Spišská N. Ves – Skalica 4:5 (kon.) | Trnava – Nové Zámky B 6:1 (kon.) | Michalovce – Prešov 12:2 (kon.)
Martin – Osmos Bratislava 5:0 (kon.) | Pov. Bystrica – Dubnica 1:6 (kon.) | Humenné – Topoľčany 2:10 (kon.)
HK VITAR Martin
5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
HC Osmos Bratislava
sk Neděle 27.01.2019, 18:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 43. kolo

Vyjadrenia po zápase:

Róbert Pukalovič (tréner HC Osmos Bratislava): "Určite sme sem prišli s iným úmyslom a predstavou o konečnom výsledku ako to dopadlo. Nemôžeme byť ale úspešní ak máme v úvodnej tretine piatich vylúčených hráčov na klzisku súpera. Aj keď sme sa dokázali ubrániť početnému oslabeniu pri hre piatich proti trom, myslím si, že v tomto našom oslabení domáci položili základný kameň svojho víťazstva. Vylúčenia stáli našich hráčov veľa síl, na druhej strane domácich dostali využité presilové hry následne do pohody. Majú typologicky vhodných, dobre stavaných hráčov, ktorí vedia čo majú hrať. Toto rozhodlo o našej prehre i keď sme po úvodnej tretine prehrávali 2:0 a s výsledkom sa ešte niečo dalo urobiť. Aj keď sme mali v zápase nejaký ten samostatný nájazd, je potrebné urobiť pre úspech oveľa viac, najmä začať opäť pracovať na tom, aby sa nám darilo."

Radovan Somík (asistent trénera HK Martin): "Hráčov musím pochváliť. V úvodnej tretine nám pomohol úvodný gól nakoľko som mal spočiatku pocit "déjà vu" spočívajúci v spomienke na posledne odohraný vzájomný zápas v Martine. Úvodný, rovnako ako aj druhý gól nám pomohli dostať sa do hernej pohody. V druhej a tretej tretine sme výraznejšie prestrieľali súpera. Bolo dobré, že nám i v záverečnej tretine padli góly nakoľko sme v druhom dejstve zahodili minimálne tri vyložené príležitosti keď sme boli sami pred brankárom. Stretnutie malo veľmi dobré tempo, nehral sa defenzívny hokej. Prišlo mi, že to bolo celoplošne veľmi aktívne a divácky atraktívne stretnutie. Určite sme preto spokojní s predvedeným výkonom i výsledkom."

Juraj Prokop (útočník HC Osmos Bratislava): "Určite nemôžeme toto stretnutie hodnotiť pozitívne. Do Martina sme cestovali s určitým plánom, ktorý sa ale skončil už v prvej tretine. Už dlhšie nás trápi herná disciplína, ktorá nás stojí veľa síl. V zápasoch sa vďaka tomu trápime, tempo z našej strany upadá. V stretnutí sme mali veľmi nízky počet striel, tréneri nám počas prestávok prízvukovali, že je potrebné častejšie strieľať na bránku. Do vyložených príležitostí sme sa dostávali zriedkavo, ktoré sme mali, zostali nevyužité. Na tabuľku sme sa pred týmto stretnutím nedívali. Vedeli sme, že jedným z našich možných súperov vo štvrťfinále môže byť práve Martin. Toto sme ale primárne neriešili, chceli sa hlavne dať dohromady herne pred play-off. Dnešné stretnutie sme ale neodohrali vôbec dobre. Zápas mohol byť dobrou generálkou, zostáva nám ešte stretnutie v utorok proti Michalovciam. Určite sa chceme naň čo najlepšie pripraviť. S kým budeme hrať play-off je teraz otázne, pred nami je ešte zápas, ktorý chceme zvládnuť."

