Č. Budějovice – Vyšehrad 3:1 (kon.) | Olomouc – Jihlava 5:0 (kon.) | Neftçi Baku – Liberec 1:2 (kon.)
Zlaté Moravce – KFC Komárno 3:0 (kon.) | Plzeň – Wu-Chan 1:1 (kon.) | Maribor – Karviná 0:0 (kon.)
Mšeno – Varnsdorf 0:2 (kon.) | Přeštice – Sokolov 0:6 (kon.) | Hibernians – Brno 1:3 (kon.)
Floriana – Táborsko 2:1 (kon.)
Floriana FC
2:1 (2:1)
FC SILON Táborsko
Středa 23.01.2019, 20:00 • National stadium Ta Qali • Přípravný zápas

Skončilo přípravné utkání hrané na Maltě, ve kterém tamní Floriana FC zvítězila nad český týmem FC MAS Táborsko. Všechny branky padly v prvním poločase, a i přes snahu Táborska srovnat jsme se branky v druhém poločase nedočkali. (21:55:11)

90+3

90+3
    Floriana je na útočné polovině a tento zápas už zvládne.

90+2
    K hlavičce se dostal jeden z hráčů, ale mířil nad branku soupeře.

90+1
    Zřejmě poslední roh dnešního utkání.

90+1
    Poslední šance pro Táborsko něco vymyslet, drží se na útočné polovině.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví 2 minuty.
    90. Šance Frýdka

90
    Opět aktivní Frýdek, který dostal míč na velké vápno a jeho střela mířila přesně k tyči, proti jeho střele se ale vyznamenal domácí brankář, který míč vyrazil na roh!

89
    Na druhé straně rychlý protiútok Floriany končí střelou na branku, kdy byl ale brankář pozorný.

88
    Hodně pohledná akce Táborska! Míč se dostal na levou stranu, kdy jeden z hráčů posílal míč do vápna na Frýdka, který byl ale rychle ozbrojen a nenašel tak místo, jak by vystřelil přes dobře postaveného obránce.

86
    Útočný faul zastavuje hostující tým v snažení o vyrovnání.

85
    Další nepřesný centr v podání Táborska. Čas se rychle blíží ke svému konci, Floriana stále drží těsné vedení.

82
    Další náznak šance na straně českého týmu, centr Frýdka ale skončil v rukavicích brankáře.

80
    Christian Frýdek to nyní zkusil z velké dálky, střela ale mířila doprostřed branky.

79
    Velmi dobrý náběh na přední tyč a ještě lepší centr nyní předvedli hráči Táborska. Zakončení hlavou ale skončilo vedle levé tyče branky Floriany.

77
    Český tým začíná vyrovnávat hru, na gól má stále dostatek času.

75
    Hráč Táborska nacentroval pouze do míst, kde stál brankář Floriany.

72
    Prudká hlavička domácího hráče nenadělala žádný vzruch a Táborsko může jít do útoku.

70
    Dvacet minut do konce zápasu, Táborsko stále prohrává o jednu branku a tahá za kratší konec provazu. Floriana ale není bezchybná a šance na srovnání stále žije.

68
    Další dobrý centr do vápna soupeře, který se ale ubránil a drží vedení.

67
    Rohový kop pro Táborsko.
    66. Šance Táborska

66
    Málem bylo srovnáno, hlavička jednoho z hráčů ale neskončila v brance, neboť se proti ní vyznamenal brankář Floriany!

65
    Táborsko teď rychle rozehrálo a hnalo se do dobré akce, hlavní rozhodčí ale nebyl citelný a hru vrací zpět na místo přestupku.

62
    Domácí zatím vedení kontrolují, soupeře k ničemu nepouští.

60
    Střela z velkého úhlu nenadělala brankáři Táborka vážnější problémy.

57
    Táborsko si neví rady, jak se dostat do organizované obrany soupeře, která zatím pracuje velmi dobře.

55
    Velmi nadějná akce maltského týmu, finální přihrávka ale byla velmi nepřesná.

52
    Oba týmy se střídají v držení míče, nepřesností na obou stranách je teď nespočet.

49
    Český tým začal aktivně, Floriana spíše vyčkává na to, co předvede jejich soupeř.

47
    Táborsko rozehrálo druhý poločas a bude se snažit zlepšit momentální stav.

46

Oba týmy se vrací zpět na hrací plochu.

Skončil první poločas přípravného zápasu, ve kterém maltský tým Floriana FC vede nad českým týmem FC MAS Táborsko 2:1. Do utkání vstoupili daleko lépe hráči Táborska, kteří se hned v šesté minutě dostali do vedení. V 17 minutě z nenápadné akce Floriana vyrovnala a od té doby byla daleko aktivnější, než jejich soupeř. O pár minut později přidala vedoucí branku a tento stav vydržel až do přestávky.

