Nižněkamsk – Jekatěrinburg 0:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Spartak Moskva 3:1 (kon.) | Jokerit – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Viťaz – Čerepovec 5:3 (kon.)
Dynamo Moskva
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Spartak Moskva
Pátek 25.01.2019, 17:30 • Megasport Arena • KHL

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (19:51:01)

Československá stopa v utkání

Michal Čajkovský (Dynamo) – 2 střely na branku, čas na ledě: 17:04.
    Robin Hanzl (Spartak) – 1 střela na branku, vhazování: 10 – 12, čas na ledě: 19:40.
    Julius Hudáček (Spartak) – 27 zákroků (93,1%).

Diváci: 10 246.

Moskevské derby bylo dramatické až do samého závěru a mělo ten správný náboj! Nakonec jsou šťastnější přeci jen domácí hokejisté Dynama, jenž berou oba dva body za výhru 3:1!

59:59 Vadim ŠIPAČOV - 3:1

59:59
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Toto byla velká smůla pro Spartak! Po vyhraném vhazování mohl dorazit kotouč do odkryté branky Anatolij Nikoncev, ale kotouč mu sjel z hole! Poté dostal přihrávku VADIM ŠIPAČOV a ze střední třetiny trefil prázdnou branku Spartaku – 3:1! Asistence: Dmitrij Kagarlickij.

59:48
    Po vzájemném vyloučení bude hrát Spartak pět na čtyři, ale s prázdnou brankou! Vhazovat se bude v obranném pásmu Dynama!

59:48
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Mojsejev – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Fjodorov – 2 min., hrubost).

59:30
    Až teď odjel Július Hudáček na střídačku, podruhé to zkouší Spartak v šesti.

59:01
    Július Hudáček nedostává šanci odjet podruhé na střídačku, Dynamo drží kotouč ve své útočné třetině.

58:40
    Bojuje se o kotouč za brankou Spartaku, což opravdu hostům nesvědčí.

58:10
    Střela Mironova sražena do ochranné sítě a bude následovat další vhazování před Hudáčkem.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Július Hudáček musel přerušit hru před svou brankou, a tak Spartak bude muset rychle přesunout hru do svého útočného pásma.
    57:17 Arťom FJODOROV - 2:1

57:17
    Spartak právě vstřelil branku!
    Spartaku vyšel risk bez brankřáe a krásný ťukec na jeden dotek zakončil do odkryté branky ARŤOM FJODOROV – 2:1! Asistence: Kaspars Daugavinš.

56:57
    Július Hudáček zůstává na střídačce – Spartak v šesti!

56:57
    Icing Dynama a Spartak si bere oddechový čas.

56:45
    Teď se Spartak dostal na chvíli do třetiny, ale Michal Čajkovský jim odebral kotouč od hole a poslal jej do střední třetiny.

55:35
    Dynamo zastavuje veškeré nájezdy hostů na své modré čáře a nepouští Spartak vůbec do tlaku.

54:46
    Július Hudáček máchl lapačkou u své pravé tyče a kryl střelu Mikse Indrašise, střelce první branky Dynama.

54:01
    Robin Hanzl nedokázal tečovat před brankou nahození od modré. Spartak se snaží s utkáním ještě něco udělat, ale Dynamo jej do vyložených šancí nepouští.

53:03
    Michal Čajkovský dnes podruhé prověřil tvrdou ranou Hudáčka, ale ten i podruhé vyhrál tento slovenský souboj.

52:45
    Dmitrij Kagarlickij na ledové ploše, Dynamo kompletní.

52:24
    Kotouč na střídačce domácích, vhazovat se bude před Jerjomenkem, nicméně přesilovka Spartaku se blíží ke svému konci.

51:54
    Dynamo poslalo dvakrát kotouč přes všechny čáry a to mu stačí.

51:04
    Spartak rozestavěl vzorec, ale Alexandr Jerjomenko kryl ránu Dmitrije Višněvskije od modré. Bude se vhazovat.

50:45
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Kagarlickij – 2 min., hákování).

50:35
    Dmitrij Kagarlickij vystihl rozehrávku Spartaku, nicméně sám před Hudáčkem neuspěl a dorážející Miks Indrašis poslal svou ránu trestuhodně vedle hostující branky!

49:33
    Čárový sudí zastavil akci Dynama, jednalo se totiž o postavení mimo hru.

48:40
    Andrej An. Mironov svou přihrávkou přes brankoviště nenašel žádného ze spoluhráčů.

