3. Estonsko – 4 bodů (2 výhry, 2 porážky, skóre 26:19)
    4. Itálie – 2 bodů (1 výhra, 3 porážky, skóre 7:68)
    5. Belgie – 0 bodů (0 výher, 4 porážky, skóre 4:48)

Eliška Krupnová (CZE)

Nejlepší hráčky utkání:
    Patrycja Bernacká (POL)
    Martina Řepková (CZE)

Česká reprezentace zvládla i čtvrtý zápas a z kvalifikace na mistrovství světa 2019 vychází jako suverénní vítěz, když ani jeden zápas neprohrála! Ve třetí části sice ještě Polky dokázaly zdramatizovat utkání a dostat se na rozdíl dvou branek, když se trefily Agáta Arendarczyk a Agáta Plechan. Češky si ale závěr utkání pohlídaly a sedm vteřin před koncem přidala symbolickou tečku za turnajem Martina Řepková.

59:53
    Česko právě vstřelilo branku!
    Plášková vyslala MARTINU ŘEPKOVOU po levé straně. Ta si sběhla blíže k brance a zamířila přesně do protější šibenice. Asistence: Magdaléna Plášková.

59:47
    A Češky raději šetří čas.

59:36
    Český tým vybojoval rozehrávku od své branky.

59:22
    Buczek z otočky minula branku.

58:31
    Polské hráčce utekl míček, ale poblíže nebyl nikdo z českého týmu, kdo by toho mohl využít.

58:01
    Češky stále dobře brání předbrankový prostor a nepouštějí teď už šestici soupeřek do nebezpečnějších pozic. Bernacká vše sleduje ze střídačky.

57:30
    Polky kombinují u poloviny hřiště.

56:51
    Sražená střela Nogy si nakonec našla cestu až do brankoviště Hornákové, ale ta míček našla a ihned založila protiútok.

56:16
    Buczek nepřesnou přihrávkou posílá své spoluhráčky zpět k vlastní brance.

55:27
    Sražená střela Krupnové se odrazila přímo k Ratajové, která se ji snažila na dlouhou hokejku zasunout kolem Bernacké! Ta ji ale zastavila nohou.

55:11
    Oddechový čas pro domácí.

55:11
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Buczek od mantinelu nahodila míček do brankoviště Hornákové, kde pohotově dorážela AGÁTA PLECHAN. Asistence: Dominika Buczek.

54:08
    Noga vybojovala míček a prověřila Hornákovou střelou zblízka! Po dorážce její spoluhráčky dokonce zazvonila tyč!

53:43
    Češky uklidňují situaci přihrávkou za svou branku. Na míčku je Pekárková.

52:44
    Noga si sbíhala pro přihrávku do brankoviště, ale míček jí přeskočil hokejku.

51:50
    Ratajová vybojovala míček u hrazení a s ním i další rozehrávku pro český tým.

51:19
    Koníčková o hokejku soupeřky posílá míšek za hrazení a získává tak pro svůj tým rozehrávku.

51:03
    Její přihrávku poté vystihla Řepková.

50:36
    Buczek z první zasáhla jen bránící hráčku.

49:44
    Češky si opět zahrají v oslabení. Dvě minuty za nadzvedání hokejky si odpyká Eliška Krupnová (CZE).

49:21
    Gól neplatí.

49:21
    Hra je přerušena. Rozhodčí se jde ještě poradit s videozáznamem.

49:13
    Kotzurová poslala míček od horní tyčky na brankovou čáru, ale Bernacká ho dokázala stáhnout pod sebe! Rozhodčí okamžitě signalizuje, že branka neplatí, ačkoliv Kotzurová se radovala.

48:00
    Plechan číhala u tyčky na přihrávku, ale prudký míček nezasáhla.

47:43
    Střelu Buczek Hornáková vyrazila.

47:25
    Češky vypíchly míček aspoň za půlící čáru.

46:54
    Krupnová za brankou Bernacké ztratila míček.

46:05
    Také český tým si zahraje ve čtyřech. Martina Řepková si odpyká dvě minuty za sekání.

45:52
    Urbánková z první našla jen připravenou brankářku Polska.

44:39
    Vyloučení v týmu Polsko (Buczek – 2 min., Držení).

44:29
    Krupnová si sbíhala pro přihrávku před branku, ale domácí míček odpálili stranou.

44:15
    Pekárková z otočky přihrála jen na hůl soupeřky.

