Nové Zámky – Košice 0:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Detva 5:4 (kon.) | Poprad – Žilina 5:2 (kon.)
Trenčín – MAC Budapešť 2:1 (kon.) | Miskolc – Zvolen 4:0 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
MAC Budapešť
Neděle 25.11.2018, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HK Dukla Trenčín

Trenčín se v aktuální sezóně drží na sedmém místě, což je mírně pod očekávání. Za špatné umístění Oremusovy družiny může především špatná forma z posledních duelů, z posledních sedmi zápasů totiž Dukla rovnou pět prohrála. Za vším stojí špatná produktivita, Trenčín je totiž nejhorším týmem, co se týče vstřelených branek (vyjma slovenské juniorky). Duklu táhne hlavně dvojice Bartovič, Radivojevič s dvaadvaceti resp. jednadvacetibody, dále je Hecl s pouhými třinácti body.

Maďarský mistr se po přechodu do slovenské ligy herně i výsledkově trápí. V tabulce okupuje předposlední místo, pouze Žilina je horší. Nicméně forma z posledních zápasů nasvědčuje, že by pro klub z hlavního města mohlo svítat na lepší zítřky. Z posledních sedmi zápasů čtyřikrát zvítězili, ze tří proher jedna přišla až po prodloužení. Týmovou produktivitu vede Bodo s osmadvacetibody, za ním následuje Brown s body dvaadvaceti.

HK Dukla Trenčín: Valent (Šimko) – Rýgl, Krejčí, Bohunický, Holenda, Kovář, Frühauf, Luža – Radivojevič, Sojčík, O.Mikula – Bartovič, Sádecký, Hecl – T.Varga, Dlouhý, J.Pardavý ml. – Hudec, Švec, Špankovič

00:01

00:31
    Nepřesná přihrávka Krejčího vyhání domácí z útočného pásma.

01:02
    Propagační střela Radivojeviče skončila v lapačce Rajny.

01:34
    Z pravé strany se do brankoviště hnal Fruhauf, obránce mu však vypíchl puk.

01:54
    Rovněž Valent si připisuje první zákrok, lehké nahození Nagyho přikryl lapačkou.

02:23
    Souboj za brankou hostující branky skončil lépe pro maďarský celek.

02:41
    Ofsajd hostů.

03:00
    Střela Hecla z mezikruží pořádně natáhla Rajnův levý beton, ten však byl úspěšný.

03:40
    Klempu u mantinelu výborně odstavil Bohunický, Dukla může založit nový útok.

04:21
    Terbócs bojoval o puk i vleže. Proti dvěma protihráčům ale neměl nárok na úspěch.

04:50
    Radivojevič udělal kličku před modrou, s čímž nepočítal jeden z jeho spoluhráčů, ofsajd.

05:09
    Bodo lehce tečoval střelu před Valentem, ta však nebyla příliš závratná, domácí gólman vyráží do levého rohu.

05:54
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Dansereau – 2 min., hákování).

06:25
    Hostující tým se ihned po buly osvobozuje vyhozením puku přes všechny čáry.

06:59
    Až nyní se Dukle podařilo usadit v pásmu, uvidíme úvodní gól zápasu?

07:08
    Kotouč se na chvíli ztratil z dohledu, rozhodčí přerušuje hru, bude z toho vhazování v útočném pásmu domácích.

07:35
    Střelu Sojčíka od modré Rajna viděl, avšak pouze ji vyrazil, hostující obrana však rychle zareagovala a puk odpálila.

08:00
    Dukla Trenčín právě vstřelila branku!
    Ihned po skončení přesilové hry však jde Dukla do vedení! Bartovič našel na levé straně volného TIBORA VARGU, jenž nejprve naznačil střelu, podíval se a střelou švihem vymetl pavouky v levé šibenici! Asistence: Milan Bartovič, Boris Sádecký

08:30
    Rajna letos ani jednou neudržel čisté konto. No ani v tomto zápase se mu to nepovede.

09:26
    Luža si dobře nabruslil, ve finálové fázi ale hledal spoluhráče, který tam však nebyl.

09:52
    A tento sedmý obránce následně chyběl v obraně. Měl šetěstí, zastoupil ho jeden z jeho spoluhráčů z útoku.

10:11
    Z pravého úhlu vyzkoušel své štěstí Mikula, Rajna tentokráte v pohotovosti.

10:42
    Odnoga nahodil za branku, kam si najel Nagy, ten však o puk rychle přišel.

