Chabarovsk – N.Novgorod 3:4 (po pr.) | Vladivostok – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 0:1 (kon.)
Barys – Minsk 3:1 (kon.) | Ufa – Omsk 0:1 (po pr.) | Jokerit – Riga 7:3 (kon.)
Soči – HC Slovan 4:2 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 4:2 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Avangard Omsk
Pondělí 22.10.2018, 16:00 • Ufa Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Nový týden vybouchne osmizápasovou náloží Kontinentální hokejové ligy. Od pondělních 16 hodin si to mezi sebou rozdají přední týmy Východní konference – Salavat Julajev Ufa a Avangard Omsk.
    Dějištěm utkání se stane moderní Ufa Arena

Baškortostánský klub má za sebou náročný týden. Během pěti dnů odehrál tři utkání na kluzištích soupeřů s těmi nejvyššími ambicemi. Přesto si v nich nevedl vůbec špatně. Bitvu na ledě lídra z Jekatěrinburgu prohrál nejtěsnějším možným rozdílem, Jandačův Magnitogorsk udolal 2:1 po prodloužení a v hektickém závěru podlehl o dva góly třetí Kazani.

Nejproduktivnější hráči:
    Linus Omark – 20 bodů (3+17)
    Teemu Hartikainen – 19 bodů (5+14)
    Anton Burdasov – 14 bodů (10+4)

Avangard se svou třízápasovou pouť cizími stadiony zakončit teprve chystá. A po nepovedených výsledcích má co napravovat. Omský celek nejprve třígólovým rozdílem padl v Magnitogorsku a poté se překvapivě nechal přejet čeljabinským Traktorem, na jehož poli vyválčil v prodloužení pouze bod.

Sergej Širokov – 16 bodů (10+6)
    Ilja Michejev – 16 bodů (8+8)
    Maxim Čudinov – 11 bodů (5+6)

První vzájemný souboj

Ufa – Omsk 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
    Branky a nahrávky:
    12. Kugryšev (M. Majorov), 15. Kugryšev (M. Majorov), 16. Soloduchin (Kadějkin, V. Žarkov) – 27. Desharnais (Martynov, Talbot), 38. Čudinov (Desharnais, K. Semjonov).
    Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Ufou a Omskem.

Zatímco hokejisté obou týmů se teprve rozbruslují, vy si už nyní můžete prohlédnout sestavy.
    Je třeba zahřát se na správnou provozní teplotu

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Fedotov) – Panin (C), Larsen, A. Semjonov, Ar. Sergejev, Koledov, S. Těreščenko, Šen, Jelizarov – Kemppainen, Omark (A), Hartikainen – Osnovin, Kugryšev, Tkačov – Gimatov, Chochrjakov, Fjodorov – Soloduchin, V. Žarkov (A), Kadějkin.

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – J. Medveděv (C), Franson, Jemelin, Pokka, Čudinov, Martynov – Širokov (A), Desharnais, K. Petrov – Manukjan, Versteeg, Zernov – I. Michejev (A), Košelev, K. Semjonov – A. Galimov, Fisenko, Pěrežogin – Talbot, Zaseda.

Rozhodčí: Fatějev, Fraňo – Golovljov, Viljugin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hlavní aktéři oficiálně nastoupili na led.

Ufa Arenou už také zazněly hymny. Tradiční ruskou vystřídala hymna autonomní republiky Baškortostán.

00:01

00:37
    Oba soupeři mají za sebou první útoky.

01:18
    Omskou rozehrávku napadající Kemppainen nedokázal svého soka obrat o kotouč.

01:51
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Tkačov – 2 min., podrážení).

02:00
    Omsk se okamžitě usadil v pásmu.

02:19
    A po krátké kombinační souhře připravil pro Metsolu první zákrok Franson (Omsk).

02:56
    Následně se domácí ekipa osvobodila.

03:46
    Zpátky se vrátil Michejev (Omsk) a dlouhým nápřahem pořádně provětral Metsolovu lapačku.

03:51
    Salavat Julajev přečkal první oslabení bez úhony.

05:03
    Gól Salavatu Julajev platit nebude! V rohu kluziště bojující Tkačov vyvezl puk před bránu a zblízka vypálil na Bobkova. Hostující gólman byl po svém dvojitém zákroku natolik dezorientován, že nechal kotouč volně ležet v brankovišti. Do něj skočil plavmo Osnovin a záměr jakkoliv dopravit puk do sítě se mu vydařil. Z otevření skóre se však neraduje, protože dle několika záběrů z videozáznamu posunul touš za brankovou čáru rukou.
    05:03 Neuznaný gól domácího Osnovina

07:51
    Omský klub má klid na rozehrávku.

