Vegas – Tampa 2:3 (kon.) | Detroit – Winnipeg 1:2 (kon.) | Carolina – San Jose 4:3 (1:0 po s.n.)
Colorado – Ottawa 6:3 (kon.) | New Jersey – Florida 3:2 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 1:6 (kon.)
Nashville – Edmonton 3:5 (kon.) | Calgary – Washington 3:4 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Carolina Hurricanes
4:3 (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0)
San Jose Sharks
Sobota 27.10.2018, 01:30 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Srdečně vítám všechny příznivce toho nejlepšího hokeje u sledování textového přenosu z atraktivního duelu NHL, v němž Carolina Hurricanes na domácím ledě přivítají San Jose Sharks. Tak si náš přenos nenechte od 1:30 ujít!

CAROLINA HURRICANES

Hurricanes za sebou mají povedený vstup do sezóny, v zatím slabší Metropolitní divizi se drží se ziskem jedenácti bodů na druhém místě (o bod za prvním Pittsburghem); navzdory tomu, že svěřenci klubové legendy Roda Brind’Amoura už mají za sebou sérii tří porážek v řadě. V minulém utkání ovšem i díky jistému výkonu brankáře Petra Mrázka Canes porazili Detroit 3:1.

Martin Nečas, 2 body (1+1)*

*V současnosti působí na farmě v Charlotte.

SAN JOSE SHARKS

Žraloci momentálně mají navlas stejnou bilanci jako jejich dnešní hostitel, tedy pět výher, tři porážky a jednu prohru v prodloužení. Aktuálně druhý tým Tichomořské divize se oklepal z nepříliš povedeného vstupu do sezóny a momentálně se veze na šňůře tří po sobě jdoucích výher – v minulém utkání svěřenci Petera DeBoera navíc obrali o body ambiciózní Nashville.

1. Logan Couture, 10 bodů (5+5)
    2. Brent Burns, 10 bodů (2+8)
    3. Evander Kane, 9 bodů (4+5)

Tomáš Hertl, 9 bodů (3+6)

Carolina Hurricanes: Mrázek (Darling) – Slavin, D. Hamilton, de Haan, Faulk, T. van Riemsdyk, Pesce – Ferland, Aho, T. Teräväinen – Foegele, J. Staal, Williams – Martinook, Wallmark, Svečnikov – B. McGinn, N. Roy, Zykov.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Vlasic, E. Karlsson, J. Ryan, Burns, Dillon, Braun – E. Kane, Pavelski, Labanc – Hertl, Couture, Meier – Sörensen, Suomela, Donskoi – Goodrow, Chartier, M. Karlsson.

Rozhodčí: Furlatt, Brenk – Devorski, Amell.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:42
    Timo Meier si připsal první pokus tohoto duelu, jeho pokus byl ale značně nepřesný a na opačnou stranu už vyráží Warren Foegele.

02:17
    Trevor van Riemsdyk to zkusil od modré, Aaron Dell si ale jeho pokus pohlídal a přerušil hru.

02:53
    Pesceho nahození od pravého mantinelu Foegele nedokázal tečovat, Sharks následně vyhodili puk na zakázané uvolnění.

03:24
    Lucas Wallmark uvízl v ofsajdu, hra je opět přerušena a následovat bude další buly ve středním pásmu.

04:22
    Brenden Dillon nahodil puk do útočného pásma, tam se ho ale ujal Calvin de Haan a Hurricanes nyní v poklidu rozehrávají.

05:11
    Burnsovo nahození od modré dokázal zblokovat Brett Pesce a Canes už zakládají další protiakci.

05:54
    V úvodu utkání je hra velmi rozkouskovaná, další hvizd přišel po ofsajdu Justina Williamse.

06:20
    Po Wallmarkově střele se puk nečekaně odrazil do předbrankového prostoru, kde byl úplně volný Jordan Martinook, který ale z bezprostřední blízkosti nedokázal uklidit puk do sítě!