11:20
    Hecl počkal až se do brankoviště nastěhuje více lidí a vypálil, Rajna si však našel místo a ukryl puk v lapačce.

11:51
    Kovářovu rychlo střelu švihem Rajna vytěsnil pravým betonem, Dukla je po prvním vstřeleném gólu v laufu.

12:12
    Střela Langkowa zblokována do ochranné sítě, vhazování v útočném pásmě hostů.

12:50
    Budapešť je vůbec druhým nejefektivnějším týmem celé soutěže. Problém je v tom, že jsou naopak nejméně střílejícím týmem ligy, proto jí patří až předposlední místo tabulky.

13:02
    Odnogova rychlá střela po vhazování minula bránu o pořádný kus.

13:42
    Třetí útočná formace Budapešti nyní pořádně zamotala hlavy Trenčínským, vše však nakonec pro Duklu dopadlo dobře.

14:15
    Pěkné Bartovičovo sólo zakončené střelou zápěstím od modré, Rajna kryje.

14:42
    Domácí si neporozuměli v útočném pásmu, útok může založit tým z Maďarska.

15:11
    Klempa si dokázal tělem odstavit rovnou dva hráče, jeho přihrávka ale byla nepřesná.

15:53
    Sojčíkovo nahození z nouze schovává Rajna do lapačky.

16:07
    Icing Budapešti.

16:17
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Mikula – 2 min., držení).

16:34
    Rýgl se s ničím nerozpakoval a odpálil kotouč přes všechny čáry.

17:20
    Hostům se nedaří proklouznout do útočného pásma, Trenčín zatím oslabení zvládá skvěle.

17:52
    Další vyhození až za Rajnovu branku, už jen půl minuty budou hrát domácí ve čtyřech.

18:24
    Těsně před koncem přesilovky se do šance dostal Burke, avšak Valent se proti jeho střele zaskvěl lapačkou!

18:27
    Domácí hrají v plném počtu.

19:02
    O poznání lehčí práci měl domácí gólman proti střelu Dudáše od modré, kterou schoval do lapačky.

19:51
    Do poslední šance první třetiny se hnal Burke, ovšem proti trojici protihráčů neměl šanci na úspěch.

20:00

Máme za sebou první třetinu duelu mezi Trenčínem a Budapeští, ve které jsme viděli jediný gól. O ten se postaral, k radosti většiny fanoušků na stadionu, Tibor Varga, jenž těsně po skončení přesilové hry propálil Rajnu střelou do levé šibenice.

Druhá třetina začne přibližně v 19:53.

20:01

20:30
    Ofsajd Dukly, vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:12
    Druhý gól měl na holi Dlouhý, svou střelu ale namířil příliš vysoko.

21:49
    Znovu v akci Dlouhý, tentokráte zasáhl Rajna.

22:01
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Dlouhý – 2 min., vysoká hůl).

22:40
    Hostům se nepodařilo udržet v útočném pásmu, po souboji v rohu puk odplauje přes všechny čáry jeden z obránců.

23:27
    Sádecký se při oslabení dostal do samostatného úniku, Rajna mu však v klíčové chvíli puk skvěle vypíchl!

23:50
    V přesilovce maďarského týmu měli paradoxně největší šanci hráči Trenčína.

24:01

24:50
    Holendovo nahození se došouralo až k Rajnovi, ten kotouč raději přikryl.

25:06
    První zárok v druhé části si připsal Michal Valent, ten lapil tvrdou střelu Nagyho.

25:33
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Burt – 2 min., nedovolené bránění).

26:21
    Sojčíkovo nahození do brankoviště způsobilo pořádný rozruch, vše nakonec dopadlo pro hosty dobře, akorát Rajna přišel o svoji hůl.

26:51
    Trenčín tuto indispozici gólmana nevyužil, naopak hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

27:33
    Budapešť hraje v plném počtu.

27:41
    Z mezikruží vypáli Radek Dlouhý, avšak pouze vyprášil Rajnovu lapačku.

28:01
    Švecovi v rozhodujícím okamžiku sjel kotouč z čepele, i proto se mu střela hrubě nevydařila.

28:21
    Nahození od modré splnilo svůj účel. Valent puk chytil do lapačky a bude se vhazovat v útočném pásmu hostů.

29:20
    Orban měl zřejmě raději volit střelu než přihrávku, která byla zblokována do ochranné sítě.

29:51
    Nahození do útočného pásma, u nějž však byl první Holenda, ten tak může založit novou útočnou akci Dukly.

