Emmen – Excelsior 1:2 (kon.) | Feyenoord – Groningen 1:0 (kon.) | Utrecht – Graafschap 5:0 (kon.)
Willem II – Arnhem 1:3 (kon.) | Venlo – Alkmaar 2:2 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
1:0 (1:0)
FC Groningen
Neděle 25.11.2018, 14:30Nizozemská Eredivisie • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Dobrý den všem fanouškům kopané! Dnes budeme společně sledovat utkání třináctého kola holandské Eredivise mezi Feyenoordem a Groningenem.

Domácí Feyennord se v tabulce nachází na třetím místě s počtem třiadvaceti bodů. Na kontě má tento tým 7 výher, 2 remízy a dvě prohry. Feenoord je jedním ze tří týmů, které doma neztratily ani bod. Na svém stadiónu De Kuip hrál pětkrát, kromě jednoho utkání pokaždé vstřelil nejméně dva góly a ve třech zápasech žádnou branku nedostal. V dnešním zápase jsou fotbalisté Feyenoordu jasnými favority.

Poslední 3 ligová utkání:
    Heracles – Feyenoord 0:2
    Ajax – Feyenoord 3:0
    Feyenoord – Zwolle 3:0

Groningen se v tabulce nachází až na šestnáctém místě s počtem deseti bodů, z nichž jich 6 získali z posledních dvou vítězných utkání. V letošní sezóně mají na kontě pouze 3 výhry, 1 remízu a osm proher! Groningen naposledy dokázal vyhrát na stadiónu Feyenoordu v roce 2007 a tak se dnes můžou snažit po více jak deseti letech překvapit a potvrdit formu z posledních dvou utkání.

Groningen – Heerenveen 2:0
    Excelsior – Groningen 2:4
    Groningen – PSV 1:2

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Utkání začíná za 20 minut!

Feyenoord Rotterdam: Bijlow – Nieuwkoop, Botteghin, van der Heijden, Malacia – Clasie, Toornstra, Vilhena – S. Berghuis, N. Jörgensen, Sam Larsson.
    Náhradníci: Delle, Vermeer – Ayoub, Burger, El Hankouri, Geertruida, Kokcu, Tapia, van Beek, Vente, Verdonk.

FC Groningen: Padt – Zeefuik, te Wierik, Chabot, Handwerker – Doan, Memišević, Reis, Warmerdam – Cassierra, Mahi.
    Náhradníci: Begois, Hoekstra – Absalem, Antuna, Freriks, Hrustic, Mendes Moreira, Van de Looi, van Kaam.

Rozhodčí: Blom K..

Oba dva celky nyní nastupují na hrací plochu! Utkání začne za několik okamžiků!

1

1
    Hosté se hned ze začátku hrnou do útoku, ale obrana Feyenoordu akci přerušila.

2
    Velká šance pro domácí hned ve druhé minutě! Míč, na kterém ve vápně ležel jeden z obránců hostů už ale drží Padt v rukavicích.

3
    Další akce domácích neúspěšná, zastavuje jí Nieuwkoop.

4
    Další pokus domácích končí daleko za brankou Groningenu, rozehrává Padt.

5
    Hosté vysoko napadají a Feyenoord má teď vzadu trochu problémy, které ale vyřešil brankář Bijlow výkopem za polovinu hřiště.

7
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Autorem branky je JENS TOORNSTRA, který dostal krásnou přihrávku vzduchem do vápna, kde se podíval na branku a poslal míč nechytatelně k levé tyči. Asistence: Clasie
    7. Jens TOORNSTRA - 1:0

8
    Domácí po brance vybojovali balón a ihned se ženou do dalšího útoku.

10
    Centr, který do vápna hostů posílal jeden ze záložníku domácích teď jen proletěl okolo brankáře Padta.

11
    O první centr se nyní snažili hosté, ale jejich pokus zastavil na pravé straně obránce Handwerker.

12
    Faul na polovině hřiště, rozehrávat budou fotbalisté Feyenoordu.

13
    Larsson nyní vybojoval pro domácí tým roh, který ovšem končí daleko vedle levé tyče hostujícího brankáře.

14
    Botteghin teď zastavil skvělým čtením hry akci hostů, kteří se hnali do vápna.

15
    Další rohový kop pro Feyenoord, tentokrát si pro centr došel brankář Padt.

16
    Nieuwkoop teď předvedl skvělou individuální akci po pravé straně, když obešel hráče a odcentroval míč před branku Groningenu, kde ale nenašel žádného spoluhráče.

17
    Čtvrtý rohový kop je opět zneškodněn obranou hostů, která míč odkopává daleko za polovinu hrací plochy.

18
    Žlutou kartu dostává domácí hráč Tyrell Malacia za skluz zezadu.