06:37
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Nedáš – dostaneš, Sharks jdou do vedení! Evander Kane se vydal kupředu po pravém křídle a poté přenechal puk ANTTIMU SUOMELOVI, který se prokousal až před Mrázka a z bezprostřední blízkosti jej překonal. Asistence: Evander Kane a Brent Burns.
    06:37 Antti SUOMELA - 0:1

06:57
    Hra byla přerušena ve středním pásmu, následovat bude komerční přestávka.

07:02
    Teuvo Teräväinen (CAR) půjde pykat na dvě minuty za hákování, Sharks si zahrají přesilovku.

08:16
    Domácí se bránili zdánlivě dobře, hosté ale svou první přesilovku přesto využívají a zvyšují své vedení. Po Burnsově nepříliš povedené střele se kotouč odrazil na hůl TIMA MEIERA a ten se ze skvělé pozice nezmýlil! Asistence: Brent Burns a Erik Karlsson.
    08:16 Timo MEIER - 0:2

08:28
    Melker Karlsson (SJS) půjde pykat na dvě minuty za sekání, nyní si tak přesilovku zahraje pro změnu Carolina.

09:44
    Ve vlastním oslabení se vydal do úniku Tomáš Hertl, z bezprostřední blízkosti ale Mrázka nepřekonal!
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:20
    Carolině se v této přesilovce zatím vůbec nedaří, kotouč nyní vyletěl mezi diváky a hra je opět přerušena.

10:28
    Křižný pas Pesceho od levého hrazení nikoho v černém dresu nenašel, Melker Karlsson už se mezitím vrátil zpět na ledovou plochu.

11:20
    Foegele se po levém křídle daleko nedostal a Brent Burns už zakládá další protiútok San Jose.

11:57
    Logan Couture to zkusil z levého kruhu, Mrázek ale jeho pokus dokázal vyrazit.

12:52
    McGinn pod tlakem jen vyhodil kotouč z vlastního pásma, puku se poté ujal hostující zadák Dillon.

14:03
    Andrej Svečnikov si nedokázal zpracovat prudký pas, kotouč tak doletěl až na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Mrázkem.

15:18
    Coutureovo nahození z vrcholu pravého kruhu ještě tečoval Meier, Petr Mrázek ale zareagoval včas a přerušil hru.

16:05
    Nicolas Roy zblokoval nahození Melkera Karlssona od pravého mantinelu, následná protiakce Canes ale neměla dlouhého trvání.

17:13
    Barclay Goodrow se mezi kruhy zničehonic dostal k odraženému kotouči a bez váhání vystřelil, Mrázek ale dokázal zareagovat včas.

17:50
    Už to mohlo být o tři góly. Marcus Sörensen ujížděl sám na Mrázka, český brankář ale vytáhl skvělý zákrok!

18:26
    Sebastian Aho nabral rychlost na pravém křídle, vzápětí ale o kotouč přišel a svěřenci Petera DeBoera už zakládají další protiakci.

19:15
    Coutureova rozehrávka byla přizvednuta mezi diváky, to už se nám rozběhla poslední minuta první třetiny.

19:39
    Justin Williams se zničehonic zjevil v předbrankovém prostoru, Erik Karlsson jej ale nepustil ke střele.

19:48
    Ferland z pravé strany vypálil těsně nad!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první dvacetiminutovka zápasu mezi Carolinou a San Jose, v níž měli hosté navrch a po trefách Suomely a Meiera vedou o dva góly. Sharks po většinu první třetiny hru zcela kontrolovali a Hurricanes se dostali do šancí až těsně před sirénou, Aaron Dell ale stále drží čisté konto.

Další třetina začne přibližně ve 2:35.

20:01

20:47
    Domácí kapitán Williams se vydal kupředu po levém křídle a poté nabil na vrchol kruhů Ferlandovi, ten si ale na Della nepřišel.

