ZVVZ USK Praha – Naděžda Orenburg 86:90 (po pr.)
86:90 (30:18, 47:30, 60:51, 71:71 - 80:80)
Naděžda Orenburg
Středa 09.01.2019, 19:00 • Aréna Královka, Praha • Euroliga - ženy • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý večer u ženské basketbalové Euroligy. Společně se podíváme na duel skupiny A mezi týmy ZVVZ USK Praha a Naděžda Orenburg.

Domácí tým je po sedmi odehraných zápasech a tedy polovině základní skupiny na druhém místě tabulky a bilancí šesti výher a jediné porážky. Skupina je tak rozehrána na výbornou. Poslední utkání sehrály Pražanky před Vánocemi doma proti Polkowicím a vyhrály jasně 78:53. Formu budou chtít potvrdit i dnes, v dalším domácím utkání.

ZVVZ – Polkowice 78:53

Hostující tým po po půli skupinového klání na pátém místě s bilancí tří výher a čtyř porážek. Naposledy se Orenburg představil doma proti Schiu a své fanoušky potěšil poklidnou výhrou o šestnáct bodů v poměru 67:51. Druhá polovina sezóny ale začíná duelem proti týmu, který bude velkým favoritem. Orenburg však nepřijede v poraženecké náladě a pokusí se ZVVZ USK Praha potrápit.

Rozhodčí

Zápas budou řídit Andrada Csenderová z Rumunska, Vilius Mačiulaitis z Litvy a Ozge Sentürková z Turecka.

Utkání Aréně Královka začne v 19 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba týmy jsou na palubovce, zápas může začít.

ZVVZ USK Praha: Ayayiová, Brabencová, Březinová, Kat. Elhotová, Hanušová, Oblaková, Pospíšilová, Režanová, Romerová, Vyoralová, Thomasová.

Naděžda Orenburg: Nichollsová, Fedorenkovová, Burikovová, Šilovová, Tichoněnkovová, Ygueravideová, Whellerová, Novikovová, Maigaová, Jonesová, Medveděvová.

Rozhodčí: Andrada Csenderová (ROU), Vilius Mačiulaitis (LTU), Ozge Sentürková (TUR).

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:45
    První koš utkání dala po dorážce zblízka domácí Thomasová. (2:0)

01:23
    Nájezd pod koš Wheelerové košem neskončil, domácí jsou do dalšího útoku. (2:0)

01:38
    Na druhé straně se Thomasová nemýlila a svůj brejk zakončila. (4:0)

02:01
    A podařilo se ji to i u dalšího rychlého kontru. (6:0)

02:20
    Ygueravideová předvedla dvojtakt pod koš a střelou o desku zaznamenala první koš pro Orenburg. (6:2)

02:45
    Kateřina Elhotová si naběhla na přihrávku Režanové a i když ji nevyšla střela z první, tak z otočky už skórovala. (8:2)

03:10
    Jonesová ale okamžitě snižuje. (8:4)

03:28
    Thomasová je v laufu a přidává své další body. (10:4)

03:40
    Nichollsová dává z levého křídla první trojku utkání! (10:7)

03:58
    Je to slušná přestřelka, Režanová se zvládla uvolnit pod koš a snadno skórovat. (12:7)

04:32
    Jonesové o desku, tohle šlo bránit opravdu jen velmi těžko. (12:9)

04:59
    Thomasová sice doskočila neúspěšnou trojku, sama pak ale nemířila přesně. Oblaková už poté ani nedoskočila. (12:9)

05:15
    Na pravé straně byla zcela volná Šilovová a svou trojku hravě proměnila. (12:12)

05:49
    Střelecká podívaná pokračuje, ZVVZ USK dalo i svou první trojku, trefila se Kateřina Elhotová. (15:14)

06:09
    Koš s faulem, Thomasová si po úspěšné střele dá ještě jednu šestku. (17:14)

06:09
    Tu však nedala. (17:14)

06:20
    Na pravém křídle unikla Oblaková a doslova donesla míč až do obroučky. (19:14)

06:51
    Thomasová byla pod košem faulována, domácí tým tak má další trestné hody. (19:14)

06:51
    Dala první pokus, druhý se odrazil do hry. (20:14)

06:55
    Elhotová z odskoku dala koš o desku. Tohle nebyla snadná střela, celá akce byla v plné rychlosti. (22:14)