19
    Ke střele, která skončila vysoko nad brankou se dostali hráči Groningenu.

20
    Pohledná akce Feyenoordu končí před vápnem soupeře, který míč opět odkopává.

21
    Centr, který vyslal do vápna hostů jeden ze záložníků domácích propadl až k brankáři Padtovi, který míč svírá v rukavicích.

22
    Domácí předvádějí ukázkovou kombinaci před šestnáctkou svého soupeře, který vlastně jenom brání.

23
    Další střela Groningenu po vcelku vydařené akci končí daleko na tribuně za brankou Bijlowa.

25
    Tyčka! Cassierra rozjel na polovině hřiště akci po které Groningen z ničeho nic nastřeluje, díky skvělému zákroku Bijlowa tyč!

26
    Nákop, který před vápnem Feyenoordu sebral Mahi byl sice skvělý, ale ihned po chvíli hosté ztrácejí balón.

27
    Standardní situace hostů jen proletěla vápnem a rozehrává tak Bijlow.

28
    Hosté ztrácejí na polovině hřiště balón, domácí budou vhazovat.

30
    Domácí defenzíva teď měla co dělat, aby dokázala odkopnout balón před dotírajícími útočníky hostů.

31
    Mahi vyslal na Bijlowa střelu zpoza vápna, kterou ale domácí brankář bez větších problémů chytá.

32
    Akci Feynoordu zastavuje píšťalka rozhodčího, který signalizuje ofsajd, ve kterém se nacházel Vilhena.

33
    Po srážce dvou hráčů leží na trávníku Warmerdam, který se ale rychle zvedá a hra tak může pokračovat dál.

34
    Hostující fanoušci nyní pískají, protože hráči domácího celku posílají balón z poloviny až ke vlastnímu brankáři.

34
    Handwerker poslal velice pohledný centr do vápna Feyenoordu, kde ho jeden z domácích obránců vyhlavičkoval na roh.

35
    Jorgensen po rohovém kopu zůstal osamocený vepředu, ale nakonec se k němu stihli vrátit obránci Groningenu, kteří ho zastavují.

37
    Na levé straně leží na zemi faulovaný Mahi, který pro Groningen vybojoval standardní situaci ze zajímavé pozice.

38
    Nieuwkoop teď skvěle zastavil Mahiho na levé straně, autové vhazování pro tým hostů.

39
    Žlutou kartu dostává hostující hráč Tim Handwerker za šlapák.

41
    Vilhena po přihrávce Handwerkera mohl ohrozit branku z hranice penalty, ale jeho střela byla zblokována, následuje rohový kop.

43
    Mahi teď předvedl skvělou práci ve vápně soupeře, kde našel spoluhráče Memisevice, který vyslal střelu na branku, kterou skvěle vychytal Bijlow!

44
    Nyní se hraje na polovině hrací plochy, kde je k vidění mnoho soubojů o balón.

45
    Berghuis dostal krásnou přihrávku ve vápně, ze které střílel z první, ale brankář Padt ho skvěle vychytal.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Hned ve 2. minutě se dostali domácí do šance, kterou nakonec zlikvidoval brankář Padt. Feyenoord dále tlačil, což se vyplatilo, protože hned v 7. minutě dostal na pravou stranu krásnou vzdušní přihrávku Toornstra, který si míč zpracoval a zkušeně poslal do branky soupeře. Po brance moc velkých šancí k vidění nebylo, hráli spíše domácí, kteří nepouštěli Groningen k míči. Vše se ale změnilo ve 25. minutě, kdy Cassierra rozjel skvělou akci na polovině hřiště a jeho tým po střele nastřelil tyč. Od této šance byla do konce poločasu hra vyrovnaná a sledovali jsem fotbal nahoru dolů. Zanedlouho začne druhý poločas, ve kterém se dozvíme, zda hosté dokáží vyrovnat nebo si domácí vedení na své straně udrží.

46

46
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Mateo Cassierra, přichází Ajdin Hrustic.

47
    Mahi vyslal pěknou ránu na branku Feyenoordu, která skončila jen těsně vedle pravé tyče.

48
    Hosté vstupují do druhého poločasu velmi aktivně, ale centr, který mířil do vápna domácích zlikvidovala obrana.

49
    Doan pokazil finální přihrávku před vápnem Feyenoordu a hrát tak můžou domácí.

49
    Žlutou kartu dostává hostující hráč Ludovit Reis za faul zezadu.

51
    Berghuis se sice dostal k míči po centru jednoho z jeho spoluhráčů, ale ihned u něj byl obránce Groningenu, který mu balón odebírá.

53
    Vilhena předvedl pěknou individuální akci, dostal se až do vápna Groningenu, kde ho ovšem zastavil Chabot.

54
    Vilhena vyslal do vápna hostů centr, ale před brankou se nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel a proto se teď hlasitě zlobí.

55
    Malacia svým sólovým průnikem vybojoval rohový kop pro Feyenoord, který míří opět za branku a situace se tak bude opakovat.

