Pohronie – Sereď 2:3 (kon.)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
2:3 (0:2)
ŠKF Sereď
sk Úterý 16.10.2018, 18:00 • Žiar nad Hronom • Slovenský pohár - Slovnaft cup • 5. kolo

Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (19:57:00)

Sereď tak bude čakať na svojho súpera ešte týždeň, spozná ho po súboji Prešova so Žilinou. Pre Pohronie sa púť v Slovnaft Cupe končí, domáci sa ale o to viac môžu sústrediť na boj o prvenstvo v druhej lige.

Pohronie síce zmazalo dvojgólový náskok, o dve minúty neskôr ale inkasovalo rozhodujúci gól z priameho kopu od Venúturu. Góly padali hneď po sebe, v prvom polčase v 38. a 43. minúte. V šialenej siedmej desaťminútovke sme videli tri zásahy v rozpätí siedmich minút, každý z nich bol výnimočný.

90+4

90+3
    Je po všetkom. Pelegríni neuspel v súboji jeden na jedného proti Michalíkovi. Od svojej svätyne bude odkopávať Nwolokor.

90+2
    Asi posledná šanca domácich stroskotala na nepresnosti. Sereď rozohráva štandardku len dozadu.

90+1
    Ľavačka Mečiara trafila iba múr, Pohronie ale ešte má možnosť poslať zápas do penaltového rozstrelu.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90
    Paraj s tvrdým zásahom na Ondong – Mbu, priamy kop pre hostí z dvadsiatich metrov.

89
    Mečiarov center odkopli futbalisti Pohronia v poslednej chvíli, osamotený Vondryska ale vpredu proti presile nemal šancu.
    88. Červená karta po druhej žltej

Zdroj: livestream.com/futbalnet

88
    Na druhej strane Ján Nosko musel ukončiť brejk Serede faulom. Ľubomír Ulrich to urobil šikovne, Nosko uvidel druhú žltú kartu a musel sa tak predčasne pobrať do spŕch!
    88. Nosko (POH)

88
    Čo tomu chýbalo, aby jemný teč Pelegrínovej lopty skončil v sieti! Nosko usmernil loptu smerom medzi tri žrde, guľatý nezmysel ale opečiatkoval brvno!

87
    Štandardka, ktorú pravdepodobne opäť rozohrá Lukáš Pelegríni. Budeme svedkami ďalšieho gólu?

87
    Pressing hostí vyhnal Pohronie až na vlastnú polovicu, Packo si ale počínal naozaj skúsene.

86
    Päť minút do konca, domáci vhadzujú na útočnej polovici.

85
    Ondong – Mba si spracoval loptu telom k bráne po práci Ulricha, avšak priestor na zakončenie tam nezostal.

84
    Mečiar s Baezom skúsene podržali loptu, v záverečných fázach duelu už ďalšie striedanie neuvidíme.

83
    Ventúra ošetrovaný už takmer dve minúty, tím z Fortuna ligy zbiera cenné sekundy.

82
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Daniel Pavúk, prichádza Viktor Vondryska.

81
    Ján Nosko šiel tvrdo do súboja s Ventúrom. Boli tam obe nohy v sklze, rovnako tak ale ostro šiel do stretu aj autor posledného gólu. Napriek tomu si domáci obranca odnáša z tohto momentu žltú kartu.

80
    Ulrich tvrdo poslaný k zemi Hatokom, rohový kop pre hostí sa končí zásahom Packa.

79
    Adam Morong poslal na zem Reného Paraja. Záver zápasu sa blíži naozaj rýchlo.

78
    Dnešné stretnutie sleduje 1 016 divákov.

77
    Jozef Špyrka v pokutovom území súpera mal primálo priestoru aj času na to, aby dokázal lepšie zakončiť.

76
    Loduhova rana zo strednej vzdialenosti tečovaná, nasledoval roh. Menich si po ňom spytuje svedomie, že loptu nedokázal lepšie usmerniť k ľavej žrdi.
    75. Packo (POH), Ondong - Mba (SER)

75
    Róbert Richnák ponúkol debutový gól ako na zlatom podnose pre Ondong – Mbu, francúzsky útočník ale zo šiestich metrov necháva vyniknúť len domáceho gólmana!