07:25
    Elhotová se rozstřílela a domácí tým už vede o deset bodů. (24:14)

07:36
    Na čáře trestného hodu se objevila hostující Jonesová a proměnila oba pokusy. (24:16)

08:12
    Jonesová je teď pod košem nezastavitelná, zbavila se obránkyně a po natlačení se do pozice skórovala o desku. (24:18)

08:22
    Dvě šestky pro domácí Ayayiovou. Úspěšné. (26:18)

09:19
    Hanušová trefuje z dálky, nechybělo mnoho a byla to trojka. Ale i dva body se počítají. (28:18)

09:42
    Ayayiová měla k dispozici další dva trestné hody a i tentokrát byla stoprocentní. (30:18)

10:00
    První čtvrtina skončila. (30:18)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (30:18)

10:15
    Ayayiová zahájila druhou čtvrtinu nejlépe, jak jen šlo – trojkou. (33:18)

11:01
    Na druhé straně kontrovala Jonesová, ta dnes hraje opravdu ve velké formě. (33:20)

11:44
    Elhotová se schovala za soupeřky, dostala přihrávku a byla zcela volná. Střela na koš už byla pouze bonbonkem. (35:20)

12:28
    Thomasová vypíchla soupeřkám míč a hnala se do zakončení. Zvládla i vystřelit, míč ovšem vyskočil z obroučky. (35:20)

12:55
    Po jednom koši na každé straně, za hostující tým se trefila Jonesová, za domácí Režanová. (37:22)

13:04
    Dvě šestky proměnila Nichollsová, stále si ale domácí tým drží slušný náskok. (37:24)

13:35
    A opět po koši na každé straně, obrany se teď moc nechytají. (39:26)

14:10
    Neskutečný souboj o míč pod košem hostů, hráčky z Prahy neproměnily hned několik střel zblízka. (39:26)

14:20
    No a vše skončilo přesnou trojkou z ruky Oblakové! (42:26)

15:25
    Novikovová trefuje z dálky a alespoň trochu snižuje. (42:28)

15:45
    Vzápětí ale reaguje Elhotová střelou po dobré cloně u hrušky. (44:28)

15:58
    Tichoněnkovová snižuje taktéž z dálky. (44:30)

16:51
    Ayayiová už musela zakončovat, rána z levého křídla však pouze poskočila po obroučce. (44:30)

17:21
    Oblaková minula rychlý brejk, zakončení však už bylo po sprintu a v plné rychlosti. (44:30)

18:42
    Ayayiová minula z dobré pozice, její střela byla příliš krátká. (46:30)

19:24
    Thomasová se tlačila pod koš a byla faulovaná Maigaovou. (46:30)

19:24
    Ta pak s úsměvem na tváři proměnila druhý pokus, první byl neúspěšný. (47:30)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (47:30)

Je za námi první poločas, ve kterém si domácí tým neustále budoval náskok a hráčky Orenburgu se dostaly do kontaktu pouze za stavu 12:12. Pražský tým se tak dostal do pohodlného stavu, náskok o 17 bodů dává ZVVZ USK relativně velký klid do druhé půle.

20:24
    Nicholssová hned v úvodu snižuje. (47:32)

20:48
    Wheelerová se už hnala pod koš, ale její pokus byl skvěle zblokován! (47:32)

21:48
    Další koš Orenburgu, hostující tým zahájil druhý poločas ve slušné aktivitě. (47:34)

22:15
    Ygueravideová proměnila dva trestné hody a je to už pouze o jedenáct. Domácí tým ještě neskóroval. (47:36)

22:38
    Orenburg nechal domácí Hanušovou zcela volnou a ta mohla po rozehrání z boku skórovat za tři. (50:36)

22:49
    Orenburg ovšem odpovídá zcela stejnou mincí, trojka přilétla z levého křídla. (50:39)

23:28
    Jonesová dává koš, pod košem měla dost času i prostoru. (50:41)

23:58
    Hanušová musela střílet, s klaksonem ale trefila pouze obroučku. (50:41)

24:28
    Oblaková po nájezdu skóruje a přidává pro domácí důležité body. (52:41)

24:59
    Faul na Ayayiovou, provinila se Ygueravideová. (52:41)

25:11
    Po dalším koši domácích si trenér Orenburgu bere oddechový čas. (54:41)

