Vladivostok – Jokerit 4:1 (kon.) | Chabarovsk – Jaroslavl 0:2 (kon.) | Kunlun – Čerepovec 1:4 (kon.)
Novosibirsk – Soči 5:4 (kon.) | Barys – Spartak Moskva 4:5 (kon.) | CSKA Moskva – Magnitogorsk 3:0 (kon.)
Minsk – Viťaz 2:3 (po pr.) | Petrohrad – Nižněkamsk 2:3 (po pr.) | Omsk – Ufa 5:4 (2:1 po s.n.)
Riga – Jekatěrinburg 1:2 (po pr.) | HC Slovan – Čeljabinsk 0:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
Avangard Omsk
5:4 (0:1, 3:1, 1:2 - 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Úterý 15.01.2019, 17:30 • Aréna Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL

V sedmé sérii nájezdů tedy urval i potřetí v sezóně těsnou výhru ve vzájemných zápasech Avangard. Po vítězstvích 1:0 a 1:0 po prodloužení bylo dnes k vidění osm gólů a spousta dalších šancí a diváci se určitě nenudili.
    Doufám, že jste se při našem přenosu bavili i vy, děkuji za pozornost, hezký večer. (20:28:02)

David DESHARNAIS - 5:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.

Autorem vítězné branky je DAVID DESHARNAIS.

7. série
    2:1
    Dmitrij KUGRYŠEV svůj úspěšný nájezd ze čtvrté série nezopakoval a Ufa se musí spokojit s bodem.

7. série
    2:1
    David DESHARNAIS proměňuje. Prostřelil Metsolu mezi betony.

6. série
    1:1
    Linus OMARK neproměňuje. Švéd provedl nájezd velmi kuriózně, kličkoval skoro od mantinelu k mantinelu, pak trefuje nečekanou ranou břevno za překonaným gólmanem.

6. série
    1:1
    Sergej ŠUMAKOV neproměňuje. Pořadí se po pěti sériích prohodilo, podruhé už Šumakovovi blafák nevychází.

5. série
    1:1
    Denis ZERNOV měl mečbol, jenže brankáře Ufy pouze nastřeluje.

5. série
    1:1
    Alexandr BURMISTROV neproměňuje.

4. série
    1:1
    Sergej ŠUMAKOV však oplácí stejnou mincí a vyrovnává.
    Dmitrij KUGRYŠEV

4. série
    0:1
    Dmitrij KUGRYŠEV proměňuje přesnou střelou k tyčce.

3. série
    0:0
    Sergej ŠIROKOV neproměňuje. Blafák mu nevyšel.

3. série
    0:0
    Anton BURDASOV neproměňuje. Nalimov vyráží.

2. série
    0:0
    Ilja MICHEJEV neproměňuje. Také neprostřelil Metsolu.

2. série
    0:0
    Vladimir TKAČOV neproměňuje. Položil si gólmana, z těžkého úhlu ale nezakončil.

1. série
    0:0
    Taylor BECK neproměňuje. Mířil na lapačku, Metsola vyráží.

1. série
    0:0
    Teemu HARTIKAINEN neproměňuje. Po ledě se netrefil mezi tyče.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětiminutové prodloužení neurčilo vítěze dnešního napínavého zápasu, hokejisty tedy čeká penaltový rozstřel.
    Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 30:28. Vhazování 34:29. Hity 9:7. Čas v útoku 8:34-11:47. Vyloučení 5:1, navíc Desharnais (Omsk) 10 minut. Využití 1:1. V oslabení 1:0.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:55
    Beckova přihrávka zpoza brány zůstala nepochopena, kotouč klouže do středního pásma.

64:05
    Posunutá domácí brána, na kterou natlačil Bondareva najíždějící Burdasov. Z Fransonova trestu už zbývají jen poslední vteřinky.

63:52
    Burdasovovi se kotouč smekl na holi, je z toho další ztráta pásma.