74
    Len štyria hráči v červených dresoch nemali šancu sa presadiť, Packo z rúk vykopáva len do územia nikoho. Aut pre ŠKF.

73
    Po laxnom a podcenenom odkope bude Sereď zahrávať rohový kop.

72
    Radosť ľudí v Žiare nad Hronom razom poklesla po priamom kope Ventúru, času na vyrovnanie či prípadný obrat tu stále je.

71
    Striedanie v tíme ŠKF iClinic Sereď: z ihriska odchádza Nemanja Subotić, prichádza Ľubomír Ulrich.

71
    Štandardka Pelegrínimu pre zmenu nevyšla, bolo to však z veľkej diaľky. Záverečných dvadsať minút pred nami.

70
    Žltú kartu dostáva Martin Mečiar (ŠKF iClinic Sereď).
    69. Denis VENTÚRA - 2:3

69
    Sereď dala gól!
    DENIS VENTÚRA nachytal Packa "na hruškách". Packo už smeroval k ľavej tyči, zatiaľ čo striedajúci hráč to kopol presne do protismeru. Roman Packo znehybnel a už nemal šancu na reakciu!

68
    Priamy kop z ani nie dvadsiatich metrov pre Sereď, budeme svedkami okamžitej odpovede?
    67. PELEGRÍNI - 2:2

67
    Pohronie dalo gól!
    LUKÁŠ PELEGRÍNI to nakopol bravúrne, jeho presný center zapadol k tyči! Viacero hráčov sa snažilo o teč, napriek tomu guľatý nezmysel prekvapil všetkých, vrátane gólmana Nwolokora.

66
    Štandardka pre domácich, Martin Ježík už označuje vzdialenosť múru od exekútora.

65
    Ožili aj fanúšikovia na tribúne, ktorí ženú svojich miláčikov dopredu.

64
    Roman Packo vyháňa svojich spoluhráčov ďaleko na polovicu súpera. Pohronie skúsilo šťastie z diaľky, Špyrka to ale prehnal.
    62. Daniel PAVÚK - 1:2

63
    Už sa zdalo, že DANIEL PAVÚK premrhal šancu na zníženie, vzápätí sa k nemu lopta vrátila aj so šťastím od vracajúceho sa obrancu. Druhá šanca už bola premenená, Pavúk znižuje na rozdiel jedného zásahu po trefe z desiatich metrov.

60
    Žltú kartu dostáva Aldo Omar Baez (ŠKF iClinic Sereď).

60
    Nedôraz v obrane domácich, Ondong – Mba ale pokazil prihrávku, čo ho mrzieť nemusí. Sereď bude vhadzovať z hranice pokutového územia.

59
    Rozhodne správna zmena, aj z toho pohľadu, že Gatarić nemusel byť vôbec ďaleko od vylúčenia. Obom trénerom zostáva už iba jedno striedanie v talóne.

58
    Striedanie v tíme ŠKF iClinic Sereď: z ihriska odchádza Nikola Gatarić, prichádza Adam Morong.

57
    Gatarić pálil iba do pred ním stojaceho obrancu. O niekoľko sekúnd neskôr Ondong – Mba inkasoval od Noska s kopačkou do hrude. Francúzsky hráč je ale v poriadku.

56
    Fortunaligista kontroluje priebeh druhého polčasu presne tak, ako sme mohli očakávať.

55
    Ján Hatok sa hnevá na asistenta rozhodcu, ktorý odmával vhadzovanie pre hostí. Len aby z toho nebola do budúcna zbytočná žltá karta.

54
    Striedanie v tíme ŠKF iClinic Sereď: z ihriska odchádza Rudolf Bilas, prichádza Denis Ventúra.

53
    Župa v tvrdom súboji s Gatarićom, hosťujúci futbalista zostáva otrasený po nepríjemnom strete.

