Calgary – Arizona 5:2 (kon.) | Columbus – Tampa 1:5 (kon.) | Chicago – Ottawa 8:7 (kon.)
Colorado – Vegas 3:0 (kon.) | San Jose – Boston 5:6 (po pr.) | Los Angeles – Washington 2:3 (kon.)
Chicago Blackhawks
8:7 (5:4, 2:1, 1:2)
Ottawa Senators
Úterý 19.02.2019, 02:38 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Nejhorší tým celé NHL z Ottawy se v noci na úterý představí na ledě Chicaga.

Domácí se v posledních týdnech dokázali herně zvednout. Z posledních 10 zápasů vyhráli hned 8 a jen těžký los jim v minulém týdnu způsobil menší problémy. Blackhawks totiž padli na ledě Bostonu a doma s Columbusem. Celkově se ale jejich aktuální forma dá hodnotit jako výborná a potvrdit to budou chtít proti Senators, které už na začátku sezony v říjnu dokázali porazit.

Ottawa je na posledním místě celé ligy, a nic s tím neudělaly ani solidní výkony v posledních dnech a tři výhry z posledních pěti zápasů. Do duelu s Chicagem půjdou posílení po vítězství po prodloužení nad silným Winnipegem a s vědomím, že pokud nepředvedou nějakou velmi dlouhou šňůru výher, pomalu přijdou i o teoretickou naději na vylepšení tohoto ročníku. Ostatně ztráta 20 bodů na osmé místo ve Východní konferenci je sama o sobě ohromná, ale 24 zápasů před koncem základní části ještě stále teoreticky smazatelná.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Chicago Blackhawks: Delia (C. Ward) – Seabrook (A), Keith (A), E. Gustafsson, Forsling, C. Murphy, Koekkoek – P. Kane, J. Toews (C), Caggiula – Kahun, D. Strome, DeBrincat – Sikura, Anisimov, Saad – Hayden, Krüger, Perlini.

Ottawa Senators: A. Nilsson (Gustavsson) – DeMelo, Chabot, Ceci, Lajoie, Jaroš, Harpur – B. Ryan, Duchene (A), Dzingel – Mark Stone (A), White, B. Tkachuk – Pääjärvi, Pageau, Z. Smith (A) – Balcers, Tierney, Bødker.

Rozhodčí: Morton, Schlenker – Brisebois, Shewchyk.

00:01

00:20
    První útok obstarali hosté. DeMelo zkoušel nahazovat na branku od modré, ale puk byl zblokován.

00:51
    Záhy si brankář Delia připisuje první zákrok proti střele z levého kruhu.

01:08
    Senators do zápasu vlétli po hlavě. Po vyhraném vhazování se tlačili do branky, Deliovi ale pomohla obrana, která nepustila puk až k němu.

01:15
    Poprvé se ale vylučuje. Domácí jdou do čtyř za faul Koekkoeka, jenž se provinil sekáním.

01:35
    Domácí vytlačili hru do středního pásma.

02:06
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovku! Duchene našel přihrávkou mezi kruhy BOBBYHO RYANA, který sice s problémy, ale dokázal puk zpracovat. Po otočce ho poslal po ledě mezi betony Delii, který nestihl položit nohu k zemi. Asistence: Matt Duchene, Ryan Dzingel.
    02:06 Bobby RYAN - 0:1

02:40
    Tak to je vstup do zápasu jako hrom! Boedker rozehrál po najetí do útoku na střed, odkud Tierney našel před brankovištěm volného RUDOLFSE BALCERSE. A tomu se podařilo překonat z blízkosti domácího brankáře. Asistence: Chris Tierney, Mikkel Boedker.
    02:40 Rudolfs BALCERS - 0:2

03:08
    Chicago se dostalo do tlaku na branku Nilssona. Toews a Caggiula ale nedokázali nadvakrát hostujícího gólmana překonat.

03:23
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Cody Ceci – 2 min., hákování).