43:32
    Klaudia Schelzchen vyzkoušela pozornost Hornákové střelou od mantinelu.

43:00
    Češky se drží na míčku, ale zatím kombinují spíše na polovině hřiště. Polky si drží předbrankový prostor.

41:36
    Justyna Krzywak protlačila míček přes brankoviště na AGÁTU ARENDARCZYK, která střelou z první překonává Hornákovou. Ta tak inkasuje poprvé po odchytaných 101 minutách na turnaji. Asistence: Justyna Krzywak.

41:24
    Bočanová přihrála zpoza branky na hůl VERONIKY ENENKELOVÉ, a ta okamžitě zamířila přesně do vzdálenější šibenice! Asistence: Adéla Bočanová.

41:03
    Řepková zůstala sama před brankou domácích, ale Bernacká ji vychytala!

40:37
    Kulczycké utekl míček, ale Češky byly příliš daleko, než aby z toho mohly těžit.

40:01

Střely ve druhé třetině:
    Polsko – 6 (celkem 13)
    Česko – 14 (celkem 21)

Ve druhé části se českým hráčkám prosazovalo přes Polky o poznání hůře, ačkoliv několik šancí si připsaly i tak, a to především v závěru dvacetiminutovky. Gólem skončila ale jen akce Denisy Ratajové. Několikrát z protiútoku zahrozil i polský tým, v té asi největší šanci se ocitla Katarzyna Rogala, ale Kristýna Hornáková i po čtyřiceti minutách drží čisté konto!

40:00

39:51
    Timek dostala nabídku na vrchol brankoviště, ale o vlas minula vzdálenější tyč!

39:35
    Justyna Krzywak se snažila nahrávat před branku, ale míček nedostala přes bránící českou hráčku.

39:22
    Urbánková dostala přihrávku do brankoviště, ale Bernacká se proti ní stihla přesunout.

38:19
    Řepková a po ní i Bočanová dostaly nabito před branku, obě následné střely ale domácí dokázali zblokovat.

37:39
    Krzystyniak poslala míček o Řepkovou mimo hrací plochu. Polky mohou rozehrávat od své branky.

37:04
    Justyna Krzywak vystřelila jen do české hráčky.

35:47
    Střelu od mantinelu vyrazila Hornáková jen do brankoviště, kde míček našla Rogala! Ta mohla střílet do odkryté branky, ale snad s přispěním české brankářky poslala míček vysoko nad!

35:12
    DENISA RATAJOVÁ se s míčkem protlačila od mantinelu a střelou švihem rozvlnila síť za zády Bernacké! Asistence: Nikol Pekárková.

34:37
    Justyna Krzywak se opět natahovala po brejku, ale rozhodla se ještě přihrát Arendarczykové, před kterou stihla míček vypíchnout Martináková!

34:06
    Češky vystihly rozehrávku soupeřek, ale jedna z Polek dokázala srazit střelu Mlejnkové mimo branku.

33:19
    Krupnová se dostala ke střele z těsné blízkosti, ale trefila tyč!

32:23
    Zuzanna Krzywak vybojovala míček za brankou a poslala ho Zagorské, která střílela z první, ale Hornáková vytáhla fantastický zákrok!

31:51
    Justyna Krzywak neprotlačila míček přes nohu jedné z českých hráček.

31:23
    Polský tým má míček pod kontrolou a prostřídává.

30:30
    Justyna Krzywak běžela sama na branku, ale Hornáková ji zastavila!

30:12
    Střelu z první v podání Urbánkové vyrazila Bernacká nad sebe, ale míček dokázala najít.

29:53
    Krupnová střílela z první jen do bránící hráčky.

29:38
    Vzápětí ale rozehrávku vybojovali domácí.

29:34
    Řepková zabojovala o míček za brankou Bernacké a získala pro svůj tým rozehrávku.

29:12
    Marek drží míček na polovině hřiště a šetří čas.

28:34
    Český tým si zahraje přesilovku! Weronika Noga (POL) si odpyká dvouminutový trest za držení.

28:04
    Zuzanna Krzywaková hledala spoluhráčku u druhé tyčky, ale tam nikdo nebyl.

27:39
    Urbánková v rohu přišla o míček, ale vybojovala aspoň rozehrávku u branky domácích.

27:02
    Hanzlíková se nakonec dostala k zakončení, ale Bernacká má míček v rukách.

26:41
    Martinákové u mantinelu propadl míček a hrát mohou opět polské hráčky.