52
    ŠKF zvládlo úvod druhého polčasu, to sa ale mení v tejto minúte. Rudolf Bilas zatiahol ručnú brzdu pri prieniku Paraja. Druhá žltá karta v zápase.

50
    Subotić nevyspel na Noska, Roman Packo rozohráva z malého vápna.

49
    Výborná lopta na zadnú žrď, škoda len, že tam nebol žiaden z borcov v modrom drese.

49
    Štandardka spoza rohového polkruhu aj pre FK. Z veľkého uhla zakončoval Pavúk, jeho pokus bol zrazený na roh.

48
    Ofenzívni hráči druholigistu nič nevymysleli, Sereď loptu iba odkopáva na súperovu polovicu.

47
    Pohronie sa ubránilo a môže zaútočiť. Domáci nemajú na čo čakať.

46
    Toto dejstvo sme načali rohovým kopom Serede.

46
    Dvojitá zmena v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odišli Blahút a Ďungel, prišli Košuda a Frimmel.

46
    Začal sa druhý polčas.

Pohronie bolo lepšie v úvode duelu, po polhodine hry ale zaspalo a pykalo. Hrozbou bola už rana Baeza, góly padali ale až po strelách Gatarića a Subotića. Sereď vyťažila z minima maximum a po zmene strán sa nebude mať kam ponáhľať.

Druhý polčas sa začne približne o 19:02.

45+2
    Prvý polčas sa skončil.

45+1
    Pokus o signál, Pelegríni bol ale znegovaný. Sereď sa s rozohrávkou voľného kopu ponáhľať nebude.

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45
    Nwolokor neudržal loptu v náručí. K lopte sa dostal Pelegríni, ktorého strieľaný center našiel iba obrancu Serede. Pohronie zostalo v útoku, na konci úvodného dejstva ešte uvidíme roh.

44
    Predchádzajúci gól padol na prelome minút, pre Pohronie boli tieto dva zásahy naozaj kruté. Domáci neboli horší ako ich súper, ale futbal je niekedy taký.

43
    Žltú kartu dostáva Župa (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).
    42. Nemanja SUBOTIĆ - 0:2

43
    Protiútoky sú nebezpečná zbrať a Sereď dobre vie, ako ich využiť. Na ľavom krídle sa ocitol nikým nestrážený NEMANJA SUBOTIĆ, ktorý zúžitkoval prihrávku Gatarića. Packo vyšiel zo svätyne, zmenšil strelecký uhol, avšak balkánsky futbalista ho dokázal prestreliť.
    41. Pavúk (POH), Michalík (SER), Nwolokor (SER)

41
    Z následneho brejku sa mala podľa fanúšikov druholigistu pískať penalta. Pavúk prešprintoval Michalíka, no dostal sa do stretu s Nwolokorom, po ktorom padol na zem. Postranný rozhodca ale mlčí, čo nedáva tomu hlavnému dôvod pískať nedovolený zákrok.
    40. Nosko (POH), Gatarić (SER)

40
    Nechýbalo veľa a mohlo to byť o dva góly! Packo si nerozumel s obrancom, lopta sa odrazila ku Gatarićovi, ktorý z približne desiatich metrov triafa iba Jána Noska na bránkovej čiare!
    38. Nikola GATARIĆ - 0:1

38
    A po faule Župu padá gól. Rýchla rozohrávka nakrátko, niekoľko krátkych prihrávok, lopta na pravé krídlo. Loduha sa nádherne uvoľnil, dvihol hlavu a všimol si nabiehajúceho spoluhráča. Ním bol NIKOLA GATARIĆ, ktorý z hranice pokutového územia prízemnou ranou nedáva šancu Packovi.

37
    Richard Župa len neveriacky krúti hlavou po verdikte Martina Ježíka. Domáci obranca šiel do súboja oboma nohami, aj preto sa píska.

37
    Roman Packo ukazuje svoju skúsenosť, keď po druhý raz v prvom polčase svojím vybehnutím z brány až za šestnástku odkopáva loptu z nohy Nikolu Gatarića.