47:36
    První formace Dynama Vadim Šipačov – Miks Indrašis – Dmitrij Kagarlickij předvedla ukázkovou kombinaci v situaci třech proti dvěma, leč nakonec celou situaci borci překombinovali a Hudáček byl bez práce.

46:47
    Vjačeslav Leščenko zpracoval dlouhou přihrávku v ofsajdové pozici a do hry může vstoupit reklamní pauza.

46:12
    Július Hudáček musí být i nadále na pozoru. Od modré jej prozkoušel Vladislav Jefremov.
    45:06 Igor MAKAROV - 2:0

45:06
    Dynamo využívá zkrácenou přesilovou hru a vede o dvě branky! Ihned po buly se nejlépe zorientoval IGOR MAKAROV a prostřelil Hudáčka – 2:0! Asistence: Vladimir Brjukvin a Ivan Igumnov.

Moskevské derby sleduje 10 264 diváků!

44:40
    Dynamo hraje v plném počtu a bude hrát 36 vteřin krátkou přesilovou hru.

44:02
    Arťom Volkov si sjel do vyložené pozice, ale Dmitrij Kagarlickij mu poslal přihrávku pouze na brusle.

43:16
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

43:16
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Anatolij Nikoncev – 2 min., vysoká hůl).

43:08
    Spartak se nemůže usadit s kotoučem v útočné třetině a navíc je signalizováno vyloučení hostů.

42:40
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Aslan Rajsov – 2 min., vysoká hůl).

41:32
    Igor Makarov zakončil rychlý přechod domácích do útočné třetiny ranou vedle pravé tyče Hudáčkovi branky.

41:03
    První zahřívací zákrok má za sebou ve třetí části i Alexandr Jerjomenko.

40:26
    Ilja Nikulin vyzkoušel svou ranou pozornost Hudáčka po návratu ze šatny. Slovenský brankář se však překvapit nenechal.

40:01
    Dynamo vyhrálo úvodní buly třetí třetiny, ve které bude hájit své těsné vedení.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:06 .

Na branku jsme čekali téměř 36. minut, nakonec se prosadil domácí člen elitní formace Miks Indrašis, a tak po dvou třetinách vede Dynamo v derby nad Spartakem 1:0!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:48
    Odražená střela od Kasparse Daugavinše zazvonila o pravou tyč domácí branky!

39:37
    Michal Čajkovský hned po přejetí modré čáry vyslal na svého krajana hodně štiplavou ránu, nicméně Július Hudáček kotouč vyrazil hranou své lapačky!

39:01
    Poslední minuta druhé periody.

38:22
    Július Hudáček nezkrotil nadvakrát ránu od modré, nicméně mu vypomohla obrana, která poslala kotouč pryč z jeho brankoviště.

37:24
    Maxim Cyplakov našel mezi kruhy Martinše Karsumse, tomu však rána vůbec nesedla a Jerjomenka neohrozila.

36:47
    Icing Dynama. Spartka bude chtít okamžitě odpovědět, to je jasné.
    35:54 Miks INDRAŠIS - 1:0

35:54
    Elitní formace Dynama, konkrétně lotyšský útočník MIKS INDRAŠIS zrušil prokletí branky Spartaku a bekhendovou ranou pod horní tyč poslal Dynamo v derby do vedení – 1:0! Asistence: Vadim Šipačov.

35:19
    Zakázané uvolnění Dynama, vhazovat se bude opět před domácím brankářem.

34:55
    Spartak se usadil v útočné třetině, ale střela od modré byla zablokována pouze do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Jerjomenkem.

33:55
    Július Hudáček bez větších potíží vyrazil střelu Vitalije Menšikova od modré. Kdo dnes zbaví brankáře kletby to sem zvědav.

33:02
    Opět dlouhá pasáž hry bez přerušení, ale také bez vážnějších šancí a například i přesilových her. Tu jsme dnes viděli pouze jednu.

32:16
    Šipačjovi nesedla rána z pokleku po přihrávce od Indrašise.

31:08
    Spartak přehrává poslední minuty domácí Dynamo, ale ani Alexandr Jerjomenko zatím nepoznal přemožitele.

30:12
    Těsně po polovině hrací doby mohl rozseknout bezbrankový stav Martinš Karsums, ale sám z před brankového prostoru zamířil bekhendem nad branku!

29:16
    Ben Maxwell dobře vyjel zpoza branky a hledal na zadní tyči nehlídaného Kasparse Daugavinše, tomu však přihrávka zamířila na brusle a nebyl tak schopen zakončit.

28:14
    Domácí kouč nasadil po reklamní pauze do hry svou elitní formaci, ale ani nahození Nikulina, a ani střela Indrašise za záda Hudáčka neprošly.