21:12
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hurricanes jsou za svůj povedený vstup do druhé třetiny odměněni kontaktním gólem. DOUGIE HAMILTON dostal od Ferlanda nabito na levý kruh, odkud z voleje poslal kotouč nechytatelně pod břevno! Asistence: Micheal Ferland.
    21:12 Dougie HAMILTON - 1:2

21:57
    Na konci další protiakce Canes stál Jordan Martinook, který ale z levé strany na Della nevyzrál!

22:39
    Joonas Donskoi se prokličkoval až mezi kruhy, tam ale o kotouč přišel a svěřenci Roda Brind'Amoura už zakládají další protiakci.

23:25
    Na jejím konci stál Jordan Staal, zkušenému centrovi ale v klíčový moment puk sjel z čepele.

23:50
    Warren Foegele našel v předbrankovém prostoru Justina Williamse, ten ale ze skvělé pozice minul!

24:15
    Tlak Hurricanes ještě pokračoval a nakonec vyústil v Hamiltonovu dělovku z pravého kruhu, Aaron Dell ale reflexivně zasáhl!

24:28
    Sharks si zahrají přesilovou hru, Lucas Wallmark (CAR) vyfasoval dvě minuty za sekání.

25:12
    Coutureova střela od modré byla zblokována a Trevor van Riemsdyk posléze vyhodil kotouč přes všechny čáry.

25:47
    Tak to je velká rána pro Canes. Domácí měli ve druhé třetině jasně navrch, v oslabení ale inkasují a opět prohrávají o dva góly. Logan Couture našel lahůdkovým pasem v předbrankovém prostoru volného TOMÁŠE HERTLA, který z voleje překonal přesouvajícího se Mrázka! Asistence: Logan Couture a Kevin Labanc.
    25:47 Tomáš HERTL - 1:3

26:08
    Po komerční přestávce si Sharks zahrají další přesilovku, Ferland (CAR) půjde pykat na dvě minuty za sekání.

27:09
    Slavin se ve vlastním oslabení vydal do brejku a na poslední chvíli jej fauloval Erik Karlsson (SJS), přesilovka Sharks je tak u konce.

28:05
    Sharks se dostali pod tlak a vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Aarona Della.

28:52
    Zkrácená přesilovka zatím domácím příliš nevychází. Canes sice neustále kombinují v útočném pásmu, zatím se ale nedostali ke střele.

29:30
    Pokus Aha Dell nedokázal skrýt ve své výstroji, dotírající Valentin Zykov už se ale k dorážce nedostal a hosté poté dostali kotouč do bezpečí.

30:01
    Krátce po Karlssonově návratu na led se hosté vydali do přečíslení tři na dva, Justin Faulk jim ale nedovolil vystřelit!

30:07
    V polovině zápasu se Hurricanes dostávají zpět na dostřel. Kotouč se od mantinelu nečekaně odrazil do předbrankového prostoru, kde číhal BROCK MCGINN a poslal puk za dezorientovaného Della, který přes clonícího Wallmarka nic neviděl. Bez asistence.
    30:07 Brock MCGINN - 2:3

30:55
    Dougie Hamilton si u hrazení počíhal na Sörensena a svěřenci Roda Brind'Amoura k velké radosti tribun opět míří kupředu.

31:56
    Tomáš Hertl se dostal před obránce Caroliny a prokousal se až před Mrázka, ten mu ale puk vypíchl hokejkou a nepustil pražského rodáka ke střele!

33:23
    Brock McGinn ujel po levém křídle a natlačil se až před Della, ten ale skvělým zákrokem udržel hosty ve vedení!

33:48
    Hamilton našel lahůdkovou přihrávkou v předbrankovém prostoru volného Jordana Staala, ani on ale na Della nevyzrál!

34:59
    Po dlouhé době byla hra přerušena a hlasatel v raleighské PNC Areně ohlásil komerční přestávku.