03:42
    Hosté ujeli ve dvou v oslabení do přečíslení. Vracející se obránce ale parádně vypíchl soupeři puk a zažehnal hrozbu.

03:54
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí se okamžitě vydali s pukem zpět do útoku. Kane viděl na pravé straně brankoviště Toewse, který se rozhodl nestřílet a rychle přihrál ještě na levou stranu vymezeného území na ALEXE DEBRINCATA, jenž využil zčásti odkryté branky. Asistence: Jonathan Toews, Patrick Kane.
    03:54 Alex DEBRINCAT - 1:2

04:15
    Lajoie ránou od modré přinutil Deliu k zákroku a přerušení hry.

05:07
    A je vyrovnáno! Dominik Kahun viděl rozjetého ALEXE DEBRINCATA za obranou v pravém kruhu, poslal mu přesný pas a útočník domácích usměrnil rychlý puk pod horní tyčku Nilssona! Asistence: Dominik Kahun, Dylan Strome.
    05:07 Alex DEBRINCAT - 2:2

05:40
    Domácí cítí šanci na rychlý obrat. Kane si sjel do ostřejšího úhlu a nepodařilo se mu najít skulinu v Nilssonově postavení.

06:30
    Senators museli vyhodit puk, ale povedlo se jim to tak, že se nedopustili zakázaného uvolnění.

07:08
    Po prudkém nahození ze středního pásma si Delia připsal další zákrok na konto. Komerční přestávka.

07:26
    Dzingel se protlačil ke skryté střele zpoza obrany. Delia ale stačil zareagovat. Bude se znovu vhazovat po jeho pravici.

07:55
    Přestřelka pokračuje! Delia po úspěšném zákroku proti střele Stonea si už chtěl puk přisunout k sobě a schovat pod lapačku, jenže nebyl dostatečně rychlý a k, pro něho nečekané, dorážce se dostal COLIN WHITE. Bez asistence.
    07:55 Colin WHITE - 2:3

07:55
    Střídání v týmu Chicago Blackhawks: ze hřiště odchází Collin Delia, přichází Cam Ward.

09:04
    Kahun rychlostí blesku vjel do útočného pásma, ale zakončení z bekhendu Nilssona ohrozit nedokázalo.

09:30
    DeBrincat našel za obranou rozjetého Stromea, který pohotově protečoval přihrávku na Nilssona. Brankář Ottawy ale ještě pohotověji zasáhl a puk vyrazil do strany.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:10
    Na druhé straně ledu se marně snažil Boedker propálit dobře postaveného obránce a neprotlačil puk až na Warda.

11:11
    Hra je přerušena, puk skončil na jedné ze střídaček. Komerční přestávka.

12:18
    Napřed Toews z ostrého úhlu nedokázal překvapit Nilssona, poté Kane z mezikruží míjí branku.

12:36
    Rychlý akce Blackhawks! Keith z vlastního pásma vysunul Kanea, jenž po najetí do levého kruhu propálil Nilssona! Asistence: Duncan Keith.
    12:36 Patrick KANE - 3:3

13:22
    Velká chyba brankáře Nilssona, který si nepohlídal skulinu u své pravé tyče a DYLAN STROME, ač do puku klepl hokejkou jen v jedné ruce, dokázal malý prostor trefit! Asistence: Duncan Keith.
    13:22 Dylan STROME - 4:3

13:22
    Střídání v týmu Ottawa Senators: ze hřiště odchází Anders Nilsson, přichází Craig Anderson.

13:57
    Anderson má za sebou první zákrok proti rozjetému Perlinimu. Přerušuje hru.

14:40
    Ward zachytil letící puk po střele Boedkera a přerušil hru. Komerční pauza.

14:53
    Osmý gól v první třetině! Střílená přihrávka z pravého kruhu od Sikury sice šla mimo branku, jenže hosté si nepohlídali BRANDONA SAADA, který prudký kotouč usměrnil do odkryté klece. Asistence: Dylan Sikura, Arťom Anisimov.
    14:53 Brandon SAAD - 5:3

15:50
    Ottawa se v útočném pásmu nedokázala vymanit od mantinelu a o puk nakonec přichází.