63:19
    Omarkova střela se rozpleskla o zadní hrazení a Michejev vyhazuje přes všechny čáry.

62:33
    Omarkovu ránu do šibenice vytěsnil Nalimov hranou lapačky, pak chytá i dělovku Antona Burdasova z mezikruží a přesilovka 4 na 3 bude pokračovat vhazováním před brankou Omsku.

62:10
    Oddechový čas pro domácí.

62:10
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Cody Franson – 2 min., podrážení).

62:01
    To bylo neskutečné, co teď hosté zahodili. Tkačov si v mezikruží lahůdkovým přehozením vychutnal protihráče a před bránou posunul na Omarka, ten mu kotouč vrátil a na brankové čáře zastoupil Nalimova domácí útočník Šumakov.

61:20
    Hartikainen ztratil kotouč, naštěstí pro něj při omském brejku Michejev nezpracoval prudkou přihrávku

60:22
    Dnešní utkání na neutrálním stadiónu v Balašiše sleduje 4718 diváků.

60:22
    Po osobním trestu odpočatý Desharnais najížděl na bránu hostů, místo kotouče v ní skončil sám. Metsola si při srážce ublížil a leží na ledě.

60:01

Ufa byla po hrubé chybě, jež vyústila ve čtvrtý gól v její síti, na ručník, pak se ale neskutečně vzepjala a dvěma brankami v rozmezí 29 vteřin si zajistila cenný bod. O vítězi dnešního duelu rozhodne až prodloužení či samostatné nájezdy.
    Střely na bránu 28:22. Vyloučení 4:1, navíc Desharnais (Omsk) 10 minut. Využití 1:1. V oslabení 1:0.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:15
    Avangard ještě rozjíždí akci zpoza vlastní klece.
    57:41 Anton BURDASOV - 4:4

57:41
    Ufa právě vstřelila branku!
    Za necelou půlminutu šokuje stadión vyrovnáním ANTON BURDASOV. Sám tečoval Sergejevův pokus od modré, před bránou ho dokázal vybojovat Žarkov a přistrčil zpátky Burdasovovi, jenž z nemožného úhlu prostřeluje skákajícího Nalimova.
    Asistence: Vladimir Žarkov, Arťom Sergejev.
    57:12 Zachar ARZAMASCEV - 4:3

57:12
    Jenže ze zápasu je přece jen zase drama, podruhé v zápase skóruje od modré čáry ZACHAR ARZAMASCEV. Jeho střela prošla přes všechny clonící hráče k tyči. Asistence: Dmitrij Kugryšev.

56:00
    Salavat Julajev se nemůže propracovat přes střední pásmo, dnes to na body pro hosty nevypadá.

52:53
    Avangard právě vstřelil branku!
    Obrovskou hrubku Pavla Koledova za vlastní bránou trestá KIRILL SEMJONOV. Petrov sebral hostujícímu obránci kotouč a Semjonov ho zvedl nechytatelně pod víko.
    Asistence: Kirll Petrov.
    52:53 Kirill SEMJONOV - 4:2

52:30
    Tlak Ufy je bezzubý, do žádných střeleckých příležitostí se hosté nedostávají.

50:34
    Burdasovův průnik po pravém hrazení zastavuje pádem pod nohy Alexej Bondarev.

49:30
    Sergej Širokov měl na levém křídle hodně volného prostoru, netroufl si však postupovat na Metsolu a vystřelil z dálky, finský brankář rozklekem vyráží.

48:57
    Tečovaný kotouč před bránou Omsku letí do hlediště, domácím zjevně stačí hájit nejtěsnější náskok.

46:02
    Třetí třetina je zatím na šance chudá, snad se to zlepší po komerční přestávce.

44:20
    Vladimir Tkačov si hezky obhodil Bondareva, na jeho centr po ledě ale dopadla jako úderná pěst lapačka omského brankáře.

43:36
    Kotouč v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:02
    Metsola vyjel rozehrát do rohu kluziště a musel hezky rychle couvat zpátky před Stålbergem, který byl u puku dříve.

