Wisla Krakov – Śląsk 1:0 (kon.)
Wisla Krakov
1:0 (1:0)
Śląsk Wrocław
Pondělí 18.02.2019, 18:00 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • Polská Ekstraklasa • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám vás u utkání nejvyšší polské ligy, ve kterém se představí celky Wisła Kraków a Śląsk Wrocław. Zápas, z jehož průběhu vám poskytnu textový on-line přenos, má naplánovaný začátek na 18:00.

Wisła Kraków

Wisla dnes potřebuje nutně vyhrát, V nejvyšší polské soutěži ztrácí na postup do skupiny o titul jen čtyři body. Domácí nezačali jarní část sezóny zrovna ideálně, v prvním utkání prohráli se čtrnáctým Gornikem.
    Krakov si bude muset poradit bez svého nejlepšího střelce Zdeňka Ondráška, který klub v zimní pauze opustil a vydal se podpořit americký Dallas.

Posledních pět zápasů:

11.02.19 Gornik Z. – Wisla 2 : 0
    02.02.19 Wisla – Žilina 1 : 0
    22.01.19 Wisla – Puszcza 2 : 3
    19.01.19 Wisla – Garbarnia 2 : 3
    16.01.19 Wisla – Sandomierz 3 : 2

Hostující výběr se bude snažit po nástupu Vítězslava Lavičky na post trenéra zapomenout na neúspěch z podzimní části, kvůli kterému bude nejspíš Slask hrát o udržení.
    Stejně jako domácím, tak i Wroclawi chybí hlavní kanonýr. Marcian Robak je zraněný, takže by se mohl předvést například Slovák Róbert Pich, jemuž se již podařilo párkrát skórovat.

18.02.17 Slask – Wisla 1 : 0

Wisła Kraków: Lis – Palčič, Sadlok, Wasilewski, Pietrzak – Błaszczykowski, Basha, Drzazga, Plewka, Peszko – M. Kolar.
    Náhradníci: Buchalik – Klemenz, Burliga, Grabowski, Wojtkowski, Śliwa, Słomka.

Śląsk Wrocław: Słowik – Broź, Golla, Celeban, Cholewiak – Radecki, Łabojko, Mączyński, Pich, Musonda – Piech.
    Náhradníci: Wrąbel – Ahmadzadeh, Dankowski, Robak, Gąska, Chrapek, Pawelec..

1

1
    Hned na úvod se fanoušci domácího týmu prezentovali pěknou choreografií. Pokud jde o atmosféru, tak ta je úžasná.

2
    Domácí fotbalisté kombinují na vlastní polovině a nikam nespěchají.

3
    Hráči v červených dresech stále svého soupeře k ničemu nepouští. Nyní se snaží i něco vymyslet směrem vpřed, nic zajímavějšího z toho zatím nebylo.

5
    Drzazga zbytečně ztratil míč, to paradoxně pomohlo právě Wisle, která se po chybě na straně Slasku dostala do dobrého přečíslení a vybojovala roh.

6
    Po exekuci rohového kopu se dostal jeden z domácích k zakončení z voleje, nicméně bránu Wrocławi vysoko přestřelil.

7
    Hostující Radecki si nepohlídal své postavení, mává se ofsajd.

8
    Střelu zpoza vápna vyslal Musonda, jeho technický pokus se však mezi tři tyče nevešel.

9
    Centr hostujícího fotbalisty z pravé strany byl sražen domácími na roh.

9
    Lis si připsal první zákrok, a to takový, že pořádně důležitý! Skvěle vychytal vlastního spoluhráček soupeře, která by jinak nejspíš zapadla pod břevno domácí brány.

10
    Wisła Kraków se snaží uklidnit hru, která v posledních minutách byla více než chaotická.

11
    Drzazga vyslal pohlednou přihrávku na Kolara, jenomže ten se naprosto školácký ukopl a daroval kulatý nesmysl soupeř.

12
    Broź trochu přidal svému pádu po kontaktu s domácím kapitán, důležité však je, že se píská.

13
    Sadlok při snaze o odkopnutí míče napálil soupeře, hosté budou mít k dispozici standardní situaci z velmi nebezpečné pozice.
    13. Krzysztof Mączyński (SLA), Mateusz Lis (WIS)

14
    Exekuci přímého volného kopu si vzal na starost Mączyński a donutil Lisa k tomu, aby se proletěl a vytáhl míč z levého horního rohu své svatyně!

15
    Domácí gólman působí po svém zákroku hodně otřesené, naštěstí bude s největší pravděpodobností moct pokračovat ve hře.

16
    Łabojko zkusil své štěstí. Bohužel pro hosty, minul.

17
    Drzazga hledal přihrávkou do ulice svého spoluhráče, jenže našel pouze kopačku připraveného soupeře.

18
    Wisła Kraków kombinuje na vlastní polovině. Uvidíme, k čemu to povede.

20
    Domácí fotbalista ještě stihl odcentrovat, následně ale míč nedostal zrovna ideální trajektorii a z hrací plochy vyletěl.

