S. Makedonie – Gibraltar 6:1 (kon.) | Černá Hora – Kazachstán 5:1 (kon.) | Izrael – Kosovo 3:0 (kon.)
Malta – Kypr 1:1 (kon.) | Estonsko – Albánie 2:2 (kon.) | Finsko – Litva 0:2 (kon.)
Polsko – Gruzie 3:0 (kon.) | Dánsko – Faerské ostrovy 3:0 (kon.) | Rakousko – Rusko 3:2 (kon.)
Srbsko – Arménie 0:0 (kon.) | Norsko – Ázerbájdžán 1:1 (kon.) | Německo – Irsko 2:0 (kon.)
Skotsko – Anglie 0:2 (kon.) | Nizozemsko – Ukrajina 3:0 (kon.) | Andorra – Lotyšsko 0:0 (kon.)
Maďarsko – Turecko 1:2 (kon.) | Švédsko – Belgie 0:3 (kon.) | Island – Španělsko 2:7 (kon.)
Francie – Slovinsko 1:1 (kon.) | Wales – Švýcarsko 3:1 (kon.) | Lucembursko – Bulharsko 1:0 (kon.)
Portugalsko – Bosna 4:2 (kon.) | Rumunsko – Lichtenštejnsko 4:0 (kon.) | Sev. Irsko – Slovensko 1:0 (kon.)
Francie
1:1 (0:0)
Slovinsko
Úterý 16.10.2018, 18:45 • Stade Gaston Gérard (Dijon) • Kvalifikace ME U21 • Skupina 9

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Hezký den u sledování ME do 21 let! V dnešním zápase se představí domácí Francie, která vyzve Slovinsko. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Francie se nachází na prvním místě a již dlouho má jistý postup na závěrečný turnaj. Na svém kontě mají za 9 utkání 27 bodů za devět výher. Skóre kladné 23:5, takže suverénní postup. Nejlepší střelec týmu je se sedmi góly Terrier.

Slovinsko se nachází na druhém místě tabulky. Aby mělo naději v tabulce druhých týmů, tak musí jednoznačně vyhrát a pak doufat ve ztrátu pěti zemí na druhých příčkách v jiných skupinách. Mají za 9 utkání 15 bodů za čtyři výhry a tři remízy. Skóre mají kladné 13:11. Nejlepší střelec týmu je s dvěma góly Mlakar.

Posledních pět vzájemných utkání:
    13.11.17 Slovinsko U21-Francie U21 1 : 3
    17.11.09 Francie U21-Slovinsko U21 1 : 0
    05.09.09 Slovinsko U21-Francie U21 1 : 3
    05.09.06 Francie U21-Slovinsko U21 2 : 0
    09.09.03 Slovinsko U21-Francie U21 0 : 0

Francie: Bernardoni- Niakhate, Diallo, Upamecano, Rosier- Tousart, Reine-Adelaide- Aouar- del Castillo, Dembele, Coco
    Náhradníci: Larsonneur, Prevot- Amian Adou, Lopez, Mateta, Ntcham, Saint-Maximin

Slovinsko: Sorcan- Lipuscek, Pisek, Brekalo- Gliha, Vokič, Stankovič, Primc, Brecl- Susnjara, Repas
    Náhradníci: Janzekovič- Boskovič, Cesen, Ozbolt, Petrovič, Tijanič, Tučič

Rozhodčí: Kristoffer Karlsson (SWE).

1

1
    Francie oblékla modré dresy, Slovinsko bílé.

2
    V úvodu utkání jsou aktivnější domácí, jenže nic zajímavého jsme neviděli.

3
    Domácí hráči si stále nic většího nevypracovali.

4
    První rohový kop v utkání pro Slovinsko.

5
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Diallo.