Martin Šimon (obranca HK Martin): "V úvodnej tretine som mal počas presilovej hry piatich proti trom dokonalú možnosť streliť gól, netrafil som ale puk tak, ako by som chcel. Čo už, až tak to ale nebolí, hlavné je víťazstvo. Na osobné štatistiky sa v tomto prípade hráč nemôže pozerať. Táto generálka nám skutočne vyšla, čaká nás ešte druhá a posledná zároveň. Potom už musíme pozerať na najbližšie stretnutie v rámci vyraďovacej časti, to bude dôležité. Neviem, s akými ambíciami nastúpil súper, my sme sa snažili hrať na 100%. Nechceli sme dopustiť žiadne prekvapenie na náš úkor. Partia je tu výborná, hráči ma medzi seba prijali veľmi dobre. Dnešný výkon bol i napriek istým chybám dobrý, ak by však v zápasoch neexistovali, bolo by to bez gólov. Pred posledným stretnutím základnej časti v Dubnici sme všetci veľmi dobre pripravení, a to i po fyzickej stránke. Nemôžeme sa pozerať na to, či nás čaká zápas už o dva dni, v play-off to bude ešte viac nahustenejšie. Pred príchodom do Martina som počul o diváckej kulise, aj napriek tomu, že boli fanúšikovia skvelí, čakal som viac priaznivcov. Pravdepodobne sa skôr pripravujú na piatok." (22:44:48)

Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení Vlastimil Lakosil (HBS) a Andrej Jurášek (MAR). Obaja okrem diplomov získavajú aj finančnú prémiu 30 eur :-)

Martin zvíťazil nad Bratislavou 5:0. Góly: 6. Jurášek (Langhammer, Dírer), 17. Jurášek (Tabaček, Markovič), 28. Poliaček (Oravec, Urbánek), 46. Rudzan (Paulíny), 48. Barto (Tabaček, Šimon).

59:58
    Domáci držia pásmo. Už sa do konca tretiny nič nestane.

59:26
    Jurášek s Markovičom podnikli protiútok. Ten končí na Mlynčárovi.

58:58
    Tabaček sa musel rýchlo vrátiť späť. Domáci svoju chybu napravili.

58:22
    Dírer spomedzi kruhov. K dorážke sa už nikto nedostal.

57:38
    Rusina ešte dorážal Pokrivčákovu strelu. Domáci v útočnom pásme.

57:01
    Lukáš Pék (HBS) inkasuje dve minúty za podrazenie.

56:31
    Brveník netriafa presnejšie po Rusinovej prihrávke. Puk sa mu skĺzol po čepeli hokejky.

55:54
    Pacalaj bol nútený vrátiť sa späť. Domáci však nemajú dôvod sa hnať dopredu.

55:06
    Obranný zákrok Vyskoča. Urbánek sa cez neho nedostal.

54:27
    Oddychový čas hostí.

54:27
    Paulíny v úniku. Dal vyniknúť Lakosilovi.

53:46
    Pék končí na ľadovej ploche po potýčke so Šimonom. Ten si tak chránil vlastného brankára.

53:35
    Pavešic spoza ľavého kruhu. Riečický vyráža tento pokus ramenom.

53:22
    Tabačekov dotyk s pukom končí po jeho vyrazení na hornej konštrukcii štadióna. Hostia získavajú pásmo.

52:49
    Urbánek z otočky. Triafa Smolku.

51:48
    Oravec zachytáva súperovu rozohrávku. Snaží sa rozohrať na Brveníka.

51:18
    Pokus Smolku. Betón Riečického.

50:53
    Barto tentoraz v úlohe prihrávajúceho hráča. Skúsil to naslepo.

50:09
    Barto v súboji s Ficelom. Ten mu priestor nedoprial.

49:40
    Prokop vyváža puk do útočného pásma. Je však s ním sám.

48:56
    Poliaček posúval puk po bránkovej čiare. Lakosil si ho takmer zrazil do bránky.

48:00
    Martin dal gól!
    Po nepremenenej príležitosti hostí rozohral akciu Martin Šimon spolu s Jánom Tabačekom. Tí poslali dopredu MARTINA BARTA, ktorý svoj únik premenil.

47:45
    Pék po prihrávke Valjenta zakončil nad bránku. Puk sa odráža od plexiskla.

47:10
    Jurigova strela a Pékova dorážka. Potýčka pred domácou bránkou.

46:33
    Urbánek do bočnej siete. Domáci ešte pokračujú v nápore.

45:48
    Gól hneď z vhadzovania, ktoré vyhral Adam Paulíny a posunul puk MATÚŠOVI RUDZANOVI.

45:44
    Tabaček po naskočení z trestnej lavice priamo do lapačky brankára. Ten hru vzápätí prerušil.

