Chaves – Feirense 0:0 (kon.) | Sporting – Belenenses 2:1 (kon.) | Aves – Porto 0:1 (kon.)
CD Aves
0:1 (0:1)
FC Porto
Čtvrtek 03.01.2019, 21:15 • Estádio Clube Desportivo das Aves (Vila das Aves) • Portugalská Primeira Liga • 15. kolo

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 22:18. (23:30:30)

Druhý poločas již nebyl tak ofenzivní jako ten první. Zpočátku se Aves snažil o rychlou vyrovnávací branku. Porto následně převzalo zpět svou iniciativu, ale již bez větších šancí na branku. Za zmínku stojí až velká šance Avesu v samotném závěru, kdy byli blízko k vyrovnání ze standardní situace. Avšak domácí brankář ukázal v pravou chvíli důležitý zákrok.

90+7
    90+7. V samotném závěru mohl Aves srovnat ze standardní situace!

90+7
    ...brankář se nakonec stáhl a ze standardní situace rezultovala přímá střela na branku, kterou Iker Casillas vyškrábl nad svou branku. Vzápětí sudí ukončuje hru. No, nyní u Porta stáli všichni svatí.

90+6
    Do pokutového území zamířil i brankář domácích...

90+5
    V samotném závěru tu ještě bude zajímavá standardní situace pro Aves!

90+3
    V následujících dvou minutách se míč pohyboval uprostřed hřiště, následně přichází faul domácích.

90+1
    Centr do pokutového území a následně hvizd rozhodčího, nejspíše se jednalo o ofsajdové postavení.

90+1
    A ihned v první minutě nastavení je tu standardní situace pro Aves ze střední vzdálenosti.

90
    Střela z pravé strany, kterou Iker Casillas v klidu chytá do svých rukavic...Domácí celek má ještě rovných pět minut k tomu, aby dosáhl vyrovnávací branky. Přesně o tolik nastavuje rozhodčí hru ve druhém poločase.

90
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Jesús Manuel Corona, přichází Adrián López.

89
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Hamdou Elhouni.

87
    Pomalu a jistě se nám blíží závěr zápasu, ve kterém i nadále favorit drží těsné vedení. Aves by si však za svou hru ve druhém poločase zasloužil vyrovnání, tak uvidíme...

86
    ...a na ten si hbitě vyskočil Iker Casillas a vyráží míč mimo pokutové území. Avšak tak nešťastně, že jeden z hráčů Avesu se dostal k odraženému míči a ihned z první střílel. Iker Casillas měl štěstí, že se tvrdá a pohotová rána odrazila od jednoho hráčů Porta!

85
    Vzápětí je tu druhý pokus...

84
    Roh pro domácí celek, který má dobrou příležitost ohrozit hostující svatyni.

83
    Nyní jsme byli svědky delšího ošetřování na straně hráče Porta, který utrpěl ránu do obličeje a bylo potřeba zastavit drobné krvácení z nosu. Rozhodčímu pak došla trpělivost a již vykazuje zraněného hráče za pomezní čáru, aby se mohlo pokračovat ve hře.

81
    Aves zahrával standardní situaci, po které se míč rychle dostal mimo pokutové území Porta. Porto si poměrně zahrává s bráněním jednobrankového výsledku.