Kuopio – Třinec 3:1 (kon.) | Norimberk – Davos 2:3 (kon.)
KalPa Kuopio
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 27.12.2018, 15:10 • Vaillant Arena, Davos (kapacita: 6 300) • Spengler Cup

Děkuji za pozornost, na shledanou! (17:22:18)

Oceláři se v závěrečné periodě nedokázali dostat do souvislejšího tlaku, po Gernátově chybě navíc třetí branku přidal Ruutu. Kalpa tak zítra svede souboj s Magnitogorskem o přímý postup do semifinále.

Utkání končí, z vítězství 3:1 se radují hráči Kalpy Kuopio. Oceláři tak nedokázali navázat na skvělý výkon ze včerejšího duelu s Magnitogorskem a ve skupině Torriani skončí na třetím místě. Hráči s drakem na hrudi tak v sobotu čeká čtvrtfinále, ve kterém se utkají se druhým týmem skupiny Cattini.

59:28
    S nadějemi Ocelářů je zřejmě konec. Slezané si nepohlídali počet hráčů na ledě a hrálo jich sedm. Trest pro příliš mnoho hráčů odpyká David Cienciala

59:04
    Hráči s drakem na prsou se drží v útočném pásmu, brankáře Godlu ale zatím nijak vážně neohrozili.

58:30
    Oceláři se dostali do útočné třetiny, Daneček okamžitě odsprintoval na střídačku. Slezané jsou v šesti!

58:01
    Polanský se sice probil do útočné třetiny, proti domácím obráncům ale neuspěl. Na druhé straně pak Daneček raději ukryl skákavé nahození.

57:20
    Oceláři drží puk na svých holích děje se tak ale poblíž Danečkovy branky. A čas se rychle krátí.

56:42
    Galvinšovi se dlouho nedařilo zastavit postup Luostarinena, nakonec ale lotyšský bek odehrál puk před domácími hráči, byť při tom nechtěně ohrozil svého brankáře.

56:16
    Oceláři se dostali do útočné třetiny, Godla ale stále drží dvoubrankové vedení. Na Růžičkovu přihrávku si nejprve dobře sjel Marcinko, následně od modré tvrdě pálil Růžička. Godla zasáhl v obou případech.

55:46
    Kundrátek u vlastní modré nedokázal zastavit Mäkinena, do akce tak musela jít Danečkova lapačka.

55:15
    Svačina se po pravé straně natlačil do útočného pásma, Godla ale střelu třineckého útočníka vyrazil betonem do střední třetiny.

54:45
    Kalpa otočila hru na druhou stranu kluziště, Daneček ale nemusel zasahovat.

53:58
    Hrňa s Marcinkem se v předbrankovém prostoru tlačili do dobré příležitosti, ani jeden z třineckých útočníků ale neuspěl.

53:30
    Novotný v útočném pásmu vybojoval kotouč pro Draveckého, ten ale v dobré pozici minul branku. Ocelářům byla následně odpískána přihrávka rukou. Komerční přestávka.

53:05
    Galvinš se v útočném pásmu neubránil ataku Ruutua, lotyšský bek ale nakonec zastavil pokus o protiakci.

52:34
    Kalpa kombinovala v útočném pásmu, ani Daneček ale nemusel zasahovat.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 13. Ruuttu (Rissanen, Texier), 34. Texier, 41. Ruuttu – 33. Gernát (Roberts Bukarts)

KalPa Kuopio: Godla (Manzato) – Leskinen, Wilson, Seppälä, Fairchild, Riekkinen, Lappalainen, Gröndahl, Mäkinen – Texier, Rissanen (A), Ruuttu – Klemetti, Luostarinen, Kantola (A) – Sebok, Nuutinen, Jokinen (C) – Vainiola, Hyvarinen, Knuutinen.
    HC Oceláři Třinec: L. Daneček (Hrubec) – D. Musil, Gernát, Galvinš, Kundrátek, Matyáš, Adámek, Haman – Martin Růžička (A), Marcinko (A), Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský (C) – Dravecký, Novotný, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, Cienciala, Christov – Chmielewski.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Stricker – Castelli, Gnemmi (všichni SUI)