6
    Vokičův pokus končí mimo bránu Bernardoniho, který bude odkopávat od brány.

7
    I Francie bude kopat první rohový kop v zápase.

8
    Ale ani ta se nedokázala prosadit. U míče je obránce Pisek, který zahájí další kombinaci Slovinska.

9
    Del Castillo bude zahrávat volný přímý kop.

10
    K zakončení se sice dostal Diallo, jenže jeho pokus lehce tečoval Brekalo a domácí budou zahrávat další roh.

11
    Ten byl ubráněn, protože Tousartův míč letí daleko od pokutového území alpské země.

12
    Francie opět dominuje na balonu.

13
    Lyonská spolupráce mezi Tousartem a Aouarem končí u brankáře Sorcana.

14
    Brecl nedokázal nalézt rozběhnutého Repase. Bernardoni bude odkopávat od brány.

16
    Do ofsajdového postavení se dostal hostující Šušnjara.

17
    Touartův pokus blokuje obránce Lipuscek. Slovinsko se pomalu vyrovnává gigantovi.

18
    Upamecano nedovoleně zastavil agilního Šušnjara. Brekalo bude rozehrávat volný přímý kop.

19
    Francie opět kombinuje na své polovině hřiště.

20
    Po úvodních dvaceti minutách je stav stále bezbrankový.

21
    Coco centroval do pokutového území, jenže zde byl Dembélé krytý třemi soupeři.

22
    Gliha teď dobře zastavil pronikajícího Reine-Adelaida, který v létě přestoupil z Arsenalu do Angers.

23
    Slovinci se opět ubránili a budou se snažit vstřelit gól z rychlého protiútoku.

24
    Ten jim moc nevyšel a domácí jsou opět u míče.

25
    K zakončení se dostal Reine-Adelaide, nicméně jeho pokus kryje brankář Sorcan.

26
    Blíží se půlhodina utkání a stále jsme neviděli žádnou stoprocentní šanci.

27
    Suverén skupiny kombinuje před vápnem Slovinska, jenže to je zatím velmi kompaktní a běhavé.

28
    Nepřesná přihrávka del Castilla končí za brankovou čarou. Sorcan bude odkopávat od brány.

29
    Ani Slovincům se nepovedl atak a tak se musí opět bránit.

30
    Po půlhodině hry je stav stále bezbrankový. Snad se dočkáme branky již v prvním poločase.

31
    Rohový kop pro domácí fotbalisty.

32
    V dobré příležitosti se ocitl Niakhate, jenže jeho pokus hlavičkou míjí bránu Slovinska.

33
    Tousart si došel pro faul. Francie bude kopat zajímavý volný přímý kop.

34
    Ani při této možnosti si nedokázali domácí hráči vytvořit stoprocentní šanci. Slovinsko útočí.

36
    Žlutou kartu dostává Stankovič (Slovinsko).

37
    Dembélé se postavil k dalšímu kopu, jenže tentokrát trefil pouze dobře postavenou zeď.

38
    Francie se snaží, jenže kýžená branka nepřichází.

39
    Do ofsajdového postavení se dostal křídelník Coco.

40
    Posledních pět minut první půle. Ta zatím nenabídla nějaký krásný fotbal.

41
    Aouar z velké dálky napřáhl, nicméně Sorcan opět neměl problém zalepit míč do svých rukavic.

43
    Francie bude zahrávat ještě jeden rohový kop.

44
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Lipuscek.

45
    Rozhodčí Karlsson se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45+1
    Ani další roh Francie nebyl úspěšný a oba celky tak půjdou do kabiny za bezbrankového výsledku.

45+2

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první poločas mezi Francií a Slovinskem, který končí bezbrankovou remízou. Francie sice byla aktivnější, jenže Slovinci dobře brání a budou čekat na jeden podařený brejk, který by jim dal naději na postup ze druhého místa. Uvidíme, co nám přinese druhá půle.

46

46
    Slovinci rozehráli druhou půli, ve které musí vstřelit více gólů než soupeř.

47
    Nic se nemění. Francie rychle získal míč na své kopačky a bude chtít dobývat pevnou obranu hostů.

48
    Dembélé vystřelil na bránu, jenže jeho pokus blokuje Gilha. Zatím velice bojovný výkon Slovinců.

49
    Francouzi pomalu utahují šroub. Tohle Slovinci nemohou dlouhodobě vydržet.

50
    Další střela domácích. Rosier ovšem míjí bránu Sorcana u parník.

51
    Slovinci získali balon na své kopačky a budou chtít otupit tlak domácích.

52
    Stankovič nedokázal nalézt na pravé postranní čáře Brecla a domácí lehce získávají míč.

54
    Francie právě vstřelila branku!
    Autorem branky je HOUSSEM AOUAR, který dokázal dorazit střelu Dembeleho a Francie jde do vedení. Slovinsko je velice blízko konci nadějí.
    54. Houss AOUAR - 1:0

55
    Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Šušnjara, přichází Ozbolt.

56
    Francie stále kombinuje a nedává Slovincům žádnou naději.

57
    Domácí trenér Ripoli bude poprvé v tomto utkání střídat.

58
    Střídání přerušuje dlouhá kombinace domácích.

59
    Reine-Adelaide centroval do vápna, jenže Dembele byl tentokrát pokrytý.

60
    Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Coco, přichází Saint-Maximin.
    Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Dembele, přichází Mateta.

61
    Francie je sice aktivnější, jenže hosté pomalu vystrkují růžky.

62
    Slovinský trenér pomalu plánuje další střídání.

63
    Slovinsko je sice u míče, jenže daleko od brány Bernardoniho.

64
    K zakončení se dostal útočník Repas, jenže jeho pokus chytá domácí brankář, který si vyslechl potlesk publika.

65
    Reine-Adelaide nedokázal přejít přes Primce a hosté jsou opět u míče.

67
    Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Repas, přichází Tučič.

68
    Slovinský trenér jednoznačně posiluje útočnou složku hry.

69
    Hosté jsou u míče a budou dobývat obranu mistrů světa.

70
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je ALEN OZBOLT, který přesnou střelou překonává Bernardoniho a křísí naděje Slovinska na postup. Hostům už chybí jenom jedna branka k naději na postup.
    70. Alen OZBOLT - 1:1

71
    Francouzi drží míč a chtějí otupit aktivitu Slovinska.

72
    Hosté ale skvěle napadají a velice rychle získali míč.

73
    Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Reine-Adelaide, přichází Lopez.

74
    Rohový kop pro domácí.

75
    Ten se bude opakovat, protože míč poslal do bezpečí Ozbolt.

76
    Ten nepřinesl žádné vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Gliha.

77
    K zakončení se dostal Upamecano, jenže jeho pokus jde mimo bránu.

78
    Nedovolený zákrok Tučiče. Slovinci začínají být frustrovaní.

80
    Posledních deset minut základní hrací doby.

81
    Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Primc, přichází Tijanič.

82
    Do osfajdového postavení se dostal Tučič.

83
    Hostům se vůbec nedaří a vidina finálního turnaje se jim rozplývá.

84
    Tousartova střela jde nad bránu Slovinska.