Boston – Washington 2:4 (kon.) | New Jersey – Toronto 2:4 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:4 (kon.)
Columbus – Nashville 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 2:1 (kon.) | Tampa – Carolina 3:1 (kon.)
St. Louis – Montreal 4:1 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 3:2 (kon.) | Edmonton – Florida 4:3 (2:0 po s.n.)
Vancouver – Arizona 3:4 (po pr.) | Vegas – San Jose 2:3 (kon.) | Los Angeles – Ottawa 1:4 (kon.)
po prodl.
Columbus Blue Jackets
4:3 (1:0, 0:0, 2:3 - 1:0)
Nashville Predators
Pátek 11.01.2019, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL
Předzápasové kurzy: 2.58 3.79 2.42
Partner:
  61:22 Artěmij PANARIN - 4:3
   
  61:22
  Columbus právě vstřelil branku!
  Domácí vítězí! Cam Atkinson vyhrál buly a Blue Jackets tak mohli rozjet přesilovkovou kombinaci. Seth Jones poslal puk na levý kruh, kde operoval ARTĚMIJ PANARIN. Ten si počkal na vhodný čas ke střele a zamířil k bližší tyčce Rinneho svatyně. Asistence: Seth Jones a Cam Atkinson.
   
  61:08
  Viktor Arvidsson podrazil Panarina a domácí tedy budou hrát přesilovku 4 na 3. To je velká šance rozhodnout.
  55:45 Mattias EKHOLM - 3:3
   
  55:45
  Nashville právě vstřelil branku!
  A je dokonce vyrovnáno! Domácí přitom nejprve mohli opět odskočit na rozdíl dvou branek, ale do dorážky Panarina, která už mířila do prázdné klece, obětavě skočil Mattias Ekholm. Ten pak navíc podpořil následný kontr Nashvillu a stal se hrdinou okamžiku. Colton Sissons totiž našel MATTIASE EKHOLMA přesným pasem a švédský obránce nedal přesouvajícímu se Korpisalovi šanci. Asistence: Colton Sissons a Ryan Hartman.
  55:07 Viktor ARVIDSSON - 3:2
   
  55:07
  Nashville právě vstřelil branku!
  Tohle byl obrovský tlak Predátorů, který hostům vynesl kontaktní gól! Střelu Romana Josiho vykopl Korpisalo levým betonem k VIKTOROVI ARVIDSSONOVI, jenž kotouč zvedl nad položený levý beton gólmana Columbusu – 3:2. Asistence: Roman Josi a Ryan Johansen.
  53:44 Boone JENNER - 3:1
   
  53:44
  Columbus právě vstřelil branku!
  Domácí zasazují soupeři dokonalé KO! Skórují totiž podruhé v rozmezí 12 sekund. BOONE JENNER sebral chybujícím hráčům Nashvillu puk a samostatný unik zakončil střelou na lapačku Rinneho – 3:1. Asistence: Nick Foligno.
  53:32 Artěmij PANARIN - 2:1
   
  53:32
  Columbus právě vstřelil branku!
  Domácí využívají svou první přesilovku v zápase a strhávají vedení zpět na svou stranu! Z pravého kruhu vystřelil ARTĚMIJ PANARIN, jenž se trefil naprosto přesně. Asistence: Zach Werenski a Pierre-Luc Dubois.
   
  53:12
  Po střele Romana Josiho skákal puk po brankové čáře, odkud ho odklidil Savard. Případný gól by ale stejně neplatil, protože Austin Watson nedovoleně bránil domácímu brankáři v zákroku
   
  51:14
  Domácí v přečíslení 3 na 2. Foligno to vyřešil přihrávkou na Jennera, který z mezikruží zamířil vedle branky!
   
  48:18
  Tohle bylo sehráno hezky! Na konci rychlé kombinace se objevil Kevin Fiala, jenž ale před odkrytou brankou netrefil puk!
   
