly: 36:28

Je konec. Växjö nakonec vyhrálo 3:1 nad Cardiffem a živí tak malou naději na postup.
    Hosté se dostali do vedení, když se v 9. minutě prosadil Mike Hedden. V 10. minutě ale bylo srovnáno po úspěšném zakončení Pontuse Netterberga. V 16. minutě sice měli hosté přesilovou hru, ale po chybě v rozehrávce se dostal do úniku Brendan Shinnimin, který vystřelil přesně k pravé tyči a poslal Växjö do vedení.
    Bohužel druhá perioda nepřinesla nic zajímavého a byla velice nudná. Hokej tak připomínal spíše veřejné bruslení. Växjö kontroluje hru a nenechá soupeře dojít do žádné šance, ovšem samo si nic moc nevytvořilo.
    Ve třetí třetině se Cardiff mohl dostat zpátky do hry, když získal čtyřminutovou přesilovku, ale tu nevyužil a nakonec se v poslední minutě prosadil Jonas Rondbjerg.

59:09 Jonas RONDBJERG - 3:1

59:09
    Växjö právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení v poslední minutě a rozhodují utkání, když využívají přesilovou hru! JONAS RONDBJERG se dostal ke střele z pravé strany po přihrávce Ortegy a ránou z první překonal brankáře Bownse. Asistence: Austin Ortega a Roman Horák.

58:58
    Následná střela šla jen vedle brány.

57:58
    Po přerušované hře plné faulu máme tady skoro konec utkání a domácí drží puk v útočné třetině.

57:19
    Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Louis – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

56:29
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Shinnimin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Blood – 2 min., podrážení).

55:33
    Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Martin – 2 min., nedovolené bránění).

54:53
    Växjö nepředvádí vůbec dobrý výkon a hosté se opět dostali dopředu, ovšem následná střela skončila vedle brány.

53:52

52:55
    Växjö drží kotouč ve své moci, ale nemůže se dostat ke střele na bránu.

51:52
    Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Fournier – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

50:35

50:22
    Joey Haddad se dostal do zakončení ve velmi dobré příležitosti, ale minul domácí bránu!

49:50
    Posléze chytil kotouč do lapačky Andren a bude to tak další buly před domácí svatyní.

49:37
    Nyní už je Cardiff v pásmu domácího týmu, ale následná střela letěla vedle brány.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 10. Netterberg (Persson, Holmberg), 16. Shinnimin (Horák), 60. Rondbjerg (Ortega, Horák) – 9. Hedden (Haddad, Dixon)

Växjö Lakers: Andren (Fasth) – Hogberg, Persson, Rahimi, Bohm, Lundberg A., Burstrom, Andersson, Johansson – Shinnimin, Horák, Bokk – Junttila, Froberg, Ortega – Rondbjerg, Holmberg, Netterberg – Carnback, Josefsson, Lundberg M.
    Cardiff Devils: Bowns (Murdy) – Louis, Fournier, Batch, Richardson, Blood, Reddick – Bentivoglio, Martin, Pope – Hedden, Dixon, Haddad – Linglet, Ulmer, Morissette – Rutkis, Myers, Moore

Rozhodčí: Trpimir Piragić, Morgan Johansson – Ludvig Lundgren, Andreas Malmqvist