Závod s hromadným startem mužů, 15 km, Nové Město | Vítěz: J. T. Bø (NOR) (kon.) | | | Závod s hromadným startem žen, 12,5 km, Nové Město | Vítěz: A. Kuzminová (SVK) (kon.) |
Skoky HS98, Ramsau | Vítěz: S. Kupczak (POL) (kon.) | | | Běh 10 km, Ramsau | Vítěz: J. Graabak (NOR) (kon.) |
konec
SP - závod s hromadným startem mužů, 15 km, Nové Město
Vítěz: J. T. Bø (NOR)
Karel Jedlička
Konečné pořadí:
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 37:25,2 (0)
2. Quentin Fillon Maillet (FRA) +46,5 (2)
3. Jevgenij Garaničev (RUS) +54,1 (0)
4. Arnd Peiffer (GER) +59,3 (1)
5. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:04,9 (2)
6. Benedikt Doll (GER) +1:18,7 (2)
7. Simon Desthieux (FRA) +1:21,6 (4)
8. Ondřej Moravec (CZE) +1:23,8 (2)
9. Martin Fourcade (FRA) +1:28,1 (3)
10. Michal Krčmář (CZE) +1:44,2 (2)
11. Jakov Fak (SLO) +1:47,4 (3)
12. Benjamin Weger (SUI) +1:53,6 (3)
13. Henrik L'Abee-Lund (NOR) +2:04,3 (4)
14. Simon Eder (AUT) +2:05,0 (2)
15. Alexandr Loginov (RUS) +2:16,2 (6)
16. Tarjei Bø (NOR) +2:33,0 (6)
17. Dmitro Pidručnyj (UKR) +2:43,6 (2)
18. Lukas Hofer (ITA) +2:53,2 (6)
19. Martin Ponsiluoma (SWE) +2:59,6 (2)
20. Julian Eberhard (AUT) +3:03,5 (5)
21. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +3:12,1 (3)
22. Dmitrij Malyško (RUS) +3:12,3 (3)
23. Simon Schempp (GER) +3:13,4 (5)
24. Antonin Guigonnat (FRA) +3:14,2 (7)
25. Johannes Kühn (GER) +3:27,8 (6)
26. Jesper Nelin (SWE) +4:10,8 (7)
27. Artěm Pryma (UKR) +4:22,9 (7)
28. Christian Gow (CAN) +4:51,8 (3)
29. Sebastian Samuelsson (SWE) +5:19,8 (7)
30. Matvej Jelisejev (RUS) +7:30,6 (8)
Startovní listina:
1. Johannes Thingnes Bø (NOR)
2. Alexandr Loginov (RUS)
3. Antonin Guigonnat (FRA)
4. Simon Eder (AUT)
5. Martin Fourcade (FRA)
6. Simon Desthieux (FRA)
7. Tarjei Bø (NOR)
8. Julian Eberhard (AUT)
9. Benjamin Weger (SUI)
10. Benedikt Doll (GER)
11. Quentin Fillon Maillet (FRA)
12. Arnd Peiffer (GER)
13. Jakov Fak (SLO)
14. Lukas Hofer (ITA)
15. Michal Krčmář (CZE)
16. Sebastian Samuelsson (SWE)
17. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
18. Matvej Jelisejev (RUS)
19. Henrik L'Abee-Lund (NOR)
20. Johannes Kühn (GER)
21. Simon Schempp (GER)
22. Christian Gow (CAN)
23. Erlend Bjøntegaard (NOR)
24. Martin Ponsiluoma (SWE)
25. Artěm Pryma (UKR)
26. Dmitro Pidručnyj (UKR)
27. Ondřej Moravec (CZE)
28. Jesper Nelin (SWE)
29. Jevgenij Garaničev (RUS)
30. Dmitrij Malyško (RUS)
Celkové hodnocení Světového poháru:
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 368
2. Alexandr Loginov (RUS) 286
3. Antonin Guigonnat (FRA) 249
4. Simon Eder (AUT) 239
5. Martin Fourcade (FRA) 231
6. Simon Desthieux (FRA) 230
7. Tarjei Bø (NOR) 211
8. Julian Eberhard (AUT) 205
9. Benjamin Weger (SUI) 191
10. Benedikt Doll (GER) 187
...