27:50
    Jevgenij Mozer se dostal, ač tísněn, do koncovky před brankou, ale Július Hudáček měl svůj beton tam, kde měl mít.

27:34
    Vitalij Menšikov nebyl vpuštěn do koncovky, obrany jsou dnes absolutně pozorné.

26:10
    Maxim Truňov dal ovšem vědět, že i hosté jsou na ledové ploše. Prohodil si kotouč mezi bruslemi, nicméně sám před Jerjomenkem nestihl zvednout kotouč nad beton!

25:16
    Michal Čajkovský nepropálil blok Spartkaku, nicméně Dynamo zvýšilo tempo a svírá svého rivala v obranné třetině.

24:11
    Teď ovšem našel Vadim Šipačov ve střelecké pozici třetího do party Mikse Indrašise a Spartak uchránil od branky pouze skvělý zásah Hudáčka u pravé tyče!

23:51
    Dmitrij Kagarlickij hledal naslepo Šipačova, ale kombinace elitních útočníků neslavila úspěch.

22:43
    Michail Grigorjev nahodil kotouč z otočky na Jerjomenka a ten si poradil dobře. Nevyrazil kotouč, a tak měl hlídkující Robin Hanzl smůlu a k dorážce se nedostal.

22:01
    Dynamo začalo dobře druhou periodu. Aslan Rajsov předvedl rychlou předávka na Ruslana Karlina, ale jeho jeho rychlou střelu z první kryl výborně na své hrudi Július Hudáček!

21:51
    Zakázané uvolnění Spartaku.

21:45
    Július Hudáček si pochutnal na střele švihem z hole Igora Makarova.

21:25
    Čtyřminutovou přesilovku Dynamo nevyužilo, Jaroslav Dyblenko je na ledě.

20:44
    Vadim Šipačov zavezl a udržel kotouč v útočném pásmu Dynama, ale to jen pouze na chvíli. Spartak dostal kotouč za modrou čáru.

20:01
    Dynamo pokračuje v přesilové hře z první třetiny.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:20 .

V první třetině moskevského derby jsme viděli mnoho hitů a vzájemných soubojů, ale na branku si musíme počkat do dalšího průběhu utkání. Největší šanci měl v probíhající přesilové hře domácí Ilja Nikulin, jenž trefil tyč!

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35
    Spartak vyhodil kotouč a první třetinu už dohraje bez inkasované branky.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:43
    Dynamo kombinovalo v útočné třetině, ale Juuso Hietanen trefil svou ranou pouze spoluhráče clonícího před brankou.

18:02
    Ilja Nikulin si sjel na vrchol kruhu a jeho bomba golfem se odrazila od pravé Hudáčkovo tyče!

17:50
    Spartak zahájil své první oslabení vyhozením přes všechny čáry.

17:25
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jaroslav Dyblenko – 2+2 min., vysoká hůl).

17:02
    Július Hudáček si počíhal na střelu Ivana Igumnova přes obránce a v klíně podržel kotouč.

16:24
    Po dlouhé době přerušení, když Ilja Talalujev trefil pouze hůl protihráče a kotouč opustil hrací plochu.

15:46
    Skoro sedm minut se hraje bez přerušení a Vadim Šipačov mohl jako první zvedat ruce nad hlavu, ale z vyložené pozice netrefil Hudáčkovo branku!

14:52
    Teď mělo Dynamo velký tlak, ale Július Hudáček se za první ranou pouze ohlédl a druhou ránu, z hole Ilji Nikulina, vyrazil svým pravým betonem!

13:46
    Hraje se dlouho bez přerušení a Michal Čajkovský se dostal ke střele, ta však byla zablokovaná mimo hostující branku.

12:54
    Miks Indrašis posouval kotouč před obránce na Vadima Šipačova, ale tomu odskočil kotouč od hole a Július Hudáček jej poslal svou širokou holí do rohu kluziště.

11:43
    Maxim Gončarov hraje opravdu velmi zkušeně, tentokrát nepustil do zakončení Vladislava Michajlova, jenž se chtěl dostat ramenem před branku Hudáčka.

10:34
    Tvrdost derby ukázal domácí kapitán Ilja Nikulin, jenž poslal soupeře na led! Celkově je to na hity již 9 – 8, což poukazuje opravdu na velkou rivalitu dnešních soupeřů.

09:47
    Průnik Igora Makarova skončil na útočné modré a kotouč na střídačce Spartaku. Vhazovat se bude po přerušení ve střední třetině.

08:30
    Alexandr Jerjomenko opět máchl svou lapačkou a přes ruku kryl nahození Martinše Karsumse.

