Košice – Detva 7:1 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 5:3 (kon.)
Trenčín – Banská Bystrica 2:0 (kon.)
HKM Zvolen
3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Pátek 19.10.2018, 18:00 • Zimní stadion Zvolen. • Tipos Extraliga (SR) • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Domácí HKM Zvolen (1. místo – 31 bodů: 9 – 1 – 2 – 1) půjde do utkání 13. kola Tipsport Ligy v roli jasného favorita. Lídr tabulky hraje ve skvělé formě a vyhrál už sedmkrát v řadě, naposledy porazil v utkání o první místo 4:1 Košice. Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou Rastislav Špirko (10+9) a Michal Chovan (5+14), oba mají na svém kontě 19 kanadských bodů. Tabulce střelců vévodí s deseti góly Milan Kytnár.

Hostující MHk 32 Liptovský Mikuláš (9. místo – 14 bodů: 3 – 2 – 1 – 7) tentokrát může asi jen překvapit. Po slušném startu do sezony se totiž nebezpečně propadá tabulkou, v říjnu ještě neuhrál ani bod a aktuálně zažívá nelichotivou sérii šesti proher v řadě. Naposledy byla nad jeho síly Banská Bystrica – 2:7. Nejproduktivnějším hráčem Liptovského Mikuláše je Robert Huna s deseti body (5+5), který je zároveň i nejlepším střelcem mužstva.

Vzájemný zápas: Doposud jediné vzájemné utkání z letošní sezony vyhrál Zvolen 6:3. Branky vítězů dávali Holovič (2), Kytnár (2), Zuzin a Špirko, za poražené korigovali Piatka, Ziak a Sukel. Vzhledem k rozdílné aktuální formě by si měl i tentokrát připsat body Zvolen, jakákoliv ztráta by byla překvapením.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HKM Zvolen: Tomek (Skapski) – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, Roman – Vandas, Špirko, Handlovský – Lušňák, M. Halama, Šišovský – Chovan, Kytnár, Zuzin – Andrisík, Petráš, P. Halama.

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Hollý) – Nádašdi, Bača, Korím, Mezovský, Kurali, Fereta, Němec, Gregor – Lištiak, Rich. Huna, Ro. Huna – Uram, Oško, Sukeľ – Heikkilä, Tamáši, Vybiral – Nechaj, Uhrík, Žiak.

Rozhodčí: Fridrich, Nagy – Synek, Kis-Király.

Oba týmy už jsou na hrací ploše, utkání 13. kola Tipsport Ligy za pár okamžiků začne. Dobře se bavte.

00:01

00:49
    Zakázané uvolnění hostí.

01:10
    Zvolen začíná aktivně, Liptáci se zatím podle očekávání brání.

02:11
    Mário Kurali teď poprvé prověřil domácího brankáře Tomáše Tomka, ale ten byl na střelu od modré připraven.

03:10
    Hosté z Liptovského Mikuláše se osmělují a úvodní nápor Zvolena pro tuto chvíli mírně otupili.

03:59
    Zakázané uvolnění hostí, Zvolen může vystřídat a vhazovat se bude v jeho útočném pásmu.

04:37
    Na první vážnější šanci stále čekáme, zvolenský Peter Zuzin se teď snažil prodrat k nahození od vlastního obránce, ale přes hostujícího beka se k puku neprotlačil.

05:45
    Nahození Samuela Ferety od levého mantinelu domácí gólman Tomáš Tomek bez potíží ukryl na své hrudi.

06:50
    Špirko se neúspěšně snažil prokličkovat přes dobře organizovanou obranu hostí.

07:30
    Po špatné rozehrávce hostí se k puku dostal v nebezpečném prostoru Marco Hamala, ale gólman Liptovského Mikuláše jeho střelu bekhendem zneškodnil.

09:45
    Po šanci Vojtěcha Zeleňáka dorážel bekhendem ještě Michael Vandas, brankář hostí je stále pozorný a drží čisté konto.