16:35
    Domácí opět zahrozili, puk ale nakonec k Andersonovi vůbec nedoletěl.

16:56
    Murphy od modré byl zablokován, obrana Senators teď pomáhá svému brankáři.

17:46
    Bláznivá první třetina pokračuje. Tkachuk si dojel za branku pro puk a přihrál před brankoviště na zcela volného MARKA STONEA, jenž střelou z první snížil na 4:5. Asistence: Brady Tkachuk, Colin White.
    17:46 Mark STONE - 5:4

18:25
    Hosté drží puk ve svém pásmu a rozehrávají postupný útok.

18:36
    Přes modrou čáru se nedostali.

19:20
    Tempo hry mírně povadlo. Oba týmy jsou dost možná zaskočeny vývojem první třetiny a nechtějí před odchodem do kabin udělat další chybu v obraně.

19:34
    Paajarvi od modré trefil jen Warda.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Rozhodně bláznivá první třetina, jež přinesla neskutečných devět gólů! Ottawa neudržela vedení 2:0, a poté ani za stavu 3:2 se nedokázala ubránit následnému tlaku domácích. Ti třemi góly otočili vývoj třetiny a ujali se sami dvoubrankového vedení. Senators se však podařilo necelé tři minuty před koncem ještě vsítit kontaktní gól.

Oba týmy navíc už mají prostřídány brankáře. Delia opustil brankoviště v osmé minutě, Nilsson ve čtrnácté.

Další třetina začne přibližně v 03:37.

20:01

20:51
    Kane byl dostatečně důrazný a dostal se s pukem z pravé strany až k brankovišti. Anderson byl ale na jeho zakončení připravený.

21:16
    Nepříjemná střela od modré na druhé straně Warda nepřekvapila.

21:32
    Přestřelka pokračuje a je znovu vyrovnáno! Obrana Chicaga nechala trestuhodně volného COLINA WHITEA na levém křídle. Právě tam zamířil svůj pas Tkachuk a White ránou z první pod horní tyčku dokázal propálit přesouvajícího se Warda. Asistence: Brady Tkachuk, Mark Stone.
    21:32 Colin WHITE - 5:5

22:07
    Dvě střely od modré, s nimiž si Anderson v brance Ottawy poradil. Napřed vychytal Sikuru, poté Dahlstroma.

22:32
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:48
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Dylan DeMelo – 2 min., držení).

23:12
    Hosté vyrazili do úniku ve dvou proti jednomu. Pageau ale nezpracoval přihrávku a o šanci ho obral vracející se obránce Chicaga.

23:35
    Další útok Ottawy, tentokrát už Ward musel zasahovat proti střele Stonea.

24:03
    Saad byl až příliš rychlý a místo střely se dostal s pukem za branku Andersona.

24:28
    Senators vyhazují puk ze svého pásma.

24:48

25:00
    Anisimov zůstal za obranou, těsně u brankáře Andersona. A to pro něho byl problém ve chvíli, kdy k němu doletěla přihrávka. Neměl totiž prostor ke střele a o puk přišel.

25:26
    Tierney ve vlastním pásmu poslal puk přes plexisklo. Rozhodčí však ukazuje teč Chicaga. Vylučovat se tak nebude.

26:10
    Duchene sice pokazil přihrávku přes střední pásmo, ale zakázané uvolnění hostů odpískáno není. Puk byl tečován.

26:32
    Anderson drží kotouč ve své moci a přerušuje hru. Komerční přestávka.

27:06
    Těžký zákrok Warda, který teď podržel svůj tým a nepustil puk ani z dorážky za svá záda.

27:19
    Obrovský nápor hostů! Ward v pádu vyráží puk po bekhendové střele Paajarviho.

27:26
    A Smith jen přestřelil. Domácí se následně zmocnili puku a dostávají ho z pásma.

