Boston – Washington 2:4 (kon.) | New Jersey – Toronto 2:4 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:4 (kon.)
Columbus – Nashville 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 2:1 (kon.) | Tampa – Carolina 3:1 (kon.)
St. Louis – Montreal 4:1 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 3:2 (kon.) | Edmonton – Florida 4:3 (2:0 po s.n.)
Vancouver – Arizona 3:4 (po pr.) | Vegas – San Jose 2:3 (kon.) | Los Angeles – Ottawa 1:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:3 (1:0, 0:0, 2:3 - 1:0)
Nashville Predators
Pátek 11.01.2019, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To už je z mé strany vše. Na počtenou! (04:11:15)

Česká stopa

Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 7:58

1. Artěmij Panarin (CBJ) 2+0
    2. Boone Jenner (CBJ) 2+0
    3. Mattias Ekholm (NSH) 1+1
    John Tortorella se stal prvním Američanem, který jako trenér vyhrál v NHL 600 zápasů.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 33:35 (12:12, 8:6, 12:17 – 1:0)
    Zblokované střely – 21:12
    Vyhraná vhazování – 36:32
    Trestné minuty – 4:4
    Hity – 26:21

Hokejisté Columbusu poráží Nashville 4:3 v prodloužení, což znamená, že si jejich kouč John Tortorella připisuje jubilejní 600. vítězství v NHL!

Skóre zápasu otevřel už v 7. minutě Boone Jenner a na další góly se pak čekalo až do třetí třetiny. Ve 45. minutě nejprve srovnal Nick Bonino, ale v 54. minutě udeřili v rozmezí 12 sekund hned dvakrát hráči Columbusu a zdálo se, že je rozhodnuto. V přesilové hře se trefil Artěmij Panarin a poté potrestal chybu hostující defenzivy svým druhým gólem v utkání Boone Jenner – 3:1.

Preds se ale nepoložili a také oni dokázali vsítit dvě rychlé trefy. Nejprve dorazil puk po velkém tlaku do sítě Viktor Arvidsson a v čase 55:45 srovnal Mattias Ekholm, jenž krátce před tím stačil zablokovat dorážku Panarina do odkryté klece.

V prodloužení se však nechal vyloučit Arvidsson a hrdinou duelu se nakonec stal Artěmij Panarin, který v přesilovce strhl vítězství na stranu Blue Jackets.

61:22 Artěmij PANARIN - 4:3

61:22
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí vítězí! Cam Atkinson vyhrál buly a Blue Jackets tak mohli rozjet přesilovkovou kombinaci. Seth Jones poslal puk na levý kruh, kde operoval ARTĚMIJ PANARIN. Ten si počkal na vhodný čas ke střele a zamířil k bližší tyčce Rinneho svatyně. Asistence: Seth Jones a Cam Atkinson.

61:08
    John Tortorella si vyžádal oddechový čas.

61:08
    Viktor Arvidsson podrazil Panarina a domácí tedy budou hrát přesilovku 4 na 3. To je velká šance rozhodnout.

60:01

Třetí třetina nabídla infarktovou podívanou! Hosté nejprve srovnali na 1:1, ovšem domácí dvěma zásahy v rozmezí 12 sekund odskočili na stav 3:1 a zdálo se, že zvítězí. Preds však duel nezabalili a trefami Viktora Arvidssona a Mattiase Ekholma dokázali vyrovnat. Bude se tedy prodlužovat.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:16
    Josh Anderson zkusil vystřelit přes bránícího Ellise. Puk má v moci Rinne.

58:51
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Oba týmy touží po výhře! Zach Werenski nepropálil Rinneho.

57:32
    K dobré střele se dostal Filip Forsberg, ovšem Korpisalo byl nyní na místě.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. Jenner (J. Anderson, Werenski), 54. Panarin (Werenski, Dubois), 54. Jenner (N. Foligno), 62. Panarin (S. Jones, Atkinson) – 45. Bonino (Ekholm, Fiala), 56. Arvidsson (Josi, Johansen), 56. Ekholm (Sissons, Hartman)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bérubé) – S. Jones (A), Werenski, Nutivaara, R. Murray, D. Savard, Harrington – Atkinson, Dubois, Panarin – J. Anderson, Jenner (A), N. Foligno (C) – Duclair, Wennberg, Bjorkstrand – Riley Nash, Sedlák, Robinson.
    Nashville Predators: Rinne (Grosenick) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm, Irwin, Hamhuis – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg (A) – C. Smith, Sissons, Fiala – Watson, Bonino, Järnkrok – Grimaldi, F. Gaudreau, Hartman.

Rozhodčí: O’Rourke, Hebert – Kovachik, Cherrey

Diváci: 17065