  46:38
  Nick Foligno si pomohl v souboji s Viktorem Arvidssonem podražením a hosté tak mají k dispozici druhou přesilovku!
  44:31 Nick BONINO - 1:1
   
  44:31
  Nashville právě vstřelil branku!
  Hosté skórují až po skončení přesilovky! Hráči Columbusu nedostali puk ze svého obranného pásma, přestože ho měli na holích a za to přišel trest. Mattias Ekholm ukázal skvělý přehled ve hře, když z otočky našel přesnou přihrávkou NICKA BONINA, který zblízka zamířil mezi betony Korpisala – 1:1. Asistence: Mattias Ekholm a Kevin Fiala.
   
  42:23
  Teď už se vylučovat bude! Za nedovolené bránění je vyloučen Josh Anderson.
   
  40:47
  To už není možné! Artěmij Panarin najížděl sám na Rinneho a nastřelil břevno! Hostující gólman si dnes své branky hodně dobře postavil.
   
  38:36
  Smůla se ve druhé třetině lepí domácím hráčům na hokejky! Po ráně Zacha Werenskiho zachránila Rinneho už potřetí branková konstrukce!
  36:49 Velkou chybu Rinneho nepotrestal Dubois. Trefil tyčku.
   
  36:49
  Rinne chyboval při rozehrávce za brankou a kotouč se dostal k Pierrovi-Lucovi Duboisovi, který ho z bekhendu poslal mezi betony vracejícího se finského gólmana do tyčky! Hráči Nashvillu měli obrovské štěstí!
  31:25 Domácí Jenner nastřelil tyčku.
   
  31:25
  Mohlo to být o dva góly! Nick Foligno našel křížnou přihrávkou před branku najíždějícího Boona Jennera, který nastřelil bližší tyčku Rinneho klece!
  26:42 Pro vysokou hůl neuznaný gól Ryana Hartmana.
   
  26:42
  Puk se obloučkem snášel do domácího brankoviště, kde ho sklepl za Korpisala Ryan Hartman! Rozhodčí ale signalizovali vysokou hůl hostujícího útočníka, což potvrdilo i video. Gól tedy neplatí.
   
  19:50
  Po buly se dostal k tvrdé střele Seth Jones. Puk prolétl těsně vedle pravé tyčky z pohledu brankáře Rinneho!
   
  18:26
  Viktor Arvidsson si v útočném pásmu krásně obhodil bránícího hráče a dostal se až před Korpisala. Šel do forhendové kličky a snažil se puk zasunout do protipohybu domácího gólmana, ale ten dokázal pravým betonem zasáhnout!
  06:26 Boone JENNER - 1:0
   
  06:26
  Columbus právě vstřelil branku!
  Domácí se ujímají vedení! Predátoři nezvládli situaci za svou brankou a puk vybojovali důraznější domácí. Kotouč se následně dostal před Rinneho, kde se nacházel BOONE JENNER a ten ho bekhendem zametl za záda hostujícího gólmana. Asistence: Josh Anderson a Zach Werenski.

  Martin Augustin

  Branky a nahrávky: 7. Jenner (J. Anderson, Werenski), 54. Panarin (Werenski, Dubois), 54. Jenner (N. Foligno), 62. Panarin (S. Jones, Atkinson) – 45. Bonino (Ekholm, Fiala), 56. Arvidsson (Josi, Johansen), 56. Ekholm (Sissons, Hartman)


  Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bérubé) – S. Jones (A), Werenski, Nutivaara, R. Murray, D. Savard, Harrington – Atkinson, Dubois, Panarin – J. Anderson, Jenner (A), N. Foligno (C) – Duclair, Wennberg, Bjorkstrand – Riley Nash, Sedlák, Robinson.
  Nashville Predators: Rinne (Grosenick) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm, Irwin, Hamhuis – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg (A) – C. Smith, Sissons, Fiala – Watson, Bonino, Järnkrok – Grimaldi, F. Gaudreau, Hartman.

  Rozhodčí: O’Rourke, Hebert – Kovachik, Cherrey

  Diváci: 17065