28:19
    Čtvrtý hattrick v kariéře ALEXE DEBRINCATA! Domácí útočník si v levém kruhu počíhal na přihrávku Stromea a ránou z první překonal přesunujícího se Andersona. 6:5! Asistence: Dylan Strome.
    28:19 Alex DEBRINCAT - 6:5

28:43
    Bude se vylučovat na obou stranách.

28:43
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Bobby Ryan – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Connor Murphy – 2 min., hrubost).

29:03
    Rychlý přechod do útoku ze strany domácích. Kane se k zakončení nedostal.

29:55
    Gustafsson se krásně prokličkoval přes obránce hostů a už to vypadalo, že po další kličce zamíří na střed před brankoviště, ale nakonec zajel za branku.

30:31
    Gólová noc rozhodně nekončí! Saad přihrál za pravý kruh na volného GUSTAVA FORSLINGA, jenž dělovkou z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Brandon Saad, Alex DeBrincat.
    30:31 Gustav FORSLING - 7:5

30:45
    Nescházelo mnoho a Ottawa snížila! Bleskový útok hostů ale zastavila tyč!

31:14
    Znovu se vylučuje. Dvě minuty dostává hostující Ryan. Komerční pauza.

31:21
    Anderson zachytil lapačkou rychlou střelu Kanea.

31:28
    Hosté se pokusili o únik, ale přihrávka nebyla přesná. Je toho alespoň vyhození puku.

31:37
    Hrubka v rozehrávce Chicaga! Tierney se zmocnil puku a počkal si na dojíždějícího Pageaua, který ale z mezikruží neprostřelil Warda.

32:05
    Za zády brankáře Andersona zazvonila tyč po střele DeBrincata z pravého kruhu!

32:24
    Ward po zachycení puku sice chtěl rozehrávat, ale domácí branku zbourali dva vracející se hráči Chicaga. I to se může stát.

33:01
    Ottawa vytěsnila hru do středního pásma.

33:14

33:47
    Hra je přerušena v útočném pásmu Chicaga, jež vyvinulo další tlak na branku Andersona. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

34:10
    Komerční přestávka.

34:54
    Ottawa, konkrétně Stone, se dostala do postavení mimo hru.

35:10
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dominik Kahun – 2 min., hákování).

35:15
    Blackhawks rychle dostali puk ze svého pásma. Už musí ale formovat obranu před návratem soupeře.

35:43
    Dobrá obrana domácích dostala obloučkem puk mimo vlastní třetinu.

36:06
    A Keith vyhazuje opět puk.

36:30
    Ward si musel pohlídat mezeru mezi betony, kam se snažil vpíchnout puk útočící White. Chicago následně vyhazuje.

36:45
    Ottawa neudržela útočné pásmo.

37:10

37:16
    Domácí se dostali do útoku ve dvou proti jednomu. Toews hledal na levé straně Anisimova, jenž se ale dostal až moc blízko k Andersonovi a nepřehodil jeho beton.

37:59
    Anderson je znovu v permanenci. Úspěšně si ale poradil se dvěma střelami Chicaga. Tu třetí zastavila vnější strana tyče.

38:17
    Senators se podařilo po delším úseku obrat soupeře o puk a dostat ho do neutrální zóny.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:13
    Ward chytá střelu od modré čáry a drží puk ve své lapačce, než rozhodčí přeruší hru.

39:19
    Zblokovaná střela Dzingela končí mezi diváky.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina přinesla tři branky. Ottawě se podařilo srovnat na 5:5, ale dlouho tento stav nevydržel. Ve 29. minutě DeBrincat zkompletoval hattrick a na současných 7:5 o dvě minuty později zvýšil obránce Forsling.

Další třetina začne přibližně v 04:34.

40:01

40:47
    Oba týmy se v úvodu třetí třetiny pokusily vyzkoušet nahození puku. V útoku se ale neusadily.

41:18
    Kahunovu střelu z levého kruhu chytá Anderson do lapačky.

41:31
    Nepřesná rozehrávka Senators končí zakázaným uvolněním.

