Dvůr Králové n. L. – MOSTEČTÍ LVI 5:2 (kon.) | Letňany – Děčín 3:13 (kon.) | Nymburk – Kobra 5:4 (po pr.)
Kolín – Klatovy 3:6 (kon.) | Jablonec – Sokolov 3:7 (kon.) | Vrchlabí – Řisuty 15:0 (kon.)
Trutnov – Bílina 6:5 (kon.)
po prodl.
NED Hockey Nymburk
5:4 (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
HC Kobra Praha
Sobota 09.02.2019, 17:00 • Zimní stadion Nymburk • 2. liga - Sever a Střed (ČR) • 38. kolo
Předzápasové kurzy: 1.45 5.3 4.3
Partner:
   
  Já se s vámi loučím a těším se na příště, hezký zbytek víkendu!
  (20:28:52)
   
  Zápas plný zvratů tedy končí vítězstvím domácího Nymburka 5:4 po prodloužení. V současně hraném utkání podlehl Kolín 3:6 Klatovům, Nymburk se tedy dostává na třetí místo skupiny Střed. Pro Kobru zase byl důležitý souboj Děčína, který ale totálně rozstřílel Letňany poměrem 3:13. Kobra tedy nyní ztrácí na postupovou pozici do play-off 3 body.
   
  Konec zápasu.
   
  61:35
  Nymburk právě vstřelil branku!
  A je rozhodnuto! Hrdinou Nymburka se stává STANISLAV EIS, který nejprve poslal zápas do prodloužení a v něm se nyní prodral podél levého mantinelu až před Sochůrka, přetáhl si puk na bekhend a zasunul do prázdné klece! Asistence: Matyáš Kačírek.
   
  60:30
  Do první vyložené šance se dostal Stehlík, který dlouho váhal, zda přihrát, rozhodl se sám vystřelit a trefil vyrážečku.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  V divoké třetí třetině nejprve Kobra Praha díky hattricku Tomáše Šmerhy otočila stav na 3:4, Nymburk si ale v 54. minutě vzal oddechový čas, který se projevil vyrovnávacím gólem a následujícím obrovským tlakem v posledních minutách, kde byl vítězný gól několikrát na spadnutí. Teď nicméně uvidíme prodloužení.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  58:40
  Hostující obrana si ke konci třetí části s domácími útoky vůbec neví rady, Smejkal tlačil kotouč do brankoviště, kde to snad jen zázrakem neskončilo gólem.
   
  57:35
  Slovo si bere opět první Nymburská pětka, ta svého soupeře jednoznačně přehrává. Kobra se nakonec ještě musí bát alespoň o bod z dnešního utkání.
   
  56:55
  Ondřej Kříž sám přešel modrou čáru a za ní vyslal tvrdý projektil do Sochůrkovy lapačky.
   
  55:50
  První formace Polabanu pokračuje v náporu, který vede Josefus se Stehlíkem, tentokrát však neúspěšně.
   
  54:35
  Nymburk právě vstřelil branku!
  Domácí udrželi puk v útočném pásmu, což vyústilo v nahození od pravého mantinelu, které STANISLAV EIS přesně usměrnil za Sochůrkova záda a máme opět vyrovnáno! Asistence: Jan Stehlík, David Jirásek.
   
  53:50
  Domácí Nymburk si bere oddechový čas.
   
  53:10
  Obrovský závan před brankou Kobry! Puk se dvakrát povaloval na prázdném brankovišti, Sochůrek byl pokaždé již překonán, nakonec byli u kotouče pokaždé dříve obránci, kteří ho odehráli pryč.
   
  51:35
  Kobra právě vstřelila branku!
  Domácí obrana zaspala ve středním pásmu a nechala ujet do samostatného nájezdu TOMÁŠE ŠMERHU, který po kličce na forhend kompletuje hattrick a dostává hosty do nadějného vedení! Asistence: Jaroslav Kasík.
   
  51:00
  Daniel Kolouch je dnes opravdu při chuti, z levého kruhu se proháčkoval až před Sochůrka, chybělo tomu však pořádné zakončení.
   
  50:15
  Z druhé strany je přechod přes střední pásmo neúspěšný, kotouč končí až na tribuně.

  Ondřej Mikušek

  Branky a nahrávky: 4. Kolouch (Arnošt), 29. Stehlík (Jirásek), 33. Kolouch (Foerster), 55. Eis (Stehlík, Jirásek), 62. Eis (Kačírek) – 14. Antončík (Šergl), 20. Šmerha (Ryzák), 48. Šmerha (Kasík), 52. Šmerha (Kasík)


  NED Hockey Nymburk: Krofta (Sup) – Kříž (A), Tržický, Mašek, Rittig, Knesl, Jirásek – Stehlík, Josefus (C), Král, Kuzďas, Arnošt, Kolouch, Smejkal, Foerster, Eis, Kačírek.
  HC Kobra Praha: Sochůrek (Mouček) – Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Netolický, Kysela, Patočka, Nestrašil, Šergl, Šteiner, Mucha, Šmerha, Šťastný, Hlinka, Antončík (C).