Barys – Vladivostok 4:3 (kon.) | Ufa – Jaroslavl 3:4 (po pr.) | Minsk – Kazaň 3:2 (kon.)
Omsk – Novosibirsk 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Nižněkamsk 4:3 (po pr.) | Soči – N.Novgorod 5:2 (kon.)
Avangard Omsk
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
HC Sibir Novosibirsk
Pondělí 24.12.2018, 17:30 • Balašicha Arena • KHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:48:08)

Dnešní utkání sledovalo 3 401 diváků.

Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Omsk: 34

Novosibirsk: 14.

Avangard slaví cenné vítězství nad lepšícím se Sibirem Novosibirsk. Ten na ledě Omsku dlouho předváděl marnou útočnou snahu, naproti tomu domácí se dokázali nabudit svými dvěma góly. Po snížení na 1:2 ze svého pohledu se hosté přece jenom zvedli, ale vyrovnat již nedokázali a výhru Omsku 3:1 pečetil Kirill Semjonov trefou do prázdné branky.

59:43 Kirill SEMJONOV - 3:1

59:43
    Avangard právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, po hrubé chybě v rozehrávce Sibiru se puk dostal ke KIRILLU SEMJONOVI, který trefuje prázdnou branku Sibiru. Bez asistence.

59:36
    Jenže hosté se dostávají zpět do vlastní třetiny, kde jsou pod tlakem při rozehrávce.

59:15
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny, Sibir v útočném pásmu.

58:56
    Až teprve nyní se Danny Taylor (Novosibirsk) dostává ven z branky a hosté to zkouší v šesti.

58:20
    Sibir se stále nemůže dostat k hře bez brankáře, dobrá práce Omsku!

57:59
    Omsk se drží v útočném pásmu, to není pro Sibir dobrá zpráva.

57:33
    Ivan Nalimov (Omsk) neudržel střelu z pravé strany, ale zaskočili obránci, kteří puk odehráli pryč.

56:49
    Navíc se Omsk drží v útočném pásmu a po střele od modré musí dokonce Danny Taylor (Novosibirsk) zasahovat.

56:30
    Je jasné, že dřív nebo později to Novosibirsk zkusí s hrou bez brankáře, zatím je ale ještě čas.

56:00
    Omsk stále diktuje tempo hry, a to i v závěru třetí třetiny, kdy Sibir potřebuje vstřelit ještě jeden gól k vyrovnání.

55:10
    Jevgenij Medveděv (Omsk) vyhazuje puk ze třetiny, Sibir tak znovu neuspěl v útočném pásmu.

54:19
    Andrej Stas (Omsk) se dostal do úniku, ale těsně před Taylorem již nedokázal puk zvednout!

53:35
    Nepřesná rozehrávka Omsku, puk míří na zakázané uvolnění, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve třetině domácích.

53:05
    O puk se bojuje v rohu třetiny Sibiru, domácí úspěšnější.

52:43
    Danny Taylor (Novosibirsk) vyráží střelu z pravé strany, dobrý zákrok hostujícího gólmana.

52:01
    Ale zdá se, že tlak Sibiru poněkud polevil, Omsku nyní patří střední pásmo.

51:27
    Omsk šetří čas ve vlastní třetině, Sibir se ale vydává napadat rozehrávku soupeře.

50:21
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny, hosté získali vítr do plachet snižujícím gólem, dokáží ještě alespoň vyrovnat?

49:10
    Omsk dostává puk ze třetiny a to nyní domácím stačí.

48:18
    Sibir zachycuje rozehrávku soupeře a hosté útočí po levé straně.

47:19

46:51
    Závar před brankou Omsku, Maxim Ignatovič (Novosibirsk) se pokoušel propasírovat puk pod Nalimovem, ten ale chytá a přerušuje hru.

46:32
    Sibir se usazuje v útočném pásmu.

45:50
    Domácí odpalují puk z vlastní třetiny.

45:19
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., sekání).

44:28
    Alexander Loginov (Novosibirsk) vypálil nepřesně z pravé strany, nakonec domácí rozehráli, ale pouze na zakázané uvolnění.

44:03
    Puk za brankou Omsku, hosté bojují a dostávají domácí pod tlak.
    43:14 Alexander LOGINOV - 2:1

43:14
    Sibir právě vstřelil branku!
    Kontaktní gól Sibiru! Po vyhraném vhazování prostřelil Nalimova, střelou z mezikruží, ALEXANDER LOGINOV, který se trefil parádně, nad levé rameno gólmana. Asistence: Jordan Caron.

42:46
    Sibir v útoku, Dmitrij Sajustov (Novosibirsk) se ale nedostal ke střele, o puk přišel.

42:06

41:33
    Sibir se i nadále úspěšně brání, to bude pro hosty důležité, přečkat toto oslabení.