45:18
    Pokrivčák vyhadzuje puk cez všetky čiary. Domáci sa oslobodzujú.

44:53
    Ondris spoza brániaceho hráča vedľa bránky. Nechýbalo veľa.

44:28
    Poliaček zblokoval strelu protihráča. Puk končí v strednom pásme.

43:44
    Valjent od modrej. Prokop sa snažil dorážať.

43:30
    Ján Tabaček (MAR) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.

43:20
    Paulíny a po ňom Tabaček. Ani jeden z nich nemal presnejšiu strelu.

42:54
    Dírer pred bránkou. Míňa prihrávku.

42:24
    Lakosil radšej prikryl puk pred Markovičom. Vhadzovanie v útočnom pásme.

41:55
    Smolka to skúsil sám. Pomohol mu v tom aj Zeliska, ktorému preskočil puk hokejku.

41:26
    Urbánek si preberal prihrávku pred bránkou. Využil toho Pék.

40:47
    Prokop od modrej. Riečický vyrážal ramenom.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine sme videli jediný gól, a to v podaní domáceho tímu. Martin tak vyhráva nad Bratislavou 3:0.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:53
    Rzavského pokus. Riečický hru prerušil.

38:46
    Pridlhá prihrávka na Dírera. Ten už ju nestihne.

38:06
    Zeliska triafa protihráča. Domáci prichádzajú o útočné pásmo.

37:41
    Oravec do lapačky Lakosila. Hra je prerušená.

37:39
    Pacalaj nastrelil brániaceho Jurigu. Ten zostal chvíľu otrasený.

37:10
    Müsliu napomínaný rozhodcom. Nebude sa vylučovať a diváci pískajú.

37:10
    Jurášek prichádza o hokejku v strednom pásme. Tá je zlomená na niekoľko častí.

37:02
    Langhammer triafa Lakosila do masky. Až po chvíli je hra prerušená.

36:45
    Poliaček takisto v úniku. Mieril vedľa bránky.

36:13
    Smolka to skúša sám. Zatiaľ sa k nemu pridal iba Šálka.

35:46
    Pokrivčákovi sa postavil do cesty Boldižár. Puk končí v rohu klziska.

34:49
    Pacalaj pri strele zlomil hokejku. Domáci sa musia vrátiť do stredného pásma.

34:23
    Hedera vyhadzuje puk na zakázané uvoľnenie. Vhadzovanie pred Lakosilom.

33:59
    Barto sa zjavil pred bránkou a trestuhodne túto príležitosť nevyužil. Hra je prerušená.

33:10
    Langhammer na Markoviča. Puk končí za bránkou.

32:42
    Tabaček páli z polovice klziska. Puk však končí mimo ľadovej plochy.

32:15
    Tabaček na ľade. Vyzerá, že je v poriadku.

31:32
    Tabaček medzitým ošetrovaný na striedačke. Drží sa za hlavu.

31:32
    Andrej Bednarič (HBS) inkasuje dve minúty za napadnutie.

31:25
    Dvořák spoza brániaceho hráča. Lakosil túto strelu vyrazil.

31:09
    Urbánek sa k dorážke nedostal. Puk mu berie Valjent.

30:50
    Poliaček dozadu na Pokrivčáka. Ten teraz vyčkáva.

30:17
    Poliaček zakončil do brankára. Domáci ešte zostávajú v pásme.

29:45
    Oravec vyslal strelu a Langhammer dorážal nad bránku. Domáci teraz spálili vyloženú príležitosť.

28:56
    Postavenie mimo hry na hosťujúcej strane. Pék tak prichádza o výhodu.

28:24
    Pacalajom vyrazený puk končí na hosťujúcich hokejkách. Müsliu ho môže poslať do stredného pásma.

27:44
    Domácim sa podarilo aktívnou hrou dopraviť puk z pravej strany do bránky zásluhou FRANTIŠKA POLIAČEKA po asistencii Filipa Oravca a Jakuba Urbáneka.

27:30
    Tabaček od modrej a Langhammer pred bránkou dorážal. Lakosil musel uplatniť svoju váhu.

26:47
    Pacalaj na Zelisku. Ten z prvej páli vedľa bránky.