21
    Slasku se znova mává ofsajd. Nejspíš to byl Piech, který se v něm ocitl.

22
    Dva míče na hrací ploše, akce domácího mužstva jednoduše nemůže pokračovat.

23
    Pietrzak poslal do vápna nadýchaný centr a našel přesně svého spoluhráče, ten se snažil ještě míč zpracovat, což se mu stalo osudným a přišel o něj.

25
    Po přenesení hry na druhou stranu se Blaszczykowski snažil odhlavičkovat míč, tento záměr mu však nevyšel.

26
    Basha fauloval Musondu, za což si vysloužil napomenutí v podobě žluté karty.

27
    Poté zahrávali hosté přímý volný kop, nic z něho však nedokázali vytěžit.

28
    K Cholewiakovi dopadal nákop z levé strany hřiště, hostující hráč měl míč skvěle připravený, trochu nepochopitelně ho ale nedokázal zpracovat.

29
    Domácí se hnali do dobré šance z pravé strany, načež přišel centr na malé vápno, který jim pouze prolétl.

30
    Mączyński fauloval Pietrzaka, kterého to muselo ale pořádně bolet.

31
    Drzazga dosprintoval zdánlivě ztrácený míč, v tom mu nevěřili ani spoluhráči, kteří tak svého střeďáka nepodpořili v útočném snažení.

32
    Drzazga je v prvním poločase hodně vidět. Teď se neukázal zrovna v dobrém světle, dopustil se totiž útočného faulu.

34
    Odražený míč se dokutálel k Slowikovi, jenž si teď může promyslet, kam svou rozehru pošle.

35
    Cholewiak se nyní svíjí v bolestech. Nelze se mu divit, zákrok Peszka vypdal opravdu nebezpečně.

36
    Pich nakopl v osobním souboji soupeře! Rozhodčí se jde poradit s videem, jestli potvrdí faul, bude se kopat penalta!

39
    A je to potvrzené! Obrovská šance pro domácí k tomu, aby se dostali do vedení!
    39.

40
    Wisła Kraków právě vstřelila branku!
    JAKUB BLASZCZYKOWSI získal pro svůj tým jednobrankový vedení poté, co se prosadil střelou do opačného rohu brány!
    40. Jakub Błaszczykowski (WIS) - 1:0

41
    Video zápas zdrželo přibližně o tři minuty, jsem tedy zvědav, kolik se bude na konci prvního poločasu nastavovat.

43
    Pietrzak z voleje centroval do vápna Slasku, míč ale byl zastaven obráncem tohoto mužstva.

44
    Rohový kop z levé strany pro Śląsk Wrocław.

45
    S tím si poradil Wasilewski jen za cenu toho, že bude následovat další.

45
    Labojko zakončoval zpoza vápna s velkým záklonem, což se podepsalo i na trajektorii střely.

45+1
    Nad rámec základní hrací doby se budou v prvním poločase nastavovat čtyři minuty.

45+2
    Hra se ke konci první pětačtyřicetiminutovky často přerušuje. Troufám si říct, že se již nic zásadního nestane.

45+3
    Rohový kop domácího týmu z levé strany skončil na zadní tyči, kde se musel blýsknout dobrým zákrokem Slowik.

45+5

Druhý poločas začne přibližně v 19:06.

První poločas je u konce! V něm jsme viděli velmi vyrovnanou hru. A přece odchází do šaten jeden z týmů šťastněji. Poté, co se byl hlavní rozhodčí podívat na video, dospěl k závěru, že by se měla kopat penalta, kterou legendární Błaszczykowski bez sebemenšího problému proměnil.

46

46
    Střídání v týmu Wisła Kraków: ze hřiště odchází Marko Kolar, přichází Kamil Wojtkowski.

47
    Hosté si teď na polovině soupeře zahráli hru na jeden dotek, moc dlouho jim to sice nevydrželo, přesto ale zůstali u kulatého nesmyslu.

48
    Broź fauloval unikajícího Peszka. Hlavní rozhodčí neváhal a udělil tomu hráči žlutou kartu,

49
    Błaszczykowski nevyužil toho, že měl kolem sebe mnoho prostoru poté, co ho našel krásnou přihrávkou spoluhráč, a ztratil míč.

50
    Domácí zahrávali standardní situaci, Z ní vzešel centrovaný míč do vápna, se kterým měla obrana Slasku pořádné problémy.

51
    Pich se snažil napravit svou chybu z prvního poločasu a vyslal dalekonosnou střelu, která asi o půl metru minula horní tyč.

52
    Hráči Wisly měli možnost založit útok, místo toho se ale rozhodli udržet v pozoru Lise, který si tak po delší době pohrál s míčem.