36
    Po takmer dvadsiatich minútach pálil z voleja opäť Pelegríni. Tento pokus ale šiel vysoko nad bránu.

35
    Nepresné prihrávky na oboch stranách. Futbalistom nemôžeme uprieť snahu, chýba tomu ale to najpodstatnejšie – kvalitná finálna fáza.

34
    Nie, nie. Cez štandardky to nepôjde. Škoda toho, fanúšikovia by si nejaký gól určite zaslúžili.
    33. Packo (POH), Baez (SER)

33
    Aldo Baez prerušuje nudnú fázu stretnutia. Prechod po ľavej strane, prihrávka na stred a zakončenie smerom medzi tri žrde. Roman Packo výraža guľatý nezmysel na roh.

31
    Vysoko letiace lopty neprinášajú úspech ani hosťom. Menich popri autovej čiare nedovolil uspieť Pavúkovi, zahral si tak aj Nwolokor.

30
    Ak si odmyslíme akú-takú fazónu Pohronia v druhej desaťminútovke, ktorá ale čistú šancu nepriniesla, môžeme povedať, že sme od tohto stretnutia čakali viac.

29
    Nákop si Pelegríni zopakoval, tentoraz z väčšej vzdialenosti. Obrana Serede zafungovala na jednotku.

28
    Po dvoch minútach pauzy zahrávalo Pohronie štandardku z pravého krídla. Exekútorom bol Lukáš Pelegríni. Jeho prízemný center bol predĺžený na zadnú žrď, kde sa v najhoršom momente pošmykol Pavúk, čo mu znemožnilo zakončiť.

26
    Hra je prerušená, na trávniku sa ocitol kapitán Serede Martin Mečiar. Na hraciu plochu vybehli aj ošetrovatelia nováčika Fortuna ligy.

26
    Akoby som to zakríkol. Nikola Gatarić si koledoval o kartu, keď niekoľkokrát fauloval a v poslednom prípade aj zmaril rýchlu rozohrávku Pohronia. Trest pre chorvátskeho hráča je realitou.

24
    Vlna nevôle na tribúnach, vyvolal ju nepotrestaný zákrok hráča hostí pri postrannej čiare. Hrá sa bez gólov, bez väčších šancí a aj žltých kariet.

23
    Roman Packo čítal hru na jednotku, svojím vybehnutím ukončil akciu mužstva z Fortuna ligy.

22
    V Žiari nad Hronom pokračujeme v bezgólovom stave. Úvodný zásah by duelu nesmierne pomohol.

20
    Svoje defenzívne povinnosti si Peter Ďungel splnil, Sereď ale zostáva na útočnej polovici.

20
    Rohový kop pre ŠKF. Stalo sa tak po sklze domáceho obrancu pri súboji s Ondong – Mbom.
    18. Pelegríni (POH)

18
    Mečiar zaváhal pri bránkovej čiare, o loptu prišiel a len sa mohol prizerať, ako Blahútov center skončil na hlave jeho spoluhráča. Lopta sa odrazila za pokutové územie, odkiaľ half-volejom preveril pozornosť Nwolokora Pelegríni.

17
    Krídla sú miestom, kde hostia majú riadane nedostatky. Prudký polovysoký center nezastihol ani jedného z pohronských ofenzívnych ťahúňov.

16
    Gatarić avizuje Martinovi Ježíkovi, že obdržal ranu do tváre. Hlavný rozhodca si ale nič nevšimol.

15
    Štandardky na oboch stranách. Na tej domácej skončil center na hlave stopéra, na opačnej bola ponechaná výhoda premenená na voľný kop po ofsajdovom verdikte.
    14. Špyrka (POH), Nwolokor (SER)

14
    Župa zakombinoval s Ďungelom vo vnútri šestnástky. Lopta mierila niekde na hranicu malého vápna, kde sa do lopty oprel Špyrka. Zakončenie napriek blízkemu bráneniu, Nwolokor má loptu v hrsti.