11:50
    Domácí Zvolen začíná hodně pozvolna, čekalo se, že bude od úvodních minut potvrzovat roli lídra tabulky a drtit trápící se hosty. Zatím je ale utkání herně i výsledkově vyrovnané.

12:01
    Michal Chovan protlačil puk na Davise Vandaneho, ale ten pokazil přihrávku v situaci dva na jednoho.

13:25
    Michael Vandas zakončoval sám a nepřesně, Kislitsyn nemusel zasahovat.

14:13
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Korím – 2 min., napadení + 10 min. osobní trest, napadení).

14:35
    Zvolen v první přesilovce dobře drží pásmo, ale do šance se zatím nedostal a vlažně kombinuje.

15:20
    Největší příležitost první třetiny! Tvrdě pálil Adam Drgoň a doráželi Milan Kytnár s Peterem Zuzinem, ale obrana hostí odolává.

16:13

16:28
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Vandas – 2 min., hákování).

17:27
    Ani Liptovskému Mikuláši se zatím přesilovka nedaří.

18:12
    Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku!
    Hosté v závěru první třetiny přece jen využívají svou premiérovou přesilovou hru a nečekaně se ujímají vedení. Liptáci se přitom ani nerozestavili v útočném pásmu, všechno na sebe vzal sám RICHARD HUNA, který rychle zavezl puk do útočného pásma a vypálil tvrdě od levého mantinelu. Domácí gólman Tomáš Tomek se musí trochu červenat. Asistence: Tomáš Nádašdi.

19:47
    Domácí jsou dosavadním průběhem utkání evidentně zaskočeni a zdá se, že Liptovský Mikuláš půjde do šatny se senzačním náskokem. V klidu drží puk na svých hokejkách.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V kabině Zvolena se teď dá očekávat velká bouřka, aspirant na titul a vedoucí tým Tipsport Ligy odehrál první třetinu hluboko pod své možnosti. Zatím sledujeme hodně podprůměrné utkání, ve kterém měly oba týmy po jedné přesilové hře. Hostující Liptáci tu svou proměnili prudkou střelou Richarda Huny od levého mantinelu a ujali se šokujícího vedení. Rodí se na zvolenském zimním stadionu překvapení?

Oba týmy už se vrací na led, uvidíme obrat domácích? Druhá třetina za pár okamžiků vypukne.

20:01

20:21
    Úvodní útok Zvolenu hosté ubránili.

21:11
    Střelu Petera Šišovského srazili obránci hostů do ochranné sítě.

21:59
    Pokus Patrika Lušňáka byl velmi nepřesný.

23:20
    Hra je zatím stejně rozpačitá jako v první třetině. Domácí brankář Tomáš Tomek zachytil nahození hostí do rukavice a vhazovat se bude po jeho levici.

23:31
    Zvolen vyhrál buly a snažil se vyrazit hned do protiútoku, ale neúspěšně. Následně vyhodili Liptáci na zakázané uvolnění a hra se vrací do jejich obranného pásma.

23:57
    Střela Patrika Oška byla zblokována obráncem Zvolena.

24:16
    Jen těžko koukatelný hokej stále pokračuje, ani před jednou brankou se neděje nic zajímavého. Stále sledujeme jen nahazování puku, sražené střely a nepřesné přihrávky. Zápasu naprosto chybí emoce.

26:16
    Richard Huna dojel puk za brankou domácích jako první, takže se icing nepískal. Hosté se pak na chvilku usadili ve svém útočném pásmu, ale Bača pálil mimo.

26:52
    Zvolen právě vstřelil branku!
    Trest na druhé straně! Zápas vzal do svých rukou zvolenský obránce DAVIS JAKE JOSEPH VANDANE, který převzal puk ve středním pásmu, udělal kličku obránci, v prostoru kruhu naznačil dalšímu hráči Liptovského Mikuláše a následně střelou z úhlu srovnává na 1:1. Probudí tento gól konečně domácího lídra tabulky? Asistence: Patrik Halama, Michal Chovan.

