Salzburg – Vsetín 5:3 (kon.) | Slavia – Vítkovice 4:2 (kon.) | Jihlava – Havířov 1:2 (po pr.)
Kladno – Zlín 8:3 (kon.) | Chomutov – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.) | Liberec – Třinec 2:1 (po pr.)
Žďár n/S – Olomouc 0:9 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 2:1 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Přerov 2:3 (3:4 po s.n.)
Plzeň – Sparta 4:7 (kon.) | Č. Budějovice – Kometa Brno 4:6 (kon.) | HC Litvínov – Pardubice 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Škoda Plzeň
4:7 (1:5, 1:0, 2:2 - N 0:1)
HC Sparta Praha
Sobota 05.01.2019, 13:30 • Home Monitoring Aréna • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

To je pro dnešek z plzeňské Home Monitoring Arény vše, s přáním hezkého zbytku sobotního dne se s Vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit. Na shledanou. (15:47:54)

Je za námi parádní utkání, ve kterém nakonec vítězí hostující Sparta Praha. Ta o svém vítězství rozhodla již v první třetině kterou vyhrála jasně 5:1. Domácí Škodovka ale postupně náskok Sparty zkracovala, až těsně před koncem vstřelil Princl branku na 4:5. Domácí to následně zkusili v šesti, ale neuspěli. Hosté nakonec díky Pšeničkovi získali i čtvrtý bod.

64:25
    Sparta právě vstřelila branku!
    ONDŘEJ PŠENIČKA najel do pásma z pravé strany a přesnou střelou nad rameno Pilce rozhoduje o exportu i čtvrtého bodu do Prahy. Asistence: Štepán Čech, Simoen Gluzman.

63:15
    Jakub Procházka v samostatném úniku bekhendovou kličkou brankáře nepřekonal.

62:35
    Na druhé straně Martin Lokajíček netrefuje z dobré pozice branku.

61:57
    Střela Vitoucha byla sražená do ochranné sítě. Sparta zatím v prodloužení lepším celkem.

60:57
    Na zadní tyči čekal na přihrávku Vojtěch Kropáček, hostujícímu hráči ale puk přeskočil hokejku.

60:30
    Tomáš Schwamberger střelou z mezikruží neuspěl.

60:01

Je za námi šedesát minut. Sparta si z Plzně odveze tři body za vítězství 7:4, ale ve hře nadále zůstává jeden bod o který se bude bojovat v nadstavbě.

59:48
    Hosté nakonec přidávají ještě sedmou branku, když se po přihrávce zpoza branky trefil přesně k tyči ONDŘEJ PŠENIČKA. Asistence: Tomáš Schwamberger, Simoen Gluzman.

59:09
    Je rozhodnuto. ŠTĚPÁN ČECH trefil z vlastní třetiny opuštěnou domácí klec, čímž zajišťuje svému týmu tři body. Asistence: Vojtěch Kropáček, Jakub Prchal.

58:48

58:25
    Domácí to zkoušejí v šesti.

57:26
    Sparta vyhazuje, ale brání se zuby nehty. Plzeň má obrovský tlak.

56:48
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kropáček – 2 min., nesportovní chování).

56:48
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Je to tady. Plzeň snižuje na rozdíl jediné branky. Střela Michala Houdky Škorpíkovi vypadla z výstroje a poté se na brankové čáře snesla mela, ale puk byl stále volný, který po chvilce dorazil MAREK PRINCL. Asistence: Michal Houdek, Jan Slanina.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 11. Malák (Houdek, Princl), 37. Kolda (Červenka), 48. Slanina (Adamec), 57. Princl (Houdek, Slanina) – 10. Gluzman (Bláha, Pšenička), 14. Schwamberger (Prchal, Bláha), 16. Gluzman (Pšenička, Schwamberger), 19. Schwamberger (Pšenička), 20. Čech (Vitouch, Kropáček), 60. Čech (Kropáček, Prchal), 60. Pšenička (Schwamberger, Gluzman), 65. Pšenička (Čech, Gluzman)

HC Škoda Plzeň: Čech (od 21. Pilc) – Houdek, Kovařík, Pánek, Lokajíček (A), Šilhán, Malák – Kvasnička, Reitspies, Kolář, Balín, Kolda (C), Slanina, Adamec, Červenka, Malát, Procházka, Ženíšek, Princl (A)
    HC Sparta Praha: Škorpík (Mičán) – Truhlář, Bláha, Pika (A), Havlín (A), Prchal, Tomek, Gajdoš – Schwamberger (C), Kropáček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Dani, Gluzman, Čech, Vitouch

Rozhodčí: Jakub Valenta – David Jelínek, Miroslav Šimán