Petřkovice – Frýdek-Místek 6:0 (kon.) | Zlínsko – Rýmařov 3:2 (kon.) | D. Benešov – Kroměříž 1:0 (kon.)
Hlučín – Vel. Meziříčí 8:1 (kon.) | Hodonín – Uh. Brod 4:2 (kon.) | Hulín – Uničov 0:2 (kon.)
Líšeň – Val. Meziříčí 1:0 (kon.)
FC Hlučín
8:1 (4:0)
FC Velké Meziříčí
Sobota 13.10.2018, 15:00 • Městský fotbalový stadion • Moravskoslezská fotbalová liga • 11. kolo

Skončilo utkání MSFL, ve kterém domácí FC Hlučín porazil vysoko tým FC Velké Meziříčí 8:1! Rozhodnuto už bylo po prvním poločase, kdy domácí vstřelili čtyři branky. Do druhého poločasu vstoupili domácí při chuti a nasázeli další čtyřku. Hosté se zmohli pouze na gól patnáct minut před koncem, kdy se o něj postaral jejich nejlepší střelec a zároveň kapitán Simr. Domácí si tak po dvou měsících připisují tři body, naopak pro Velmez je to druhá prohra v řadě. (19:25:18)

90

90
    Hlavní rozhodčí zřejmě nebude mít důvod nastavovat.

89
    Hlučín právě vstřelil branku!
    Koncert v Hlučíně ukončuje MARTIN FOLTÝN, který si naběhl do vápna a přeloboval bezmocného Pokorného! – 8:1.

87
    Domácí upravují skóre na 7:1! K exekuci pokutového kopu se postavil TOMÁŠ DOSTÁL, který s přehledem umístil míč k levé tyči!

86
    Další penalta pro domácí! Málek byl ve vápně sražen k zemi a verdikt sudího je jasný.

85
    Domácí ale získali míč a vybojovali rohový kop.

85
    První dotek s míčem při příchodu na hřiště je vždy nejtěžší, o tom se nyní přesvědčil Krejčí, který si nepřebral míč ideálně a míč tak mají hosté.

84
    Utkání se dohrává, s míčem na kopačkách domácí.

83
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Adamovský, přichází Krejčí.

83
    Domácí zastavuje zdvižený praporek.

82
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Kriegsmann, přichází Krejčí.

81
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Šimáček, přichází Smejkal Eduard.

80
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Lucas, přichází Jančík.

79
    Adamovský předvedl dobrou fintu, kdy zřejmě překvapil i sebe. Jeho pokus z hranice vápna si ale Pokorný pohlídal.

78
    Pokornému teď vypadl míč z rukou, Fojtík ani Adamovský ale z bezprostřední blízkosti nedokázali dostat míč do sítě!

76
    Velké Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Branky se hosté nakonec dočkali! PAVEL SIMR si naběhl na míč za obranu a v samostatném úniku byl úspešný! – 6:1.

75
    Dolejš trefil pouze zeď.

74
    Mac zahrál rukou poblíž vápna a hosté mají možnost snížit.

73
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Mozol, přichází Fojtík.

72
    Domácí kombinují a dnešní zápas si užívají. Po dlouhých dvou měsících se bude řvát vítězný pokřik po zápase.

70
    Dolejš svým centrem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

69
    Na druhé straně byl faulovaný Simr a i hosté mají možnost ohrozit branku.

67
    Mozol to zkusil přímou střelou, Pokorný připraven.

66
    Dostál faulovaný a další standartní situace pro domácí.

65
    Vengřínek si narazil se spoluhráčem, dostal se do vápna a přihrávkou našel Adamovského, který se uvolnil a zakončil těsně nad břevno.

64
    Hostující tým se ale v útoku dlouho neohřál, neboť jeden z hráčů se dostal do ofsajdového postavení.

63
    Domácí se dopustili faulu ve středu hřiště.

62
    Pokorný nyní musel včas vyběhnout, jinak by šel Málek sám na branku a to by byla pro hosty pohroma.

61
    Centr Mozola našel hlavu Hudeczeka, který ale byl v těžké pozici a branku přestřelil.

60
    Hosté dnešní zápas nezvládají, Mucha nyní zbytečně zajel do Adamovského a po zásluze vidí žlutou kartu.
    58. LUCAS - 6:0

58
    Kanár je na světě! Domácí si dnešní zápas užívají a tato akce tomu byla důkazem. Málek se dostal na hranici malého vápna, Lucas si odběhl od hráče a dostal přesně míč na nohu a zakončit mu už nedělalo problém. – 6:0.

57
    Na druhé straně Adamovský sice vyslal Lucase do ofsajdu, ten ale nehrál a prvně jmenovaný pokračoval v akci. Jeho následná střela na přední tyč ale Pokorného nepřekvapila.

