Jiří Veselý
Jiří Veselý (5)
1
7 2 5
Středa 24.10.2018, 18:06 • Kurt Annexe, Brest (FRA) • Challenger Brest (krytý tvrdý povrch) • Osmifinále

Ode mě je to v tento okamžik vše, děkuji za pozornost. (20:39:34)

Jiří Veselý na challengerové úrovni v Brestu vypadl ve druhém kole dvouhry. Pátý nasazený celého turnaje nestačil na Itala Stefano Travagliau, s nímž prohrál ve třech setech. Veselý úvodní sadu získal v tiebreaku, i když v průběhu setu musel odvrátit dva setboly. Ve druhém dějství si dvakrát prohrál servis, zásluhou čehož se šlo do třetího setu. V té měl ve čtvrté hře dva brejkboly za sebou, jeho soupeř ale čtyřmi fantastickými servisy své podání udržel. Čech za stavu 4:4 odvrátil brejkbol, aby v následující hře nevyužil ani jeden ze dvou mečbolů na returnu. Protihráč udeřil následovně, brejk potvrdil čistou hrou.

Ve třetím setu mohli diváci sledovat kvalitní tenis, který rozhodně nepatří jen na challenger.

Konec zápasu

7:5
    Stefano Travaglia trefuje eso, čímž uzavírá celý zápas! Český tenista se tak s turnajem loučí v brzkém úvodu!

40-0
    Tři mečboly! Servis na tělo nebyl nejrychlejší, Veselý přesto hned zvolil opatrnou variantu, při které z forhendu chyboval za základní lajnu.

30-0
    Travaglia chvíli po servisu zahrál vítězný úder do protipohybu a je dva míčky od postupu do dalšího kola.

15-0
    Veselý po druhém servisu protihráče chtěl být agresivní, šel na síť, forhendový volej kros ale skončil těsně v místech pro čtyřhru.

6:5
    Konec přestávky, podávat bude Stefano Travaglia.

6:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

6:5
    Stefano Travaglia bere soupeři podání a jde podávat na vítězství v zápase! Travaglia returnoval na druhou stranu, Veselý při druhém úderu po podání chyboval do autu!

A-40
    To je škoda! Veselý byl lepším hráčem. protihráče po kurtu jen proháněl, závěrečný balónek po čáře ale nebyl úspěšný jen o několik málo centimetrů! Druhý brejkbol v hře!

40-40
    Osmý případ, při kterém Jiří Veselý odvrátil brejkbol v duelu. Čech se nebál být aktivní, celou akci zakončil na síti, Travaglia chyboval do sítě.

A-40
    Máme tu brejkbol! Stefano Travaglia byl ve výměně velmi aktivní, Veselého dostal pod velký tlak. Travaglia také šel před pásku, kde smečoval na raketu soupeře. Ten nejprve těžký úkol ustál, dalšímu ataku soupeře již neodolal!

40-40
    Neuzavírá, Stefano Travaglia se dostává na shodu. Veselý po returnu soupeře znovu musel před síť, u které opět nebyl příliš důrazný. Soupeř se bránil a následně Čecha u sítě prohodil.

30-40
    Jubilejní desátá dvojchyba českého tenisty v zápase neznamená ještě problémy. Uzavře nyní gem?

15-40
    Servis na tečko byl kvalitní. Jiří Veselý musel před síť, odkud se trefil k raketě soupeře, ten ale razantní úder k lajně nezvládl uhrát. Dva gemboly na 6:5.