Vancouver – Colorado 7:6 (po pr.) | Arizona – Carolina 4:3 (po pr.) | Buffalo – Ottawa 9:2 (kon.)
Arizona Coyotes
4:3 (3:0, 0:1, 0:2 - 1:0)
Carolina Hurricanes
Sobota 03.11.2018, 03:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (06:10:16)

Československá stopa v utkání:
    Richard Pánik (ARI)
    0+0, 1 střela, čas na ledě 12:12
    Petr Mrázek (CAR) 61 minut, 21 zákroků, 4 góly, 84,0%.

1. Michael Grabner (ARI) 1+0
    2. Antti Raanta (ARI) 48 zák., 3 góly, 94,1%
    3. Alex Goligoski (ARI) 0+3.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 25 – 51 (12:9, 7:17, 5:24, 1:1)
    Zablokované střely soupeře: 26 – 8
    Trestné minuty: 12 – 6
    Využité přesilové hry: 0/6 – 1/3
    Góly v oslabení: 1 – 0
    Vyhraná vhazování: 45% – 55%
    Bodyčky: 25 – 16.

Takhle napínavý mač Gila River Arena dlouho neviděla! Arizona v první třetině vytěžila z menšího výpadku Caroliny hned tři góly, první dala v oslabení, druhý v přesilovce a třetí při hře pět na pět. Hosté však nesložili zbraně a neskutečným způsobem začali dominovat v útočném pásmu. Za celý zápas vyprodukovali pět desítek střel a naprosto zaslouženě vyrovnali na 3:3. Coyotes svůj náskok ztratili, ale paradoxně museli brát remízu v základní hrací době všemi deseti. V prodloužení už to byla trochu loterie, kterou rozhodl gól Michaela Grabnera. Arizona slaví vydřené dva body a poprvé od podzimu 2013 má na kontě sérii pěti výher.

61:17 Michael GRABNER - 4:3

61:17
    Arizona právě vstřelila branku!
    Coyotes vítězí! Oesterle v obranném pásmu zboural Slavina, který to neměl šanci ustát a puk mu utekl ke Kellerovi. Ten táhl rychlý kontr po levé straně a skvostně odcentroval na MICHAELA GRABNERA, jenž nastaveným bekhendem přesměroval puk do Mrázkova protipohybu. Asistence: Clayton Keller.

60:52
    Goligoskému sjel puk z hokejky a z protiútoku nic nebylo. Na druhé straně zahrozil Aho, který trefil Raantův beton.

60:32
    Brett Pesce tak dlouho odkládal střelu z bezprostřední blízkosti, až musel udělat kličku do bekhendu. Raanta kotouč vytěsnil do břevna!

60:01

Carolina navázala na druhou třetinu a předváděla v útočném pásmu neskutečný kolotoč. Celkem vyprodukovala už padesát střel, Raanta téměř všechny pokryl, avšak na teče od Svečnikova a Staala už neměl nárok. Zápas tak jde do prodloužení!

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:58
    Pouze Ekman-Larsson se ve středním pásmu nabídl Grabnerovi, který mu přihrál ke středovému kruhu. Následné zakončení domácího kapitána opět letělo hodně vedle.

59:13
    Ekman-Larsson od modré vystřelil nad branku. Carolina pak vyhodila, aniž by se muselo pískat zakázané uvolnění.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:41
    Goligoski se prezentoval útočným výpadem po levém křídle. Cousins jeho centr ale nezkrotil a Mrázek nemusel nijak zasahovat.

58:02
    Rodící se brejk tři na dva zastavil ofsajd, do kterého vjel Keller. Předtím Arizoně pomohl obětavý blok Ekmana-Larssona proti ráně od modré.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 14. Richardson (Goligoski), 16. Perlini (Goligoski, Ekman-Larsson), 17. Cousins (D. Strome, Hjalmarsson), 62. Grabner (Keller) – 31. Martinook (Faulk, Wallmark), 54. Svečnikov (Slavin, T. van Riemsdyk), 55. J. Staal (B. McGinn, Williams)

Arizona Coyotes: Raanta (Kuemper) – Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Ljubuškin – Keller, Galchenyuk, Pánik – Fischer, Stepan (A), Perlini – Hinostroza, Richardson, Grabner – Cousins, D. Strome, Crouse.
    Carolina Hurricanes: Mrázek (Darling) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), de Haan, Pesce, T. van Riemsdyk – Williams (C), J. Staal (A), Foegele – T. Teräväinen, Aho, Ferland – Svečnikov, Wallmark, Martinook – Zykov, N. Roy, B. McGinn.

Rozhodčí: Skilliter, McCauley – Alphonso, Gawryletz

Diváci: 10 592