13
    Nákop spoza rohovej zástavky odvrátený. Sereď horším mužstvom, Pohronie ukazuje, že jeho forma pokračuje aj v pohári.
    12. Nwolokor (SER), Blahút (POH)

12
    Nwolokor len s problémami vytesnil koncovku Blahúta po skvelej kolmici za obranu. Zdalo sa, že toto zakončenie neurobí hosťujúcemu gólmanovi problémy, opak bol však pravdou. Roh pre domácich.

11
    Faul hostí, Špyrka sa ocitol na zemi.

9
    Sledovali sme kontru Ďungela po ľavej strane. Kanonier domáceho celku sa dostal do veľkého vápna, urobil pár kľučiek, no jeho strela bola nepresná.

8
    Pekný center sprava na dvojicu pohronských hráčov, ktorá však málo komunikovalo. Znovu bol pri všetkom podstatnom Jozef Menich.

7
    Ondong – Mba takmer prekvapil obrancov Pohronia. Legionár v službách Serede ponaháňal Pavúka, ten o fúz poslal loptu na Packa.

5
    Zatiaľ sledujeme nemastný-neslaný futbal, na lopte ale častejšie druholigista.

4
    Škoda mierneho zaváhania od Ďungela, ktorý prestal šprintovať po prihrávke z osi ihriska. Túto chvíľku nepozornosti využil obranca Menich.

3
    Gatarić si na pravom krídle spracoval loptu, prihral ju na Loduhu, avšak Sereď pred šestnástkou súpera zlyhala.

2
    Niekoľko nepresných rozohrávok na oboch stranách. Daniel Pavúk už stihol potešiť priaznivcov domáceho FK, keď nasadil súperovi "jasličky".

1
    Výkop patril domácemu Pohroniu, ktoré hrá v modrých dresoch, hostia zo Serede v červenom.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Packo – Župa, Nosko, Pelegríni (C), Pavúk, Hatok, Ďungel, M. Jacko, Paraj, Blahút, Špyrka
    Náhradníci: Jenčo – Vondryska, Tesák, Antošík, Frimmel, Košuda, Sojka

ŠKF iClinic Sereď: Nwolokor – Mečiar (C), Michalík, Baez, Bilas, Gatarić, Loduha, Richnák, Menich, Subotić, Ondong – Mba
    Náhradníci: Penksa – Ulrich, Pankarićan, Morong, Adekuoroye, Ventúra, Sus

Rozhodca: Martin Ježík – Ján Pozor, Marek Galo.

Cesta Slovnaft Cupom:

1. kolo: voľný žreb
    2. kolo: ŠK Tvrdošín 0:6 FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
    3. kolo: TJ Tatran Chlebnice 0:2 FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa

2. kolo: OFK Solčany 0:4 ŠKF iClinic Sereď
    3. kolo: FK Slovan Galanta 0:2 ŠKF iClinic Sereď

Málokto by to bol povedal, ale po trinástich ligových dueloch je Pohronie posledným mužstvom, ktoré ešte neprehralo. Aj preto je FK na skvelom druhom mieste, prvá Skalica je na tom lepšie len o skóre. Pohronské osy získali celkovo 29 bodov za osem výher a päť remíz. Skóre 21:10 hovorí o tom, že ofenzíva tohto družstva patrí skôr k priemeru, avšak v defenzívnej časti hry je na tom lepšie len vedúca Skalica.

ŠKF iClinic Sereď

Nováčik má po polovici základnej časti Fortuna ligy na konte 13 bodov, keď štyrikrát vyhral, raz remizoval a v šiestich prípadoch ťahal za kratší koniec. Priebežne to stačí na siedmu pozíciu, strata na šiesty Trenčín činí tri body. Sereď má dosť slabé skóre – 13:21, obrana ŠKF je druhou najhoršou v najvyššej súťaži.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z dohrávaného zápasu 4. kola Slovnaft Cupu. Nováčik Fortuna ligy zo Serede cestuje do Žiaru nad Hronom, kde ho privíta celok, ktorý v druhej lige bojuje o čelo tabuľky – FK Pohronie.

Stretnutie sa začne o 18:00.