Ufa – Kunlun 7:4 (kon.) | Jekatěrinburg – Petrohrad 0:6 (kon.) | Barys – Chabarovsk 4:2 (kon.)
Čerepovec – Riga 3:2 (po pr.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 1:0 (kon.) | Minsk – HC Slovan 5:3 (kon.)
Jokerit – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
CSKA Moskva
Úterý 08.01.2019, 15:00 • Arena 2000 • KHL

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji Vám příjemný zbytek dne. (17:23:33)

Československá stopa v utkání
    Alexandr Salák (JAR) nezasáhl do utkání.
    Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 22:47.

Domácí Jaroslavl nakonec těsně vítězí nad jasně favorizovaným CSKA, který se dnes velmi překvapivě ani jednou neprosadil. Na výhře Lokomotivu měl zásluhu hlavně skvělý Konovalov, který dokázal pokrýt hned dvaatřicet střel soupeře. Domácí tak berou dva body, Moskva je bez bodu.

59:42
    Hosté už hrají v šesti, ale už jim to moc platné asi nebude.

59:10
    Domácí vyhráli vhazování ve svém pásmu a okamžitě se osvobodili. CSKA to bude mít velmi těžké.

58:58
    Oddechový čas pro hosty.

58:47
    Domácí už hrají v plném počtu, takže nejhorší mají za sebou. CSKA pak ještě v útoku vymyslelo jednu střelu, ale ta je sražená do ochranné sítě.

58:08
    Konovalov vyráží střelu až do střední třetiny. Domácí navíc co nevidět půjdou do plného počtu.

57:28
    Lokomotiv se velmi dobře brání a soupeři skoro nedovoluje ani střelu. A když už ji dovolí, tak většinou končí mimo tři tyče.

57:00
    Hosté už se usadili v útoku, ale první jejich střela je zblokovaná.

56:38
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Danil Jurtajkin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

56:36
    Hostům už se čas pomalu krátí. CSKA aspoň dostane přesilovou hru.

55:48
    Jaroslavl drží hru ve středním pásmu. CSKA se tak nemůže dostat dopředu.

54:34
    CSKA už hraje v plném počtu a mělo rovnou šanci. Domácí totiž ztratili kotouč na vlastní modré a hosté šli do přečíslení. Využít ho ale nedokázali.

53:48
    Domácí už jsou usazení v útočném pásmu, kde ale tentokrát nic nebezpečného nevymysleli. Byli totiž vytlačeni zpět do střední třetiny.

53:08
    Jaroslavl může pojistit své vedení a proto se snaží v přesilovce prosadit.

52:24
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

52:24
    Domácí už kotouč vyvážejí a mohou si oddechnout. Následně je hra přerušena kvůli ofsajdu, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

51:46
    Hosté nyní mají velmi nebezpečný útok, vepředu se totiž usadili v na branku vysílají jednu střelu za druhou. Konovalov to sotva zvládá.

51:06
    Lokomotiv následné vhazování vyhrál a dokonce se vydal do útoku. Ten skončil střelou, kterou musel krýt Sorokin.

50:38
    CSKA se stále snaží, ale moc se hostům nedaří. Další ránu bez problémů vyráží Konovalov do ochranné sítě.

49:18
    Lokomotiv získal kotouč a získává čas. Do útoku už se moc nežene, chce se hlavně bránit.

48:08
    Konovalov byl podražený vlastnými obránci, ale hosté toho nedokázali využít. Jaroslavl se totiž přesně v té chvíli osvobil.

46:19
    CSKA jde opět dopředu, tentokrát přes pravou stranu. Postup je úspěšný a hosté získávají útočné pásmo.

45:28
    Moskva je usazená v útoku a zoufale chce skórovat. Další střelu proto chytá Konovalov.

44:55
    CSKA nahodilo na branku ze střední třetiny, což je pro Konovalova snadná práce. Bude tak následovat vhazování před ním.

44:02
    Hosté i přesto jsou čaštěji u puku, jelikož domácí už spoléhají pouze na obranu.

43:16
    Lokomotiv naopak hraje velmi jistě a soupeře drží v jeho pásmu. Zatím mu nedovolil ani nahození na branku.

42:20
    CSKA hraje velmi nervózně a má velké problémy s rozehrou.