29:28
    Domácí pokračují v náporu, zatím ale skóre otočit nedokázali.

30:18
    Michal Chovan pálil těsně mimo.

30:45
    Zkušený hostující útočník Marek Uram křížnou přihrávkou hledal najíždějícího Jakuba Sukeľa, ale ten jeho pas nezpracoval.

32:24
    Michal Roman najížděl z levé strany a vypálil, stejně jako Vandane před pár minutami ale brankáře hostů nepřekvapil.

33:40
    Icing domácích.

34:04
    Marco Halama vybojoval puk pro Patrika Lušňáka, který pálil nebezpečně přes dva obránce, ale gólman Anton Kislitsyn puk kryl. Vhazovat se bude po jeho levici.

34:41
    Michal Chovan vybojoval puk pro svého spoluhráče, jehož přihrávka ale byla tečovaná a končí opět v hledišti.

34:44
    Hned po vhazování pálil tvrdě od modré Petr Ulrych, ale jeho bomba byla sražená a odrazila se těsně vedle hostující branky.

35:14
    Hosté se teď brání jen za cenu kouskování hry a vyhazování na icingy.

35:30
    Střelu Michala Romana srazili obětavě hrající hosté opět mimo.

36:27
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Bača – 2 min., hákování).

36:39
    Peter Zuzin pálil z voleje, ale Anton Kislitsyn se stihl přesunout.

37:10
    Svou druhou přesilovku hrají domácí mnohem lépe, svírají hosty a zvýšili i frekvenci střelby. Zatím bez úspěchu.

38:05
    Tak nakonec se domácí v početní převaze přece jen dočkali a využili svůj nápor v rozdílový gól. Obránce Vandane posunul puk po modré čáře na Handlovského, jehož bomba nadělala Kislitsynovi velké problémy. Puk vypadl za jeho záda a zastavil se tak pět centimetrů před brankovou čárou, kde si ho našel MICHAEL VANDAS a posílá domácí do vedení. Asistence: Lukáš Handlovský, Davis Vandane.

39:44
    A už je to o dva góly! Patrik Lušňák vybojoval puk za brankou, před ní si najížděl MILAN KYTNÁR a bez přípravy vypálil pod víko hostující branky. Gólman byl bez šance a domácí útočník potvrdil pozici nejlepšího střelce svého mužstva. Dává už svůj jedenáctý gól aktuální sezony. Asistence: Patrik Lušňák.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Domácí Zvolen v závěru druhé třetiny konečně zabral a nakročil k povinnému vítězství. První polovina prostředního dějství sice ještě nic oku lahodícího nepřinesla, ale Vandane ve 27. minutě z ojedinělé individuální akce přece jen alespoň vyrovnal na 1:1 a v závěru domácí otočili aktuální stav ve svůj prospěch. V přesilové hře se prosadil Vandas a gólem do šatny ještě pojistil domácí vedení Kytnár.

Další třetina začne přibližně v 19:39.

40:01

40:01
    Střídání v týmu HKM Zvolen: ze hřiště odchází Kislitsyn, přichází Hollý.

40:03
    Úvodní buly vyhráli hosté.

40:39
    Marek Uram s pukem na hokejce dlouho otálel a obránce domácích ho srazil k ledu.

41:10
    Hostující veterán Marek Uram se opět tlačil do zakončení, ale Tomek udržel levý beton u své tyčky.

42:17
    Domácí, kteří drží dvoubrankový náskok, se teď už nemají kam tlačit a vyčkávají na útoky Liptovského Mikuláše.

42:31
    Michal Chovan poprvé ohrozil bránu hostí, kterou od začátku třetí třetiny hájí gólman Juraj Hollý, jenž o druhé přestávce nahradil ruského brankáře Antona Kislitsyna.