42:12
    Domácí jen nahazují puky, které za vlastní bránou pohodlně sbírají hokejisté Ufy.

40:26

40:04
    Viktor Stålberg hned po úvodním buly upadl a málem tím umožnil hostům brejk, spoluhráči ho ale nakonec zastoupili a odpálili puk do bezpečí.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:29.

Prostřední část přinesla útočný hokej, který nenechal diváky vydechnout. Omsku se dvěma slepenými góly podařilo otočit skóre, pak za minutu Ufa vyrovnala, poslední slovo ale patřilo opět domácím, kteří dali gól do šatny ve vlastním oslabení.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:39 Viktor STÅLBERG - 3:2

39:39
    Gól do šatny ve vlastním oslabení dává VIKTOR STÅLBERG z učebnicově provedeného brejku v tandemu se Semjonovem.
    Asistence: Kirill Semjonov, Cody Franson.

39:27
    Ufa udržela skákající puk v útočném pásmu a po Tkačovově nahození vznikl velký závar před Nalimovem, který nakonec zachytil propadnutý kotouč patami přesně na brankové čáře.

38:26
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (David Desharnais – 2 min., nedovolené bránění + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Kanaďanovi vytekly nervy a jako smyslů zbavený oplácel Omarkovi lehké vražení.

37:37
    Zcela volný Viktor Stålberg z pravého kruhu po parádním průniku Kirilla Semjonova trefuje jen finského brankáře Ufy.

36:53
    Širokovovu střelu Metsola jen vyrážel před sebe a pak musel likvidovat ještě nebezpečnou dorážku Děnise Zernova. Po 4 minutách a 19 vteřinách nepřetržité hry je tu přerušení.

35:25
    Metsola metr od brankoviště směrem do pravého rohu i vsedě odolal atakům Avangardu a hosté vyhazují do středního pásma.

34:40
    Domácím se povedlo zavézt kotouč do pásma a z druhé vlny nebezpečně pálil Jevgenij Medveděv.

32:34
    Kugryšev od mantinelu centrem uvolnil Burmistrova, jehož střela byla přizvednuta do ochranné sítě a hráče čeká další reklamní přestávka.

31:53
    Salavat Julajev svíral domácí na těsném prostoru kolem brankoviště, pak se ale zeleno-modro-bílí sami vyhnali z pásma.

30:55
    Zakázané uvolnění Avangardu.

30:22
    Stas uvolnil Manukjana, který z úhlu mířil do šibenice a jen těsně minul.
    29:15 Alexandr BURMISTROV - 2:2

29:15
    Za minutu je znovu vyrovnáno, Kugryšev se v útočném pásmu obtočil s pukem, který následně poslal z pravého kruhu přes obránce švihem pod břevno ALEXANDR BURMISTROV.
    Asistence: Dmitrij Kugryšev.
    28:14 Taylor BECK - 2:1

28:14
    Domácí využívají první přesilovku v zápase. Do horního růžku se trefil po parádní kombinaci na jeden dotek TAYLOR BECK.
    Asistence: David Desharnais, Sergej Šumakov.

27:48
    Ivan Nalimov odvážně vyjel podpořit rozehrávku až k modré čáře. Šumakovovu střelu z levého kruhu pak chytá semaforem Metsola.

27:31
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Zachar Arzamascev – 2 min., hákování).

27:11
    Nemuselo zůstat u vyrovnání, Arťom Manukjan na brankovišti šikovně tečoval střílenou přihrávku po ledě a Metsola měl štěstí, že jeho beton byl jako přilepený k tyčce.

26:27
    Po řadě nevyužitých šancí na obou stranách prolamuje střeleckou smůlu Omsku přesnou tečí Fransonovy střely DAVID DESHARNAIS.
    Asistence: Cody Franson, Sergej Šumakov.
    26:27 David DESHARNAIS - 1:1

26:16
    Domácí vyhráli buly před vlastní bránou a vyrazili do kontru, kotouč pro změnu pokryl Metsola a následuje komerční přestávka.