41:50
    Jaroslavl se úspěšně ubránil a od té doby útočí pouze on. Sorokin je tak neustále pod palbou.

40:46
    Poslední dějství začínají lépe hosté, ti totiž vyhráli úvodní vhazování a mohou podniknout první ofensivu.

40:01

Druhá třetina byla o dost zajímavější než ta první. Viděli jsme dvě branky, ale platila pouze branka Jaroslavlu, který skóroval. Díky tomu tak vede a ve třetí třetině má jediný cíl: uhájit své vedení.

Další třetina začne přibližně v 16:49.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:20
    CSKA přece jen ještě na závěr třetiny vyvinulo krátký tlak, ale nic nebezpečného to nepřineslo. Lokomotiv se navíc vzápětí osvobozuje.

38:26
    CSKA má kotouč ve svém pásmu a jde vidět, že čeká už na třetí dějství. Nikam se totiž nežene a v klidu čeká na střídání.

37:43
    CSKA je velmi aktivní směrem dopředu, ale Jaroslavl pokračuje v dobré defensivě. Díky té se teď navíc může vydat dopředu.

36:43
    Hosté už hrají v plném počtu a můžou tedy pomýšlet na vyrovnání. O to se okamžitě snaží, ale v útoku na ně čeká pouze tvrdá domácí obrana.

36:28
    Jaroslavl neútočí vůbec špatně a Sorokinovi nadělal spoustu problémů. Hostující gólman ale zatím odolává.

35:35
    CSKA začíná oslabení, což je pro hosty jedině dobře. Vzápětí jsou domácí zpět v útoku a kombinují.

34:48
    V tuto chvíli se hraje čtyři na čtyři a pak bude následovat přesilovka domácích. Ti tak mohou zvýšit své vedení na dvoubrankové.

34:25
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jannik Hansen – 2 min., nedovolené bránění).

34:09
    CSKA se poté snaží odčinit své zaváhání v přesilovce, ale místo toho přichází přečíslení domácích a následný hostující faul.
    33:13 Stěpan SANNIKOV - 1:0

33:13
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Tato branka už platí a Lokomotiv jde do vedení ve vlastním oslabení! STĚPAN SANNIKOV sebral hostujícímu bekovi kotouč a dostal se do úniku. Sorokinovi nedal žádnou šanci střelou do pravé šibenice.

33:05
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Vladislav Kartajev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

33:03
    To jim znemožňuje dobře chytající Sorokin, který si připisuje další úspěšný zákrok. Bude následovat vhazování před ním.

32:20
    Domácí jsou po neuznané brance soupeře velmi aktivní a sami se chtějí prosadit. Většinu času proto nyní hrají v útoku.

32:02
    Další útok CSKA je nyní zastaven zakázaným uvolněním a bude se tedy vhazovat před Sorokinem.

31:09
    Lokomotiv poté reaguje ofensivou, kterou hosté v klidu odrážejí.

30:30
    Tak pozor, gól nakonec neplatí. Tělegin se trefil po přihrávce od spoluhráče, ale právě jmenovaný střelec přejel jako první modrou čáru a tak se nakonec mění gól pouze v ofsajd.

30:30
    Gól se ještě kontroluje na videu, ale měl by platit.

29:33
    CSKA následné vhazování vyhrálo a dostalo se tak k pár střelám. Všechny je opět kryje Konovalov.

29:07
    Následně z protiútoku vystřelili hosté, přesněji Ibragimov. Konovalov měl dobrý výhled a pokus soupeře jistě kryje.

28:09
    Jaroslavl se dostal do útočné třetiny, kde utvořil přesilovkové rozestavení, i když ji nehraje. To přineslo střelu, ale moc nebezpečná nebyla.

27:46
    Domácí tak mají kotouč za svou brankou, následně se rychle dostali přes střední třetinu a vystřelili. Zákrok si tak musel připsat Sorokin.

26:58
    CSKA buly vyhrála a rychle se přesunula do útočného pásma, kde ale opět nic nevymyslela.

26:48
    Moskva dopředu neúspěšně nahazuje a píská se zakázané uvolnění. Buly před Sorokinem.

26:19
    CSKA drží hru ve svém útočném pásmu a snaží se poprvé v utkání prosadit. Jaroslavl to odmítá a jistě se brání.

