Kazachstán – Andorra 4:0 (kon.) | Arménie – S. Makedonie 4:0 (kon.) | Lotyšsko – Gruzie 0:3 (kon.)
Gibraltar – Lichtenštejnsko 2:1 (kon.)
Kazachstán
4:0 (2:0)
Andorra
Úterý 16.10.2018, 16:00 • Astana Arena, Astana • Liga národů UEFA - Liga D • Skupina 1

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:54:50)

Držení míče: 74 % : 26 %.
    Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:26.

Je konec. Kazachstán dnes zvítězil jasně 4:0. Ve 21. minutě poslal domácí do vedení Seidachmet, když byl připraven na centr Islamchana z levé strany a posléze hlavou zakončil. Ve 39. minutě to byl opět Seidechmet, který poslal míč na hranici vápna, kde z první vypálil přesně k pravé tyči Turysbek a poslal Kazachstán do dvoubrankového vedení. V 61. minutě si brankář Gomes nešťastně srazil míč do brány a domácí tým vedl už 3:0. V 74. minutě byl Murtazajev připraven ve vápně na centr z levé strany a následně hlavou zakončil přesně k levé tyči.

90+4

90+3
    Andorra se dostala dopředu, ale nic velkého z toho nakonec nebylo.

90+1
    Turysbek se nyní provinil faulem a uviděl žlutou kartu.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Pujol, přichází Ferre.

88
    Islamchanovi se nepodařila střela, která skončila jen v boční síti.

86
    Nyní se domácí hráč provinil faulem v útočné fázi.

84
    Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Rubio, přichází Garcia M..

83
    Domácí hráč se dostal po rohovém kopu do zakončení, ale minul bránu.

82
    Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Sujumbajev, přichází Vorogovskij.

81
    Utkání se už pomalu jenom dohrává. Kazachstán sice dál tlačí, ale už to není nic velkého.

79
    Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Vales, přichází Moreno.

77
    Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Seidachmet, přichází Fedin.

76
    Posléze se domácí dostali do vápna a chtěli penaltu, ovšem rozhodčí do píšťalky nefoukl.
    74. Roman MURTAZAJEV - 4:0

74
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Tohle už vypadá na debakl, jelikož domácí jdou do čtyřbrankového vedení. Sujumbajev poslal skvělý centr do vápna z levé strany, kde posléze zakončil hlavou přesně k levé tyči ROMAN MURTAZAJEV. Asistence: Sujumbajev.

73
    Rebes se dopustil faulu a následně uviděl žlutou kartu.

72
    Potom co se domácí dostali do vápna tak přišel faul Kazachstánu.

71
    Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Zainutdinov, přichází Murtazajev.

70
    Následně přišel centr do vápna, ale posléze skončil míč jen v zámezí.

69
    Opět to jsou Kazachstánci, kteří drží balón ve své moci na polovině soupeře.

67
    Následná střela sice letěla na hostující bránu, ale s ní si Gomes poradil.

66
    A další faul ze strany hostů. Kazachstán tak má volný kop.

64
    Tohle už je obrovská komplikace a poslední minuty se Andoře vůbec nedaří, jelikož druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Alaez (Andorra), který tak dostal dvě žluté během dvou minut.

63
    Žlutou kartu dostává Alaez (Andorra).

61
    Domácí jdou už do tříbrankového vedení! Po centru z levé strany si nešťastně srazil míč do branky gólman JOSEP GOMES!

59
    Domácí stále drží míč na své polovině hrací plochy.

57
    Nyní musel být ve střehu Gomes, který si poradil se střelou kazachstánce.

55
    Islamchan se sice vydal dopředu, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného a hostující brankář má další odkop od brány.

