Plzeň – Chomutov 3:2 (kon.) | Liberec – Třinec 4:3 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 1:4 (kon.)
konec
Bílí Tygři Liberec
4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
HC Oceláři Třinec
Úterý 22.01.2019, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga (ČR) • 30. kolo
Předzápasové kurzy: 1.9 4.45 3.44
Partner:
   
  To už je ode mne vše. Přeji pohodový večer a více tak parádních hokejových zážitků, jako byl ten dnešní. Na počtenou! (20:36:18)
   
  Dost možná nejkrásnější zápas dosavadního průběhu extraligové sezóny po obrovském dramatu vyhrává Liberec!

  Třetí část se proměnila v úspěšnou stíhací jízdu Slezanů. Roberts Bukarts vše spustil důrazem na brankovišti, Erik Hrňa zadělal na thriller střelou z bezprostřední blízkosti, a když Martin Růžička zamířil do poloodkryté klece, bylo vyrovnáno! Oceláři se snažili dokonce o obrat, ovšem přišlo je draho vyloučení těsně před koncem. V přesilové hře rozhodl o výhře Tygrů Libor Hudáček! Byla to zkrátka reklama na hokej... Severočeši byli šťastnější, nikoliv lepší.

  Střely na branku v zápase:
  Liberec 24:25 Třinec.
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:52
  Michal Birner zablokoval střelu Růžičky. Kotouč se nachází v rohu kluziště, zřejmě je rozhodnuto!
   
  59:23
  Hosté kombinují, zatím ale bez střelby na branku. Čas se jim pomalu začíná krátit...
   
  59:01
  Guntis Galvinš střílel zpoza kruhů, Roman Will přerušuje hru. Třinec si bere oddechový čas, zkusí to v šesti hráčích na ledové ploše.
   
  58:27
  Mohlo být hotovo, avšak Michal Birner ze skvělé pozice mezi kruhy nepropálil betony Danečka! Neskutečný zápas...
  58:07 Libor HUDÁČEK - 4:3
   
  58:07
  Liberec právě vstřelil branku!
  Home Credit Arena se otřásá v základech, Tygři se dostávají zpátky do vedení! Lukáš Daneček byl po zákroku trošku mimo klec, Petr Jelínek okamžitě poslal puk zpoza brány na levý kruh a LIBOR HUDÁČEK jej umístil do sítě! Asistence: Petr Jelínek, Lukáš Krenželok.
   
  57:10
  Marek Kvapil střílel bez přípravy z levého kruhu, betony skvělého Lukáše Danečka byly připraveny. Brankář Ocelářů chytá po svém příchodu neskutečně sebevědomě.
   
  56:41
  Oceláři hned po vyhraném vhazování dostávají puk až k Romanu Willovi.
   
  Střely na branku – 21:24.
   
  56:39
  Jan Ordoš se z levé strany natlačil až před bránu, položil si Danečka, ale díky faulu nezakončil! To bylo těsné. Na trestnou lavici usedá David Musil (TRI) za krosček.
   
  55:51
  Ladislav Šmíd získal puk. Stříteský jej poté zaváží do hostující třetiny hřiště, kde se Liberečtí usazují a začínají tlačit.
   
  55:16
  Infarktový zápas. Po další vřavě u Danečka dokázali Oceláři poslat kotouč ven ze svého obranného pásma, zanedlouho budou kompletní.
   
  54:27
  Po skrumáži před Danečkem se Oceláři hned vykombinovali do úniku! Martin Adamský ale při vlastním oslabení mezeru mezi nohama Willa nenašel.
   
  53:55
  Střela Martina Ševce byla usměrněna na zadní mantinel. Po vyhození hostů se šelmy rychle vracejí do útočné třetiny.
   
  53:35
  Jaroslav Vlach se vydal kupředu a získal na sebe faul Lukáše Krajíčka (TRI), jenž se dopustil nedovoleného bránění.
   
  52:57
  Martin Adamský to zkusil z vrcholku pravého kruhu. Liberečtí hokejisté zblokovali jeho ránu vysoko do ochranné sítě.

  Ondřej Belák

  Branky a nahrávky: 14. T. Hanousek (T. Hanousek, Ševc), 21. Filippi, 29. Filippi (Birner, L. Hudáček), 59. L. Hudáček (P. Jelínek, L. Krenželok) – 46. Roberts Bukarts (Roth), 47. Hrňa (M. Kovařčík), 49. Martin Růžička (Krajíček)


  Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Maier – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach.
  HC Oceláři Třinec: Hrubec (29. L. Daneček) – M. Doudera, Krajíček (C), Roth, D. Musil, Matyáš, Galvinš, Adámek – Hrňa, Marcinko, Roberts Bukarts – Martin Růžička (A), Cienciala, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.

  Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Pešek, Ganger.

  Diváci: 6 146