25:18
    Lokomotiv podnikl další neúspěšný útok a dopředu to tak zkouší hosté. Ti vymysleli aspoň střelu, kterou v pohodě pokryl Konovalov.

24:39
    Domácí ho vyhrávají a odměnou jim je možnost útoku. Ten se vůbec nevydařil, protože ho hosté zastavili hned na jeho začátku.

24:24
    CSKA vymyslela první nebezpečnou střelu druhé třetina. I tak ji Konovalov celkem v klidu kryje a bude se vhazovat před ním.

22:59
    Moskva už hraje v útočném pásmu, kde ale nic nevymyslela. Jaroslavl získává kotouč a zahajuje protiofensivu.

22:08
    Hosté už se pomalu dostávají do útoku. Lokomotiv je zatím drží ve středním pásmu.

21:18
    CSKA se stále brání, ale zatím to zvládá opravdu dobře. Soupeři ve druhé třetině ještě nedovolila ani střelu.

20:33
    Jaroslavl zase začíná aktivněji a okamžitě hraje u Sorokina. Ten zatím ve druhé třetině nemusel zasasahovat.

20:01

První třetina nám přinesla velmi vyrovnaný hokej. Oba celky měly pasáže, kdy byly lepší oni, ale ani jeden nevstřelil branku. Utkání zatím kralují oba gólmani a uvidíme, jestli to tak zůstane i ve druhém dějství.

Další třetina začne přibližně v 15:53.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:39
    Domácí ještě kombinují v útočné třetině a dokonce nastřelili tyčku! Ta také ukončí první třetinu.

19:08
    Jaroslavl se rychle vrátil do útoku, kde opět kombinuje. Následně i vypálil a tak musel zasáhnout Sorokin.

18:36
    Lokomotiv se na úvod přesilovky usadil v útoku, ale střelu nevyprodukoval. Hosté totiž vzápětí získali kotouč a osvobodili se.

18:18
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Maxim Mamin.

18:06
    Souboj o puk ve středním pásmu vyhráli hosté. Ti se tak díky tomu dostali dopředu.

17:23
    Domácí prohráli vhazování v útočném pásmu a CSKA tak může střídat. Následně i rychle zastavila postup soupeře a získala kotouč.

16:46
    Jaroslavl získal kotouč již ve středním pásmu a na chvíli se vydal dopředu. Tam nic nevymyslel a byl hosty vytlačen do svého pásma.

16:09
    Moskva má kotouč za svou brankou a čeká na střídání. Pak zahájí další ofensivu, kterou povede přes levou stranu.

15:03
    CSKA už se celkem jednoznačně ujalo hry a většinu času útočí. Bezbrankový stav zatím drží skvělý Konovalov.

14:33
    Moskva se po dlouhé době dostala do útoku, kde vyprodukovala jednu velmi nebezpečnou střelu. Tu sotva dokázal pokrýt Konovalov.

13:43
    Jaroslavl je nyní aktivnějším celkem, protože se většinu času hraje v jeho útočném pásmu. Hosté se zatím celkem v klidu brání.

12:59
    Lokomotiv ještě chvíli útočil i po konci početní výhody, ale už nevymyslel ani střelu. CSKA si tak může oddechnout a v klidu vystřídat.

12:10
    Jaroslavl asi už přesilovku nevyužije, protože hosté vyhazují. Ti pak rychle střídájí a čekají na to, až budou v plném počtu.

11:28
    CSKAse na chvíli osvobodilo a stihlo i vystřídat. Domácí se poté rychle vracejí do útočné třetiny, kde se usadili.

10:46
    Jaroslavl se okamžitě usadil v útočném pásmu, kde velmi nebezpečně kombinuje. Už hledá jen pořádnou střeleckou pozici.

10:27
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., hákování).

10:04
    Hosté vyhráli vhazování a okamžitě vystřelili. Ránu chytá Konovalov do své lapačky a domácí mohou po dlouhé době střídat.

09:58
    Jaroslavl se konečně osvobozuje, ale je to za cenu zakázaného uvolnění. Buly před Konovalovem.

09:19
    Lokomotiv už hraje v plném počtu, ale i přesto se musí bránit. CSKA stále totiž drží útočné pásmo.

08:40
    Hosté vypálili už pětkrát, ale ani jeden kotouč neprošel do sítě. Konovalov je zatím všechny zvládá chytat.

