Řisuty – Nymburk 4:3 (kon.) | Klatovy – Dvůr Králové n. L. 2:1 (po pr.) | Sokolov – Kolín 2:1 (kon.)
Bílina – Jablonec n/N 0:10 (kon.) | Mostečtí Lvi – Vrchlabí 3:4 (kon.) | Kobra – Letňany 2:1 (kon.)
Děčín – Trutnov 2:3 (kon.)
HC Kobra Praha
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HC Letci Letňany
Sobota 05.01.2019, 18:00 • Zimní stadion HC Kobra Praha • 2. liga - Sever a Střed (ČR) • 30. kolo

To je z naší strany pro dnešek vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (20:20:09)

Dnešní utkání je za námi. Kobra nakonec bere důležité tři body a přerušuje sérii šesti prohraných utkání v řadě.

Lepší vstup do utkání si hráči Kobry ani nemohli přát. Po dvou minutách hry Šmerha našel Nestrašila, který nepříliš razantní střelou propálil hostujícího gólmana. Po sérii přečíslení na jednu, či druhou stranu, rozhodčí odpískal trestné střílení ve prospěch branických hokejistů. Toho se ujal Šteiner, který ale kličkou do bekhendu brankáře nepřelstil.

Ani druhá třetina nepřinesla žádné gólové hody, hrálo se sice často před hostující brankou. Braničtí hráči se ale do žádných větších šancí nedostávali. Až ve 28. minutě Antočík našel z trestné lavice vyjíždějícího Kasíka, který v souboji s brankářem Hamalčíka nezklamal a střelou k levé tyči poslal Kobru do dvojbrankového vedení.

Až třetí třetina přinesla první gól hostujícího týmu. Kohút ve 44. minutě po výborné přihrávce od Barbory jako jediný v dnešním zápase propálil dobře chytající Moučka. V 56. minutě Ryzák narazil svého soupeře na hrazení a byl vyloučen do konce utkání. Kobru tak čekala navíc ještě pětiminutové oslabení do konce zápasu. V té gól ale už nepadl.

59:49
    Vobořil pálí z nadějné pozice, nakonec ale v klíčovém okamžiku míjí branku. Obránci Kobry posílají puk do bezpečí. Je rozhodnuto.

59:26
    Hosté hrají bez brankáře.

59:13

58:57
    Šťastný projíždí za hostující brankou a získává cenný čas.

58:24
    Letci se sami vyhánějí z útočné třetiny.

58:00
    Právě probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:24
    Kasík to zkusil od modré, Hamalčík jeho pokus vyrazil betonem.

57:13
    Jeden z domácích hráčů se po faulu Chlouby bolestivě zvedá ze země.

57:13
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Chlouba – 2 min., sekání).

56:59
    Fabiánek pálí, míří ale hodně mimo.

55:59
    Přečíslení 2 na 1 Šmerha nevyřešil ideálně a nepřesnou přihrávku absolutně zazdil domácí šanci.

55:23
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Ryzák – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení). Trest odpyká Patočka.

55:23
    Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na ledě a nevypadá to vůbec dobře.

54:53
    Šteiner se cpal do útoku, hostující obránce ho ale nakonec přetlačil.

54:37
    Hlinkova střela z levého křídla končí v Hamalčíkově lapačce.

53:52
    Zakázané uvolnění Romana Verbíka se fanouškům Kobry moc nelíbí.

Libor Kokoška

Branky a nahrávky: 3. Nestrašil (Šteiner), 29. Kasík (Antočík) – 45. Kohút (Barbora, Beran)

HC Kobra Praha: Mouček (Ondrík) – Semrád, Chalupa, Kasík, Schejbal, J. Verbík, R. Verbík (A), Ryzák – Šeba, Kysela, Mucha, Patočka, Nestrašil, Šergl, Šteiner (C), Šmerha, Šťastný, Hlinka, Antočík
    HC Letci Letňany: Hamalčík (Sochůrek) – Vobořil, Gebell, Beran, Hanuš, Keller, Kučera, Uhlíř, Klímo, Fabiánek, Kohút, Barbora, Soukup, Chlouba, Nedorost, Procházka, Zedek, Štěpánek

Rozhodčí: Tomáš Micka – Jan Krátký, Milan Svoboda