35:14
    A je vyrovnáno! Obrana San Jose teď zcela zaspala a umožnila TEUVU TERÄVÄINENOVI v klidu vystřelit z mezikruží. A finský forvard nedal přesnou ranou Dellovi šanci! Asistence: Sebastian Aho.
    35:14 Teuvo TERÄVÄINEN - 3:3

36:31
    Tomáš Hertl vybojoval kotouč ve vlastním pásmu a okamžitě rozehrál, následnou protiakci Sharks ale zastavila přihrávka rukou.

37:02
    Dillonovo nahození od levého mantinelu si Petr Mrázek pohlídal a bez potíží přerušil hru.

38:15
    Na Joonase Donskoie zívala odkrytá domící svatyně, Justin Faulk ale jeho střelu výtečně zblokoval!

39:07
    V PNC Areně už se rozběhla poslední minuta druhé třetiny, Hurricanes jsou i nadále aktivnější a kombinují v útočném pásmu.

39:41
    Nepovedená rozehrávka Sharks končí na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Aarona Della.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Prostřední dvacetiminutovka jednoznačně patřila Hurricanes. Na kontaktní trefu Dougieho Hamiltona sice rychle odpověděl Tomáš Hertl, ale posléze se prosadili McGinn a Teräväinen, a po dvou třetinách tak na výsledkové tabuli svítí skóre 3:3.

Další třetina začne přibližně ve 3:32.

40:01

40:44
    Nepovedená rozehrávka Hurricanes končí na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Petra Mrázka.

41:25
    Teuvo Teräväinen zkusil štěstí od pravého hrazení, Dell měl ale dobrý výhled a bez sebemenších problémů zakročil.

42:09
    Marcus Sörensen ujížděl sám na Mrázka, vracející se Martinook mu ale na poslední chvíli zabránil v zakončení!

43:06
    Po strkanici ve středním pásmu se volného kotouče ujal Zykov a okamžitě se vydal kupředu, daleko se ale nedostal.

43:41
    Erik Karlsson nabil na levý kruh napřaženému Meierovi, jeho projektil ale Petr Mrázek dokázal reflexivně vyrazit.

44:13
    Na Sebastiana Aha zívala odkrytá svatyně Sharks, nejproduktivnější hráč Caroliny ale z pravého kruhu ani nevystřelil!

45:35
    Brenden Dillon zpoza branky poslal kotouč do prostoru před Mrázkem, kde číhal Joe Pavelski, jenž se ale už ke střele nedostal.

46:11
    Kotouč vyletěl až mezi diváky, hra byla po dlouhé době přerušena a následovat bude komerční přestávka.

47:06
    Po Coutureově kontaktu s Mrázkem byla carolinská svatyně vychýlena ze své svatyně, hra se přesune do středního pásma.

48:39
    Jordan Staal vyslal do úniku Foegeleho, ten ale tváří v tvář Dellovi neuspěl!

49:10
    Zkušený Staal to nyní vzal na sebe, jeho dělovku z pravého kruhu ale Aaron Dell bez potíží vyrazil.

49:49
    Joonas Donskoi z ostrého úhlu pálil nepřesně, na opačnou stranu už se vydává Dougie Hamilton.

50:32
    Nahození Erika Karlssona od modré dokázal tečovat Joe Pavelski, Mrázek ale dokázal včas zareagovat a udržel nerozhodný stav!

51:19
    V posledních minutách sledujeme parádní hokej s minimem přerušení a šancemi na obou stranách, Hurricanes teď ale vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

51:54
    Warren Foegele se náramně prokličkoval až před Della, z bezprostřední blízkosti ale na gólmana San Jose nevyzrál!

53:06
    Donskoi se vydal kupředu podél pravého hrazení, Faulk jej ale nepustil ke střele a Hurricanes nyní v poklidu zakládají další protiakci.

54:03
    Už dobré tři minuty se hraje zcela bez přerušení, oba týmy hrají aktivně a pokoušejí se zvrátit vedení na svou stranu.

55:14
    Aaron Dell si pohlídal Ferlandovu střelu a přerušil hru, před námi je komerční přestávka.

56:07
    Melker Karlsson neměl komu přihrát, a tak jen vyhodil puk do útočné třetiny, kde se ho ujal de Haan.