26:20
    Noga číhala před brankou Hornákové, ale poskakující míček nedokázala zasáhnout!

25:58
    Češky napadaly příliš aktivně. Polsko bude rozehrávat od své branky.

25:44
    Urbánková za brankou Bernacké ztratila míček.

24:18
    Timek se hnala za vyhozeným míčkem, ale dostihla ho až za brankou Hornákové.

23:50
    Arendarczyk se pokusila s míčkem natlačit až do branky, ale na hranici brankoviště ji české hráčky připravily o míček.

23:19
    Také Machková ovšem přihrála jen soupeři.

22:58
    Polská akce končí nepřesnou přihrávkou.

22:03
    Češky krásně vykombinovaly polskou obranu, ale k zakončení se dostala jen Krupnová z dálky a Bernacká si její pokus pohlídala.

21:19
    Hanzlíková v brankovišti trefila skákavý míček jen těsně mimo branku!

20:44
    Střelu Arendarczyk Češky zblokovaly.

20:04
    Polky se hned po buly vrhly vpřed, ale Rogala se s míčkem dostala moc z úhlu.

20:01

Střely po první třetině:
    Polsko – 7
    Česko – 7

První třetinu začaly Češky fantasticky a už z první střely na branku se dokázaly gólově prosadit, a to když se po 34 vteřinách trefila Eliška Krupnová. Na ni poté navázala i trochu se štěstím ještě Michaela Mlejnková. Poté už se ale polský tým oklepal a podařilo se mu srovnat tempo hry. Český tým ale zatím drží pečlivě předbrankový prostor a se střelami z větší dálky si Hornáková zvládá poradit.

20:00

19:59
    Řepková vybojovala míček u branky domácích, ale na nějakou akci už je příliš pozdě.

19:22
    Kozanecká vystřelila jen do hokejky napadající české hráčky.

18:57
    Frantíková vybojovala míček a Češky mají konečně klid na to, aby založily vlastní útok.

18:17
    Jedna z českých hráček už se hnala do brejku, ale zastavil ji hvizd rozhodčích. Další rozehrávka pro Polsko.

17:54
    Kotzurová u mantinelu povalila soupeřku, Polsko může opět rozehrávat.

17:04
    Polsko šlo do přečíslení tří proti dvěma, ale přihrávka Buczek před branku neprošla. Domácí vybojovali jen rozehrávku.

16:40
    Enenkelová dostala přihrávku zpoza branky, ale polská hráčka před ní dobře zaklekla a zblokovala její střelu.

16:05
    Střela polského týmu končí nad brankou Hornákové.

15:47
    Urbánková se snažila dorážet do odkryté branky, ale míček před ní poskakoval.

14:35
    Střelu Kotzurové domácí hráčky zblokovaly. Na druhé straně Hornáková vychytala Klaudii Schelzchen.

13:43
    Dlouhé nahození Polek našlo jen české hráčky.

12:45
    Urbánková přistrčila míček na Kotzurovou, ale ta mířila mimo branku.

12:15
    Teď už má míček pod kontrolou opět česká reprezentace.

11:52
    Rogala se snažila protáhnout kolem české obrany a vybojovala alespoň rozehrávku pro svůj tým.

11:22
    Martináková vystřelila jen mimo tři tyče.

10:26
    Na české straně se rodilo přečíslení dvou proti samotné brankářce, ale Plášková nedokázala prostrčit míček přes soupeřku.

10:00
    Polskko se krátce dostalo na útočnou polovinu, ale Češky udržely soupeřky daleko od své branky.

08:48
    Kotzurová dostala skvělou přihrávku do předbrankového prostoru, ale Bernacká ji vychytala!

08:05
    Mlejnkové míček přeskočil hokejku a končí za hrazením. Rozehrávat budou Polky od poloviny hřiště.

07:34
    Urbánková vybojovala rozehrávku u branky soupeře.

06:36
    Střelu MICHAELY MLEJNKOVÉ vyrazila Bernacká jen k tyči a míček nakonec doskákal za brankovou čáru. Asistence: Natálie Martináková.

06:09
    Řepková zadovkou našla jen soupeřku. Její spoluhráčky se ale stihly vrátit a zabránily protiútoku.

05:38
    Bočanová dostala přihrávku před branku, ale z první nezamířila přesně!

05:23
    Ratajová si chtěla s míčkem seběhnout na osu, ale neprošla přes obranu.