08:34
    Zaseda (Omsk) při své samostatně vedené akci po drobném kontaktu se soupeřem ztratil stabilitu.

09:23
    Hosté se provinili ofsajdem.

10:10
    Metsolovi teď musí pořádně zvonit v uších. Za domácím gólmanem se po Manukjanově tvrdé ráně rozezvučela horní konstrukce brány!

10:26
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Kadějkin – 2 min., podrážení).

11:04
    Metsola (Ufa) vychytal Michejeva, ten si před zakončením dovezl puk do levého kruhu.

11:10
    A bezprostředně po provedení vhazování musel strážce domácí pokladnice znovu zasahovat.

12:26
    Druhá polovina přesilovky už Omsku tolik nevyšla.

13:57
    Zpočátku nadějně vypadající brejk domácího klubu zhatila nepřesná přihrávka křížem.

14:09
    Přesto si volný puk našel Fjodorov (Ufa) a neváhal vyděsit Bobkova svižnou střelou zápěstím.

15:25
    Hra se obrátila. Od modré čáry zakončující Martynov (Omsk) nedokázal prostřelit obranný val.

15:54
    Hosté nezvládli přečíslení! Košelev společně s jedním ze svých kolegů postupoval směrem na bránu. A protože přihrávku na druhou vlnu znemožňoval obránce, vzal velitel brejkové situace zodpovědnost na sebe. Proti nebezpečné prudké ráně se zaskvěl Metsola.

17:38
    Další riziko pro maskovaného muže v domácí bráně znamenala pumelice od modré čáry. Metsola si ji všimnul na poslední chvíli a měl tedy nehorázné štěstí, že ho puk trefil do ramene!

18:10
    Až teď si Ufa může konečně oddechnout.

19:52
    Domácí hokejisté se ještě stihli nadechnout k poslední akci, ta ovšem změnu skóre nepřinesla.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Druhá perioda začne přibližně v 17:00.

Pohled na skóre říká, že úvodní dvacetiminutovka byla gólově skoupá. To ale není úplně pravda. Jednoho gólu totiž dosáhli domácí, a to doslova, když v brankovišti ležící Osnovin přistrčil puk do sítě rukou. V závěru třetiny zase byli nebezpečnější hosté, kteří své soupeře z Ufy nakonec i mírně přestříleli.

Hokejisté se vrátili na ledovou plochu.

20:01

20:48
    Prostřední dějství začalo nepřesnostmi.

22:06
    A stejně tak i pokračuje. Sledovat hráče jen tak bruslící po ledě nepřináší divákovi žádný zážitek.

22:45
    Trochu vzruchu způsobil Chochrjakov (Ufa), když si zprava sjel k bližší tyči. Pokusil se zasunout puk pod Bobkovův beton, ale ten byl přikován k ledu.

23:56
    Na druhé straně pálil slepými Jemelin (Omsk).

24:27
    Omark lituje nevyužité šance! Hokejista Ufy se dostal do samostatného úniku a při zakončení si nevedl vůbec špatně. Před Bobkovem zpomalil a po chytré stahovačce zkusil přehodit jeho pravou ruku, gólman se přelstít nenechal a list padající do brány senzačně odfoukl!
    24:27 Vynikající zákrok hostujícího brankáře

26:55
    Méně náročnou práci zvládl Metsola (Ufa), když nízký pokus Širokova vyrazil betonem.

28:20
    Nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou.

29:46
    Rychlého tempa využil ke střele Chochrjakov (Ufa), jeden z beků přizvedl puk do ochranné sítě.

30:55
    Rušno bylo na opačné straně! Dvojice Petrov – Semjonov se rozjela proti jedinému obránci a právě on dokázal přihrávku na zadní tyč zastavit. Domácím spadl kámen ze srdce.

32:27
    Šanci měla také ufa! Sergejevova jedovatá injekce píchla Bobkova do horní části těla.

33:31
    Širokov (Omsk) byl přistižen v ofsajdu.

35:04
    Hra teď bývá poměrně často přerušována.

35:14
    V hledišti to znovu zahučelo poté, co Omark (Ufa) orazítkoval levou brankovou konstrukci!

35:17
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., vysoká hůl).

37:17
    Hosté během přesilovky ani jednou nezahrozili.

39:08
    Podařilo se jim to až při rovnovážném počtu hráčů, střelu z křídla si pohlídal Metsola (Ufa).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Třetí dějství začne přibližně v 17:51.