30:01
    Začala druhá polovina zápasu, ve kterém jsme prozatím viděli jediný gól.

30:43
    A rázem tu mohl být druhý gól v utkání, Švecova střela z bezprostřední blízkosti ale byla zblokována obráncem.

31:21
    Hudec pouze nahazuje do útočného pásma, čímž dal svojí formaci prostor vystřídat.

31:51
    Varga mohl přidat druhý gól v utkání, svoji střelu poslal jen těsně vedle branky!

32:26
    Další velké šance domácích rovněž zůstává nevyužita. No, aby to Duklu v pozdější fázi utkání nemrzelo.

32:52
    Před branku se snažil vybruslit Sojčík, obránce ho čistým způsobem odstavil od puku.

33:30
    Hecl se pěkně vyhnul obránci, na jeho střelu ale Rajna dobře viděl a v klidu ji vyrazil.

33:58
    Dukla teď pořádně mačká soupeře, chybí tomu už jen ta branka.

34:16
    Zničehonic mohlo udeřit na opačné straně. Po špatné rozehrávce se do šance dostal Dudáš, avšak trefil pouze dobře postaveného Valenta.

34:51
    Hosté se dostali do pásma, špatná přihrávka obránce je však zase rychle vyhnala.

35:13
    Špankovičova střela splnila svůj účel, bude se vhazovat v útočném pásmu.

35:32
    Pardavého teč bya přesná, ale příliš slabá, Rajna chytá.

35:50
    Obrovská šance na vyrovnání! Klempa našel před bránou úplně osamoceného Dansereaua, ovšem proti jeho pokusu se zaskvěla Valentova lapačka!

36:12
    Krejčí se snažil najít přihrávkou do brankoviště některého ze svých spoluhráčů, to se mu ale nepovedlo.

36:56
    Trenčín si je vědom své převahy, proto i více vysunul svůj presink.

37:12
    Velká šance Dukly! V přečíslení 2 na 1 našel Bartovič Hecla, proti jeho povedené bekhendoé střele se ovšem vyznamenal Rajna!

37:54
    Klempova střela jen těsně míjí Valentovu branku.

38:14
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Klempa – 2 min., podrážení).

38:17
    Hosté se ihned po vhazování osvobozují.

38:33
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Dudás – 2 min., hákování).

38:33
    Sto sekund přesilovky 5 na 3, to je velká šance pro Duklu!

38:49
    Ovšem hosté mohli skórovat ve třech! Radivojevič udělal chybu, Brown z těžké pozice trefil Valenta.

39:29
    Rajna nadvakráte úspěšný. Pokryl střelu Radivojeviča, i následnou dorážku Hecla.

39:52
    Brown si ve třech poradil velmi zkušeně, udělal kličku dotírajícímu protihráči a následně vyhodil puk do bezpečí.

40:00

Prostřední část branku nenabídla. Ze hry měli jednoznačně více domácí hráči, svůj tlak ale v branku přetavit nedokázali. Využít se jim nepodařilo ani dlouho trvající přesilovku o dva hráče, čtrnáct vteřin z ní se ještě přenese do třetí třetiny.

Druhá třetina začne přibližně v 18:44.

40:01

40:33
    Hosté hrají v plném počtu, to by je mohlo nakopnout do dalšího průběhu.

41:12
    Velkou šanci měl Langkow, bekhendovou střelu ale zvedl příliš vysoko.

41:43
    Nahození do útočného pásma bylo tečováno, nejedná se tak o icing hostů.

42:15
    Riskantní Rajnova rozehrávka, naštěstí pro něj byla úspěšná.

42:57
    Hosté aktivnější, tlačí se za vyrovnáním.

43:09
    Střelu Dansereaua vyráží Valent vyrážečkou.

43:21
    Bartovičova střela byla zblokována, napodruhé proti ní zasáhl Rajna.

44:36
    Budapešť vstřelila branku!
    Tlak maďarského celku vede k zaslouženému vyrovnání! Terbócsovu střelu sice Valent vyrazil, k puku se však nejrychleji dostal KRISZTIAN NAGY, který trefil odkrytou bránu! Asitence: Ištván Terbócs, Nandor Fejes

45:02
    Vedení Dukle mohl rychle vrátit Varga, ovšem trefil pouze horní tyč!

45:30
    V poslední čtvrhodině se tak máme na co těšit. Rozhodne se v základní hrací době?

46:20
    Hecl měl další velkou šanci, trefil ale pouze obránce.