56
    Dolejš to zkusil z velké dálky, Kolenko neměl problém a míč kryje.

55
    Foltýn prodlužoval míč na Mozola, který se ocitl ve střelecké pozici. Zastavil ho sle zdvižený praporek, který signalizuje ofsajd.

54
    Velmez si tento zápas za rámeček rozhodně nedá. I tak se ale snaží vstřelit, nebo alespoň ohrozit branku soupeře.
    52. LUCAS - 5:0

52
    Pátá branka! Po zaváhání hostů se dostal do samostatného úniku DE CARVALHO SERRA LUCAS, který sice zpomalil a dostal se do záklonu, naštěstí ale zvládl obejít brankáře a doklepnout míč do prázdné branky! – 5;0.

51
    Pokorný bude rozehrávat od své branky.

50
    Mozol rozehrál nakrátko, následně vybojoval s Lucasem alespoň autové vhazování

49
    Štefek faulovaný v blízkosti vápna, nadějná situace pro domácí.

48
    Hra může pokračovat, u míče domácí.

47
    Hned v úvodu zůstává ležet na hrací ploše Mac a hra je přerušena. Lékař domácích už je na hřišti.

46
    Hosté rozehráli druhý poločas, oba týmy nastupují ve stejných sestavách.

46

Oba týmy jsou zpět na hrací ploše.

Skončil první poločas MSFL, ve kterém domácí FC Hlučín vede nad FC Velké Meziříčí 4:0! Hned v druhé minutě poslal domácí do vedení Adamovský. Hlučín byl i nadále aktivnější a gólu se dočkal v 25 minutě, když se trefil Málek. Ke konci poločasu se opět trefil Adamovský a bylo to 3:0. Zmar hostů vyvrcholil v 45 minutě, když Kriegsmann fauloval Lucase a Mozol z penalty zvýšil na 4:0. Druhý poločas začne přibližně v 16:08.

45+1
    45. MOZOL - 4:0

45
    Tohle nečekal zřejmě nikdo, domácí vedou v poločase 4:0! VÁCLAV MOZOL si postavil míč a s přehledem dává branku. Pokorný šel na opačnou stranu. – 4;0.

45
    Žlutou kartu za penaltový zákrok vidí hostující Kriegsmann.

45
    Byla nařízena penalta pro domácí! Lucas vběhl do vápna, hostující obránce podcenil situaci a stáhl domácího hráče!

45
    Útočný faul zastavuje snažení Hlučína.

44
    Domácí kombinují na vlastní polovině, hosté nenapadají.

43
    Další útok domácích, Málek ale svým centrem nikoho nenašel.
    42. ADAMOVSKÝ - 3:0

42
    Třetí branka je na světě! Dostál poslal skvělý centr do vápna, na který si naskočil TOMÁŠ ADAMOVSKÝ, který se v zakončení nemýlil a překonává Pokorného. – 3:0.

40
    Střela ze zoufalství v podání Demetera, Kolenko může být v klidu.

38
    Simr faulovaný, z výhody ale hosté nic nevymysleli.

37
    Dlouhou dobu Hlučín kombinoval na vlastní polovině, nakonec vše končí dlouhým nákopem na osamoceného útočníka, který moc šancí proti přesile nemá.

35
    Domácí hráči teď chtěli až moc, k zakončení se ale nedostali, obrana soupeře úmysl přečetla.

34
    Centr na přední tyč nenadělal domácí obraně problémy.

33
    Po rychlém protiútoku centroval do vápna Šuta, Hudeczek míč posílá do zámezí. Rohový kop pro hosty.

32
    Domácí se drží na polovině soupeře, k přímému ohrožení branky ale zatím nedochází.

30
    Na druhé straně centrovaný míč pouze proletěl vápnem. Hlučín bude vhazovat.

29
    K odraženému míči se dostal kapitán Mac, který ale branku vysoko přestřelil.

28
    Další faul na straně hostů, Mozol bude posílat centrovaný míč do vápna.

27
    Foltýn se dostal k hlavičce, jeho pokus ale minul prostor mezi třemi tyčemi.

26
    Vemez dnes nepůsobí dojmem jako třetí tým MSFL. Domácí při chuti a mají k dispozici rohový kop.
    25. MÁLEK - 2:0

25
    Domácí se dostávají do výraznějšího vedení! Dostál předvedl skvělou individuální akci, poté předložil míč před bránu, kde byl osamocený JAROSLAV MÁLEK, pro kterého už nebyl problém doklepnout míč do sítě! – 2:0.

24
    Hudeczek si pomohl s Kolenkem a domácí opět u míče.

23
    Kolenko vyboxoval míč pryč z vápna, hostující hráč netrefil na hranici vápna míč a domácí šli do protiútoku tři na jednoho! Lucas byl na konci celé akce, jeho střelu na zadní ale ukryl Pokorný a podržel svůj tým!