42:07
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Dylan DeMelo – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

42:13
    Senators vyhazují záhy po vhazování puk ze svého pásma.

42:36
    DeBrincat neudržel puk a Pageau toho využil k vyhození.

42:56
    Harpur podél mantinelu vyhazuje kotouč.

43:20
    DeBrincat číhal v levém kruhu na přihrávku. Kane mu puk poslal, ale domácí útočník trefil jen zadní mantinel.

43:51
    Nakonec domácí přesilovku využívají! JONATHAN TOEWS mezi brankovištěm a pravým kruhem našel prostor v postavení Andersona a střelou kolem lapačky zvýšil na 8:5. Asistence: Alex DeBrincat, Patrick Kane.
    43:51 Jonathan TOEWS - 8:5

44:06
    Chabot zblokoval střelu Anisimova z levého kruhu. Chicago se dál tlačí do zakončení.

45:12
    Murphyho jedovatou střelu od modré čáry ukryl Anderson ve výstroji a přerušil hru.

45:50
    Tierney mezi kruhy chtěl zvednout puk pod horní tyč, ale přestřelil Wardovu klec.

46:10
    Senators, ve snaze o rychlý návrat do útoku, zahráli na zakázané uvolnění.

46:56
    Stone se ve středním pásmu zmocnil puku a vyrazil do pravého kruhu. Místo střely zvolil přihrávku na střed, ale White z první minul klec domácích.

47:18
    Další zakázané uvolnění Ottawy. Ta se snaží hrát na rychlé brejky.

47:22
    Po vhazování musel Anderson pohotově zakročit proti střele zpoza kruhu. Komerční přestávka.

47:47
    Anderson, ke svému štěstí, zastavil střelu Haydena od modré do lapačky. Na obou stranách brankoviště totiž číhali hráči Chicaga na případnou dorážku.

47:54
    Přechod Ottawy do útoku zastavilo postavení mimo hru.

48:11
    Ryan, po přejetí modré čáry a najetí k pravému kruhu, vyslal prudkou střelu, kterou Ward zastavil na hrudi.

48:28
    Kahunova rána z voleje skončila na zadním mantinelu. Rychlý útok domácích, kteří by rádi ještě navýšili vedení.

49:01
    Chicagu bylo signalizováno vyloučení, k němuž ale nevyjde. Rozjetý THOMAS CHABOT sice sjel do hodně ostrého úhlu, ale obloučkem přehodil přikrčeného Warda, který si nepohlídal prostor u horní tyčky. Asistence: Cody Ceci, Matt Duchene.
    49:01 Thomas CHABOT - 8:6

50:15
    Po gólu Ottawy se tempo hry výrazně snížilo. To moc nenahrává hostům, kteří potřebují rychlejší hokej kvůli možným oknům v obraně soupeře a případným brejkům.

51:25
    Přes semknutou obranu se Senators nedaří prosadit. Hra se tak přelévá ze strany na stranu, ale bez šancí.

52:10
    Co je pro Chicago nejdůležitější, drží puk daleko od své branky.

52:36
    Keithovu dělovku od modré se snažil před brankou tečovat Kahun. Neuspěl a Anderson letící puk zachytil.

52:36

53:11
    Sikura střelou od levéo mantinelu trefil jen přímo postaveného Andersona, jenž podržel puk na své hrudi a přerušil hru.

53:25
    Další útok Ottawy mířil jen do semknuté obrany, která nechala puk dostat k zadnímu mantinelu, kde se ho zmocnila.

53:55
    Velký tlak na branku Andersona! Toews nepropasíroval natřikrát puk pod beton hostujícího brankáře. Odražený puk poté chtěl do branky nasměrovat Kane, ale Anderson ho vyrazil před sebe a konečně ukryl pod lapačku.

54:26
    Přečíslení domácích, kteří šli do útoku ve třech proti dvěma, zhatila nepřesná přihrávka.