40:30
    Vyloučený Alexander Šarov (Novosibirsk) je již na ledě, hosté jsou tak ve čtyřech.

40:06
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Alexander Loginov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:14.

Je za námi i druhá třetina, která byla dlouho neskutečně nudná. Oba týmy na ledě sice bruslily, ale to bylo tak asi všechno, akce končily u mantinelů, gólmani byli bez práce. Až zhruba v poslední pětiminutovce se konečně začalo na ledě něco dít a díky dvěma gólům se Omsk dostal před třetí třetinou do velké výhody.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:16
    Sibir dostává puk ze třetiny, hosté střídají.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, puk ve středním pásmu.

38:30
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Alexander Šarov – 2 min., vysoká hůl).

38:20
    Hosté dostávají puk alespoň do středního pásma.

37:35
    Sibir je pod obrovským tlakem, hosté potřebují dohrát třetinu a dostat se co nejrychleji z ledu...
    36:37 Ansel GALIMOV - 2:0

36:37
    Andrej Stas (Omsk) zavezl po pravé straně puk do útočného pásma, našel v mezikruží Pokku, který vypálil z první. Taylor jeho střelu vyrazil, ale přímo před ANSELA GALIMOVA, který pohotově dorazil puk do branky. Asistence: Andrej Stas a Ville Pokka.

35:32
    Sibir v tuto chvíli jen vyhazuje kotouče ze třetiny.

34:35
    Omsk v útočném pásmu, domácí vstřelený gól viditelně nabudil.

34:10
    Vhazování po pravici Nalimova, domácí získávají puk.
    33:33 Sergej ŠUMAKOV - 1:0

33:33
    Konečně gól! David Desharnais našel na levé straně volného SERGEJE ŠUMAKOVA, který vypálil z voleje, dal si na střele záležet a vyplatilo se, puk končí v brance Sibiru. Asistence: David Desharnais a Kirill Petrov.

32:27
    Podle toho, co nyní obě mužstva předvádí na ledě, se nezdá, že bychom se brzy dočkali gólu.

31:45
    Sibir to zkouší ve třech, ale Dmitrij Sajustov se dostal k mantinelu, kde o puk přišel.

31:02
    Nepřesná rozehrávka domácích a diváci již pískají.

30:16
    Jsme ve druhé polovině dnešního utkání, které je stále bezbrankové.

28:40
    Puk ve středním pásmu, diváci sice ženou Avangard do útoku, ale domácím se tolik nedaří, jako v třetině první.

27:38
    Nahozený puk Konstantina Alexejeva (Novosibirsk), ale je z toho icing, hra se stěhuje před Taylora.

26:58
    Hokej má sice velký náboj a hodně se bruslí, ale to je zatím asi tak všechno.

26:23
    Stále čekáme na první gól, ale i na nějaké vážnější šance, kterých bylo zatím opravdu velmi málo.

25:05
    Ilja Michejev (Omsk) neuspěl na pravém křídle, na modré byl zastaven obráncem Sibiru, který získal puk.

24:05
    Když už se kombinačně dostanou domácí před branku, tak místo střely volí ještě další přihrávku.

23:38
    Omsk se sice dostává do útočného pásma, ale domácí hrají hlavně u mantinelu.

23:16
    Hraje se ve střední třetině, kde hosté vystavili bílou hráz.

21:56
    Omsk v útočném pásmu, ale znovu je to velmi dobrá defenziva, která ničí jeden útok domácích za druhým.

20:44

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:24.

Ne, v první třetině gól nepadl, ale diváci se rozhodně nenudili. K vidění byl totiž špičkový hokej, to vše díky oběma mužstvům. Sibir odvádí velmi dobrý výkon v defenzivě, naopak Omsk do toho jde opravdu razantně, nicméně gól nepadl, počkejme si do dalších třetin.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:27
    Vhazování po levici Taylora, domácí vyhrávají buly a zůstávají v útočném pásmu.

19:00
    Sibir vyhazuje puk ze třetiny, to vše minutu před koncem první třetiny.

18:44
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vladislav Naumov – 2 min., faul kolenem).

18:40
    Vhazování po pravici Nalimova, puk získávají domácí, kteří jsou ale okamžitě pod tlakem.

18:22
    Puk ve středním pásmu, Sibir se vrací až do vlastní třetiny a poté pomalu rozehrává.

18:08
    Ansel Galimov (Omsk) vyzkoušel pozornost Taylora střelou z levé strany, gólman Sibiru opět v pohodě chytá.

17:00
    Omsk se snaží, domácí jsou stále o něco aktivnější, ale Sibir hraje opravdu velmi dobře ve vlastní třetině.

16:25
    Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější domácí.

16:05
    Hosté přečkali vlastní oslabení a nyní se již opět ženou do útoku.