43:50
    Hosté už nemají co ztratit a pokouší se o kontaktní gól. Zatím neúspěšně.

44:35
    Rastislav Špirko se pokoušel vyvést puk z rohu kluziště před branku, ale obránci Liptovského Mikuláše jej před Hollého nepustili.

45:58
    Střelu Petra Ulrycha od modré čáry kryl Juraj Hollý do lapačky. Vhazovat se bude po jeho pravici.

46:30
    Velmi dobré střídání čtvrtého domácího útoku, ale Halama ani Andrisík vedení Zvolena nenavýšili.

47:28
    Liptáci mají momentálně velký problém dostat se vůbec ze svého obranného pásma, dnešní utkání už se jim bude jen velmi těžko otáčet.

48:05
    A když už vyrazili do útoku, zastavil je ofsajd...

48:39
    Střela Marka Halamy skončila nad.

48:53
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Lušňák – 2 min., hrubost).

49:08
    Zdramatizují hosté zápas v přesilové hře? Zatím se ani neusadili s útočném pásmu, naopak Zvolen útočí i v oslabení a bude se vhazovat v jeho útočném pásmu.

49:51
    Domácí opět vyhazují, už se hraje druhá polovina přesilovky jejich soupeře.

50:53
    Domácí jsou v plném počtu, Liptovský Mikuláš si v početní výhodě nevytvořil žádnou šanci.

51:36
    Lušňák chtěl hned po návratu z trestné lavice zaútočit, ale nepřesně přihrál spoluhráči.

53:01
    Domácí Zvolen hraje přesně to, co potřebuje. Drží puk na svých hokejkách a nepouští soupeře do šancí.

53:35
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Ulrych – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest).
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Lištiak – 2 min., hrubost).

54:45
    Hra čtyř proti čtyřem zatím žádnou šanci nepřinesla.

55:29
    Kytnár pálil nebezpečně, ale nad.

55:35
    Oba týmy v plném počtu. Na trestné zůstává už jen Ulrych za desetiminutový osobní trest.

56:20
    Šišovského pěknou střelu zápěstím Hollý vyrazil. Nový gólman Liptovského Mikuláše od svého nástupu na led neinkasoval.

57:40
    Uram chtěl najít Sukeľa, ale domácí obránci jeho pas srazili do rohu.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny a zdá se být rozhodnuto. Hosté už jen těžko najdou síly na zdramatizování výsledku.

59:03
    Domácí už outsidera utkání nepouští na dostřel.

59:54
    Tak nakonec měli hosté ještě jednu šanci, ale Richard Huna puk netrefil dobře a Tomek ho ukryl pod svou výstroj.

Domácí Zvolen nakonec v dnešním utkání 13. kola Tipsport Ligy po vlažném úvodu přece jen potvrdil roli favorita a porazil Liptovský Mikuláš 3:1. Klíčové okamžiky se udály v závěru druhé třetiny, kdy si domácí vytvořili dvoubrankový náskok a v posledním dějství už si ho v poklidu uhlídali. Zvolen tak vyhrál poosmé v řadě a vrací se do čela Tipsport Ligy o skóre před Košice, naopak Liptovský Mikuláš je až desátý. S tímto konstatováním se pro dnešek loučím, hezký večer. (20:17:09)

Pavel Pubal

Branky a nahrávky: 27. Vandane (Halama, Chovan), 39. Vandas (Handlovský, Vandane), 40. Kytnár (Lušňák) – 19. Huna (Nádašdi)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (41. Hollý) – Nádašdi, Bača, Korím, Mezovský, Kurali, Fereta, Němec, Gregor – Lištiak, Rich. Huna, Ro. Huna – Uram, Oško, Sukeľ – Heikkilä, Tamáši, Vybiral – Nechaj, Uhrík, Žiak.

Rozhodčí: Fridrich, Nagy – Synek, Kis-Király