54:43
    O zápletku je postaráno! Ward sice vyrazil střelu z mezikruží, ale skončil v pozici vleže. Ke kotouči se dostal THOMAS CHABOT, jenž šikovně přehodil ležícího brankáře a vsítil kontaktní branku! Asistence: Jean-Gabriel Pageau, Magnus Pääjärvi.
    54:43 Thomas CHABOT - 8:7

55:20
    Senators cítí šanci a snaží se dál rychle útočit. Dzingel byl dvakrát za sebou zblokován.

55:38
    Saadovu střelu zpoza kruhů Anderson vyráží.

56:30
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Ward si připsal těžký zákrok proti střele Tkachuka z prostoru před brankovištěm.

57:33
    Kotouč byl vystřelen mezi střídačky. Komerční pauza.

57:55
    Dá se očekávat, že jakmile se Ottawa usadí v útočném pásmu, bude Anderson odvolán.

58:20
    Ottawa si zahraje přesilovku! A je více než pravděpodobné, že si zahraje v 6 proti 4! Koekkoek se provinil hákováním!

58:20
    Ottawa je v útoku v šesti, hraje bez brankáře!

58:31
    Domácí vyhodili puk.

58:55
    Přes celé kluziště se snažili domácí vstřelit rozhodující gól, ale minuli klec. Následně se dostali k puku i v útoku, ale Toews z ostrého úhlu trefil tyč!

59:20
    Senators se podařilo usadit v útoku a hledá výhodnou střeleckou pozici.

59:31
    Duchene z pravého kruhu poslal puk jen na hruď brankáře Warda. Ten přerušuje hru.

59:31
    Oddechový čas pro hosty.

59:40
    Ottawa si přihrává podél mantinelu.

59:47
    Keith vystihl přihrávku soupeře a narušil jejich kombinaci! Domácí vyhazují.

Je za námi neskutečný zápas, ve kterém padlo hned 15 branek. Z toho 9 bylo vstřeleno už v první třetině. Lépe do utkání vstoupila Ottawa, která ale své vedení neudržela a ještě v první třetině se do vedení dostali domácí.

Ti si od stavu 5:5 ve druhé třetině vypracovali až třígólový náskok, na který se hosté mohutně dotahovali díky dvěma brankám Thomase Chabota. Ke kýženému vyrovnání na 8:8 ale nedošlo, a to ani přes přesilovku a možnost hrát v šesti proti čtyřem.

Tři hvězdy utkání
    1. Alex DeBrincat (CHI) 3+2
    2. Patrick Kane (CHI) 1+2
    3. Colin White (OTT) 2+1

Slovenská stopa v utkání
    Christián Jaroš (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:21

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (05:16:52)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 4. DeBrincat (J. Toews, P. Kane), 6. DeBrincat (Kahun, D. Strome), 13. P. Kane (Keith), 14. D. Strome (Keith), 15. Saad (Sikura, Anisimov), 29. DeBrincat (D. Strome), 31. Forsling (Saad, DeBrincat), 44. J. Toews (DeBrincat, P. Kane) – 3. B. Ryan (Duchene, Dzingel), 3. Balcers (Tierney, Bødker), 8. White, 18. Mark Stone (B. Tkachuk, White), 22. White (B. Tkachuk, Mark Stone), 50. Chabot (Ceci, Duchene), 55. Chabot (Pageau, Pääjärvi)

Chicago Blackhawks: Delia (8. C. Ward) – Keith (A), E. Gustafsson (A), Forsling, C. Murphy, Koekkoek, Dahlström – P. Kane, J. Toews (C), Caggiula – Kahun, D. Strome, DeBrincat – Sikura, Anisimov, Saad – Hayden, Krüger, Perlini.
    Ottawa Senators: A. Nilsson (14. C. Anderson) – DeMelo, Chabot, Ceci, Lajoie, Jaroš, Harpur – B. Ryan, Duchene (A), Dzingel – Mark Stone (A), White, B. Tkachuk – Pääjärvi, Pageau, Z. Smith (A) – Balcers, Tierney, Bødker.

Rozhodčí: Morton, Schlenker – Brisebois, Shewchyk

Diváci: 21338