45+1

45
    Mohlo být vyrovnáno, Zbyněk Musiol ale v dobré pozici hlavičkoval do míst, kde stál připravený brankář!

44
    Po chybě Floriany se Táborsko dostalo do protiútoku a následně vybojovalo standartní situaci.

43
    Blíží se konec prvního poločasu, domácí kontrolují míč na svých kopačkách a určitě nebudou chtít udělat nějakou chybu.

42
    Nebezpečný centr do vápna naštěstí pro český tým nemířil do míst, kde stál osamocený útočník.

40
    Brankář Floriany se po delší době dotkl míče, když musel sebrat ze vzduchu centr.

38
    Zbyněk Musiol nyní tvrdě dohrál souboj uprostřed hřiště a vidí od rozhodčího žlutou kartu.

35
    Útočné snažení zastavuje zdvižený praporek, který signalizuje ofsajd. Táborsko se může vytáhnout a předvést něco ze svého útočného umu.

33
    I nadále působí maltský tým aktivnějším dojmem, český tým je ale v obraně pozorný a nechce potřetí inkasovat.

30
    Z velké dálky to nyní zkusil hráč Floriany, brankář Táborska byl připraven.

26
    Floriana po vlažném vstupu přidala a otočila vývoj zápasu. I nadále hýří aktivitou a snaží se být stále na míči.

24
    Floriana právě vstřelila branku!
    Maltský tým otáčí vývoj zápasu! Centr z pravé strany mířil až na zadní tyč, kde jeden z hráčů Táborska nezachytil jeho náběh. Pro hráče Floriany TIAGA GALVAA nebyl velký problém dostat míč do sítě. – 2:1.

23
    Domácí tým se ubránil, sledujeme nyní ale časté nepřesnosti na obou stranách a hra je rozkouskovaná.

22
    Táborsko bude mít k dispozici rohový kop.

20
    Střela z velké dálky v podání jednoho z hráčů Táborska nemířila přesně.

17
    Ale je tady první náznak šance, který hned končí brankou! První střelu ještě dokázal brankář Táborska vyrazit, na tu druhou byl ale krátký. Autorem branky je DANIEL AGIUS. – 1:1.

16
    Táborsko je zatím v obraně pozorné a jisté, domácí Floriana se zatím nedostala k pořádnému ohrožení branky.

14
    Dlouhý míč doletěl až k brankáři Floriany, který rychle rozehrává.

13
    Český tým je i nadále aktivnější a drží míč.

11
    Střela z velké dálky nemohla nadělat domácímu brankáři problémy.

10
    Obránci Táborska kombinují na vlastní polovině a vyčkávají.

8
    Nyní jsou na útočné polovině poprvé i domácí, Táborsko je ale zatím k ničemu nepouští.

6
    Táborsko právě vstřelilo branku!
    Český tým se dostává hned v úvodu zápasu do vedení! MARTIN NGIMBI se dostal k míči a přesvědčivě ho posílá do sítě! – 0:1.

5
    Prošek se snažil procpat míč do vápna, jeho přihrávka ale byla sražena do zámezí. Rohový kop pro Táborsko.

4
    Úvodní minuty patří Táborsku, který drží míč na svých kopačkách.

2
    V úvodu zápasu se do šance dostal český tým, po centru Pfeifera se k míči tlačil Pilík, ten se ale k zakončení nakonec nedostal.

1

-2
    Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

Místo utkání
    Tento přípravný zápas se odehraje na Národním stadionu Ta Qali, kde hraje své domácí zápasy právě místní Floriana FC.

FC MAS Táborsko
    Druholigový tým z naší soutěže je na soustředění na Maltě, kde se zúčastnil Tipsport ligy, závěrečné Final Four. V semifinále Táborsko nestačilo na pozdějšího vítěze z Brna, kterému podlehli 0:2. V souboji o třetí místo si Táborsko neporadilo s Mladou Boleslaví, které podlehli 1:3. Táborsko je aktuálně na 15. místě FNL a na jaře čeká tým těžký boj o záchranu.

Floriana FC
    Maltská nejvyšší fotbalová soutěž má tento víkend pauzu. Aktuálně devátý tým domácí soutěže tak neváhal a domluvil si přípravný zápas s druholigovým českým týmem, který je na Maltě na soustředění. Floriana není pro českého fanouška nijak známý tým, za zmínku ale určitě stojí jejich působení minulou sezónu v Evropské lize, kdy dokázali na domácí půdě remizovat s CZ Bělehrad 3:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.