15. Michal Krčmář (CZE) 149
26. Ondřej Moravec (CZE) 104
53. Martin Otčenáš (SVK) 26
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 37:25,2 (0)
2. Quentin Fillon Maillet (FRA) +46,5 (2)
3. Jevgenij Garaničev (RUS) +54,1 (0)
4. Arnd Peiffer (GER) +59,3 (1)
5. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:04,9 (2)
6. Benedikt Doll (GER) +1:18,7 (2)
7. Simon Desthieux (FRA) +1:21,6 (4)
8. Ondřej Moravec (CZE) +1:23,8 (2)
9. Martin Fourcade (FRA) +1:28,1 (3)
10. Michal Krčmář (CZE) +1:44,2 (2)
11. Jakov Fak (SLO) +1:47,4 (3)
12. Benjamin Weger (SUI) +1:53,6 (3)
13. Henrik L'Abee-Lund (NOR) +2:04,3 (4)
14. Simon Eder (AUT) +2:05,0 (2)
15. Alexandr Loginov (RUS) +2:16,2 (6)
16. Tarjei Bø (NOR) +2:33,0 (6)
17. Dmitro Pidručnyj (UKR) +2:43,6 (2)
18. Lukas Hofer (ITA) +2:53,2 (6)
19. Martin Ponsiluoma (SWE) +2:59,6 (2)
20. Julian Eberhard (AUT) +3:03,5 (5)
21. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +3:12,1 (3)
22. Dmitrij Malyško (RUS) +3:12,3 (3)
23. Simon Schempp (GER) +3:13,4 (5)
24. Antonin Guigonnat (FRA) +3:14,2 (7)
25. Johannes Kühn (GER) +3:27,8 (6)
26. Jesper Nelin (SWE) +4:10,8 (7)
27. Artěm Pryma (UKR) +4:22,9 (7)
28. Christian Gow (CAN) +4:51,8 (3)
29. Sebastian Samuelsson (SWE) +5:19,8 (7)
30. Matvej Jelisejev (RUS) +7:30,6 (8)
Startovní listina:
1. Johannes Thingnes Bø (NOR)
2. Alexandr Loginov (RUS)
3. Antonin Guigonnat (FRA)
4. Simon Eder (AUT)
5. Martin Fourcade (FRA)
6. Simon Desthieux (FRA)
7. Tarjei Bø (NOR)
8. Julian Eberhard (AUT)
9. Benjamin Weger (SUI)
10. Benedikt Doll (GER)
11. Quentin Fillon Maillet (FRA)
12. Arnd Peiffer (GER)
13. Jakov Fak (SLO)
14. Lukas Hofer (ITA)
15. Michal Krčmář (CZE)
16. Sebastian Samuelsson (SWE)
17. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
18. Matvej Jelisejev (RUS)
19. Henrik L'Abee-Lund (NOR)
20. Johannes Kühn (GER)
21. Simon Schempp (GER)
22. Christian Gow (CAN)
23. Erlend Bjøntegaard (NOR)
24. Martin Ponsiluoma (SWE)
25. Artěm Pryma (UKR)
26. Dmitro Pidručnyj (UKR)
27. Ondřej Moravec (CZE)
28. Jesper Nelin (SWE)
29. Jevgenij Garaničev (RUS)
30. Dmitrij Malyško (RUS)
Celkové hodnocení Světového poháru:
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 368
2. Alexandr Loginov (RUS) 286
3. Antonin Guigonnat (FRA) 249
4. Simon Eder (AUT) 239
5. Martin Fourcade (FRA) 231
6. Simon Desthieux (FRA) 230
7. Tarjei Bø (NOR) 211
8. Julian Eberhard (AUT) 205
9. Benjamin Weger (SUI) 191
10. Benedikt Doll (GER) 187
...