I když se diváci nedočkali gólu ani ve druhé třetině, tak rozhodně měli na co koukat. Střely se množily jako na běžícím páse a nebyla nouze ani o ty nejnebezpečnější. Výborný výkon ovšem podávají oba brankáři, kteří všechny střelce přivádějí k šílenství.

Hráči jsou připraveni vstoupit do závěrečné části.

40:01

40:42
    Domácí výběr se musí bránit.

41:53
    Metsola (Ufa) si na začátku třetí dvacetiminutovky stihl připsat už dva zákroky.

43:05
    Konečně zaútočili také domácí. Chochrjakov zkusil překvapit Bobkova střelou z ostrého úhlu.

43:21
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Širokov – 2 min., podrážení).

44:04
    Omský tým brání zodpovědně.

44:39
    Hosté už potřetí vyhodili kotouč pryč z pásma a tohle oslabení se jim zatím daří náramně.

45:21
    Vyloučený Širokov (Omsk) se vrátil na led.

46:12
    Pokud se jim při signalizované výhodě nepodaří skórovat, zahrají si domácí další přesilovku.

46:36

47:13
    Ufa se z předchozí hry v početní výhodě nepoučila a ani teď se jí nedaří usadit se v pásmu.

48:22
    Kugryšev (Ufa) obranný val neprorazil.

48:36
    A to je voda na omský mlýn, který se už znovu točí v plném počtu. Je to hra kdo z koho.

49:34
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., zdržování hry / vyhození puku mimo).

49:55
    Omsk si při své početní převaze vede lépe. Metsolovy schopnosti se odhodlal prověřit Širokov.

50:32
    Metsola (Ufa) se musí v brankovišti pořádně ohánět, aby stíhal likvidovat množství střel.

51:12
    Medveděvova rána od modré, svůj tým znovu podržel neprůstřelný Metsola (Ufa).

51:34
    Salavat Julajev už je kompletní.

52:56
    I díky tomu může domácí celek uklidnit hru.

54:27
    Už poměrně dlouho se hraje bez přerušení, tempo hry má v závěru základní hrací doby vysokou úroveň.

55:30
    Teprve teď sudí přerušili hru, už svým osmatřicátým zákrokem jim k tomu dal pokyn Metsola (Ufa), jehož jméno je v dnešním zápase nejčastěji skloňovaným.

55:41
    Domácí gólman se znovu objevil v hledáčku kamer, tentokrát při přikrývání volného puku pod lapačku.

56:56
    Po delším časovém úseku zaveleli k útoku hokejisté Ufy. Podél mantinelu se rozjel Těreščenko, jeho křižný pokus postrádal potřebnou přesnost.

58:48
    Avangardu se do prodloužení evidentně nechce, zápas by rád ukončil ještě ve třetí třetině.

59:55
    Pět vteřin před vypršením základní hrací doby už je ale jisté, že se to omskému klubu nepovede.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Že by nefunkční ukazatel skóre? Nic takového! Týmy se během hodiny čisté hry prostě neprosadily, a tak mezi sebou budou muset zápolit v prodloužení.

60:01

60:50
    První šanci v prodloužení si vytvořil Omsk. Michejev se s tváří zabijáka zjevil přímo před Metsolou, zásobník ovšem dlouho dobíjel, a vhodnou příležitost pro výstřel tak prováhal!

61:09
    Domácí raději sklidňují tempo.

62:46
    Avangard právě vstřelil branku!
    Je dobojováno! Michejev zpětnou přihrávkou nabil JEVGENIJI MEDVEDĚVOVI, který svou střelu vyprodukovanou mezi vrcholy obou kruhů zavěsil nechytatelně pod břevno. Jednou to přijít muselo a buďme rádi, že se tak stalo právě teď. Radši ani nechci pomyslet, jak by to vypadalo při samostatných nájezdech. Asistence: Ilja Michejev.
    62:46 Jevgenij MEDVEDĚV - 0:1

Omsk v gólově skoupém zápase udolal Ufu až v prodloužení a ze svého třízápasového turné po cizích kluzištích si odveze aspoň jednu výhru.

Vyzdvihnout musím výkon Juhy Metsoly. Finský gólman ve službách Salavatu Julajev pochytal v základní hrací době všech čtyřicet střel a další dva povedené zákroky přidal v prodloužení. Ani tento úctyhodný výkon však na vítězství nestačil.

A jak se dnešní výsledek promítl do tabulky? Avangard si upevnil druhé místo, zatímco poražený Salavat Julajev zůstal na páté pozici Východní konference.

On-line přenos končí, přeji hezký večer. (18:43:41)