04:37
    Češky nastřelily masku Bernacké, která vůbec netušila, kde je míček!

04:08
    Timek vystihla přihrávku a prověřila Hornákovou střelou z úhlu.

03:48
    Jedna z českých hráček vykopla míček mimo hrací plochu. Polky mají rozehrávku od své branky.

03:00
    Před Bernackou byl pořádný zmatek, ve kterém Češky našly míček jako první, ale soupeřky jim nedovolily zakončit.

02:40
    Plechan vyrazila do útoku, ale ztratila míček.

02:19
    Mlejnková nastřelila jen clonící spoluhráčku.

01:41
    Hornáková si připisuje svůj první zákrok.

01:21
    Polky mají míček za svou brankou a vyhlíží cestu k útoku.

00:34
    Urbánková přihrála před branku ELIŠCE KRUPNOVÉ, která přesnou střelou otevírá skóre! Bernacká inkasovala hned z první střely. Asistence: Tereza Urbánková.

00:21
    Polky nedovolily Češkám ohrozit branku a vybojovaly míček za svou brankou.

00:01

Polsko: Bernacká (Tomczyk) – Rogala, Plechan, Kulczycká, Buczek, Kozanecká – J. Krzywak, Z. Krzywak, J. Schelzchen, Arendarzyk, Noga – K. Schelzchen, Timek, Samson, Zagorská, Krzystyniak – Marek, Stenka, Drzymala.

Česko: Hornáková (Příleská) – Ratajová, Urbánková, Pekárková, Krupnová, Frantíková – Enenkelová, Řepková, Plášková, Bočanová, Machková – Mlejnková, Hanzlíková, Koníčková, Martináková, Kotzurová – Kadidlová, Zabavská.

Rozhodčí: Ilyk, Zolotar.

Který z týmů zůstane v turnaji neporažen? Potvrdí Češky roli favorita, nebo pořádající Polsko překvapí? To se dozvíme v 17:00!

Nejlepší střelkyní českého týmu byla v dosavadním průběhu šampionátu Eliška Krupnová, která vstřelila devět branek a na dalších jedenáct přihrála. S dvaceti body jí tak patří jednoznačně první místo ve skupině. Češkám navíc patří i další osm míst! Ze zbytku světa má nejlépe umístěnou hráčku právě Polsko. Justyna Krzywak se trefila pouze jednou, ale sedmkrát přihrála, a s osmi body jí patří desáté místo v tabulce produktivity skupiny EUR3.

Česko
    Češky se v úvodním utkání střetly z Estonskem, a i když Estonky po dvě třetiny držely krok a po čtyřiceti minutách prohrávaly jen o gól, Česko utkání rozseklo v poslední třetině, ve které zvítězilo jednoznačně 6:0. Ještě suverénnější výkon pak předvedly svěřenkyně trenéra Rhynera proti Belgii, kterou rozstřílely v poměru 26:0! Toto utkání nastartovaly dvěma rychlými brankami, ale Belgie poté předváděla zodpovědný defenzivní výkon, přes který Češky dalších deset minut marně hledaly cestu. Poté už to ovšem byla gólová přehlídka českých hráček. S Italkami vyhrály ještě jednoznačněji, když jim nasázely v první třetině 12 branek a ve zbylých dvou třetinách po jedenácti brankách.

Polsko
    Polsko začalo šampionát utkáním s Italkami, které přivítalo hned osmnácti brankami. Po první třetině se ještě tým z jižní Evropy držel, Polky vedly jen 3:0, v těch dalších už ale domácí potvrdili roli favorita a rozdrtili svého soupeře. Estonsko se pak dokázalo bránit ještě lépe a třetí třetinu dokonce sehrálo s Polkami vyrovnanou partii, i když už to nic nezměnilo na výhře Polska 7:1. V posledním utkání pak Polsko rozstřílelo také Belgii a to v poměru 9:0. Pod Českem je tak v tabulce jen vinou horšího skóre.

Krásné nedělní odpoledne všem příznivcům českého florbalu! Dnes pokračuje kvalifikace na mistrovství světa žen, a českou reprezentaci čeká utkání s Polkami!

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 42. Arendarczyk (J. Krzywak), 56. Plechan (Buczek) – 1. Krupnová (Urbánková), 7. Mlejnková (Martináková), 36. Ratajová (Pekárková), 42. Enenkelová (Bočanová), 60. Řepková (Plášková)

Rozhodčí: Ilyk, Zolotar