25:53
    Burdasov střílel či spíše nahazoval z úhlu, Nalimov si před dojíždějícími útočníky Ufy raději kotouč brankářskou holí posílá do lapačky.

24:47
    Ufa vyrazila z obranného pásma k smrtícímu brejku ve dvou na jednoho, Burmistrov dostal skvělou přihrávku od Tkačova, jeho blafák však dokázal Nalimov v pádu na záda zastavit.

23:16
    Metsola vyráží zakončení jednoho z domácích útočníků v pádu na zadní tyči po prudké křížné přihrávce.

22:30
    Čudinov od modré čáry pálil těsně vedle.

21:33
    Semjon Košelev to vymyslel i provedl znamenitě, pohotovou střelu z levého křídla nad beton však Juha Metsola dalším skvělým zákrokem vyhmátl.

20:55
    Ivan Nalimov schoval puk ve výstroji, vhazuje se po jeho pravici.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:31.

Po 20 minutách jsou o gól vepředu hosté díky využité přesilovce. Salavat Julajev potrestal obě vyloučení domácích hráčů, první gól ale po předlouhém posuzování záznamu sudí zase odvolali, a tak prošla do sítě až nenápadná střela Arzamasceva po ledě. Domácí byli do 13. minuty neškodní, pak se nadechli k mocnému náporu, ale vyrovnat nedokázali.
    Střely na bránu 6:5. Vyloučení 3:0. Využití 0:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:00
    Ohlášena poslední minuta, s pukem na holi jsou na návštěvě v útočném pásmu pro změnu hosté.

17:38
    Avangard přitápí pod kotlem, Sergej Širokov švihl kotouč do vzdálenější šibenice a Metsola se štěstím vyškrabuje přizvednutým ramenem.

16:56
    Z vrcholu levého kruhu pálil příklepem Semjonov, finský brankář hostů měl dráhu letu puku před očima a blýskl se efektním semaforem.

16:13
    Úchvatná akce omského obránce Fransona. Ten se z vlastní poloviny kluziště projel s pukem na holi kolem dvou protihráčů až před Metsolu, jehož už z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat.

15:15
    Domácí zvýšili iniciativu, Metsola zasahoval lapačkou proti dobře mířené střele Semjona Košeleva od levého hrazení.

14:59
    Nepříjemnost pro baškirský klub, Linus Omark se sbírá z ledu za pomoci lékaře Ufy. Snad bude v pořádku.

14:06
    Od modré pálil Kirill Semjonov a Metsola vytřásá kotouč ze své výstroje.

12:54
    Až na konci 13. minuty poprvé zasahuje hostující brankář Metsola. Přikryl puk po střele Sergeje Šumakova před dotírajícím Beckem, čímž umožnil další komerční přestávku.

12:21
    Linus Omark se nenechal odstavit bránícím Berezinem a z úhlu trefil brankářovu výstroj.

11:10
    Salavat Julajev střídá a jediný bek zatím vyčkává za brankou.

9:08
    Do přečíslení ujeli v ďábelské rychlosti Larsen s Omarkem, který dostal žabičku přes padajícího beka na hůl a z voleje trefuje tyč za bezmocným Nalimovem.

8:53
    Zakázané uvolnění Avangardu vrací hru před Nalimova.
    8:25 Zachar ARZAMASCEV - 0:1

8:25
    Od modré čáry skóruje nikterak prudkou střelou po ledě překvapivě ZACHAR ARZAMASCEV. Brankář měl zakrytý výhled a nestačil zareagovat.
    Asistence: Vladimir Tkačov.

7:53
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (David Desharnais – 2 min, nebezpečná výstroj).
    Kanaďan v útočném pásmu ztratil přilbu a pokračoval ve hře. Přesilovka začne po komerční pauze.

5:22
    Nepřesná zpětná přihrávka vyhání Omsk z útočného pásma až za vlastní bránu.