53
    Nyní skončil míč jen u hostujícího brankáře Gomese.

51
    Hosté nyní získali autové vhazování na polovině soupeře.

49
    Kazachstán má míč ve svém držení a snaží se dostat hlouběji do pole.

48
    Ovšem s následným centrem si poradila obrana Andorry a dostala míč ze své šestnáctky.

47
    Domácí nyní získali rohový kop z pravé strany.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

První poločas je u konce a Kazachstán zatím zaslouženě vede 2:0. Ve 21. minutě poslal domácí do vedení Seidachmet, když byl připraven na centr Islamchana z levé strany a posléze hlavou zakončil. Ve 39. minutě to byl opět Seidechmet, který poslal míč na hranici vápna, kde z první vypálil přesně k pravé tyči Turysbek a poslal Kazachstán do dvoubrankového vedení.

45+2

45+2
    Posléze přišlo zakončení hlavou, ale s tím si poradil Gomes.

45+1
    Kazachstán nyní získal volný kop z pravé strany a může navýšit svoje vedení.

45+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

45
    A opět drží míč domácí ve středu hrací plochy a nepouští soupeře k ničemu.

44
    Následně přiletěl centr z levé strany, který ale skončil pouze v moci brankáře Gomese.

43
    Po zmatku v domácí šestnáctce se nakonec Andoře povedlo odkopnout balón.

41
    Kazachstán dál pokračuje v tlaku a následně získal autové vhazování na své polovině hrací plochy.
    39. Baurzhan TURYSBEK - 2:0

39
    Nyní už je to druhý gól domácích! Seidachmet dostal míč do vápna, odkud posléze skvěle přihrál pod sebe na BAURZHANA TURYSBEKA, který z první vypálil přesně k pravé tyči a nedal Gomesovi žádnou šanci. Asistence: Seidachmet.

37
    Domácí nyní drží míč na své polovině hrací plochy a pomalou kombinací se dostávají dopředu.

35
    Andorra zatím vzdoruje tlaku domácích, kteří posílají míče do vápna, ale tam se nemohou dostat do zakončení.

33
    Tohle byla zajímavá šance, ve které se ocitl Turysbek, ale ten hlavou přestřelil.

32
    Posléze to zkoušel z dálky Sujumbajev, ale jeho pokus byl zblokován.

31
    Ovšem následný centr odvrátila hostující obrana do bezpečí.

30
    Následně přišel jen další nedovolený zákrok Andorry a domácí tak mají volný kop z levé strany.

28
    Opět přišel faul z hostující strany a Kazachstán může dál kombinovat na polovině soupeře.

26
    Nyní se hra přerušila, jelikož potřebuje domácí hráč ošetření od lékaře.

24
    Posléze ale přišla jen nepřesná přihrávka Mužikova a je to tak odkop od brány Andorry.

23
    Domácí dál pokračují v nátlaku a opět drží míč pár metrů před šestnáctkou soupeře.
    21. Jerkebulan SEIDACHMET - 1:0

21
    Nyní už domácím akce vyšla a slaví první branku v tomto utkání! Islamchan poslal z levé strany parádní centr na vzdálenější tyč, kde byl připraven JERKEBULAN SEIDACHMET a ten hlavou dostal balón do svatyně Andorry. Asistence: Islamchan.

20
    Následně Kazachstán zůstal u míče, ale nic velkého z toho nebylo, jelikož rána letěla vedle svatyně.

19
    Posléze už musel hostující brankář Gomes zasahovat, když přišla střela z dvaceti metrů.

18
    Zatím nám toho hra moc nepřinesla, ale u míče jsou stále domácí.

16
    Nyní skončil míč jen za hostující svatyní a Gomes bude mít odkop od své brány.

14
    Ani roh ale nepřinesl žádné větší vzrušení a zatím je to marné dobývaní domácích.

13
    Ovšem centr posléze skončil na hlavě hostujícího hráče a bude to rohový kop pro domácí mužstvo.

12
    Následně se hostující hráč provinil nedovoleným zákrokem a Kazachstán tak má další standardní situaci.

10
    Andorra získala volný kop, po kterém zakončoval Llovera, ale zamířil jen vedle brány.

9
    Mužikov se snažil dostat k míči, ale přitom jen poslal k zemi Valese, kterému nyní teče krev z nosu.

7
    Posléze to byla pouze nepřesná přihrávka domácích a u míče tak bude Andorra.

6
    Kazachstán je v dnešním zápase favoritem, ale i přes dnešní možnou výhru už se bude náskok na první Gruzii dohánět velice těžko.