26:30
    Rudzan pritlačený na ľad Hederom. Už to vyzeralo na potýčku.

26:08
    Rusina od modrej. Domáci v tejto chvíli pôsobia vpredu bezradne.

25:52
    Jurášek z pravej strany. Po Paulínyho prihrávke nadvihol puk nad bránku.

24:50
    Langhammer to skúsil individuálne. Zakončenie mu nevyšlo.

24:10
    Poliaček na Pacalaja. Domáci rozohrávajú presilovú hru.

23:50
    Vylúčenie na strane hostí za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Dvojminútový trest si odpyká Andrej Bednarič (HBS).

23:40
    Langhammer sa dostal pred bránku kde však triafa protihráča. Domáci sa ešte pokúšajú udržať si pásmo.

23:01
    Pokus Vyskoča od modrej čiary. Riečický si pripisuje zákrok.

22:53
    Oravec sa musel vrátiť a znemožniť vystreliť Šálkovi. Hostia získavajú útočné pásmo.

22:21
    Tabaček dozadu na Brveníka. Ten ešte hľadá komu prihrať.

21:54
    Urbánek sa ulakomil na strelu. Ukazoval sa mu pritom voľný Poliaček.

21:05
    Pék na Trudmana. Skvelá kombinácia hostí, ktorej chýbala už len gólová koncovka.

20:44
    Markovič obchádza bránku. Nachádza Jurášeka a máme tu prvý pokus v tejto tretine.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Úvodná tretina priniesla dva góly domáceho tímu z presilových hier. Zatiaľ tak majú navrch martinskí hokejisti. Hostia zatiaľ vpredu veľa neukázali, počkáme si preto na druhé dejstvo.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:57
    Urbánek pri ľavej žŕdke dvíhal puk. Ešte v samom závere mohol padnúť gól.

19:48
    Markovič na Tabačeka a ten na Langhammera. Strela z prvej volala po góle.

19:12
    Dírer pred Bednaričom. Súboj v strednom pásme.

18:42
    Smolka sa prebil dvojicou brániacich hráčov a zakončil. Riečický predviedol pekný zákrok.

17:39
    Ondris to skúsil sám na dvoch brániacich protihráčov. Puk sa odráža od korčule Dvořáka.

17:16
    Rusina od modrej. Domáci chcú prikrášliť vedenie.

16:33
    Využitá presilová hra. Ján Tabaček skúsil strieľať na bránku. Puk sa ale odrazil od ANDREJA JURÁŠEKA, ktorý si tak pripisuje druhý gól v zápase. Druhú asistenciu pri góle zaznamenáva Jaroslav Markovič.

16:17
    Tomáš Hedera (HBS) inkasuje dve minúty za hákovanie.

15:53
    Mucha sa nedostal k dorážke strely v podaní Vyskoča. Riečickému musel pomôcť Šimon.

15:20
    Trudman z prvej. Bernát prerušil hru.

14:56
    Rzavský si počkal na Dvořáka. Berie mu puk a nachádza vpredu Ondrisa.

14:25
    Rudzan už nebol natoľko úspešný. Vidovič ho vytlačil za bránku.

13:51
    Poliaček si urobil z protihráčov slalomové bránky. Lakosil už bol ale nad jeho sily.

13:21
    Súboj Vyskoča s Langhammerom. Puk končí pod mantinelom.

12:40
    Pavešic zráža domácu strelu na ochrannú sieť. Vhadzovanie si tak hráči zopakujú.

12:28
    Brveník pri zakončení a strete s brankárom padá. Zeliska sa ešte obtáča okolo bránky.

12:00
    Rzavského pokus zrazil Oravec. Následne je puk vyhodený do stredného pásma.

11:36
    Zakázané uvoľnenie na domácej strane. Vhadzovanie pred Riečickým.

11:12
    Šálka to skúšal sám. Dostal sa až k domácej bránke.

10:45
    Tabaček mal dobrý rozbeh. Chcel toho využiť.

10:17
    Jurášek na Dírera. Tomu ušiel puk.

09:53
    Poliaček veľmi nepresne na Urbáneka. Hostia môžu vyhodiť puk.

09:04
    Tomáš Hedera (HBS) inkasuje dve minúty za sekanie.