25:48
    Thomasová sice nejprve málem přišla o míč, poté ale sama zakončila a s trochou štěstí skórovala. (56:41)

26:40
    Hanušová přihrála od koncové čáry na Ayayiovou a ta to měla zcela jednoduché. Snadné body pro domácí. (58:43)

27:18
    Novikovová to měla také jednoduché, obrany teď pod košem trochu nestíhají. (58:45)

28:11
    Po delší době se trefila Elhotová. (60:45)

28:25
    Na druhé straně dává za tři Ygueravideová, hostující tým nepouští ZVVZ USK do nějakého budování trháku. (60:48)

28:49
    Hostující Šilovová má po souboji pod košem zřejmě naražená záda, za pomoci týmového lékaře odchází na lavičku. (60:48)

29:11
    Hanušová byla pod košem parádně zablokovaná Nichollsovou. Domácím zbývají dvě vteřiny na zakončení. (60:48)

29:30
    Orenburg snižuje další trojkou, náskok domácích je tak už pod deseti body. (60:51)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (60:51)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (60:51)

30:36
    Jonesová ukrajuje další body z náskoku domácích. (60:53)

30:58
    Hanušová reaguje takřka vzápětí po svém průniku pod koš. (62:53)

31:20
    Ygueravideová zůstala na chvíli volná a opět tak snižuje. Orenburg se drží na dostřel. (62:55)

31:44
    Elhotové vyskočil míč z obroučky, trojka ji tak nevyšla. (62:55)

32:02
    Na druhé straně se Jonesová nenechala odtlačit a skórovala z bezprostřední blízkosti. (62:57)

33:18
    Medveděvová dala trojku se štěstím, míč se do koše odrazil od desky. (64:60)

34:02
    Aayayiová netrefila trojku a při pokusu o doskok faulovala Režanová. (64:60)

34:42
    Důležitý koš. Thomasová předvedla rychlý útok a pod košem nahrála na volnou Oblakovou. Ta skórovala a získala pro domácí šestibodový náskok. (66:60)

35:19
    Pod košem byla Jonesovou faulovaná Ayayiová, ta má k dispozici dva trestné hody. (66:60)

35:19
    A dala oba! (68:60)

35:33
    Nichollsová se obtočila okolo své soupeřky a pod košem snadno skórovala. (68:62)

36:22
    Režanová netrefila střelu ze střední vzdálenosti, Thomasová pak ale předvedla doskok a ZVVZ USK může pokračovat v akci. (68:62)

36:55
    Orenburg je stále na dostřel, náskok je pouze čtyřbodový. Čeká nás dramatická koncovka. (68:64)

37:07
    Dva trestné hody pro Režanovou. (68:64)

37:07
    První byl dlouhý. (68:64)

37:07
    Druhý už byl o mnoho lepší a znamenal jeden bod. (69:64)

37:41
    Přihrávka mířila na Ayayiovou, která se pohybovala sama pod košem, obrana Orenburgu ale na poslední chvíli zasáhla a akci přerušila. (69:64)

37:59
    Střela Novikovové z odskoku nebyla vůbec jednoduchá, byla ale přesná! (69:66)

38:37
    Novikovová dává trojku a je srovnáno! (69:69)

38:44
    Elhotová na čáře trestného hodu a byla přesná v obou případech. (71:69)

39:01
    Nichollsová netrefila otevřenou střelu, po chvilce se ale hostující tým opět dostal k míči. (71:69)

39:21
    Jonesová byla volná pod košem a nemýlila se. (71:71)

40:00
    Čtvrtá čtvrtina skončila. (71:71)

Čtyřicet minut zápasu o vítězkách nerozhodlo, byť domácí tým vstupoval do druhého poločasu s náskokem 17 bodů. Orenburg po přestávce zabojoval, sázel trojky, zlepšil obranu a náskok postupně ukrajoval, až v poslední minutě srovnala Jonesová a zajistila tak prodloužení.