07:58
    CSKA využívá přesilovku na maximum a odstřeluje domácí jednou střelou za druhou. Konovalov spolu se svou obranou sotva odolává.

07:17
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Denis Alexejev – 2 min., vysoká hůl).

07:08
    CSKA zvládlo další obranu úspěšně a podnikalo další protiakci. Tu zastavuje svou rukavicí Konovalov.

06:28
    Jaroslavl je stále dost překvapivě aktivnějším celkem a většinu času hraje v útoku. Zatím ale výrazně branku neohrozil.

03:56
    Hosté vhazování vyhráli a zkoušeli se prosadit z dalšího protiútoku. Ten musel zase zastavovat Konovalov.

03:43
    Lokomotiv se poté vydal dopředu, kde prozatím vybojoval zakázané uvolnění soupeře. Bude se tedy vhazovat před Sorokinem.

03:10
    I tentokrát hosté zvládli obranu a dokonce se dostali do protiútoku. Ten musel likvidovat až Konovalov.

02:38
    CSKA velmi složite rozehrává, protože domácí aktivně napadají. Nakonec zkusilo nahodit, což se nevyplatilo a puk získal Jaroslavl.

01:48
    Lokomotiv se vzápětí dostal dopředu, kde vybojoval vhazování. To prohrálo a tak hosté mohou zahájit ofensivu.

01:13
    CSKA tak získalo kotouč a také se snaží ohrozit soupeřova brankáře. To se mu přes domácí obranu nedaří.

00:20
    Jaroslavl začíná jednoznačně aktivněji a okamžitě žene hru do svého útočného pásma. Tam nevymyslel nic nebezpečného.

00:01

Dnešní utkání bude sledovat 8500 diváků.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Isajev) – Nakládal, Rafikov, Jelesin, Kronwall (C), M. Osipov, Čerepanov, Kutuzov, Afanasjev – Kozun, Jurtajkin, Alexejev – J. Korotkov, Sannikov, Kartajev (A) – Iljenko, Kudrjavcev, Korškov – Ivanov, Červoněnko, Apalkov (A).

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Dahlbeck, M. Robinson, Marčenko, Blažijevskij, Ibragimov, Pašnin, Naumenkov – Andronov (C), Hansen, P. Karnauchov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Al. Popov (A), Okulov, Šalunov – Tělegin, Světlakov (A), Mamin.

Rozhodčí: Gusev, Kulakov – Šalagin, Kuchava.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Alexandr Salák (JAR)
    Jakub Nakládal (JAR)

Domácí Lokomotiv je dnes outsider, i když má velmi vydařenou sezonu. Jaroslavl jistě směřuje k postupu, jelikož je na deváté celkevé pozici. V Tarasovově divizi je druhý a to právě za CSKA. Dnešní domácí mají na kontě jednašedesát bodů, které nasbírali za šestačtyřicet zápasů. Výhru si Jaroslavl připsal devětadvacetkrát a prohru sedmnáctkrát. Lokomotiv je také čtvrtým týmem v pořadí nejméně inkasovaných branek. Této statistice dominuje právě CSKA, které bude pro Jaroslavl velmi těžký soupeř.

CSKA Moskva
    CSKA snad ani není potřeba představovat. Nejlepší tým KHL, šest výher v řadě a nejméně inkasovaných branek. Největší favorit na titul si za ním jistě jde, protože má za pětačtyřicet zápasů osmasedmdesát bodů. Moskva vyhrála devětatřicet zápasů a prohrála pouze šest. Navíc na druhý Jekatěrinburg má momentální náskok tří bodů, ale stále se zvětšuje. Očekává se, že CSKA si i dnes dokráčí pro výhru a dosáhne tak hranice čtyřicet výher a osmdesáti bodů.

Minsk vs. CSKA – 1:2
    Viťaz vs. CSKA – 1:2pp
    CSKA vs. N. Novgorod – 2:1

Mikhajl Grigorenko 38 bodů (13+25)
    Linden Vey 32 bodů (10+22)
    Kirill Kaprizov 29 bodů (19+10)

Zdravím všechny fanoušky KHL. Boj o play off už pomalu vrcholí, takže bude na vidění spoustu zajímavých zápasů. Jeden z nich bude určitě dul Jaroslavlu a CSKA. Tímto jste k přenosu srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.