09:00
    Jurášek z prvej netrafil odkrytú bránku. Hostia medzitým faulovali.

08:51
    Pacalajova dlhá prihrávka. Vpredu bol iba hosťujúci Prokop.

08:32
    Vyskočova strela a Riečický s problémami. Domácim sa podarilo upratať puk na druhý pokus.

07:54
    Dírer spoza brániaceho hráča. Lakosil vyrážal puk ramenom.

07:22
    Rusina zostal bez hokejky. Smolka toho chcel využiť.

06:48
    Klučiar natlačený na mantinel. Domáci mu berú puk.

05:46
    Využitá presilová hra. Jakub Langhammer vypálil od modrej pričom jeho strelu tečoval ANDREJ JURÁŠEK. Druhú asistenciu si pripisuje Matej Dírer.

05:13
    Jakub Ficel (HBS) inkasuje dve minúty za hákovanie.

04:53
    Brveník v rozhodujúcej chvíli faulovaný. V hre sa ešte pokračuje.

04:12
    Pokrivčákova prihrávka končí v rohu klziska. Vzápätí puk vyváža Ficel.

03:40
    Pacalaj vedľa bránky. Domáci ešte pokračujú v nápore.

03:11
    Langhammer stráca puk. Domáci prichádzajú o útočné pásmo.

02:35
    Markovič pred bránkou dvíhal puk. Lakosil sa nenechal prekonať.

01:57
    Pavol Pavešic (HBS) inkasuje dve minúty za držanie.

01:35
    Daniel Rzavský (HBS) inkasuje dve minúty za držanie hokejky.

01:30
    Pék vyštartoval oproti Riečickému. Ten bol pri puku skôr.

01:11
    Pék na Rzavského. Tomu strela nevyšla.

00:43
    Vidovič napálil puk do zadného mantinelu. Buly sa zopakuje.

00:20
    Michal Dvořák (MAR) inkasuje dve minúty za napadnutie.

00:14
    Šálka natlačil Dvořáka na mantinel. Vzápätí tu máme oplácanie.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Martin: Riečický (Bernát) – Tabaček, Dvořák – Pacalaj, Šimon – Rusina, Oravec – Burzík, Themár – Markovič, Langhammer, Jurášek – Poliaček, Urbánek, Pokrivčák – Zeliska, Dírer, Brveník – Paulíny, Barto, Rudzan

HC Osmos Bratislava: Lakosil (Srnec) – Vidovič, Hedera – Juriga, Valjent – Ficel, Pavešic – Vyskoč, Boldižár – Müsliu, Prokop, Šálka – Rzavský, Pék, Trudman – Klučiar, Smolka, Ondris – Mucha, Bednarič, Mlynčár

Rozhodca: Druga – Ševčík, Kováčik, Kramár (video).

Martin naposledy zvíťazil nad Prešovom 0:3 vďaka gólom Dírera, Pokrivčáka a Poliačeka.

Bratislava sa doma natrápila s Považskou Bystricou s ktorou uhrala výsledok 3:2 vďaka gólom Bednariča, Klučiara a Smolku.

Aktuálne má druhý Martin na svojom konte 91 bodov a šancu v domácom prostredí rozhodnúť o definitívnom zotrvaní na tejto priečke. Šiesta Bratislava má 71 bodov a stále si nemôže byť istá zostupom na siedme miesto.

V tejto sezóne sa oba tímy stretli spolu trikrát. Martin najskôr zvíťazil na ľade súpera 1:3, následne doma podľahol Bratislave 1:4 aby v závere uplynulého roka opäť zvíťazil na klzisku rivala 2:6.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 6. Jurášek (Langhammer, Dírer), 17. Jurášek (Tabaček, Markovič), 28. Poliaček (Oravec, Urbánek), 46. Rudzan (Paulíny), 48. Barto (Tabaček, Šimon)

HK VITAR Martin: Riečický (Bernát) – Tabaček, Dvořák – Pacalaj, Šimon – Rusina, Oravec – Burzík, Themár – Markovič, Langhammer, Jurášek – Poliaček, Urbánek, Pokrivčák – Zeliska, Dírer, Brveník – Paulíny, Barto, Rudzan

Rozhodčí: Druga – Ševčík, Kováčik, Kramár (video)