4:47
    Avangard je v plném počtu.

3:48
    Gól není uznán, po sedmiminutovém prohlížení videa rozhodčí odpískali postavení útočícího Kemppainena v brankovišti.

Rozhodčí už sedí u telefonu šest minut, celá hala stále marně čeká na verdikt.
    3:48 Kemppainen cloní na hranici brankoviště

3:48
    Rozhodčí ještě posuzují na videu postavení útočícího Kemppainena v brankovišti.
    3:48 neuznaný gól Hartikainena

3:48
    Hartikainen přenechal na pravém křídle puk Omarkovi a najel si před bránu, kde mistrovsky tečoval holí jeho pobídku o zadní tyč za Nalimovova záda. Gól však ještě musí posvětit video.

2:45
    Hosté se vystavili do ofsajdu, první část Beckova trestu je prakticky pryč a Ufa ještě nevystřelila.

2:30
    Ufě se zatím nedaří usadit v útočném pásmu, červeno-černí znovu vyhazují a Larsen zase musí rozjíždět akci zpoza vlastní brány.

0:47
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Taylor Beck – 2+2 min, vysoká hůl). V obličeji Vladimira Žarkova je po jeho zákroku krev, domácí tedy jdou hned z úvodního střídání do čtyřminutového oslabení.

00:01

Obě mužstva jsou nastoupena k předzápasovému ceremoniálu. Papírově domácí Omsk nastupuje v červeno-černých dresech, hosté z Ufy v bílo-zelené kombinaci.

Avangard Omsk: Nalimov (Bobkov) – Franson, Medveděv, Pokka, Pivcakin, Bondarev, Čudinov, Berezin, Jaremčuk – Širokov, Zernov, Michejev – Desharnais, Beck, Šumakov – Stålberg, Petrov, Semjonov – Manukjan, Košelev, Stas.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Fedotov) – Larsen, Panin, Arzamascev, Koledov, Sergejev, Sergijenko, Jelizarov – Omark, Kemppainen, Hartikainen – Tkačov, Kugryšev, Burmistrov – Chochrjakov, M. Majorov, Burdasov – Žarkov, Soloduchin, Kadějkin – Šen.

Rozhodčí: Bondar, Odinš – Kučava, Ponamarenko.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy
    V celé KHL letos nenajdeme dvojici, jejíž utkání by byla tak chudá na góly. Ve dvou dosavadních měřeních sil padla v základním čase jen jedna branka. Omsk zvítězil doma 1:0 a v Ufě po bezbrankovém výsledku 1:0 po prodloužení.

Salavat Julajev Ufa (22-8-3-17, 136:109) naopak po úspěšné sérii čtyř vítězství v neděli prohrál na ledě Novosibirsku 4:2, ale i tak se bezpečně drží na postupových příčkách, v celé lize je desátý.
    Švéd Linus Omark (8+39) je druhým nejlepším nahrávačem KHL a nejproduktivnějším hráčem Ufy, k úderné síle baškirského klubu patří také Teemu Hartikainen (16+25) a Anton Burdasov (18+12), jenž je zároveň zlým mužem a nejtrestanějším hokejistou ligy.

Avangard Omsk (24-8-5-14, 143:106) bodoval v posledních šesti zápasech pokaždé, naposledy v neděli porazil doma Spartak Moskva 3:1. V celkové tabulce KHL mu patří 5. místo.
    Kanadské bodování klubu vedou Ilja Michejev (19+18) a Sergej Širokov (16+20).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 27. Desharnais (Franson, Šumakov), 29. Beck (Desharnais, Šumakov), 40. Stålberg (K. Semjonov, Franson), 53. K. Semjonov (K. Petrov), rozh. náj. Desharnais – 9. Arzamascev (Tkačov), 30. Burmistrov (Kugryšev), 58. Arzamascev (Kugryšev), 58. Burdasov (V. Žarkov, Ar. Sergejev)