22
    Hosté z ojedinělé akce vybojovali rohový kop.

20
    Domácí se bez problémů ubránili dlouhému nákopu.

19
    Simr faulovaný poblíž středového kruhu, míč pro hosty.

18
    Centr Málka našel Adamovského, ten si ale nepřevzal míč ideálně a Pokorný si tak mohl dojít v poklidu pro míč.

17
    Málek posílal centr do vápna, hostující obrana odvrátila míč do zámezí.

16
    Mozol faulovaný a domácí mají k dispozici standartní situaci.

14
    Adamovský dobře sklepl na levou stranu, Dostál ale následný centr adresoval nepřesně.

12
    Bouček teď ale zkazil jednoduchý míč a nepřesností je teď nespočet.

11
    Domácí teď brzdí časté nepřesnosti, hosté tak mají možnost k útoku.

10
    Centr Dostála našel Lucase, který ale byl v ofsajdovém postavení.

9
    Hra pokračuje, hosté šli postupně do útoku, ale zastavuje je útočný faul.

8
    Vengřínek zůstává ležet na hrací ploše a hra je přerušena.

7
    Domácí opět na útočné polovině.

6
    Hostující kapitán teď využil zaváhaní obrany, do zdárného konce to ale nedotáhl, neboť ho dobře ozbrojil Štefek.

4
    Hlučín pokračuje v aktivní hře, Velmez je nejspíš ještě na cestě.
    2. ADAMOVSKÝ - 1:0

2
    Domácí se dostávají do rychlého vedení! Míč se ocitl na pravé straně, Dostál nahrál pod sebe a na malém vápně se ocitl ve střelecké pozici TOMÁŠ ADAMOVSKÝ, který střelou z první překonává Pokorného! – 1:0.

1
    Domácí rozehráli dnešní utkání.

1

-3
    Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

FC Hlučín: Kolenko – Málek, Mozol, De Carvalho, Foltýn, Dostál, Hudeczek, Mac (K), Štefek, Vengřínek, Adamovský
    Náhradníci: Kodeš – Fojtík, Krejčí, Jančík

FC Velké Meziříčí: Pokorný – Šimáček, Kriegsmann, Bouček, Dolejš, Šuta, Mezlík, Simr (K), Demeter, Komínek, Mucha
    Náhradníci: E. Smejkal, Krejčí, L. Smejkal

Rozhodčí: Ogrodník Vlastimil – Tomanec Josef, Polanský Jan.

Vzájemné zápasy v sezóně 2017/18
    V minulé sezóně se dvakrát radovalo Velké Meziříčí. Tým z Vysočiny si bez větších problémů došel dvakrát pro výhru.

FC Hlučín
    Tým ze Slezska je momentálně na 11. místě tabulky, na kterém mají při bilanci 2-5-3 celkem 11 bodů. V posledním kole zajížděl Hlučín na půdu Kroměříže, kde prohrál 0:3. Na domácí půdě se tým Aloise Skácela utkal v derby s Dolním Benešovem. Týmy si body rozdělily po výsledku 2:2. Nejlepším střelcem Hlučína je Lucas De Serra, který má na kontě čtyři branky.

Tým z Vysočiny se momentálně nachází na 4. místě tabulky, na kterém má při bilanci 4-5-1 celkem 17 bodů. Poslední zápas se Velkému Meziříčí nepovedl, neboť podlehl na domácí půdě Výškovu 2:4. Venkovní zápasy ale problém nedělají, naposledy tým Velmez vykradl Otrokovice, kde zvítězil 5:3. Nejlepším střelcem je Pavel Simr, který má na kontě sedm branek.

Sobotní odpoledne opět patří MSFL. FC Hlučín čeká na výhru dva měsíce, dočká se tří bodů proti FC Velké Meziříčí? My vám tento zápas přiblížíme a uvidíme, jak tento zápas dopadne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

David Bochňák

Branky: 2. Adamovský, 25. Málek, 42. Adamovský, 45. Mozol (pen.), 52. Lucas, 58. Lucas, 87. Dostál (pen.), 89. Foltýn – 76. Simr

Karty:   45. Kriegsmann (VEM), 60. Mucha (VEM)

FC Hlučín: Kolenko – Málek, Mozol (73. Fojtík), De Carvalho (80. Jančík), Foltýn, Dostál, Hudeczek, Mac (K), Štefek, Vengřínek, Adamovský (83. Krejčí)
    Náhradníci: Kodeš – Fojtík, Krejčí, Jančík, Adamovský

FC Velké Meziříčí: Pokorný – Šimáček (81. Smejkal E.), Kriegsmann, Bouček, Dolejš, Šuta, Mezlík, Simr (K), Demeter, Komínek, Mucha

Rozhodčí: Ogrodník Vlastimil – Tomanec Josef, Polanský Jan