56
    Centr z rohového kopu si pohlídal Padt, který posílá své hráče směrem do útoku.

57
    Mahi se na pravé straně pokoušel obejít obranu Feyenoordu, která si ale počínala fantasticky a jeho pokus zastavila.

58
    Nyní jsme mohli na tribuně vidět zraněného Van Persieho, který bedlivě sleduje své spoluhráče na hřišti.

59
    V obrovské šanci se teď nacházel dnes často jmenovaný Mahi, který jen těsně minul pravou tyčku branky Feyenoordu.

61
    Střely na branku:
    Feyenoord: 3
    Groningen: 3

62
    Pokus jednoho ze záložníků domácího týmu nyní končí na kopačkách hostů, kteří mohou poklidně postupovat vpřed.

63
    Další pozemní centr v podání domácích, který končí u obránců Groningenu.

64
    Malacia se snažil, aby jeho centr z levé strany našel spoluhráče, ale míč ani nedoletěl před branku, protože ho skvěle zblokoval obránce Zeefuik.

65
    V posledních minutách jsou domácí aktivnější, ale branku se jim, díky skvělé defenzivě hostů ohrozit nedaří.

66
    Mahi to teď zkoušel ve vápně soupeře úplně sám asi proti pěti obráncům, kteří mu míč rychle odebrali.

67
    Další nákop domácích končí za brankou hostů, díky teči jednoho z obránců, Feyenoord má k dispozici rohový kop.

68
    Berghuis zkoušel ohrozit Padta z dálky, ale ten ovšem jeho střelu vyráží za branku.

69
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Nicolai Jörgensen, přichází Dylan Vente.

70
    Střídající Vente si nabíhal na centr do vápna hostů, ale brankář Padt byl připraven, drží míč v rukavicích.

71
    Zeeifuk poslal do vápna Feyenoordu centr, který se štěstím vykopl jeden z obránců.

73
    Na polovině hřiště byl faulovaný jeden z hostujících hráčů, jeho tým bude rozehrávat.

74
    Vilhena zkušeně zpracoval míč na prsa a snažil se poslat do úniku Berghuise, ale přihrávka se mu nepovedla a tak se k ní jako první dostal Padt.

76
    Domácí si nyní po pádu Hrustice ve vápně žádali penaltu, ale rozohdčí zůstává v klidu.

77
    Skvělou průnikovou přihrávku Feyenoordu zastavil jeden z obránců Groningenu.

78
    Vilhena se nyní s míčem probojoval do vápna, ale nakonec nedokázal zakončit.

78
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Sam Larsson, přichází Yassin Ayoub.

79
    Střelec jediné branky Toornstra se dostal do zakončení, ale rána mu vůbec nesedla a míč končí vysoko nad brankou Groningenu.

80
    Břevno! Vilhena z dálky vyslal dělovku na bránu, která skončila na břevně brankáře Padta.

82
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Ludovit Reis, přichází Ahmad Mendes Moreira.

83
    Doan se snažil probojovat přes obranu Feyneoordu, která ho ale zastavila a akci tak přerušila.

84
    Zeeifuk teď pohotově zastavil Berghuise, který už ve vápně natahoval ke střele.

86
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Tim Handwerker, přichází Tim Freriks.

87
    Mnoho času do konce nezbývá a tak se hosté snaží nakopávat balón dopředu.

87
    Vilhena vyslal z dálky střelu na Padta, který ihned vykopává míč dopředu na své spoluhráče.

88
    Následuje rohový kop pro hráče Feyenoordu, kteří s rozehrávkou vůbec nespěchají.

89
    Centr vyhlavičkoval jeden z obránců Groningenu za branku a následuje tak další rohový kop pro domácí.

89
    I tento rohový kop si obrana hostů pohlídala a všichni teď spěchají dopředu.

90
    Berghuis měl obrovskou šanci rozhodnout zápas, ale podařilo se mu jenom nastřelit tyčku!

90+1
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty!

90+2
    Míč drží hráči Feyenoordu daleko od branky a vypadá to, že je rozhodnuto!

90+2

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 2:6. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 12:10.

Dnešní zápas je u konce! Jediná branka utkání padla hned v 7. minutě, když si Jens Toornstra po skvělé přihrávce, kterou obdržel parádně zpracoval ve vápně Groningenu balón a poslal ho k levé tyči. Ve 25. minutě hráči hostujícího celku nastřelili tyčku, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Druhý poločas už zase patřil domácím, i když hosté měli také několik šancí na vyrovnání, ale ani jeden z týmů se v druhé půli netrefil a zápas tak končí 1:0 ve prospěch domácího Feyenoordu!

Z mé strany je to dnes vše! Přeji Vám hezký zbytek dne a budu se těšit u dalšího zápasu! (16:25:07)