Ósakaová – Bertensová 0:1; 0:0; 0-0 (skreč) | Kerberová – Stephensová 0:2 (kon.)
6 6
Pátek 26.10.2018, 13:41 • Singapore Indoor Stadium (SIN) • Turnaj mistryň - GNP Seguros WTA Finals Cancun (krytý tvrdý povrch) • Červená skupina

Ode mě je to pro tento okamžik vše, přeji krásné prožití pátečního dne. (15:31:51)

Semifinále Turnaje mistryň

Výsledek zápasu též rozhodl o soupeřce Karolíny Plíškové pro semifinále, kterou se stala právě Sloane Stephensová. Druhou dvojici bude tvořit Kiki Bertensová a vítězka Bílé skupiny Elina Svitolinová.

Sloane Stephensová je vítězkou Červené skupiny na Turnaji mistryň, když vyhrává také svůj třetí zápas na podniku. Americká tenistka ve svém závěrečném utkání v základní skupině přehrála Angelique Kerberovou dvakrát 6:3, výsledek duelu však nepřímo odpovídá samotnému skóre zápasu. Kerberová v prvním setu nezvládla situace na returnu, z osmi nabídnutých brejkbolů získala jen jediný, zatímco její soupeřka využila všechny tři příležitosti.
    Ve druhém setu byl velmi důležitý čtvrtý gem. Stephensová neproměnila šest brejkbolových šancí, využila až sedmou. Kerberová sice protihráčku hned rebrejkla, v osmém gemu ale po odvrácení stavu 0:40 při vlastním servisu čtvrtou hrozbu již neodvrátila.

Kerberová se prezentovala velmi aktivní hrou, v důležitých okamžicích však neustála důležité míčky. Stephensová spíše bránila, dokázala ale také řádně zaútočit.

Konec zápasu
    0:2; 3:6 - Sloane Stephensová

3:6
    Stephensová zvládla první mečbol a postupuje do semifinále Turnaje mistryň, její soupeřka měla navrch, svůj poslední balónek ale poslala z bekhendu do sítě!

0-40
    Tři mečboly! Kerberová sice returnovala na druhou stranu kurtu, po jejím úderu ale Sloane Stephensová předvedla vítězný úder po lajně!

0-30
    Angelique Kerberová pokazila balónek z returnu do sítě.

0-15
    Stephensová po servisu musela zvolit razantní úder po lajně, Kerberová nezvládla míček ustát, zahrála ho za základní lajnu.
    0:1; 3:5 - Sloane Stephensová

3:5
    Brejk! Kerberová zapodávala a chtěla zahrát balónek z forhendu po lajně, úder ale zastavila síť! Stephensová získala druhý brejk v setu, jde podávat na vítězství v zápase.

40-A
    A čtvrtý brejkbol v gemu přichází pro Sloane Stephensovou. Krátkou výměnu Kerberová pokazila úderem do sítě.

40-40
    Nezvládla. Netradiční výměnu od základní lajny, do níž se vměstnaly také nečisté údery, se Kerberová rozhodla ukončit zkrácením. Bekhendový úder ale letěl jen k síti.

A-40
    Podruhé v gemu bude mít Kerberová příležitost na ukončení gemu. Zvládne to?

40-40
    Stephensová nejprve vyhnala soupeřku ven z kurtu, ta se vracela na střed. Američanka byla pozorná a zahrála nechytatelně do protipohybu.
    0:1; 3:4; A-40 - Angelique Kerberová

A-40
    A už je tu dokonce gembol pro německou tenistku. První nasazená zvolnila a sleduje naopak, jak soupeřka dokáže vytvářet nevynucené chyby.