Zlín – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Chomutov – Olomouc 4:3 (1:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Třinec 1:4 (kon.)
Vítkovice – Litvínov 0:3 (kon.) | Liberec – Sparta 4:1 (kon.) | Plzeň – K. Vary 6:3 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 1:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 09.12.2018, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 26. kolo

Tipsport extraligu čeká reprezentační přestávka ve které mohou týmy doléčit různá zranění a doladit formu. Vítkovičtí fanoušci doufají, že se touto cestou vydá také jejich oblíbený tým a po pauze se budou opět moci radovat z výher a bodů. Ode mě je to pro tyto chvíle vše, mějte příjemný zbytek večera a po pauze se budu těšit znovu na počtenou. (18:43:14)

Zápas 26. kola je za námi. Vítkovickým ani tentokrát body nepřinesl, a to i přesto, že svého soupeře nakonec přestříleli 35:19. Litvínov tak svým hostitelům předvedl lekci z produktivity, protože přes menší počet střel skončil puk za Bartošákovými zády hned třikrát. Hosté si vytvořili dvoubrankový náskok hned v první třetině, v té druhé sice vítkovičtí zlepšili hru a strávili u hostující branky více času, než jejich soupeř, Janus jim však žádnou branku nepovolil. Byli to však znovu hosté, kteří udeřili, a to poté, co měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Tu sice nevyužili, ale i po návratu Šidlíka z trestné lavice pokračovali v klasické přesilovce, ve které skóroval Mikúš a domácí tak odjížděli do kabin s tříbrankovým mankem. Ve třetí části branka nepadla, a to i přes střeleckou snahu Vítkovic a další dvojnásobnou přesilovku Litvínova a to pro litvínovského Januse znamená další čisté konto.

59:46
    Litvínovští jsou zpět v pásmu, Bartošák je ale také v pohotovosti.

59:20
    Dobrý pokus pro Kucseru, ale hostující gólman je na svém místě.

59:07
    Litvínov se musí rychle vrátit, ale Janus je ve střehu.

58:50
    Domácí se brání u své branky, Petružálkova střela postrádala razanci.

58:24
    Hosté pořádají nájezdy na vítkovickou klec.

57:49
    Ještě to u litvínovské klece zkoušel Květoň, ale neuspěl.

57:34
    Domácí v pásmu, Zdráhal mohl překonat Januse, ale ten vytáhl dobrý zákrok.

57:05
    Dnešní utkání sleduje 4 599 diváků.

56:47

56:38
    Vítkovice posílají kotouč do středního pásma.

55:54

55:15
    Hosté se drží v pásmu před Bartošákem.

54:47
    Za zásah do oblasti hlavy a krku je na 2+10 minut potrestán Olesz. Domácí hrají v oslabení 3 na 4.