56:45
    Martinookovu střelu z levého kruhu Dell jen vyrazil, načež se z prakticky nulového úhlu pokoušel o dorážku Lucas Wallmark, ani on ale neuspěl.

57:04
    Hra byla ve středním pásmu přerušena a následovat bude ještě jedna komerční přestávka.

57:35
    Pavelski s Kanem se vydali do rychlého protiútoku, vracející se Jaccob Slavin jim ale nedovolil zakončit a hra je znovu přerušena.

58:02
    Sharks vyhazují puk na zakázané uvolnění, dvě minuty před třetí sirénou se tak hra vrátí před Aarona Della.

59:07
    Hurricanes jsou v závěru jasně lepší, hosté ale stále drží nerozhodný stav a nyní se jim podařilo vyhodit puk na další icing.

59:35
    Melker Karlsson opět vyhazuje kotouč z pásma, vše nasvědčuje tomu, že budeme svědky prodloužení.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Skutečně tomu tak je, oba týmy mají jistý bod. Ve třetí třetině žádná branka nepadla, za stavu 3:3 se tak za pár okamžiků bude prodlužovat.

60:01

60:58
    Teuvo Teräväinen se zjevil sám před Dellem, jeho první střelu ale brankář San Jose vyrazil a ta druhá zamířila mimo tři tyče!

61:44
    Burns z vrcholu pravého kruhu pálil nepřesně, Hurricanes pomalu zakládají další protiakci.

62:20
    To byla šance jako hrom. Warren Foegele se z vlastní třetiny prokousal až před Della, svou krasojízdu ale zakončil střelou do břevna!

63:25
    Mrázkovi se nepodařilo rozehrát, ke kotouči se dostal napadající Erik Karlsson a Sharks se tak snadno dostali do útočné třetiny.

64:16
    Foegele si vytvořil další stoprocentní příležitost, tváří v tvář Dellovi se mu ale nepodařilo zakončit.

64:54
    V samotném závěru prodloužení mohl rozhodnout Teuvo Teräväinen, finský forvard ale z levého kruhu trefil Della do masky.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení si Hurricanes vytvořili několik stoprocentních šancí, Aaron Dell ale žádný puk za svá záda nepustil, a tak se dočkáme samostatných nájezdů.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Domácí kapitán Justin Williams mezírku mezi Dellovými betony netrefil.

1. série
    0:0
    Logan Couture trefil Mrázka do betonu, stav zůstává nerozhodný.

2. série
    1:0
    Brock McGinn svou střelu usměrnil přesně nad lapačku, Hurricanes jdou do vedení!

2. série
    1:0
    Petr Mrázek už byl překonán, Pavelskiho střelu ale zastavila levá tyč!

3. série
    1:0
    Nájezdy pokračují, také Aho napálil brankovou konstrukci!

3. série
    1:0
    Joonas Donskoi svůj bekhendový blafák nedotáhl do úspěšného konce, Carolina vítězí!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Carolina Hurricanes.
    Autorem vítězné branky je BROCK MCGINN.
    Brock MCGINN - 4:3

Je dobojováno, Hurricanes v samostatných nájezdech dokonali obrat a nakonec proti San Jose berou dva body! Sharks už v deváté minutě vedli 2:0 a na začátku druhé třetiny díky trefě Tomáše Hertla ještě 3:1, od té doby ale byla Carolina jasně lepší a hosté mohou být rádi za to, že utkání dospělo až do nájezdů. V nich se však jako jediný prosadil Brock McGinn, bonusový bod tak berou Hurricanes.

Tomáš Hertl (SJS): 1+0, -1, 1 střela, čas na ledě 12:41

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (04:27:33)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 22. D. Hamilton (Ferland), 31. B. McGinn, 36. T. Teräväinen (Aho), rozh. náj. B. McGinn – 7. Suomela (E. Kane, Burns), 9. Meier (Burns, E. Karlsson), 26. Hertl (Couture, Labanc)