53
    Domácí hned ve dvou hráčích napadali Slowika, který raději nic nevymýšlel a nakopl míč co nejdále od své svatyně.

55
    Jeden z fotbalistů krakovského mužstva se snažil probít na vlastní pěst obranou soupeře, dva hráče parádně obehrál, ten další ho už ale bezchybně odstavil.

56
    Centr, o který se postaral z levé strany Pich, končí v zámezí. Následuje odkop od brány.

57
    Autové vhazování v blízkosti rohového praporku. Slask navyšuje své tempo, čeká nás jistě ještě pořádně napínavý souboj.

58
    S dlouhým vhazováním do vápna si domácí obrana poradila na jedničku.

59
    Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Arkadiusz Piech, přichází Marcin Robak.

60
    Celeban se drží za hlavu, neboť ví, že s touto příležitostí měl naložit rozhodně lépe.

61
    Obrovská šance na srovnání! Po chybě v kombinaci domácího týmu se řítil střídající Robak z levé strany na bránu soupeře, svou střelou ovšem minul protější tyč.

62
    Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Jakub Łabojko, přichází Michał Chrapek.

64
    Centr hostujícího fotbalisty z levé strany hřiště končí v náruči brankáře Wisly Krakov.

65
    Domácí se již nikam neženou. Nejspíš jim stačí jednobrankový náskok, což se dá pochopit.

66
    Peszko si prohodil Musondu, jenže asi nepočítal s tím, že africký fotbalista je mnohonásobně rychlejší.

67
    Sadlok pořádně zariskoval, když ve skluzu blokoval přihrávku skrz malé vápno a málem si dal vlastní gól.

68
    To je škoda. Rychlý protiútok dva na dva dopadl tak, že přihrávka Peszka na Wojtkowskiho skončila v moci Slowika.

69
    Brož si narazil se spoluhráčem a snažil se protáhnout kolem pravé strany, stopku mu však nastavil jeden ze soupeřů.

70
    Držení míče: 57% – 43%

72
    Střídání v týmu Wisła Kraków: ze hřiště odchází Sławomir Peszko, přichází Lukas Klemenz.

73
    Musonda dnes již poněkolikáté předvedl, že by se dokázal prosadit i v obraně. Nyní doběhl soupeře a obral ho o míč, k tomu všemu čistě.

74
    Słowik včas opustil svou svatyni a vyběhl na hranici vápna, kde se mu přímo do klína snášel centr z pravé strany.

75
    Diagonální střela domácího útočníka z ostrého úhlu končí v rukavicích gólmana Slasku.

76
    Dnešní utkání sleduje 21 289 diváků.

77
    Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Róbert Pich, přichází Farshad Ahmadzadeh.

79
    Drzazga si vykoledoval faul Cholewiaka, domácí budou zahrávat standardní situaci z dobré pozice.

80
    Centr, který přiletěl na malé vápno, bez větších potíží Slowik vyboxoval.

81
    Střídání v týmu Wisła Kraków: ze hřiště odchází Jakub Błaszczykowski, přichází Łukasz Burliga.

82
    Musonda vypálil z hranice vápna doprostřed brány, kde se nacházel připravený Lis.

83
    Musonda znova, tentokrát v o něco větší šanci! Na penaltovém puntíku se odhodlal ke střele z první, jeho pokus ale vůbec netrefil zařízení!
    83. Lubambo Musonda (SLA)

84
    Śląsk Wrocław si utváří intenzivní tlak. Čas se hostům krátí, stále je ho však dostatek.

86
    Ahmadzadeh zastavil slibně rozvíjející akci domácího mužstva pouze za cenu faulu.

88
    Mohlo být rozhodnuto! Plewka ani sám neví, jak se do této šance dostal. V nejdůležitější okamžik selhal, a tak se musí rychle vrátit do obrany.

89
    Drzazga chytají křeče. Naštěstí pro hosty to nevypadá, že bude hru zdržovat nějak dlouho.

90
    Jedna z posledních šancí pro hosty! Ti mají k dispozici standardní situaci z nadějné pozice.

90
    Pietrzak odhlavičkoval centr do zámezí, následuje rohový kop.

90+1
    Nad rámec základní hrací doby se budou ve druhém poločase nastavovat čtyři minuty!

90+1
    Fotbalový bůh jednoduše nechce, ať dnešní zápas skončí remízou! Během pár vteřin měli hráči hostujícího celku hned několik gólových šancí, avšak ani jednu z nich nevyužili.

90+2
    Žlutou kartu dostává Łukasz Burliga (Wisła Kraków).

90+4
    Fanoušci chtějí konec, ještě několik desítek vteřin se jim ale jejich přání nesplní!

90+5

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:12. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 27:12.

Je dobojováno! Ve druhém poločase Wisla jasně tahala za kratší provaz, i díky naprosté neschopnosti hostujících útočníků v zakončení ale dnes bere plný počet bodů. Po tomto kole ztrácí krakovský celek jen jeden bod na skupinu o titul, kam by se jistojistě co nejdřív rád dostal.

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost. (20:07:28)