Barys – Vladivostok 4:3 (kon.) | Ufa – Jaroslavl 3:4 (po pr.) | Minsk – Kazaň 3:2 (kon.)
Omsk – Novosibirsk 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Nižněkamsk 4:3 (po pr.) | Soči – N.Novgorod 5:2 (kon.)
CSKA Moskva
4:3 (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Pondělí 24.12.2018, 17:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Československá stopa v utkání:

Andrej Nestrašil (NKH) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:06
    Adam Polášek (NKH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:19 (20:03:57)

Tři hvězdy utkání (neoficiální):

1. Pavel Karnauchov (CSK) 1+2
    2. Marat Chajrullin (NKH) 2+1
    3. Greg Scott CSK) 1+1

CSKA Moskva zásluhou branky a dvou asistencí Pavla Karnauchova dokázalo na Štědrý den porazit Nižněkamsk, proti kterému muselo o osudu utkání rozhodnut prodloužení a jen 49 sekund před jeho skončením rozhodl Kirill Kaprizov. Marat Chajrullin v dresu hostí zaznamenal dva góly a jednu asistenci, na výhru to ovšem nestačilo. Konečný výsledek zápasu. CSKA Moskva 4 Neftěchimik Nižněkamsk 3.

64:11 Kirill KAPRIZOV - 4:3

64:11
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Alexej Marčenko se na levém křídle od obranné modré čáry řítil do samostatného úniku, který ještě vyšperkoval přihrávkou přes šířku útočného pásma, a KIRILL KAPRIZOV na vzdálenější pravé tyči skóroval do prázdné brány! Je konec! Asistence: Alexej Marčenko.

63:40
    Sergej Andronov předvedl v mezikruží pěknou otočku a střelou zápěstím mířil k levé tyči, Fjodor Korotajev ale puk vyrazil svým pravým betonem mimo! Ani nyní rozhodnutí nepadlo.

62:11
    Joonas Nättinen připravil velkou šanci pro jednoho ze svých spoluhráčů, který se po jeho přihrávce z pravého kruhu rozhodl před bránou pro stahovačku a málem skóroval do prázdné brány, jenže Lars Johansson mu vleže puk dokázal vypíchnout holí! Obrovská šance.

61:16
    Během prodloužení zatím marně čekáme na střelu, která by mohla přinést rozhodnutí před nájezdy.

60:39
    Alexandr Bryncev se málem řítil sám na bránu, jenže nedokázal zkrotit přihrávku od boxu časoměřičů.

60:01

Nižněkamsk dvakrát přišel o jednobrankové vedení, zatímco CSKA v poslední třetí třetině jednou, a tak nás v Moskvě čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině utkání. CSKA Moskva 3 Neftěchimik Nižněkamsk 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

57:49
    Vyloučený Alexej Volgin je zpět na ledě a hokejisté Nižněkamsku přečkali klíčovou hru v oslabení.

57:14
    Alexej Marčenko napřáhl na ose útočného pásma ke tvrdé střele s příklepem, která od modré čáry zamířila do hrudi Fjodora Korotajeva. Brankář Nižněkamsku kotouč úspěšně vyrazil a poté si poradil i s dorážkou Sergeje Andronova, který v pravém kruhu vystřelil po ledě zápěstím.

56:37
    Rána CSKA z levého křídla byla zablokována a Nižněkamsku se podél střídaček podařilo vyhodit.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 13. Světlakov (P. Karnauchov, Scott), 15. P. Karnauchov (Naumenkov), 26. Scott (Světlakov, P. Karnauchov), 65. Kaprizov (Marčenko) – 11. Chajrullin (Šaripzjanov, Šafigullin), 14. Chajrullin (Šafigullin, Bryncev), 54. Šaripzjanov (Chajrullin, Timašov)

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Dahlbeck, Marčenko, Beljakov, Blažijevskij, Pašnin (A), Naumenkov, Čmychov, Gološčapov – Slepyšev, Andronov (C), Hansen – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Mamin – P. Karnauchov, Scott (A), Světlakov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Korotajev (I. Ježov) – Timašov, Šaripzjanov (A), Ogurcov, Polášek, Bryncev, D. Musin, Semjonov, Volgin – E. Galimov (A), P. Kulikov, Kosov – Jo. Nättinen, Nestrašil (C), Puustinen – Padakin, Porjadin, Šiksatdarov – Šafigullin, Šarifjanov, Chajrullin.

Rozhodčí: Roman Gofman, Viktor Gašilov. Čároví: Anton Ponamarenko, Nikita Viljugin