4
    Posléze to byl Sujumbajev, který byl poslán k zemi ve středu hrací plochy.

3
    Kazachstán se pokoušel dostat míč do vápna po levé straně, ovšem následný centr byl zblokován.

2
    Pujol byl nyní zfaulován ve středu hrací plochy a Andorra tak má volný kop.

1

Kazachstán: Erič – Bejsebekov, Postnikov, Logvinenko, Sujumbajev – Seidachmet, Žukov, Mužikov, Islamchan (C) – Zainutdinov, Turysbek
    Náhradníci: Nepogodov, Plotnikov – Alip, Fedin, Malij, Murtazajev, Narzildajev, Paragulgov, Ščetkin, Šomko, Sokolenko, Vorogovskij

Andorra: Gomes – Rubio Je., Llovera, Lima (C), San Nicolas – Rodrigues, Rebes, Vales, Cervos – Pujol, Alaez
    Náhradníci: Pires, Pol – Clemente, Ferre, Garcia E., Garcia M., Moreno, Rubio Jo., Sanchez

Rozhodčí: Serhiy Boiko – Serhiy Bekker, Oleksandr Voytyuk (vš. UKR).

Kazachstán se v posledním zápase představil na půdě Lotyšska. V 16. minutě poslal hosty do vedení Zainutdinov, ale ve 40. minutě srovnal Karasauskas. Ve druhém poločase už gól nepadl a zápas skončil 1:1. Jedinými střelci jsou s jednou trefou Logvinenko a právě Zainutdinov.
    Andorra v posledním utkání zavítala do Gruzie. Už ve 33. minutě poslal domácí do vedení Vako. Posléze přišel gól až v 84. minutě, který rovněž vstřelil Vako a v 90+4. minutě poslal domácí do tříbrankového vedení Kankava. Andorra tak prohrála 0:3. Jediným střelcem je s jedním gólem Alaez.

Tabulka skupiny D:

1. Gruzie 9 bodů skóre 6:0
    2. Lotyšsko 2 body skóre 1:2
    3. Kazachstán 2 body skóre 2:4
    4. Andorra 2 body skóre 1:4

Ve 4. kole Ligy národů skupiny D se proti sobě utkají týmy Kazachstán a Andorra. Naposled se spolu tato mužstva utkala právě před měsícem v Lize národů na půdě Andorry. První poločas branku nenabídl, ale v 68. minutě poslal Kazachstán do vedení Logvinenko. V 76. minutě byl vyloučen hostující Mužikov a v 86. minutě využil přesilovku Alaez. Zápas tak skončil remízou 1:1. Dnes se bude hrát v Astana Aréně, která nabídne kapacitu pro 30 000 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Serhiy Boiko a jeho asistenti Serhiy Bekker a Oleksandr Voytyuk (vš. UKR). Úvodní výkop je naplánován na 16:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Michal Raška

Branky: 21. Seidachmet (Islamchan), 39. Turysbek (Seidachmet), 61. Gomes (vla.), 74. Murtazajev (Sujumbajev)

Karty:   90+1. Turysbek (KAZ) – 63. Alaez (ANR), 73. Rebes (ANR)   64. Alaez (ANR)

Kazachstán: Erič – Bejsebekov, Postnikov, Logvinenko, Sujumbajev (82. Vorogovskij) – Seidachmet (77. Fedin), Žukov, Mužikov, Islamchan (C) – Zainutdinov (71. Murtazajev), Turysbek

Andorra: Gomes – Rubio Je. (84. Garcia M.), Llovera, Lima (C), San Nicolas – Rodrigues, Rebes, Vales (79. Moreno), Cervos – Pujol (90. Ferre), Alaez

Rozhodčí: Serhiy Boiko – Serhiy Bekker, Oleksandr Voytyuk (vš. UKR)