15:13

14:35
    Dvě střely Cody Fransona (Omsk) z pravé strany, z voleje a obě zamířily pouze vedle branky Sibiru.

14:10
    Omsk opět udržel útočné pásmo, dobrá přesilová hra domácích.

13:38
    Omsk se nyní snaží usadit v útočném pásmu, při první přesilové hře zápasu a je úspěšný.

13:13
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jordan Caron – 2 min., hrubost).

11:51
    Denis Zernov (Omsk) projel mezi obránci a dostal se do zakončení, nicméně Taylor ho vychytal.

10:45
    Ofsajd domácích na útočné modré, Jevgenij Medveděv byl dříve v pásmu, než puk.

10:10
    Stejně tak i nyní střelu z pravé strany, také od modré, puk skončil v rohu domácí třetiny.

09:55
    Nobosibirsk v útočném pásmu, střela od modré, Nalimov vyráží.

09:15
    Puk za brankou Sibiru, který ale zatím nenechává příliš prostoru domácím.

08:25
    Kirill Semjonov (Omsk) se prodral do zakončení, ale Taylor jeho bekhendový pokus zneškodnil.

07:48
    Sibir ale také nehraje vůbec špatně, hosté vysoko napadají rozehrávku soupeře.

07:26
    Vhazování po pravici Nalimova, domácí vyhrávají buly a dostávají puk ze třetiny.

06:21
    Hrál tak Sibir, jenže ani hostům rozehrávka nevyšla...

06:10
    Ville Pokka (Omsk) rozehrává, jeho pas ale spoluhráč ve středním pásmu nezachytil.

05:45
    Puk ve třetině Omsku, který má ale celou situaci v tuto chvíli pod kontrolou.

05:15
    Omsk je v úvodu zápasu aktivnější, další střela na Taylora, tentokrát od Čudinova, gólman Sibiru chytá a přerušuje hru.

04:55
    Semjon Košelev (Omsk) pálí z levé strany, od modré, ale Danny Taylor chytá a přerušuje hru.

03:53
    Hraje se dlouho bez přerušení, hosté nahazují puk za branku Omsku a střídají.

02:23
    Od začátku se hraje svižný hokej, nyní domácí rozehrávají z vlastní třetiny.

01:47
    Vhazování ve středním pásmu, domácí úspěšnější.

00:23
    Avangard v první útočné akci, střela od modré míří vedle branky Sibiru.

00:01

Dohrála ruská hymna, utkání za malý okamžik začne.

Avangard Omsk: Nalimov (Bobkov) – Franson, J. Medveděv, Pokka, Jemelin, Berezin, Čudinov, Pivcakin – Zernov, Širokov, I. Michejev – Desharnais, Šumakov, K. Petrov – Košelev, Talbot, K. Semjonov – Manukjan, Fisenko, Stas – A. Galimov.

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Loginov, K. Alexejev, Demidov, Ignatovič, Savčenko, Naumov, Klimontov, Vorobej – Prince, V. Komarov, J. Peltola – Sajustov, Michajlov, Milovzorov – Pešechonov, Caron, Šarov – Zyrjanov, Pervušin, Romancev.

Rozhodčí: Kuljov, Vasiljev – Kuprijanov, Biťukov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avangard vstupuje do utkání z druhé příčky ve Východní konferenci, lepší je pouze Jekatěrinburg, letošní velké překvapení ligy. Z posledních pěti zápasů dokázal Omsk tři vyhrát – venku v Magnitogorsku 3:2, poté doma nad Jokeritem 3:2 po prodl. a pak znovu doma 7:3 nad Čerepovcem. Před touto vítěznou sérií prohrál Omsk 2:3 v Soči a po této sérii prohrál i 0:2 s Jaroslavlí.
    Sibir se po katastrofálním úvodu ligy zvedá, aktuálně mu patří jedenácté místo ve Východní konferenci, se ztrátou sedmi bodů na play off. Sibir má za sebou pětizápasovou domácí sérii, z níž vytěžil devět bodů za tři výhry (jedna na nájezdy) a dvě prohry (jedna v prodloužení).

Vítejte u online přenosu hokejového utkání ruské KHL, v němž AVANGARD OMSK přivítá v Balašicha Areně HK SIBIR NOVOSIBIRSK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 34. Šumakov (Desharnais, K. Petrov), 37. A. Galimov (Stas, Pokka), 60. K. Semjonov – 44. Loginov (Caron)

HC Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Loginov, K. Alexejev, Demidov, Ignatovič, Savčenko, Naumov, Klimontov, Vorobej – Prince, V. Komarov, J. Peltola – Sajustov, Michajlov, Milovzorov – Pešechonov, Caron, Šarov – Zyrjanov, Pervušin, Romancev.

Rozhodčí: Kuljov, Vasiljev – Kuprijanov, Biťukov

Diváci: 3 401