08:13
    Za mohutného pokřiku Dynamo, Dynamo útočí domácí hokejisté, ale zatím je obrana Spartaku konsolidovaná. Po reklamní pauze se bude vhazovat před strážcem domácí branky.

07:02
    Maxim Truňov vyjel z rohu kluziště a jeho velmi dobrou střelu na bližší tyč musel vytěsnit vyrážečkou Alexandr Jerjomenko!

06:16
    Domácím kanonýr Dmitrij Kagarlickij byl hnán fanoušky do brejku, ale ke kotouči měl blíže zkušený Maxim Gončarov a akci Dynama přerušil včasným zákrokem.

05:35
    Robin Hanzl dostal dobrou přihrávku na levý kruh, ale měl zablokovanou hůl a do zakončení jej Vitalij Menšikov nepustil.

04:20
    Igor Makarov číhal u pravé tyče, ale kotouč před ním zablokoval obránce, a tak domácí útočník promáchl do prázdna.

03:16
    Zakázané uvolnění Spartaku. Vhazovat se bude před Hudáčkem. Moskevské derby se hraje ve skvělé atmosféře a Megasport Arena je naplněná až po střechu.

03:02
    Július Hudáček podržel raději kotouč u své pravé tyče, kam jej nahrnul Vladislav Michajlov.

02:28
    Maxim Cyplakov vybojoval kotouč za brankou Dynama, nicméně přihrávku poté nasměroval pouze na soupeře. Spartak je však v úvodu překvapivě lepším týmem.

01:47
    Opět v permanenci lapačka domácího strážce branky, Alexander Jerjojemnko musel zasáhnout proti střele švihem od Alexandra Osipova z prostoru modré čáry.

00:55
    Na druhé straně si připsal také velmi těžký zákrok Alexandr Jerjomenko, ale střelu Ilji Zubova kryl. Moskevské derby začalo pěkně zostra.

00:20
    Vadim Šipačov nahodil kotouč hned v prvním střídání před branku Spartaku a Július Hudáček musel hned v úvodu řešit velký zmatek před svou brankou.

00:01
    Moskevské derby právě začalo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Volkov, I. Nikulin, Čajkovský, Hietanen, J. Zajcev, Mironov, Menšikov, Pepeljajev – Kagarlickij, Indrašis, Šipačov – I. Makarov, Igumnov, Brjukvin – Mojsejev, Mozer, Michajlov – Karlin, Rajsov, Jefremov.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – A. Osipov, Kulik, Dyblenko, Grigorjev, Gončarov, Kalinin, D. Višněvskij – Maxwell, Daugavinš, Truňov – Zubov, Talalujev, Fjodorov – Leščenko, R. Hanzl, Nikoncev – Zlobin, Kruženkov, Cyplakov – Karsums.

Rozhodčí: Gofman, Naumov – Otmachov, Sivov.

Bilance doma: 9 – 1 – 5 – 11.
    Nejlepší střelec: Alexander Chochlačev – 16 branek.
    Poslední utkání: Spartak – Čerepovec 4:3 (2:3, 2:0, 0:0).
    Branky Spartaku: Cyplakov, Žlobin, Karsums, Osipov.

Umístění: 6. místo. (Zajištěné play-off).
    Počet bodů: 59 bodů.
    Skóre: 126:120.
    Počet odehraných utkání: 52.
    Bilance: 21 – 6 – 5 – 20.
    Bilance doma: 9 – 2 – 4 – 7.
    Nejlepší střelec: Dmitrij Kagarliickij – 21 branek.
    Poslední utkání: Dynamo – Čerepovec 1:2 pp. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1).
    Branka Dynama: Menšikov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 36. Indrašis (Šipačov), 46. I. Makarov (Brjukvin, Igumnov), 60. Šipačov (Kagarlickij) – 58. Fjodorov (Daugavinš)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Volkov, I. Nikulin (C), Čajkovský, Hietanen, J. Zajcev, Mironov, Menšikov, Pepeljajev – Kagarlickij, Indrašis, Šipačov – I. Makarov, Igumnov, Brjukvin – Mojsejev, Mozer, Michajlov – Karlin, Rajsov, Jefremov.
    Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – A. Osipov, Kulik, Dyblenko, Grigorjev, Gončarov, Kalinin (C), D. Višněvskij – Maxwell, Daugavinš, Truňov – Zubov, Talalujev, Fjodorov – Leščenko, R. Hanzl, Nikoncev – Zlobin, Kruženkov, Cyplakov – Karsums.

Rozhodčí: Gofman, Naumov – Otmachov, Sivov

Diváci: 10264