Třinec – Chomutov 4:1 (kon.) | Litvínov – Plzeň 1:2 (1:2 po s.n.) | K. Vary – Dynamo 4:3 (kon.)
Liberec – Vítkovice 4:0 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | Olomouc – Zlín 2:1 (kon.)
konec
HC Oceláři Třinec
4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Piráti Chomutov
Pátek 07.12.2018, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga (ČR) • 25. kolo
Předzápasové kurzy: 1.4 6.3 5.8
Partner:
   
  Oceláři si ve třetí části spolehlivým výkonem zasloužili to, že tři body z utkání s Chomutovem zůstaly na ledě Werk areny. Piráti vstoupili do třetí části hry velice aktivně, v úvodní desetiminutovce to byli hlavně oni, kdo se starali o ofenzivní tvorbu. Ale do gólových šancí se nedostávali. Naopak zápas mohli definitivně ztratit ve dvouminutovce od 53. minuty. To byl totiž nejprve vyloučen Knot a o osm sekund později i brankář Peters za vyhození puku mimo hřiště. Domácí ale rozhodující zásah v přesilovce nezasadili, povedlo se jim to až zhruba tři minuty před koncem, když se do samostatného úniku dostal Aron Chmielewski a překonal brankáře Pirátů střelou mezi betonem a lapačkou. Poslední nezodpovězenou otázkou zápasu tak do posledních sekund zůstalo to, zda Šimon Hrubec udrží čisté konto a oslaví tak svůj speciální zápas – jako první brankář v historii třineckého klubu totiž v jeho barvách odchytal tři stovky utkání a toto jubileum završil právě v utkání s Piráty. Odpověď byla, že nikoliv – 6,8 sekundy před koncem jej totiž dorážkou z bezprostřední blízkosti překonal Pavel Klhůfek. Konečný stav utkání Ocelářů s Piráty tak zní 4:1. (19:33:46)
   
  Nejlepší hráči utkání: Aron Chmielewski – Bohumil Jank
   
  Konec zápasu.
  59:54 Pavel KLHŮFEK - 4:1
   
  59:54
  Piráti právě vstřelili branku!
  Odpověď na poslední otázku zápasu zní – neudrží. 6,8 sekund zůstalo na světelné tabuli, když se dorážkou z bezprostřední blízkosti prosadil PAVEL KLHŮFEK. Asistence: Masi Marjamäki, Matyáš Svoboda. Stav utkání 4:1.
   
  59:48
  Matyáš nenašel přesnou přihrávkou Adamského a je tu další icing. Vhazování před Hrubcem.
   
  59:37
  Hrňa poté, co Adamský vyhrál buly, chtěl vyhodit puk do nejdál od branky, ale trefil při tom kostku nad ledem. Obě se vhazuje před Hrubcem.
   
  59:32
  Třinečtí si berou time out. Vypadá to, že domácí trenéři berou vážně poslední neznámou tohoto utkání – a sice zda Šimon Hrubec udrží čisté konto.
   
  59:32
  Zakázané uvolnění Ocelářů znamená buly před Hrubcem.
   
  59:24
  Domácí jsou kompletní ale stále se brání před svou brankou.
   
  59:00
  Valachovu bombu od modré vyrazil do rohu Hrubec.
   
  58:20
  Piráti rychle otočili hru a málem načapali domácí v nedbalkách, ti totiž střídali. Do střely Dudy vložil hůl Adamský a přerušil hru.
   
  58:12
  Hosté jsou v tlaku před Hrubcem, ale puk do středního pásma vyvezl Roth.
   
  57:04
  Útočným faulem se provinil Erik Hrňa. Hosté hrají druhou přesilovku v utkání.
  56:44 Aron CHMIELEWSKI - 4:0
   
  56:44
  Třinec právě vstřelil branku!
  Oceláři asi definitivně pečetí výsledek utkání, respektive rozdělení týmů na vítěze a poražené. ARON CHMIELEWSKI se zjevil zcela sám před Petersem, nic nevymýšlel a střelou mezi lapačku a beton prostřelil chomutovského brankáře počtvrté. Asistence: Guntis Galvinš, Ethan Werek. Stav utkání 4:0.
   
  56:02
  Knot nastřelil puk na branku a Sklenář šikovně tečoval. Pro škodu Pirátů kotouč skončil mimo tři třinecké tyče.
   
  55:49
  Hosté ještě pobyli v pásmu, ale do střelecké pozice se nedostali. Adamský vyhazuje a oba týmy střídají.
   
  55:22
  Matyáš se před brankou vlastního týmu dostal do problémů, Klhůfek toho ale nevyužil.

  Michal Samiec

  Branky a nahrávky: 27. Werek (Martin Růžička, Roth), 37. Marcinko (D. Musil, Hrňa), 38. Chmielewski (O. Kovařčík), 57. Chmielewski (Galvinš, Werek) – 60. Klhůfek (Marjamäki, Ma. Svoboda)


  HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kváča) – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, M. Doudera, Matyáš – Martin Růžička (A), Marcinko (A), Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský (C) – O. Kovařčík, Werek, Chmielewski – Dravecký, Hladonik, Christov.
  Piráti Chomutov: Peters (Š. Lukeš) – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Trefný – Klima, V. Růžička (A), Sklenář – T. Svoboda, Duda, Tomica (C) – J. Stránský, Vantuch, Koblasa – Marjamäki, Klhůfek, Ma. Svoboda.

  Rozhodčí: Šír, Lacina – Kajínek, Zavřel

  Diváci: 4 096