40:01
    Začalo prodloužení. (71:71)

40:25
    Thomasová svým důrazem pod vlastním košem vybojovala míč a jde dopředu. (71:71)

40:40
    A sama také skóruje! (73:71)

40:49
    Jenže Wheelerová okamžitě srovnává. Domácí tým v obraně chyboval a soupeřce byla nabídnutá velká šance na koš. (73:73)

41:28
    Ayayiová proměnila dva trestné hody, domácí tak zase těsně vedou. (75:73)

41:49
    Wheelerová nedala a ZVVZ USK jde do útoku! (75:73)

42:11
    Oblaková se rozhodla obloučkem donést míč do koše, bylo to ale o něco delší. (75:73)

42:21
    Hanušová zblokovala jasnou střelu Jonesové, ta vypadá hodně překvapeně. (75:73)

42:55
    Šilovová trefuje trojku a Orenburg vůbec poprvé v utkání vede. (75:76)

43:17
    Elkotová ve výskoku zpracovala a se štěstím dotlačila míč do koše. (77:76)

43:40
    Další trestné hody pro Ayayiovou. (77:76)

43:40
    Dala pouze první, po neúspěšném druhém pokusu byl odpískán nesportovní faul Hanušové. (78:76)

43:41
    Tichoněnkovová dala také pouze jeden pokus, Orenburg však bude pokračovat rozehrávkou z boku. (78:77)

43:51
    Další faul domácích, trestné hody teď má Nichollsová. (78:77)

43:51
    Ta proměnila druhý pokus, zase máme vyrovnáno. (78:78)

44:09
    Při náběhu pod koš tvrdě faulovala Thomasová a je to pro ni pátá osobní chyba. (78:78)

44:24
    Jonesová se uvolnila pod koš a rázem je to o dva pro Orenburg. Domácí tým si bere oddechový čas. (78:80)

44:36
    Režanová se musela pod košem poprat s Jonesovou a po krátkém souboji se okolo ní obtočila a skórovala. (80:80)

45:00
    První prodloužení skončilo. (80:80)

No... Ani dalších pět minut nerozhodlo, oba týmy se přetahovaly o těsný náskok a tentokrát remízu zachraňovaly domácí hráčky. Orenburg sice mohl rozhodnout, ale poslední akce ani nedošla ke střele. Takže si dáme dalších pět minut.

45:01
    Začalo druhé prodloužení. (80:80)

45:09
    Wheelerová byla faulovaná pod košem a bude házet dva trestné hody. (80:80)

45:09
    Proměnila pouze první, druhý doskočila Hanušová. (80:81)

45:32
    Hanušová minula, Režanová neúspěšně doskakovala. (80:81)

45:54
    Jonesová si našla pod košem prostor a už je to o tři pro hosty. (80:83)

46:10
    Hanušová trefila otevřenou trojku. (83:83)

46:27
    Jonesová ale ihned skórovala z velice snadné pozice. (83:85)

47:11
    Wheelerová velice rychle pronikla pod koš a zleva skórovala přes hráčku. (83:87)

47:38
    Elhotová trefuje těžkou střelu za tři body, je to o bod. (86:87)

48:04
    Hostujícím hráčkám vypršel čas, aniž by si toho pořádně všimly a musely tak narychlo střílet na náhodu. (86:87)

48:18
    Elhotové vyklouzl míč z obroučky, domácí tým nebyl daleko od další trojky. (86:87)

49:04
    Čas teď vypršel i domácím hráčkám, Orenburg má zdarma míč. (86:87)

49:28
    Jonesová pod košem měla problém se zakončením, nakonec ale vybojovala faul od Režanové. (86:87)

49:28
    První šestku nedala. (86:87)

49:28
    Druhou ano. (86:88)

49:34
    Hanušová netrefila střelu, ta ale nebyla vůbec připravená. (86:88)

49:41
    Ygueravideová na čáře trestného hodu a první dala. (86:89)

49:41
    Druhý taky. (86:90)

49:44
    Trestné hody má i Oblaková, nedala ani jeden pokus, navíc nevyšel ani pokus o doskok. (86:90)

Konec zápasu. (86:90)

Je dobojováno a po dvojnásobném prodloužení se z výhry raduje hostující Naděžda Orenburg. Domácím hráčkám v utkání nestačil ani sedmnáctibodový náskok a v prodloužení už Pražankám docházely síly, čehož Orenburg využil a dokázal zápas proměnit v cenné vítězství. Pro ZVVZ USK je to druhá porážka v sezóně, Orenburg má nyní vyrovnanou bilanci čtyř výher a čtyř proher.

Statistiky

Nejvíce bodů: Elhotová 22 – Jonesová 29
    Nejvíce doskoků: Thomasová 17- Nichollsová 13
    Nejvíce asistencí: Ayayiová 6 – Ygueravideová 8

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:16:53)