15. Michal Krčmář (CZE) 149
26. Ondřej Moravec (CZE) 104
53. Martin Otčenáš (SVK) 26
Z mužského závodu je to ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji hezkou adventní neděli. (12:48:29)
Nejrychlejší běžecký čas měl jeho vítěz, jen 2,7 vteřiny na Bøa ztratil celkově sedmý Simon Desthieux. Z našich biatlonistů byl 11. Moravec (+41,4) a 19. Krčmář (+1:12,1).
Nejrycheji střílel Alexandr Loginov a hned po něm Antonin Guigonnat. Češi měli pomalou střelbu, Moravec byl 22. a Krčmář dokonce druhý nejpomalejší, za což může především zmíněné ruční dobíjení na úvodní ležce.
"Dnes to byl pravděpodobně můj nejlepší závod v životě. Šel jsem do toho sebevědomě, na trati mi pomohl i bratr Tarjei", svěřil se vítěz do televizních kamer. Stříbro bere Francouz Quentin Fillon-Maillet, největší hvězda země galského kohouta a obhájce Velkého křišťálového glóbu Martin Fourcade dojel naopak až devátý.
"Dnes jsem nebyl v optimálním rozpoložení. Jak jsem se ráno probudil, tak kdyby se nejelo v Novém Městě, do závodu bych ani nešel. Z hlavy nevím, kam mi vyskočila jedna rána, jinak jsem se ve střelbě cítil dobře. Bohužel se mi hůlka vytrhla z poutka, jak jsem píchl do rozbředlého sněhu, trenér naštěstí rychle přiběhl a podal mi ji, takže ztráta nebyla velká. Nechal jsem tu všechno, lidi byli úžasní a s tou desítkou jsem spokojen", uvedl Michal Krčmář v televizním rozhovoru.
"Vstoupit do závodu dvojkou je smrtelné. Cvakal jsem doprava a rány byly vpravo, zbytečně jsem to hlídal. Prostě blbost. Pak jsem se naštěstí zkoncetroval a ještě teď jsem z osmého místa vytřesený. Francouzi nás předjeli za tunely a asi si mysleli, že je hotovo. Zbylo mi ale poměrně dost sil a musím pochválit servis, lyže mi dnes jely výborně", svěřil se v rozhovoru pro Českou televizi zkušený reprezentant.
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 37:25,2 (0)
2. Quentin Fillon Maillet (FRA) +46,5 (2)
3. Jevgenij Garaničev (RUS) +54,1 (0)
4. Arnd Peiffer (GER) +59,3 (1)
5. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:04,9 (2)
6. Benedikt Doll (GER) +1:18,7 (2)
7. Simon Desthieux (FRA) +1:21,6 (4)
8. Ondřej Moravec (CZE) +1:23,8 (2)
9. Martin Fourcade (FRA) +1:28,1 (3)
10. Michal Krčmář (CZE) +1:44,2 (2)
11. Jakov Fak (SLO) +1:47,4 (3)
12. Benjamin Weger (SUI) +1:53,6 (3)
13. Henrik L'Abee-Lund (NOR) +2:04,3 (4)
14. Simon Eder (AUT) +2:05,0 (2)
15. Alexandr Loginov (RUS) +2:16,2 (6)
16. Tarjei Bø (NOR) +2:33,0 (6)
17. Dmitro Pidručnyj (UKR) +2:43,6 (2)
18. Lukas Hofer (ITA) +2:53,2 (6)
19. Martin Ponsiluoma (SWE) +2:59,6 (2)
20. Julian Eberhard (AUT) +3:03,5 (5)
21. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +3:12,1 (3)
22. Dmitrij Malyško (RUS) +3:12,3 (3)
23. Simon Schempp (GER) +3:13,4 (5)
24. Antonin Guigonnat (FRA) +3:14,2 (7)
25. Johannes Kühn (GER) +3:27,8 (6)
26. Jesper Nelin (SWE) +4:10,8 (7)
27. Artěm Pryma (UKR) +4:22,9 (7)
28. Christian Gow (CAN) +4:51,8 (3)
29. Sebastian Samuelsson (SWE) +5:19,8 (7)
30. Matvej Jelisejev (RUS) +7:30,6 (8)