Česko – Švýcarsko 2:1 (po pr.)
Česko
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Švýcarsko
Středa 26.12.2018, 22:00 • Rogers Arena • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

57:08
    Nepříjemnosti pro výběr Václava Varadi jsou tady, Martin Nečas dostává dvě minuty za krosček.

38:08
    Velké komplikace pro Čechy. Jan Kern dostává dvě minuty za podrážení a Švýcaři mají příležitosti dvojnásobné početní výhody.

37:38
    Vyloučení v týmu Česko (Karel Plášek ml. – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

35:37
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Justin Sigrist – 2 min., hákování).

32:26
    Další početní převaha pro Švýcary v této třetině. Dvě minuty za držení hole dostává Jan Hladonik.

26:50
    Krátce po vypršení trestu si Ondřej Machala půjde odpykat další dvě minuty. Je vyloučen za podrážení.

24:38
    Příležitost pro Švýcary, Ondřej Machala dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

18:05
    Na závěr první třetiny mají Češi možnost otevřít skóre zápasu. Sandro Schmid totiž dostává dvě minuty za krosček.

06:58
    Vyloučení v týmu Česko (Martin Nečas – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Tim Berni – 2 min., hrubost).

03:21
    Síly na ledě se vyrovnají, Filip Zadina dostává dvě minuty za hákování.

01:52
    Máme tu první vyloučení v zápase. Švýcar Brüschweiler dostává 2+10 za vražení na hrazení. Dvouminutový trest odpyká Jeremi Gerber.

Filip Kortus

Branky a nahrávky: 30. M. Kaut (Nečas, J. Galvas), 61. Kvasnička (M. Kaut, Lauko) – 28. Eggenberger (Leuenberger, Kurashev)

Česko: Dostál (Patera) – J. Galvas, Kvasnička, D. Mikyska, Gaspar, F. Král, Bukač – Hrabík, Nečas, M. Kaut – Zadina, Machala, Hladonik – Lauko, Kondelík, Plášek ml. – Pekař, Kern, Pour.
    Švýcarsko: Hollenstein (Schmid) – Le Coultre, Gross, Berni, Aebischer, Moser, Barandun – Müller, Nussbaumer, Kurashev – Brüschweiler, Gerber, Schmid – Sigrist, Verboon, Eggenberger – Lehmann, Leuenberger, Tanner.

Rozhodčí: Anderson, Bruggeman (USA) – Golyak (BLR), Šefčík (SVK)