Jekatěrinburg – N.Novgorod 6:5 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 1:3 (kon.) | Minsk – Jaroslavl 0:3 (kon.)
Petrohrad – Čerepovec 4:1 (kon.) | Soči – Viťaz 3:2 (po pr.) | Spartak Moskva – Dynamo M. 1:5 (kon.)
Riga – Jokerit 3:1 (kon.) | Slovan – CSKA Moskva 1:4 (kon.)
konec
Traktor Čeljabinsk
1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Pondělí 11.02.2019, 15:00 • Traktor Arena • KHL
Předzápasové kurzy: 2.15 3.9 2.92
Partner:
   
  On-line přenos je u konce. Na počtenou! (17:24:03)
   
  Česká stopa

  Andrej Nestrašil (NIZ) – 1 střela, čas na ledě: 16:18
   
  Překvapivým vítězstvím na čeljabinském ledě oživil Nižněkamsk naději na účast v play-off. Poražený Čeljabinsk si svou cestu do vyřazovací části naopak zkomplikoval. Ve druhé třetině, kdy se naposledy rozděloval krajíc chleba, zapomněli Traktoristé vystát frontu a ani přes maximální snahu o nápravu v závěrečné části hry dvoubrankové manko nesmazali.
   
  Konec zápasu.
   
  58:47
  Takticky hrající Nižněkamsk šetří cenné vteřiny zavezením kotouče za vlastní klec.
   
  57:19
  Možnost zdramatizovat závěr utkání měl Polygalov (Čeljabinsk). Před brankovištěm postavený hráč se dostal k odraženému kotouči, který zkoušel zavěsit pod břevno. Někteří diváci už se zvedali ze sedaček. Jaké bylo jejich překvapení, když Polygalov branku přestřelil?!
   
  57:00
  Z některých tváří čeljabinských hokejistů už lze odečíst zmar a trápení. Jako by už byli smířeni s tím, že v tomto utkání žádné body nezískají.
   
  56:19
  Hosté se provinili zakázaným uvolněním.
   
  54:57
  Šiksatdarov (Nižněkamsk) takovým lehkým nahozením ještě ze střední zóny pozdravil Děmčenka.
   
  53:12
  Toho, že se domácím začíná krátit čas, si je dobře vědom Thomas. I proto zkusil vystřelit hned po přejetí modré čáry, nezamířil ale vůbec přesně.
   
  51:40
  14:1 – takový je aktuální počet střel ve třetí třetině! Opravdu málo vídaný rozdíl.
   
  50:35
  Hokejisté domácího klubu se při vlastní přesilovce dlouho trápili a pořádně zahrozili vlastně až v jejím úplném závěru. U pravé tyče zůstal zapomenutý Kravcov, který orazítkoval právě bližší brankovou konstrukci! Střelecké trápení tak stále přetrvává...
   
  49:35
  Oslabení už Neftěchimik kupodivu zvládá lépe.
   
  48:40
  Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ilja Arkalov – 2 min., podrážení).
   
  47:47
  Další prudkou ránu vyslal Bailen, který vyprášil Ježovův levý beton! Chudáci nižněkamští obránci vůbec nevědí, kde jim hlava stojí.
   
  46:11
  Stoupající aktivita čeljabinského celku dává defenzivě Nižněkamsku pořádně zabrat. V krátkém časovém sledu vylétlo z hokejek domácích borců několik střel, z nichž pořádně nebezpečná byla například ta Stoova.
   
  45:00
  Nižněkamsk raději uklidňuje hru.
   
  44:24
  O tom, že se domácí opravdu osmělili, svědčí situace jeden na jednoho. Na Ježova postupoval s protivníkem v zádech Šolochov a možná i proto jeho střela nedopadla tak, jak by si čeljabinský hráč představoval.
   
  43:13
  Svého kolegu napodobil Jerofejev (Čeljabinsk). A tentokrát už se propracoval ke střele. Ježov měl na ni po celou dobu letu ideální výhled.

  Lukáš Jasoněk

  Branky a nahrávky: 2. Kravcov (Šarov, A. Petrov) – 19. Chajrullin (P. Kulikov), 29. Chajrullin (P. Kulikov, E. Galimov), 33. Zdunov (Šaripzjanov)


  Traktor Čeljabinsk: Sudnicin (33. Děmčenko) – Bailen, Isajev, A. Petrov (C), Karpuchin, Borodkin, N. Chlystov, Želdakov – Thomas, Bergström, Stoa – Šarov, Glinkin, Kravcov – Enlund, Šolochov, Polygalov – Rybakov, Dugin, Jerofejev – Kokujov.
  Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Abdulchakov) – Volgin, Bryncev, D. Musin, An. Sergejev, Timašov, Šaripzjanov, Ogurcov – Porjadin, Nestrašil (C), Chisamutdinov – E. Galimov, P. Kulikov, Chajrullin – Padakin, Avcin, Bikmullin – Šiksatdarov, Arkalov, Šarifjanov – Zdunov.

  Rozhodčí: Naumov, Ovčinnikov – Otmachov, Ponamarenko