Santa Clara – Portimonense 2:1 (kon.) | Nacional – Setúbal 0:0 (kon.) | Sporting – Benfica 2:4 (kon.)
Guimarães – Porto 0:0 (kon.)
Sporting Lisabon
2:4 (1:2)
Benfica Lisabon
Neděle 03.02.2019, 18:30 • Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 20. kolo

Ode mne to je již pro toto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek nedělního večera a u dalších textových přenosů se budu těšit na počtenou. (20:50:40)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 21:26.

Máme tu konec dnešního utkání ve kterém v městské derby o Lisabon zcela po zásluze vyhrála ta červená část. Skóre otevřel v 11. minutě přesnou hlavičkou HARIS SEFEROVIČ. Ve 22. minutě dali hosté druhou branku, ale ta nebyla nakonec uznána pro předchozí faul Joao Félixe. Ve 36. minutě se však už Benfica mohla radovat, přesnou přihrávku Seferoviče poslal přesně podél Ribeira JOAO FÉLIX. 43. minuta přinesla kontaktní branku na 1:2, po přihrávce Naniho se trefil BRUNO FERNANDES. Za stavu 1:2 se tak šlo do kabin.

Začátek druhého poločasu vyšel daleko lépe hostům, na centr Pizziho si naběhl RUBÉN DIAS a jeho hlavička zapadla přesně k tyči. 56. minuta přinesla další neuznanou branku na straně hostů. Seferovič dostal míč do branky, ale pro ofsajd nemohla být uznáná. V 72. minutě byl faulován Ribeirem Joao Félix a následný pokutový kop proměnil se štěstím PIZZI. V 79. minutě videorozhodčí odvolal branku Sportingu, když se v ofsajdu objevil Diaby. 85. minuta přinesla červenou kartu pro hostujícího brankáře, za střet s Dostem. Z následného pokutového kopu se nizozemský "snajpr" BAS DOST nemýlil, střídající brankář Svilar byl bez šance. Sedmiminutové nastavení již nic zajímavého nepřinesla a tak se po závěrečném hvizdu mohla radovat Benfica.

90+8

90+7
    Centr Cabrala si našel v rukavicích Sviral.

90+6
    Seferovič nachytán v ofsajdu.

90+6
    Střela Diabyho z levé strany zamířila vedle, Sviral nemusel zasahovat.

90+5
    Coates nepustil míč na Seferoviče a ten následně fauloval Wendela.

90+4
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Eduardo Salvio.

90+4
    Střela Gudejla z velké dálky mířila hodně vedle.

90+3
    Rohový kop vybojoval Phellype.

90+2
    Střela Gaspara na Svirala neprošla.

90+1
    Phellype trefil loktem Almeidu, rozehrávat může Rubén Dias.

90+1
    Rozhočí nastaví 7 minut.

90
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází André Pinto, přichází Luiz Phellype.
    89. Bas DOST - 2:4

89
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    BAS DOST pohodlným zakončením dává branku.

89
    Rozhodčí jde řešit ještě situaci mezi lavičkami a vypadá to, že vykázal na každé straně jednoho z funkcionářů.

88
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Mile Svilar.

Jan Přikryl

Branky: 43. B. Fernandes, 89. Dost (pen.) – 11. Seferović, 36. Félix, 46. Rúben Dias, 73. Pizzi (pen.)

Karty:   23. Coates (SPL), 28. B. Fernandes (SPL), 72. Ribeiro (SPL), 82. Raphinha (SPL) – 29. Pizzi (BNF), 61. Gabriel (BNF)   85. Vlachodimos (BNF)

Sporting Lisabon: Ribeiro – Gaspar, Coates, A. Pinto (90. Phellype), Jefferson – Gudelj, B. Fernandes, Wendel – Raphinha (86. Cabral), Dost, Nani (C) (46. Diaby).
    Náhradníci: Salin – Ilori, Diaby, Petrović, Borja, Phellype, Cabral.

Benfica Lisabon: Vlachodimos – A. Almeida, Rúben Dias, Jardel (C), Grimaldo – Pizzi (90+4. Salvio), Samaris, Gabriel, R. Silva (88. Svilar) – Seferović, Félix (76. Cervi).
    Náhradníci: Svilar – Cervi, Salvio, Krovinović, Filipe, G. Fernandes, F. Ferreira.

Rozhodčí: Dias – Licínio, Soares