Nice – Auxerre 3:2 (kon.) | Le Havre – Troyes 2:0 (kon.) | Nîmes – Saint-Étienne 0:0 (odl.)
Toulouse – Lorient 0:1 (kon.) | Remeš – Orléans 1:1 (2:3 po pen.) | Dijon – Caen 3:1 (kon.)
Méty – Amiens 1:2 (kon.) | Guingamp – Angers 0:0 (3:2 po pen.)
OGC Nice
3:2 (2:0)
AJ Auxerre
Středa 31.10.2018, 18:45 • Allianz Riviera, Nice • Francouzský Ligový pohár • Osmifinále

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 2:2. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:11. (20:40:56)

Pět nastaveným minut je pryč a osmifinálové utkání končí. Nice se nakonec raduje v dramatickém závěru z postupu po vítězství nad Auxerre 3:2.

Nice v prvních minutách jasně přehrávalo druholigového soupeře. Úvodní branka přišla velmi záhy, Saint-Maximin nevypustil souboj na brankové čáře, přistrčil míč k Myziane Maolidovi, který ze stoprocentní pozice propálil Westberga. Už to vypadalo, že Auxerre udrží ztrátu jedné branky do poločasu, ale to by nesměl vypálit z velké vzdálenosti Rémy Walter, který skvěle trefil míč a překonal podruhé Westberga. Druhý poločas ale rozehráli jednoznačně aktivněji hosté, kteří po trefě Dugimonta snížili. Následně byl ale faulován v pokutovém území Srarfi a nařízenou penaltu proměnil Rémi Walter. O několik sekund později ale znovu snížil Philippoteaux a drama mohlo pokračovalo. Hosté se ale už k vyrovnání nezmohli, navíc Marcelin vyfasoval červenou kartu po faulu na Makenga.

90+5

90+4
    Adéoti zastavil nebezpečný útok domácího celku, je potrestán žlutou kartou a Auxerre se navíc zbavilo míče.

90+4
    Walter Benítez sice míč neudržel v rukavicích, ale útočící Dugimont si pomohl v souboji s brankářem Nice faulem a hlavní rozhodčí přerušil hru.

90+3
    Domácí ale zaváhali ihned v rozehrávce a dramatický závěr zápasu může pokračovat. Dugimont přihrával na pravou stranu, kde byl volný Touré. Následně byl faulován a hra se ještě přesune před Beníteze.

90+2
    Auxerre tlačí domácí celek i v oslabení. Před vápnem byl stažen k zemi Danilo a Nice se tak může po delší době dostat k míči.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90
    Hostům už příliš času na srovnání nezbývá. Navíc hraje Auxerre pouze v deseti bez vyloučeného Marcelina. Nice s klidem kombinuje ve středu pole.

89
    Danilo pálil z místa přestupku sice tvrdě, ale míč přeletěl kromě zdi také celou hostující branku.
    88. Červená karta

88
    Marcelin nestačil v rychlostním souboji na Makenga. Před vápnem ho stačil stáhnout k zemi, ale vidí od rozhodčího červenou kartu.

88
    Střídání v týmu AJ Auxerre: ze hřiště odchází Youssouf, přichází Ketkeophomphone.

87
    Nice se brání co to jen jde. Střelec zatím poslední branky Philippoteaux pálil ze střední vzdálenosti, ale balon na pálil jen do obránce před sebou.

85
    Benítez nyní sebral vysoký pas do rukavic a pomohl tak své obraně. Domácím se daří zatím eliminovat útoky hostujícího celku.

84
    Nice se snaží přidal ještě jednu branku. O střelu ze střední vzdálenosti se postaral Patrick Burner. Jeho pokus ale mezi tři tyče nezamířil.
    82. Romain PHILIPPOTEAUX - 3:2

82
    Auxerre právě vstřelilo branku!
    Auxerre je znovu ve hře! Po dvou zbrolokovaný střelách se dostal k míči na levé straně pokutového území ROMAIN PHILIPPOTEAUX, který křížnou střelou překonal Beníteze. Nice si vedení o dvě branky neužilo dlouho.

Vít Schück

Branky: 17. Maolida, 43. Walter, 81. Walter (pen.) – 58. Dugimont, 82. Philippoteaux

Karty:   24. Ba (AUX), 90+4. Adéoti (AUX)   88. Marcelin (AUX)

Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 2:2. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:11.
    OGC Nice: Benítez – Jallet (C), Boscagli, Sarr – Burner, Tameze, Walter, Coly (67. Danilo) – Srarfi (82. Makengo), Saint-Maximin (46. Ganago), Maolida
    Náhradníci: Cardinale – Hamache, Makengo, Sylvestre, Danilo, Sacko, Ganago

AJ Auxerre: Westberg – Arcus, Marcelin, Ba, Boto – Adéoti (C), Touré – Youssouf (88. Ketkeophomphone), Dugimont, Philippoteaux – Féret
    Náhradníci: Michel – Tacalfred, Souprayen, Sakhi, Fomba, Merdji, Ketkeophomphone

Rozhodčí: Varela – Panont, Mouysset