Švédsko – Polsko 23:22 (kon.) | Rusko – Slovinsko 27:29 (kon.) | Dánsko – Srbsko 25:30 (kon.)
Francie – Č. Hora 25:20 (kon.)
Švédsko
23:22 (10:5)
Polsko
Úterý 04.12.2018, 18:00 • Hall XXL, Nantes • Mistrovství Evropy žen • Skupina A

Švédsko – Polsko 23:22 (10:5)
    Nejvíce branek: Blomstrandová 4, Hagmanová 4, Blohmová 2 – Grzybová 9/2, Kobylińská 3, Drabiková 2. Rozhodčí: Marin, Garcia Serradilla (oba ESP). Sedmimetrové hody: 0 – 3/2. Vyloučení: 2:5. (19:35:42)

Za druhý poločas se však polské hráčky rozhodně stydět nemusejí. Dokázaly se oklepat z pětigólového manka a střelecké nemohoucnosti z první půle. Našly recept na brankářku Idéhnovou, kterou dokonce donutily vystřídat a závěr pořádně zdramatizovaly. Švédské házenkářky však vytoužený výsledek nakonec udržely a mohou se těšit na další pokračování ME.

Na palubovce nyní vypukla obrovská radost švédských házenkářek, které slaví postup do další fáze šampionátu. Naopak Polky jsou hodně smutné. Některé pláčou, jiné napadaly na hrací plochu. Na šampionátu totiž nezískaly ani bod a MS pro ně končí. Smutná hrdinka zápasu, Kinga Grzybová, přebrala cenu pro nejlepší polskou hráčku zápasu. Vstřelila 9 gólů, ale třetí porážku na ME neodvrátila.

Konec zápasu. (23:22)

60
    11 sekund před koncem budou po faulu na Hagmanovou rozehrávat Švédky! Je asi jasno. (23:22)

60
    Švédky drží míč a chtějí si připravit jistou pozici. (23:22)

60
    Kobylińská narazila do dvojbloku bránících hráček. Útočný faul byl odpískán Polce. (23:22)

59
    Oddechový čas pro Švédsko. (23:22)

59
    Bundsenová vychytala Kudłaczovou-Glocovou! Švédky drží necelé dvě minuty před koncem nejtěsnější vedení, Polky potřebují otočit skóre. (23:22)
    58
    Jamina Robertsová předvedla krásnou individuální akci! Na levé straně se prodrala až do zakončení a podél Płaczekové skórovala. (23:22)
    57. Karolina Kudłaczová-Glocová (POL) - 22:22
    57
    Karolina Kudłaczová-Glocová vyrovnává skóre. (22:22)
    57
    Nathalie Hagmanova zamířila přesně z pravé strany. (22:21)
    56
    Z ostrého úhlu přehodila brankářku Kinga Grzybová! (21:21)
    56
    Švédky zužitkovaly přesilovku záhy, trefila se Jenny Almová. (21:20)

56
    Na hřišti zůstává ležet Carin Strömbergová, která tvrdě vrazila do Woloszykové. Ta se přišla protihráčce i omluvit, ovšem dvouminutovému trestu neunikla. (20:20)
    55
    Házenkářky Polska bojují. Karolina Kudłaczová-Glocová srovnává a závěrečné minuty tak budou hodně dramatické. (20:20)

54
    Polky v plném počtu. (20:19)
    54
    Linn Blohmová dostala přihrávku za obranu a sama před Płaczekovou se nemýlí! To je drama. (20:19)